• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Blani-do práce chodím jen 2krát nebo 3krát do týdne jen odpo a hlídají babičky,většinou od 14-19:30takže se to dá,když to není každej den :slight_smile:

u nás je na plavání šílenej nátřask,takže sem ráda,že sme se vůbec od ledna dostaly,
11. led 2010 v 10:07  • Odpověz
Vy už všichni takhle plavčíte,my až do února,už se fakt těšim..ještě musim koupit ty plínky a plavky-to uvidim,oni je prodávají přímo v té Ploutvičce,tak je možná koupim až tam..
Reni ty už takhle makáš,to jsi dobrá,si nějak neumim představit že jdu do práce ale zas penízky se budou hodit vid?U nás je to naprd s tim hlídáním..já i kdybych jít makat chtěla tak nemůžu..
11. led 2010 v 10:17  • Odpověz
Hanko, může mít jen bacila. Klidně jí dej mrkev s rýží, oboje staví.

Evuš, to jsem zvědavá, co vybereš, ono i některé krosny mají nižší nosnost než třeba manduca.
11. led 2010 v 10:18  • Odpověz
Ahojte holky můžu se zeptat na pár otázek zkušených maminek?
11. led 2010 v 10:21  • Odpověz
nazdárek,
charlii moc pěkný fotky z plavání. příště taky vezmem foták ted jsme se jen tak rozkoukávali :slight_smile: jinak sněhu u nás kupa.
11. led 2010 v 10:21  • Odpověz
Tady je tak třicet čísel, možná i trochu víc. Jdu s Alexem ven, snad nezapadnem.
11. led 2010 v 10:22  • Odpověz
petulko klidně se zeptej, když budem vědět rádi poradíme. :slight_smile:
11. led 2010 v 10:26  • Odpověz
sunsetko děkuji :slight_smile:
Náš Vítek bude mít za 10 dní 6 měsíců a tak se chci zeptat na příkrmy, jestli jste dávali až od ukončeného 6 měsíce věku nebo už dříve. Plně kojím, ale nemůžu moc před ním jíst nebo už by jedl taky :grinning:
A jak děláte příkrmy? Naděláte si dopředu a co kt omu potřebuju? Asi se ptám jak blbec, vím , že v časácích je toho hafo, ale raději se zeptám zkušených :slight_smile:
A ještě se chci zeptat na autosedačku. My moc tedy autem nejezdíme , jen občas, ale je jich tolik, že člověk si nemůže vybrat :unamused:
Děkuji moc
11. led 2010 v 10:32  • Odpověz
petul. nám je jako vám a příkrmy jsme už začali dávat. předtím jen občas od toho 5. měsíce a teď od minulého týdne už dáváme každý den. Myslím, že těch 10 dní už nehraje roli.
11. led 2010 v 10:37  • Odpověz
jitu, no já vůbec nevím radostí co, musím se do toho ponořit a zkoumat. :wink:
času je zatím dost, chceme začít na jaře, až bude trochu obstojné počasí.

a ještě jitu otázečka, když chodíte na to plavčo, jaký máte plavečky, objednávala jsi z brány?

jinak jsem už podruhé odklízela sníh kolem baráku. Taťku doma nemáme, tak aby jsme tu nezapadli. No jestli to takhle bude pokračovat, budu mít za chvilku pěkný svaly
:grinning:
11. led 2010 v 10:39  • Odpověz
evulebobule a Dr vám říkal, že už je máte dávat?My jdem k Dr ve středu, ale podle toho co říkají kamarádky tak on je příkrmy schvaluje až od ukončeného 6 :unamused: A jak jsi začínala ?
11. led 2010 v 10:41  • Odpověz
peto my jsme začali s příkrmem tak 5 a půl měsíce, většinou se snažím vařit doma, vařím z mražený a většinou tak na dva dny, do mrazáku zatím moc nedávám, jen minule červenou řepu, aby se mi nezkazila. no a dneska jsem mu udělala brambor s krůtím masem (maso mám po 20 g v mrazáku) a vyndala jsem kostku tý červený řepy k tomu.
v sedačkách taky zatím tápu, měla jsem vybráno, ale představovala jsem si to trošku jinak tak jsme jí poslali zpět a jsem zase na začátku výběru :grinning: ještě ani nejsem rozhodnutá jestli teda půjdem do tý 9-18 nebo už rovnou 36. :confused:
11. led 2010 v 10:45  • Odpověz
peťo začínali jsme mrkvičkou a teď máme mrkvičku brambor. Holky už jsou dál, tak určitě poradí líp.
Doktorka mi to sama teď řekla. I když mi taky nejdřív tvrdila od ukonč. 6 měsíce, ale teď řekla sama ať začneme
11. led 2010 v 10:50  • Odpověz
petul já jsem se doktorky neptala a začala přesně v den ukončenýho 6.měsíce, to byla zrovna neděle, tak to měla místo dortu k půlnarozeninám. Začli jsme taky mrkví, pak mrkví s bramborem, pak jsem dala brokolici a dneska chci dát zbytek brokolice s bramborem. Jinak mám koupený skleničky od 4.měsíce a la první lžička a taky zkouším vařit. Jenomže mám rozbitej mixér a zatím moje výtvory prcek nechce, protože tam mám moc hrudek, každej mě teda tvrdí, že to nevadí, ale jí to teda vadí. Tak nevím. Dneska mě naštěstí manžel mixér přiveze, jinak mám nachystanou i cuketu, až ozkoušíme zeleninu, tak přidám i maso a pak nakonec dám ovoce.
11. led 2010 v 11:09  • Odpověz
Hani s těma plavečkama doporučuju je zakoupit až na místě plavání. Nám se ted v sobotu stalo, že kamoška koupila plavky, oblíkla je malýmu a zjistila, že mu nesedí, tak je hned v pohodě vyměnila za větší. Hlavně i poradí, jestli zrovna ta velikost je pro prcka v pohodě. Fakt blbě se to oblíká, tak má člověk pocit, že jsou třeba malý. A pokud tam prodávají ty neoprenový, tak nepotřebuješ ani plínky.
11. led 2010 v 11:14  • Odpověz
Holky, čím zahušťujete jídlo pro prcky? Já dělám tu brokolicu s bramborou, ale zdá se mě to takový řidší. Poradte :dizzy_face:
11. led 2010 v 11:25  • Odpověz
charlie: tedy to nevím čím se zahušťuje, to bude vědět jíťa. :slight_smile:
11. led 2010 v 11:27  • Odpověz
charlii já zuhuštuju nemléčnou rýžovou kaší. ted si tady filip šmakoval na melounu :grinning: musím zase letet dneska mám uklízecí den a nějak se nemůžu douklízet :rolling_eyes:
11. led 2010 v 11:28  • Odpověz
Charli já nezahuštuji nic,já naopak všechno co uvařím mám nějak moc husté musim to ředit..
tak já ji uvařim mrkev co jsem koupila a rýži v tomu,od rána už kadila 4x,má už červenou prdelku,doufám že nebude mít opruzeniny..
Jinak my jsme tu pořádně zasypaný,kočárem ani autem se nikam nedostanu,silničáři u nás vůbec nebyli,fakt šílený,pes už se ani nemá kam jít vyvenčit,všude zapadává...zítra mám jet k mudr,ale asi jí zavolám,že se tam nedostaneme,kdyby tady byl aspon manža ten by to možná projel,ale já se sněhem moc zkušeností nemám..
11. led 2010 v 11:36  • Odpověz
Petulko já začla dávat příkrmy asi týden před 6.měsícem,začla jsme mrkví,pak bramborem,pak cuketou,květák,brokolici,po 3 týdnech jsem dala maso,to jíst Sofinka vůbec nechce,takže jí jen zeleninu a musí to mít pořádně řídký,jinak to nesní..ovoce mi taky nepapá..
Jinak já kupuji skleničky i vařím..do mrazáku jsem zatim dala jídlo jen 1x,jelikož jsem toho udělala moc..
S autosedačkou neporadím,ještě jsem žádnou nescháněla,pořád máme vajíčko..
11. led 2010 v 11:40  • Odpověz
U nás vyžadují plavky jednorázovky.
Já původně chtěla ty látkovky popolini apod. ale nakonec jsem ráda, musela bych mít aspoň dvoje, protože občas Alex čůrá ještě než vlezem do bazénu a já jsem na to háklivka, já ho hned převlíkám :grinning:

Já taky nazahušŤUJU, JEN JEDNOU JSEM ZAHUSTILA CUKETU NEMLÉČNOU RÝŽOVOU KAŠÍ, JINAK TO ZAHUSTÍ PŘÍLOHA (BRAMBOR, RÝŽE, POHAnka, jáhly apod.).

S kočárem venku je to síla, ale naštěstí mám úzkej, takže projedu i to, co vytunelovali pro chodce, ale s kočárem nad 60 cm tu maj smolíka.
Psice je taky neustále pod sněhem, jen občas si povyskočí nad závěj :grinning: Ale děsně jí to baví, nechce vůbec dom. takže odpo beru nosítko a vyrazíme do polí, tam bude mít ještě víc sněhu :grinning:
11. led 2010 v 11:43  • Odpověz
Petul, my asi půjdem do autosedačky Maxi Cosi, máme od nich už vajíčko. Já chci kvalitní, ikdybych jela 1x za měsíc, takže hledám, aby prošla testem ADAC s dobrým výsledkem.
11. led 2010 v 11:49  • Odpověz
taky chceme maxi cosi.

S těma plavečkama tedy radši počkám, než aby se mi tu válely. Kdyžtak je objednám potom.
a jitu ještě jeden dotaz, poraď mi prosím nějaký dobrý lanolin. Mám doma od disany a nějak mi to nefunguje
11. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
Ahojky.
Petul:
1) prikrmy jsem si naordinovala sama :slight_smile: podle me se nemusi striktne drzet tabulky a cekat presne na den ukonceneho 6.mesice. Takze ja ji dala mrkev nekdyz v 5mes a 2tydnech :wink: Doktor se me akorat zeptal jestli v poho, zadna reakce atd. a kdyz rikam ne, tak rekne jen tak to je v poradku :wink:

2)Autosedacku mame vybranou, uz jsem tu davala odkaz, vysla tez dobre v adac testech: http://www.zbozi.cz/items?r=hint&itemType=new&q=cybex+pallas

Jinak jsem ted byla venku a mame snehu dost a navic na vesnici si taky nikdo nelame hlavu s vyhrnovanim a musim ho pochvalit, pac jsem s nim projela i zaveje a vubec se nenadrela, jede sam (coz mi potvrdilo i vic lidi) :grinning:
11. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
Tak jsme doma. Venku jsme byli 2 hodiny, což už se mi dlouho nepoštěsilo :grinning: . Ale vzbudil ho rozhlas a pak nemohl zabrat, tak jsem byla nas.aná :angry: . Na oběd jsem mu dala můj výtvor brambor+mrkev+kukuřice a nechutnalo mu to, plival to ven. Tak jsem ho nakojila.
11. led 2010 ve 12:23  • Odpověz
chci bydlet na jižní Moravě, říkali v tv, že je tam nejmíň sněhu. V Praze je prý víc než na Šumavě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2010 ve 12:27  • Odpověz
Jitu :grinning:
11. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
Jitu-vsak jsme se vcera pobavili u zprav, kdyz ukazovali kalamitu v Praze :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
11. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
tak nám tady ted odhrnujou traktory pod barákem hromady sněhu :slight_smile: doufám, že tím nevzbudí filipa je to rachot. tak oběd moc velkou slávu nesklidil poslední dobou u toho dělá hrozný kraviny :angry:
11. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
Holky moc děkuji :wink: Počkám do té středy co mi řekne Dr a začnu se souhlasem nebo i bez souhlasu :grinning:
A nějaké stránky na to jak připravit ty příkrmy náhodou nemáte?A ta mrkev může bát mražená(já kupuju ty pytlíky s těmi malými mrkvičkami) a dávate to vařit v páře nebo ve vodě?
11. led 2010 ve 13:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.