• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Já tuhle četla, že když se kojí 8-10x za den a více, tak má dítě prostě hlad, ikdyž mu váha roste.
V podstatě to byl i náš případ a i naše pediatra to tak brala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. pro 2009 v 17:31  • Odpověz
Kačenko, tak to jo, to byl hladovec :wink:

Jitu, já jsem četla myslím 10x-12x denně.
6. pro 2009 v 17:33  • Odpověz
ahoj holky,myslíte,že něco zkayím, když jí na noc zkusím dát pár lžiček kaše a dokojím v noci se budí hlady a jek neutěšení. koupila jsem rýžovou od nutrilonu
6. pro 2009 v 17:35  • Odpověz
Jsem to nakonec našla:
Důvody k časnějšímu zavedení – ne však před koncem 4. měsíce (po 16. týdnu) – jsou:

váhové neprospívání prokázané opakovaným vážením,

hlad při neomezeném kojení.

Další orientační kritéria jsou:

překročení váhy 6 000 g,

nutnost kojit nebo podávat formuli více než 8–10krát denně,

pití více než 900–1 000 ml mléka denně.
6. pro 2009 v 17:36  • Odpověz
Jsou to nějaká doporučení WHO či co.
6. pro 2009 v 17:36  • Odpověz
Kateřino, myslím, že nic nezkazíš.
Ikdyž mně víc než kaše se osvědčilo prostě udělat tu večerní dávku z UM, ale taky jsem zkoušela nejdřív kaši. Pak jsem dospěla k názoru, že se kaší spíš přežere a pak má plný břuch a blbě se mu spí. Můj syn je ale bezednej, co se týče jídla :grinning:
6. pro 2009 v 17:38  • Odpověz
tak jsem objednala blahopřání k vánocům :slight_smile: už se s dárkama blížím do finále :grinning: (taky je na čase) tak my jsme začali přikrmovat před týdnem protože se začal v noci čím dál tím častěji budit a i ve dne jedl víc. já jsem dneska dělala mrkev s bramborem, zatím jsme ani nic jinýho neměli, ale tenhle týden asi vyzkoušíme květák nebo brokolici.
6. pro 2009 v 17:45  • Odpověz
Sun, to jíte celý týden mrkev a brambor?
6. pro 2009 v 17:47  • Odpověz
Sun, já ještě nezačala :sweat_smile: a pořád ani nevím, co budu kupovat :pensive:
6. pro 2009 v 17:51  • Odpověz
Blani - já začala kaší a po týdnu jsem prubla mrkev k obídku - tu měl asi 6 dní, protože jsem se mu bála dát brambor - někdo tady psal, že mu to dítě plivalo :sweat_smile: a taky že Mareček samotný brambor plival :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale s mrkví ho baštil :dizzy_face: , tak pak měl asi 5 dní mrkev brambor a pak mrkev brambor petržel (to mu chutnalo) - místo petržele brokolici moc nemusel a s kupovaným květákem to taky baštil - takže cokoli s mrkví kromě brokolice, ta mu nejede :grinning: :grinning:
6. pro 2009 v 18:16  • Odpověz
i když tu kupovanou brokolici (v lahvičce) smíchanou s mrkví a bramborem taky baštil - tu vařenou doma nechce :confused:
6. pro 2009 v 18:17  • Odpověz
Jituš a ty mu dáváš samotný brambor a samotnou cuketu nebo taky mišmaš?
6. pro 2009 v 18:17  • Odpověz
tak my jsme měli první tři dny jen mrkev pak dva dny jen brambor pak zase jen mrkev, ale tu vařenou doma a dneska domácí mrkev s bramborem. no začneme něco přidávát.
6. pro 2009 v 18:19  • Odpověz
já tak kecám :sweat_smile: ono už to bude asi čtrnáct dní a ještě jsme mezitím měli bio mrkev s rýží, ale to byl dost děs to jsem měla radši dávat z flašky
6. pro 2009 v 18:24  • Odpověz
Já dala brambor samotný jeden den, jinak toi hned míchám.
Cuketu jsem jeden den dala samotnou a druhý už s bramborem. Brokolici s bramborem hned. Petržel jsem dala hned s mrkví a bramborem.

Kačenko, ona taky brokolice v lahvičce je ochucená myslím jablečnou šťávou.
6. pro 2009 v 18:45  • Odpověz
Já nedávám nic dýl jak tři dny, to to kdyžtak šoupnu do mrazáku. Já bych to taky nijak nadšeně furt dokola nejedla :grinning:
6. pro 2009 v 18:46  • Odpověz
Jinak to vypadá, že Alex už zabral, v ložnici je ticho, tak hurá, snad to bude zase až do rána :grinning:
6. pro 2009 v 18:47  • Odpověz
Tak už jsme konečně doma..u nás se ještě nespí,Sofča se rozhodla že půjde spát až dýl,včera usla až ve 20h a to už od 18h byla v postýlce,si to frajerka začíná nějak posouvat..
Já dnes dal mrkev+brambor ze skleničky,papá to krásně ale s ní tak 40ml ona je zas narozdíl od Alxe nežravec,to je hrůza,kaše sní 80ml pít už pak nechce,přes den jsem odstříkala abych zjistila kolik toho po 3h vypije a vypila 50ml :astonished: a už jsem do ní nic nedostala až za další 3h 80ml kaše..jsem zvědavá na tu váhu v úterý.. :sweat_smile:
Jo a objednala jsem židličku Chicco Polly s červeným potahem..snad do Vánoc přijde,aby s náma mohla Sofča sedět u stolu.. :slight_smile:
6. pro 2009 v 19:09  • Odpověz
Sun neprovokuj s těma dárkama já nemám ještě ani polovinu nakoupenou.. :unamused:
6. pro 2009 v 19:10  • Odpověz
Z vás asi budu mít depku, že mám nenažraný dítě :grinning:
6. pro 2009 v 19:12  • Odpověz
holky dotaz malá teď leží na proutěné lenožce a nožičkama kope do toho proutí a strašně se jí to líbí, už půl hodiny se jen směje dupe jako divá povídá no skvělí, jen si říkám, že může si něco udělat s nožičkama????
6. pro 2009 v 19:18  • Odpověz
ahooooooooooooooooooooooooooooj ženýýýýýýý

už jsme zdraví!!!!!!!

kači to se neboj to nevadí a kdyby jo tak by plakala, děti tak vyváděj :slight_smile:

nelča měla jen teplotky 2dny 38 ale jinak ok, ani nerýmuje a nekašle...možná zoubky nevím, v úterý jdu na hexu třetí....a máme něco kolem 7kg :slight_smile:
6. pro 2009 v 19:26  • Odpověz
Jmiso bud ráda že baští s chutí :slight_smile:
Káto já si myslím že v pohodě..
Smouli tak to je fajn že už jste zdraví..my jdem v úterý taky na hexu..
6. pro 2009 v 19:28  • Odpověz
Hani, to jsi se rychle rozhodla. Já pořád nevím :sweat_smile:
6. pro 2009 v 19:58  • Odpověz
Šmouli, tak to je fajn, že jste už zdraví :slight_smile:
6. pro 2009 v 19:58  • Odpověz
Hani, a to ti jako vydrží ležet 2 hodiny v postýlce a pak usne? Co tam dělá :confused: ?
6. pro 2009 v 19:59  • Odpověz
šmouly to je dobře, že jste se z toho konečně vyhrabali tak at vám to vydrží :slight_smile: tak filip si zatím nestěžoval :grinning: asi mu ta mrkev chutná, no ta brokolice mě moc neláká :sweat_smile: už ta barva a máš pravdu jitu je tam jabl. štáva. chtěla jsem dát brambor se špenátem a tam toho je snad pět dalších složek :confused:
6. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz
sunset - taky jsem mu chtěla dát brambor se špenátem, ale pak jsem si tady přečetla (tys to asi psala), že je tam ještě jabl. šťáva a kdo ví co ještě, tak jsem si to šla přečíst a ono fakt - tak jsem mu to ještě nedala a to tu mám tři skleničky :sweat_smile: :grinning: , tak teď musí sníst tu mrkev s bramb. a cuketou a pak mu možná šoupnu ještě tu brokolici a pak uvidíme, možná už najedeme na to maso - ale kdy bych mu pak dala ten špenát s bramborem :grinning: :grinning: :grinning:
6. pro 2009 ve 20:10  • Odpověz
ve špenátu je ještě smetana a mlíko krom jiného, co si tak pamatuju z obchodu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. pro 2009 ve 20:11  • Odpověz
Jituš - Alex je fakt dost žravej a hlavně není moc vybíravý - to Mareček by ten brambor samotnej nedal (a ta samotná cuketa nemá asi vůbec žádnou chuť, ale to ten brambor bez soli taky ne :grinning: ), ale možná, že kdyby měl velký hlad ........... :grinning: :grinning: :grinning: , ale hlady ho trápit nechci, to si chuděra užil, když byl úplně malej a pak jsme byli v té nemocnici :frowning2:
6. pro 2009 ve 20:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.