• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Smoulo, tak jí nedávej večer cukr.
8. led 2010 v 19:26  • Odpověz
jo ty myslíš pribináka?? to tím může být?? nedávám ji ho furt, ted asi po týdnu.
8. led 2010 v 19:29  • Odpověz
No a nesladíš jí čaj? nebo nedáváš piškoty, sladkou kaši.....

Někde jsem viděla nějaký pořad o cukru pro děti a on způsobuje většinou tyhle stavy "aktivity".
8. led 2010 v 19:30  • Odpověz
tak nevím jestli jsOdborníci nejčastěji doporučují právě toto řešení problému nespavých dětí. Pláče-li dítě, jděte za ním, ale NEZVEDEJTE jej. Poskytněte mu maximum pozornosti, abyste ho ujistili, že jste stále u něho, pohlaďte jej, uložte, popřejte mu dobrou noc a odejděte. Po pěti minutách (sledujte na hodinkách - minuty vám budou připadat jako věčnost) se vraťte zpět a celý postup přesně zopakujte.Vracejte se proto, abyste dítě ujistili, že jej neopouštíte. Interval mezi kontrolováním dítěte můžete postupně prodlužovat. (Pokud se vám zdá pět minut příliš dlouhá doba, zkuste to zprvu se třemi minutami.)

Než se dítě uklidní může první noc trvat hodinu nebo dvě, ale tato doba se BUDE zkracovat. Při této "kontrolovací metoda" (známé též jako metoda "kontrolovaného pláče") je třeba počítat s tím, že tři až čtyři noci budou dost těžké. Někdy to může trvat i déle. Musíte zaujmout postup sebejistý a laskavý, ale přísný a tvrdý. Pokud nevydržíte, třetí noc to vzdáte a dítě z postýlky zvednete, ztratíte pevnou půdu pod nohama. A co víc - ztratíte důvěru v sebe jako rodiče a v reálnou možnost daný stav nějak změnit. Týká-li se to i vašeho partnera, musíte mu jasně vysvětlit, že je nutné zamezit dítěti aby vás, rodiče, stavělo proti sobě.

em to správně zkopírovala, ale zkusíme tuto metodu :
8. led 2010 v 19:44  • Odpověz
piškoty nedávám, kaši taky ne sladkou...do nutr jen rýžovou, ale čaj tam teda dávám malou lžičičku :confounded:
8. led 2010 v 19:45  • Odpověz
Smouli, to je taková obdoba Estivilla, už jsem to sem taky dávala. Ale jako na to jsou fakt potřeba pevný nervy.
8. led 2010 v 19:48  • Odpověz
Podobný popis
1. spánek není za trest, musí být v klidu

2. před spaním vždy rituální fáze afektivity, tzn. intenzívní komunikativní hry s rodičem - doporučují čtení knížky
na klíně, mazlení atd.

3. metoda zabírá v 96% populace dětské i pubertální

4. vybrat 3 fixační předměty, dopor. 1 visící nad postýlkou - např kolotoč, 2 plyšák 3 obrázek, na který vidí, ale
nemůže na něj šahat

5. uspávající musí mít opravdovou jistotu, že to tak chce!

6. uspávající položí dítě do postýlky, řekne připravené zaklínadlo: Janíčku, maminka chce, abys spinkal sám, máš
tady včeličky, slona a zrcátko! Hezky spi! Nehladit, jen položená ruka na hrudníčku a ihned odejít, bez ohledu na
křik a nadávky!

7. nejdříve intervaly 1,2,3,4,5 minut, prodlužovat a vždy vejít, stejně jistě zopakovat zaklínadlo, popř. uložit dítě (pokud sedí, stojí) a zopakovat zaklínadlo a odejít!

8. po čase prodloužit intevaly odcházení na 2,4,8,16 minut

Nesmíš se opravdu nechat zviklat. Nehladit, i pohlazení stojí za to být vzhůru! Všechno stále stejně rituálně opakovat pořád dokola a musí být dohodnutí všichni, kdo uspávají, stejně!
8. led 2010 v 19:49  • Odpověz
Smoulo, mě to s tím cukrem jen tak napadlo, když jsem viděla toho pribiňáka nebo co to bylo.
8. led 2010 v 19:50  • Odpověz
tak ted si vyber....

no je pravda že cukr zvyšuje energii ale fakt mě nenapadlo že u miminek to tak taky může být, no proč ne! Sladit už nebudu, aspon to zkusím
8. led 2010 v 19:54  • Odpověz
Já jsem o na Alexe taky zkoušela, ale on naštěstí problém nemá, jednu dobu ale špatně usínal, tak jsem mu tam drmolila zaklínadlo a muž mi asi po půl hodině říká - co mu to tam furt slibuješ? nějaký úplatky za spánek? :grinning: Tak jsem mu to přednesla a už se raděj na nic neptá :grinning:
8. led 2010 v 19:59  • Odpověz
Tak už taky spinkáme :slight_smile:

Hani, to ti spí krásně :wink: . A kolik toho naspí přes den, že ti spí v noci 14 hodin?
8. led 2010 ve 20:00  • Odpověz
Jitu :grinning:

Šmouli, otázka je, jestli ti ten čaj bude chtít pít, když už si zvykla na sladkej...
8. led 2010 ve 20:01  • Odpověz
Tak pucek už chrní a manža právě koná očistu těla neb jde do hospody :wink: :grinning:
8. led 2010 ve 20:01  • Odpověz
Blani přes den tak hodinu dopoledne a hodinu odpoledne..
Já už mám manžu doma,dojel v pořádku,tak jsme ráda..koupil v německym Globusu Bebu za 206kč a já ji jinak kupuji za 259kč,docela rozdíl..
Já si teda na večerní usínání nemůžu stěžovat,to je úplně bezproblémový,ještě by bylo fajn,kdyby vynechala aspon 1x noční buzení..
Já ji dávám ten čaj od Hippu a ten obsahuje cukr,ale na 100ml se má dát vrchovatá kávová lžička a já dávám tý lžičky jen půl,aspon to neni tak sladký..
8. led 2010 ve 20:08  • Odpověz
tak my už snad taky spíme :wink: Jsem ji dala do betle a pak z chůvy slyším nějaký vykládání :grinning: Ale už je klid, tak asi zavřela očka :slight_smile:

Hani tak to fakt spí hoooodně dlouho. U nás se spí většinou kolem těch 11hodin. Jde od 20h a spí do těch +-7h, někdy míň, někdy víc :slight_smile:
8. led 2010 ve 20:10  • Odpověz
Charlí tak aspon v něčem vyniká :grinning:
8. led 2010 ve 20:12  • Odpověz
no jo dyt si všichni spěte....jen my tu budeme čumět!!!

tak pic vy můry!!!

blani jj ona pije i neslazený-pije a jí vše slazené neslazené, solené nesolené-nesolim!!! jen jsem ji dala ochutnat bramb kaši!! ale já sladím jak ďas a tak asi proto ji prdni malinko cukříku-to jsem jako tady jedinááá jo??? jste se zbláznili ne!! :astonished: :grinning:
8. led 2010 ve 20:14  • Odpověz
já si asi zařídím ten spací denník a budu si zapisovat to její buzení-třeba něco vykoumám!! tak zítra podám hlášení!! papapapa NO A CO že spíte!!!
8. led 2010 ve 20:16  • Odpověz
Šmouli, tak to jo, když ti to pije i neslazené :wink: . V čem spočívá ten spací deník?
8. led 2010 ve 20:20  • Odpověz
hani to jo, aspon v něčem :grinning:

šmouli s tebou bych někdy ráda zašla do hospody :grinning: Si myslím, že bych se nasmála :sweat_smile: :grinning: Jsi éro :confused: :grinning:
8. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
Šmoulo :grinning: :grinning:
Hani tak aspoň v tom spinkání Sofinka vyniká :wink: :slight_smile:
8. led 2010 ve 20:28  • Odpověz
tak u nás usínání bylo nejdříve s pláčem,ale už spinkáme.
Koukám na Obecnou školu a u toho trošku cvičím.
šmouli :grinning: :grinning: :grinning: ty jsi fakt číslo.
8. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
Andy taky mam zaplou Obecnou :wink: ale sedím si u PC a piju Caro :grinning:
8. led 2010 ve 20:49  • Odpověz
já taky sedím u počítače začala jsem dělat kalendář z těch nových fotek a nějak se od toho nemůžu odtrhnout jsem se chtěla dívat na obecnou školu a jít balit zítra na plavčo at ráno nemám hoňky.
8. led 2010 ve 21:20  • Odpověz
Sun jj jak k tomu člověk sedne tak se ne a ne zvednout co? :wink: :grinning:
8. led 2010 ve 21:27  • Odpověz
Ahoj.
Venku neskutečnýho sněhu, nevím, co budeme dělat doma, chvilku půjdem ven s nosítkem, ale jsem zvyklá chodit dopo i odpo s kočárem a tohle mi poleze na mozek. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2010 v 08:08  • Odpověz
Dobré ránko. U nás taky hafo sněhu. Je to krásný :sunglasses: . My ale musíme jet do školy, tak z toho mám celkem obavu :unamused:
9. led 2010 v 08:21  • Odpověz
Ahoj u nás je taky sněhu,že zřejmě ani autem nikam nevyjedeme..a já zrovna potřebuji dojet nakoupit.. a taky bych chtěla jít se Sofčou ven,to sezení doma mi fakt neba..akorát pes se mi zřejmě někde ztratí v těch závějích....
9. led 2010 v 08:24  • Odpověz
Já doufám, že aspoň hlavní chodník poklidí a tak budu kroužit kolem sídliště, na chodník snad dojedu po silnici, to ujezdí auta.
My taky musíme nakoupit, ale myslím, že vyjedem tak po obědě, to už budou silnice trochu lepší.
9. led 2010 v 08:36  • Odpověz
Teď jsem zjistila, že tam strašně fučí, to manžel v tom Přerově ke kočárku přimrzne :sweat_smile: . No nic, jdu se chystat. Po škole jedeme k našim. Hezkou sobotu. Pa :slight_smile:
9. led 2010 v 08:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.