• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Tak jsme doma z poradny, procházky a venčení psice.
Aktuální váha je 2780g, od čtvrtka přibral malej 120g, savec jeden. :grinning: Mužse ptal, jestli krmím smetanou :slight_smile:
7. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
Zuzik, já někdy snapku dám a někdy ne, drží to tak i tak.
7. črc 2009 ve 12:54  • Odpověz
evce jsem od vas vzkazy zavolala aona dekuje vsem kteri si na ni vzpomely ja jsem jeji mamca
7. črc 2009 ve 13:07  • Odpověz
tak ať to Evče zítra dobře dopadne, budeme tu na ní všechny myslet :wink:
7. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
no normálně jsem si sedla k počítači a teče mi mlíčko - to fakt nechápu proč? :grinning: :grinning: a to už se mi stalo alespoň třikrát, že když jsem tady na koníkovi a čtu si ty příběhy a dotazy, tak se mi spustí mlíko :grinning:

Evče přeju taky, aby měla brzy miminko u sebe a vše proběhlo pokud možno bez komplikací :wink:

Náš malej měl ve čtvrtek už 3350 g, takže taky přibírá, doufám, že v tom trendu pokračujeme.

Ipusko - my malého občas vážíme před kojením a po kojení a vypije někdy 80, někdy 85 ale i 100 nebo 110, ale to pak většinou blinká :unamused: , tvoje miminko by mělo asi pít méně, ale každé dítě je individuální, malej, když mu bylo týden, tak pil 50, 60 někdy i 70 a stačilo mu to. Byl v inkubátoru a tam se to vážilo taky tak, jak to děláme doma. Jedna sestřička chtěla, aby vypil 100, že je to málo a další zase říkala, že 60 mu stačí, že by ho jinak bolelo bříško a blinkal by, tak si vyber. Vzhledem k tomu, že teď pije kolem 80 až 100 a stačí mu to a přibýváme, tak bych řekla, že tenkrát mu těch 60 taky stačilo. :slight_smile:

Hani - to je teda smůla, že když malá zabrala, tak jí musíš budit, to se nám stává večer před koupáním, že zabere chvíli před tím, než ho koupeme a pak řve jako tygr, když ho budíme :grinning:

my už jsme s malým byli dvakrát v Kauflandu a jednou v Tescu, musíme přece něco jíst a nakupujeme spolu, takže ho bereme s sebou a malej spinká v autosedačce v košíku :wink: jinak samozřejmě chodíme na vycházky, někdy i dvakrát denně, dnes už jsme také jednou byli, teď se to tam zatáhlo, tak možná bude pršet - zase, krutí brko, to je ale léto :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
7. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz
Já malýho nebudím, když usne, tak počkám až se probudí a pak teprve vykoupu. Jediné, co budím je, když přes den spí víc jak tři hodiny, ale protože nabral, tak už ho asi zase nechám.

Nakupovat jezdíme zatím bez malého, buď jede muž a nebo jedu já a muž malého hlídá doma. S prckem jdu akorát do penny nebo do alberta třeba pro chleba nebo nějakou drobnost, ale na velkej nákup ne. Ona je mu i autosedačka velká, i stou novorozeneckou vložkou :grinning:
7. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
Jdu vykoupat psici, už dohárala, dneska byl první prochajda na volno, to bylo pohoda, spokojeně poskakovala kolem kočáru a já nemusela vláčet vodítko.
7. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:
Renče mooooooc a mooooooc gratuluju k malej :slight_smile: tak ať je zdravá a spokojená :slight_smile:
Charlie vítej doma :slight_smile: to je pohoda co bejt zase zpátky :wink:
Na nákupi taky malého neberu :wink: mezi tolika lidma nechci riskovat že by chytil i třeba jen rýmu :wink: takže to taky řeším hlídáním :sunglasses:
Jmiso tak to ti závidím že už oblečeš předtěhu hadry :astonished: to já zatím ani omylem :unamused: ještě musím schodit 10kg :wink: ale jde to dolů-pomalu,ale jistě :wink: :grinning:
My byly v neděli na véče u našich a raději další pokus na pár týdnu odložíme :dizzy_face: páč malej z toho byl chudák nějakej rozhozenej a ani nechtěl pořádně spinkat :unamused: takže pokud nás chce někdo vidět tak ať přijde :wink: :slight_smile:
Jé dneska jdeme k Dr. na 14ti dení prohlídku tak jsem zvědavá kolik pucík přibral :wink: :grinning:
Evče taky držím palečky :wink:
7. črc 2009 ve 13:50  • Odpověz
Katko, no já v porodce na příjmu měla +19 kilo :grinning: :grinning: Jsem děhem posledních dnů dost odula.
Takže to šlo raz dva.
No a teď mám asi +3 kila, tak nějak, takže krom vyloženě upnutých kousků, co bylo těsný i před těhu, obleču svoje hadry.
Váha jde sama dolů, ani se nedivím, já si přes den lehnu jen výjimečně a když se odhodlám, tak se malej během půl hodiny probudí, takže vlastně od nějakých 7 jsem na nohou do pozdního večera a k tomu chodím 2x denně s kočárem aspoń na hodinku, no a kojení, takže ono to jde fakt samo.
7. črc 2009 ve 13:56  • Odpověz
holky tak siti se zda byt v poradku, byla jsem na kontrole a se sabcou u pediatricky..
dnes asi pujdem i poprve ven s kocarkem :slight_smile:
ted tomas prebaluje a sabca krici jak kdyby ji na noze brali :grinning:
pred chvili jsem kojila, zajimalo by me, kolik ml vycucne..
7. črc 2009 ve 14:44  • Odpověz
Tak už jsme takly zpět doma..tak malá přibrala za týden 160g už máme 3340g a měř 53cm od porodu už vyrostla o 4 cm,prej bude hodně vysoká,to už nám řekla asi 3 doktorka,se úplně hrozím co z ní bude za žirafu,ale ona má být po kom vysoká,manžel má bez 4 cm 2m..
Jsem se dneska ráno vážila tak ještě stále mi ty kila jdou skoro samy dolů,je pravda že jím mnohem mín než když jsme byla těhu,ale ještě stále mi chybí dát dolů 12kg..svoje oblečení zatim neobleču,Míšo to ti fakt závidim že ty jo..
7. črc 2009 ve 14:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem zpátky z kontroly. No moc moudrá z toho nejsem :unamused: , srdíčko v pořádku :slight_smile: , ale chtějí v porodce zjistit proč má malá menší hodnoty než by měla mít, ale prý možná budeme mít prostě jen malé miminko :slight_smile:
Tak doufám, že to tak bude. V pátek se dozvím víc jdu na UZ.

Katulen:asi jsem Tě viděla v poradně, byla si v ambulanci č.2? okolo 13:00 hod?
7. črc 2009 v 15:29  • Odpověz
Sunsetko to jsme na tom úplně stejně, mám přesně to samý. Taky malou uspávám třeb 2 hodiny, pak usne a z hodinu se zase probudí :frowning2: . Malá je taky líná sát, achjo. Dávám jí zatím 60, ale myslím si, že jí to nestačí. Jinak mě dnes bolí hlava, jakoby mi na ní někdo šlápnul. Dnes se tu byla na ní podívat setřička a v pondělí dorazí doktorka. No já si jdu zkusit natáhnout než se vzbudí ten malý dráček :rolling_eyes:
7. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
holky jak vite, kolik ml vasim mimiskum davate vypit?
a kolik plen denne tak spotrebujete? my strasne moc, mala porad kaka :grinning:
7. črc 2009 v 15:52  • Odpověz
Tak jsme dopo byli 2 hodiny venku a pak přišli tchánovci, kteří před chvilkou odešli.

Míšo, ono jim možná nevadí, že leží z kopečka, ale Mareček je blinkací, takže mu to celkem vadí :pensive: .

Andrej, holky váží mimísky před a po kojení. Já nevím, kolik mi toho Mareček sní a su klidnější :grinning:
7. črc 2009 v 15:56  • Odpověz
Andrej, a na spotřebu plínek se ani neptej :sweat_smile: . My jedeme snad už pátej nebo šestej balík :zipper_mouth: . Je fakt, že každej má jiný množství plínek, ale teď mám rozdělanej od neděle se 42 plínkama a už je přes půlku pryč.
7. črc 2009 v 15:56  • Odpověz
Andreasku já to vím jen pokud odstříknu a dávám jí to pít s flašky,jinak nevim-váhu doma nemám,ale za týden přibrala tak akorát takže zřejmě vypije dost na to aby stačila i přibírat..
Plen spotřebuje na den tak 8,malá kadí tak 4x denně..
7. črc 2009 v 15:59  • Odpověz
tak holky, dneska jsem dala svou první látkovku. Tak už jsem se do toho taky pustila. Zkusila jsem dát čč a dovnitř vkládací plenku (ani nevím jakou) a taky separační vložku. Jsem zvědavá jak to dopadne až budeme přebalovat :grinning: Teď to má malej 2 hodiny, ale spinká jako zabitej, tak ho ještě chvíli zkusím nechat. No a uvidíme.
7. črc 2009 v 16:01  • Odpověz
hani jen 8 plenek jo? to mi teda vic.. mala ma v plince porad nejaky poklady :sweat_smile:

holky a kdy prebalujete? pred kojenim nebo po? ja pred i po, protoze se z devadesati procent behem kojeni posrandi..
7. črc 2009 v 16:27  • Odpověz
Já už ted přebaluji pouze po kojení,protože malá zásadně kadí během kojení..
Tak u nás je ta malá spotřeba i tím že malou přebalím ve 20h pak až se vzbudí většinou kolem 1h ráno a pak až zas kolem 6h ráno a přes den přebaluji tak po třech hodinách,když se mi pokadí do čisté právě přebalené plínky tak samozřejmě přebaluji hned..
7. črc 2009 v 16:35  • Odpověz
Nejdřív jsem přebalovala před kojením, tak to chtěli v porodce, ale teď už přebaluju až po kojení a pak když slyším, že si nadělal do plen ve spaní, tak ho taky přebalím.
7. črc 2009 v 17:17  • Odpověz
Já dneska pokřtila pláštěnku, byla jsem teď s psicí a chytl nás déšť, klika, že jsem ji do kočáru dala :slight_smile:
7. črc 2009 v 17:20  • Odpověz
Zuzik, to jsem zvědavá :slight_smile:
Já separačky už zavrhla, vůbec se mi to nezdálo.
7. črc 2009 v 17:21  • Odpověz
tak já jsem taky doma. vše OK.

kat: tak budu držet pěstičky, aby bylo v pátek vše v pořádku. :wink:
7. črc 2009 v 17:34  • Odpověz
Já nějak ještě nepochopila význam separaček, sice to zachytí hovňouska, ale i tak to má na plince...Teď má frajer už přes dvě hoďky AIO IV, spí jak zabitej, bohužel ho budu muset za chvilku vzbudit :frowning2:
7. črc 2009 v 17:40  • Odpověz
Míšo, a to se ti u toho přebalování neprobudí?

Jste mě tak navnadily, že jsem nakonec taky dala látku :wink: . Dala jsem vv+separačku, tak uvidím, co to vydrží a udělá. Hlavně se mi zdá, že má Mareček hrozně teplé kouličky :sweat_smile:
Míšo, mně ta separačka jako jednorázovka nepřijde. Je taková jemnější. Heluli, bude hovňous aji na plínce? Tak to pak fakt asi nemá význam. No, uvidím, co na mě bude čekat za 2 hodiny :grinning:

Jo, a taky se mu zase zhoršila prdelka. Párkrát jsem to mázla rybilkou a zase se to udělalo. Takže rybilka pro nás asi není.

Evule, tak to je fajn, že je všechno v pořádku :slight_smile:
7. črc 2009 v 17:45  • Odpověz
Tak už máme přebaleno, a celkem pohodička....jak píšete, separačka teda nic moc. Ty "vajíčka" to sice vzalo, ale stejně to bylo žlutý až na vkládací plence a taky trošičku na čč... Ale nic nán neproteklo, takže jsem moc spokojená.
Čč už máme vyzkoušený tak se určitě co nejdřív vrhnu na kalhotovky...těch mám taky spousty. A taky se těším na ty IB SIO co mám v takových krásných barvách. Holky, látkování zatím paráda.
7. črc 2009 v 17:47  • Odpověz
Jak píše zuzík, vajíčka to vezme, ale fleky jsou stejně na plenkách. Já v tom fakt nevidím nějakou extra výhodu. Možná až jsou hovňousci tužší, ale teď?zatím je dávat nebudu.....
Mě to látkování taky chytlo :grinning:
7. črc 2009 v 17:54  • Odpověz
Heluli, aha, tak to jo. Ono je ta plínka žlutá asi proto, že to je takové napůl tekuté. Ale je fakt, že ty vajíčka jde asi dobře spláchnout vodou, ne? Mně se Mareček pokakal na plínku (látkovou) při přebalování a v umyvadle to šlo z té plínky hezky dolů.
7. črc 2009 v 18:06  • Odpověz
blani: to je, jsem ráda. :wink:
7. črc 2009 v 18:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.