• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
A vaříš to v papináku nebo na párníku..?A jak dlouho přibližně?
29. pro 2009 ve 22:00  • Odpověz
normalne ve vode na sporaku,no asi tech 20min asi,mozna min :wink:
29. pro 2009 ve 22:09  • Odpověz
Terez díky za pochvalu :slight_smile:
já jsme mu právě dala dneska poprvé ten polštářek,je fakt placatý,má peřinky z lidlu,podle mě to ani pořádný polštář není :grinning:
Já třeba vařím v páře,podle mě tak se lépe drží ty vitamíny,než když s eto povaří ve vodě.To jsme někde četla,z mé hlavy to není :grinning:
29. pro 2009 ve 22:09  • Odpověz
JJ v pareje to urco lepsi, taky to zkusim-mamka ma ten parni blbinec, jak jsou tam tri kose nad sebou :slight_smile:
29. pro 2009 ve 22:11  • Odpověz
no my parní blbinec nemáme :grinning: prostě mám malý kastrolek,napařováček a jde se na to.je to rychlé.Já nevařím toho hodně,nezmražuji to.Mám tak jídlo na dva dny,a pak se udělá nové.
29. pro 2009 ve 22:12  • Odpověz
Ja si ted nakrajela kureci prsa na kousicky a po porcickach dala do mrazaku :wink:
29. pro 2009 ve 22:16  • Odpověz
Já chci po silvestru taky začít vařit,ty skleničky jsou dost drahé,pořád čekám až začne Sofča trochu víc dlabat,ale to se asi nedočkám..
jdu si lehnout,Sofča se právě probudila na kojení tak doufám že ted tak 4h bude klid..
29. pro 2009 ve 22:16  • Odpověz
ahoj, asi už všechny spíte. V Harrachově bylo super, říkali jsme si, škoda, že jsme sebou neměli lyže fakt by to bylo super lyžování. Tak jsme tam dali obídek, popovídali se známými a frčeli domů.

V 19:30 jsem Kačenka nakrmila a dala do postýlky, tak povídala a v devět začala brečet a v 21:30 hod jsem zjistila, že má hlad.

Tak jí to mlíko asi fakt přestává stačit, tak uvidíme jak dlouho to ještě vydrží, zatím to jde.

Tak dobrou zítra.
29. pro 2009 ve 22:21  • Odpověz
Ja uz kojim jen obcas, vetsinou rano a pak pres den si cucne.Mam ho uz malo, kdyz teda zmacknu prso, tak tece,ale asi se moc nenapije,pac bezne vypije tak 180-250ml mlika a kasi vecer delam ze 250ml vody do flasky, to vypije a breci ze chce jeste, zroutik jeden, ale musim ji hned zabavit a zapomene na to :grinning: pak jeste kolem 22h dostava mliko a pak spi celou noc do pul sedmy, zase dostane mliko a spi dalsi 2-3h :sunglasses:
29. pro 2009 ve 22:25  • Odpověz
Ahoj

Maso - nakrájený ho mám na kousky a vždy hodin jeden kousek (rozkrájím ho ještě na kousky) k zelenině, vařím v papinu, kde mám pařáček, jde to fakt super, je to v páře a navíc rychle.

Řepa - oloupat, nakrájet a vařit.
30. pro 2009 v 06:56  • Odpověz
Dobré ránko,Jitu a kolik gramů toho masa asi máš?Na jednu porci?Dneska budu dělat tu řepu,tak jsem zvědavá jak malému bude chutnat.Jo a přidáváš tam pak nějakou instantní rýžovou mouku?Já to mám právěhusté i tak,ale všude to píšou tak se ptám
30. pro 2009 v 07:58  • Odpověz
Andrej, nee,mouku nepřidávám, když to nemáš šizené jako v těch sklenkách, tak není třeba.
Masa dávám zhruba těch 20g.
30. pro 2009 v 08:06  • Odpověz
Dobré ránko. U nás přes noc nasněžilo :dizzy_face: . Ale jsou tam 2 stupně, tak to asi roztaje :frowning2:

Mareček má asi rýmu, jsme mu museli v noci odsávat, protože nemohl skoro vůbec dýchat. By mě zajímalo, co si sousedi mysleli, že o půlnoci vysáváme :sweat_smile: .
30. pro 2009 v 08:20  • Odpověz
Tady taky nasněžilo, už večer byl sníh, ale je nad nulou, tak to půjde dolů.
30. pro 2009 v 08:22  • Odpověz
Jitu díky,já právě taky nic nepřidávám,hustota je tak akorát.
U nás je taky sníh.Vojtík vstanul po druhé hodině,Jindra chystal mlíko,a viděl z okna jak nějaký blázen od nás z domu odhrnuje sníh.Ve dvě noci,no mě picne. :grinning:
30. pro 2009 v 08:35  • Odpověz
Tak Alex usíná, tak se jdu vykoupat, umýt hlavu, v 10 dostane sváču a vyrazíme do ulic. Cestou z prochajdy musíme něco nakoupit, abychom přežili do 2.1. :grinning:
30. pro 2009 v 08:42  • Odpověz
ahojky,tak u nás noc moc, ve 22:00 hod usnula, pak ve 3 tak to bylo fajn, ale potom co 2 hodiny vzhůru a uklidnilo jen prso, mě přijde,že nic jiného nedělám než kojím, nevím jestli mám ještě počkat nebo zavolat Dr. trvá trvá to teprve 3 dny co si říká o jídlo co 2 hodiny, jen když jsme v autě na cestách tak vydrží ty 3.
30. pro 2009 v 08:51  • Odpověz
Kat a kolikrát za den kojíš?
A chce fakt jíst? Nechce jen dumlat? Zkoušela jsi ji ošálit lahvičkou s vodou nebo čajem?
30. pro 2009 v 08:57  • Odpověz
Jitko,tak včera 8x a ošálit zkouším pořád a nenechá se :sweat_smile:
30. pro 2009 v 09:00  • Odpověz
No 8x je po třech hodinách v průměru. S tím, že ten první noční spánek by měl být delší. Což asi máte. Tak by to vypadalo jako normálka.

Já to zkoušela tak, že jsem odsávala MM a večer dala 250ml a viděla jsem, že mu to nestačí, což by bohatě mělo na několik hodin. S tím jsem pak šla k dr.

Dr. Ti řekne podle toho jaký razí směr, některé jsou zaujaté kojné :grinning:. Ale rozhodla bych se sama. Abys byla v pohodě, pokud Tě to zmáhá, tak zkus třeba večer dát UM nebo kaši a v poledne začni s zeleninou, ale stejně to jedno kojo nahradíš zeleninou v nejlepším případě po třech dnech, když to bude žrout jako Alex.
30. pro 2009 v 09:05  • Odpověz
Díky Jitko, já tolik neodsaju a než jsme odjeli z Prahy tak jsem si ji před kojo a po zvážila a vypije něco kolem 120ml což mi přijde málo, no zkusím večer kaši a uvidím jak dnes.

Jinak moje Dr.j má směr kojení :grinning:

Děkuju moc
30. pro 2009 v 09:09  • Odpověz
No moje dr. je v tomhle kus od kusu, takže jsem spokojená. Ale stejně bych se rozhodla podle svého, kdyby mě nutila kojit furt dokolečka :grinning: Ale takhle jsme spolu byly za jedno. :pensive:
30. pro 2009 v 09:14  • Odpověz
Kat, Mareček vypije taky max. 120ml. Teď už dlouho nepil z flašky, tak to nevím přesně, ale pije tak od začátku, tak pochybuju, že se to změnilo.
30. pro 2009 v 09:15  • Odpověz
právě že mi z toho začíná hrabat.Chtěla jsem vydržet do 6.měsíce, ale nevím jestli to vydržím :grinning:
30. pro 2009 v 09:16  • Odpověz
Blani dík to se mi ulevilo, že vypijete stejně :slight_smile:
30. pro 2009 v 09:17  • Odpověz
kat, když nevydržíš, nic se neděje. Malá potřebuje hlavně spokojenou mámu. :wink:
30. pro 2009 v 09:24  • Odpověz
Asi jo Jitko, díky za podporu :slight_smile:
30. pro 2009 v 09:29  • Odpověz
Kat, tak zkus prve tu kašičku na noc a uvidíš :wink: . Nebo Jitka dává na noc UM, že ho to víc zasytí.

Tak jsem uvařila brambor a je to hnus. Vůbec bych se nedivila, kdyby mu to nechutnalo :grinning: . Akorát jsem to udělala asi moc řídké. Ale to snad neva.
30. pro 2009 v 09:35  • Odpověz
Blani, samotný brambor?
30. pro 2009 v 09:36  • Odpověz
No, brambor, voda a kapka oleje :sweat_smile:
30. pro 2009 v 09:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.