• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Ahojky holky,dneska jsem koupila v Dm tu sadu kartáčků na zoubky,a dásnička.Vy používáte i nějaké gelíky?Nás zuby zatím netrápí já jen,že tam byl ten kartáček na amsírování dásní tak tím začneme.
S tím masíčkem já už dávám víc než 20g,četla jsme že se postupně má dávka zvětšovat.Od 7měsíce.Jinak prcek si poplakal a už spí.Já čekám až se Jindra vrátí z florbalu a půjdu si an chvilku zacvičit.Zítra jedeme k našim na gulášek :dizzy_face:
Jo a konečně jsme se rozhoupala ohledně té slevové knížky v DM,to mám poslat okopírovaný rodný list?Já jen vyplnila formulář na netu,kdy a kde se malý narodil,mě už v registraci mají,tak teď nevím.
Vojtík už baští i pohankové křupky,zdají se mi trošku hořké ale mu to nevadí.Akorát mi dneska dělal hysterické scény při obědě.Dýni měl fakt všude,no hrůza :angry:
16. led 2010 ve 20:10  • Odpověz
Ahojky,

tak my dneska byli na plavču, malá se zas vyžívala, po všem koukala, všechno chňapala, no sranda je to s ní.
Pak jsme šli na oběd a zase jsem potkala Mahulenu Bočanovou a toho jejího tanečníka Kuneše :grinning:

Taky jsme šli do ikei koupit nějaký box na hračky a taky pro matraci do cestovní postýlky. Koupili jsme ji tam aby se jí líp leželo.

Chci se zeptat na příkrmy s masem. Kolikrát týdně by měli mít prcci maso??? A vaříte z masa normoš, co koupíte v obchodě? Nebo jen z domácího? A nebo kupujete jen skleničky s masíkem??

A konečně mám normální mop, holky, ted jsem ho odzkoušela a jak mě to bavilo :dizzy_face: No magor, abych v sobotu večer vytírala podlahy, no fakt pako :grinning:
16. led 2010 ve 20:34  • Odpověz
Ahoj.
Charlie, já začínala masek tak 3x do týdne, teď už má skoro každý den, některé zdroje uvádí 6x a 1x žloutek a některé 3-4x do týdne. Tak si vyber.
Vařím dílem z domácího a dílem z BIO masa, zatím toho není tolik, abychom to finančně neutáhli.

Andrej, oni na netu píšou, že jim RL můžeš poslat emajlem a nebo ho ukaž ve své DM.
Jo a na zuby používáme jen ty kartáčky, on teda žádné vylezlé ještě nemá, takže na dásně :grinning:

Jinak nenávidím sníh, už zase napadal a sype se, mám bloklou krční páteř, manžel chrápe, měli vánoční večíre, tak bude chrápat určitě do oběda, Alex v noci furt plakal, ikdyž většinou ze spaní, tak nevím, jestli zuby nebo co, jinak jsem na něm nic nenašla. V půl 7 jsem musela s psicí, která měla nejvíc čenichání no bezva den.
Dneska uvařím segedín, jestli dojdu do penny pro zelí a nemám rohlíky na knedlíky.
17. led 2010 v 07:47  • Odpověz
Dobré ránko,

jitu no právě, že různé zdroje uvádí něco jiného... Tak fakt je to na každým, at si vybere :grinning: Dneska dáme špenát k ochutnání, pak dýni a jinak bych řekla, že kromě řepy jsme okoštovaly všechno. Tak půjdem do masíka příští týden, začnu kdyžtak 3x týdně a pak se uvidí.

S tím DM bych si to mohla taky vyřídit, když jsem byla těhu, tak jsem se zaregistrovala, ale pak už nic.

U nás zatím nesype a ani nechci sníh. At si sype na horách a ne tady v nížinách :sweat_smile:

Jitu vánoční večírek teď?? Ho nestihli na vánoce? :confused:
17. led 2010 v 08:04  • Odpověz
Dobré ránko, u nás strašně fučí :unamused:

Jitu, trošku pozdě na vánoční večírek :confused:

Andrejko, já jsem rodný list ukázala v DM, nechtělo se mi ho posílat s rodnýma číslama a ona si jenom opsala Marečkovo jméno a bylo. Sice jsem měla ta rodná čísla začerněná, ale i tak...

Charlie, já maso ještě nedávám, ale až budu, tak denně nejspíš ne. Mně by taky denně nechutnalo mít furt maso :sweat_smile:
17. led 2010 v 08:20  • Odpověz
Ono maj vždy večírek až v půlce ledna, to nemaj tolik práce.
17. led 2010 v 08:21  • Odpověz
To je fakt, že už jim odpadla starost s pečením kvat vánoček :wink: .
17. led 2010 v 08:22  • Odpověz
blani já zas klído můžu mít maso každej den :grinning: Vlastně ho mívám každej den :grinning: Veru bude určitě taky masožravec.

jitu to je chytře vymyšlený :wink: Mě už by to ale tolik nelákalo :astonished:
17. led 2010 v 08:25  • Odpověz
Ono je to maso pro prcky důležitý, to není o "mně by to chutnalo, nechutnalo". Mám pocit, že i kvůli železu, děti co nemaj dost masa bývají bledé apod.
Moje kamarádka dávala maso docela málo (na můj vkus) a pak musela do holky rvát železo v lékové formě. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2010 v 08:28  • Odpověz
jitu určitě to tak je, oni to ty dětičky asi ještě nepoznají, co by chutnalo nebo ne... Musejí mít všechny živiny, aby neměli pak něčeho nedostatek...
17. led 2010 v 08:29  • Odpověz
dobré ráno,
tak noc děs nevím co se to s ním poslední týden děje, prvně večer nechtěl pít z prsa pak naštěstí dostal rozum a usnul, ale ve 12 kojo ve 3 kojo v 6 kojo :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak už neusnul a pořád po mě leze. už mě s tím tak štve to je pořád štípání škrábání ruka v oku atd. :angry: k nám mají dneska v deset dorazit sudičky tak musím ještě dělat chlebíčky a pak jdem na kačenku k našim. zase tady sněží :angry: už mám toho sněhu taky pokrk. do dm jsem to posílala nějak po novým roku přes net a pořád mi nic nedorazilo :confused:
17. led 2010 v 08:33  • Odpověz
ahoj sun, tak vidím, že jsi dobře naladěná :grinning: :grinning: :grinning:
Ale je to tak jak píšeš, taky by mě to už štvalo :confounded: A pak že děcka mají spát celou noc, co?

Včera jsem zas dala něco fotek na galerku, tak se můžete mrknout :slight_smile:
17. led 2010 v 08:37  • Odpověz
Sun, klíííd, Alex se teď taky budí častěji, taky po mně neustále leze, už mi vydloubl i čočku z oka, prostě to má takový období, radši už neřeším spíxnespí apod.
17. led 2010 v 08:38  • Odpověz
Jitu, tak Mareček snad už bledší být nemůže :sweat_smile: . Tak když to je hlavně kvůli živinám, tak potom jo :wink:

Sun, tak já jsem měla dneska taky kojo ve 12, 3 a 6 a libuju si, jaká to byla super noc :grinning:
17. led 2010 v 08:38  • Odpověz
Jitu, vydloubl čočku :confused: ? jak se mu to povedlo :grinning: ?
17. led 2010 v 08:40  • Odpověz
tak to my kojo o půl 1, pak o půl 5, 7 a vůbec to není super noc, ale ujde. Super noc je totiž nerušený spánek od 22-8h, alespoň pro mě :grinning: :grinning: :grinning: Tak nějak ale tuším, že už se u mě nikdy neuskuteční :grinning:
17. led 2010 v 08:40  • Odpověz
Charlie, hezký fotky :slight_smile:
17. led 2010 v 08:42  • Odpověz
Blani, no dloubl mě ve chvilce, kdy jsem mrkla do oka, tak ji posunul a já ji tím mrknutím vytlačila.

Ono je s těma živinama problém, že ten nedostatek se nejdřív moc neprojevuje a pak když se zjistí, tak už je problém. ono se dětem preventivní rozbory krve nedělaj.

Nerušený spánek, mně stačí, kdyby spal v kuse od cca 23 do 5 :grinning: Jako jednu dobu spával, pak přestal, pak zse spával a teď zase přestal. Ale furt si říkám, že už ty zuby musej vylézt. :grinning: a třeba zase......... :pensive:
17. led 2010 v 08:44  • Odpověz
no my jsme právě měli už to spaní zase pěkně srovnaný od 7 do 4 :slight_smile: krása a ted zase tohle no to je děs. tak my dáváme maso často min. obden.
17. led 2010 v 08:46  • Odpověz
Dobré ránko holky,tak ten rodný list asi zanesu osobně.Mě právě ta ženská říkala,že když už jsme zaregistrovaná,tak to mám vyřídit přes net.
Začíná mě bolet v krku,no jsme fakt nadšená.
A ten sníh mi už taky leze krkem,každý den si říkám,už aby bylo jaro.Já taky dávám často masíčko,teď si musím napsat že mu musím zase kousek koupit.Mamka slíbila že od známé mi přinese kosuek králíka.My chovali králíky strašně moc let,to jsem ještě nebyla na světě,a před dvěma lety to taťka už zrušil,teď by bylo masa :grinning:
17. led 2010 v 09:02  • Odpověz
Já bych brala bolení v krku, to bych se mohla aspoň pohnout. Už vidím, že ruším další lekci plavání, protože takhle Alexe fakt neunesu a to se nám ten kurz fakt vyplatil, když už máme 2 zameškané hodiny a s tou úterní to jsou tři, to si za týden fakt nevyberem. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2010 v 09:07  • Odpověz
Jitu, nás dr. na odběry posílá. Asi proto, že byl tak menší nebo nevím proč, ale teď v lednu máme jít zase a to už bude asi po třetí.

Andrejko, ono každá prodavačka říká něco jiného. Když jsem byla poprvé s originálem, aby jenom nahlídli, tak že musí být kopie a tak jsem šla do jiné a tam jim stačilo jenom nahlídnout :wink: . A to ještě nahlížela do kopie, kde měla všechna rodná čísla začerněná.

Jitu, proč Alexe neuneseš? Co tě bolí?
17. led 2010 v 09:29  • Odpověz
Dala jsem Marečka k manžovi do postele, protože chtěl vstávat, aby se s ním prošel a manža říká, že ještě 10 minut si dáchne, ale Mareček u něho nekňourá, tak ať vstává :grinning: . Su to ale hrozná žena, co? Ale proč já bych měla vstávat a on ne? Jeho problém, že přišel z hospody až v 1, já zase vstávám v noci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2010 v 09:30  • Odpověz
správně blani :grinning: já mám ted doma dvě děti asi trénink :stuck_out_tongue_closed_eyes: ted spal filip 20 min no alespon něco, jdu ještě zaméct za chvilku jsou tu ty sudičky
17. led 2010 v 09:44  • Odpověz
Blani to taky dělám,jednou Jindra přišel ve tři ráno,jenže prcek vstává ve svou dobu a ho nezajímá že taťka spinká,tak jsem mu ho šupla do postele,jenže stejně jsem ho musela hlídat,protože mu tehdy málem z postele spadnul.
Taky malý teď posvačil bílý jogurt s banánem.Na obídek bude mít u anšich skleničku,mě se včera jeho jídlo podařilo spálit :sweat_smile:
17. led 2010 v 09:45  • Odpověz
Sun :wink:

Andrej :grinning: . Já jsem teď Marečkovi vařila v parním hrnci a říkala jsem si, že je výhoda, že to nemůžu spálit :grinning:
17. led 2010 v 09:47  • Odpověz
a je tu holky některá která vaří prckům z jídla z hypru? Který není bio ani zmražená???
17. led 2010 v 09:48  • Odpověz
Ahojte holky , tak včera měl Vítek poprvé na noc kašičku a moc mu chutnala :slight_smile: Po kašičce moc nepil, protože už byl unavný tak se vzbudil v 10 a pak až ráno v 5 no nááááááááááádhera :slight_smile: Takže když se mi budil co 2 hodiny v noci tak to bylo asi hladem ale mohl to být i ten spurt to jsme se dívala do deníčku a bylo to ten týden :unamused:
Já jsem včera taky koupila ty kartáčky a Vítkovi se moc líbí a krásně si s nim v té pusince hraje :slight_smile:
Ještě dneska dáme mrkvičku a zítra budeme asi dávat brambor s mrkvičkou :slight_smile:
Holky a špenát jaký dáváte? Přemýšlela sjem , e koupím ten pytlík s těmi kostečkama :unamused: Myslíte že můžu?
17. led 2010 v 09:48  • Odpověz
Holky a dáváte svým miláčkům i čajík když už se přikrmuje?
17. led 2010 v 09:54  • Odpověz
Charlie, já mám normální brambory, teď jsem koupila bio mrkev, ale předtím měl nebio. Květák měl mraženej a brokolici taky. To se mi nechce kvůli pár růžičkám kupovat celý. Teda mohla bych z toho zbytku uvařit něco pro nás...

Petulko, nevím, já jsem četla, že špenát by se měl dávat skleničkovej (už nevím, jak dlouho), protože obsahuje hodně dusičnanů nebo čeho a to je v těch skleničkách kontrolované, takže tam ne. Ale je fakt, že ty kostičky by mohly být kvalitnější než ten obyčejný protlak.
17. led 2010 v 09:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.