• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
evi neva nemusím být všude :grinning: no já se vždycky leknu,když čekám, že bude ležet vejdu do ložnice a on stojí a čučí na mě :grinning:
20. led 2010 ve 20:37  • Odpověz
Jitu - neukázala jsem jim rodný list, to tam mám zajít s rodným listem a oni mi dají ty další knížky? tak to bych mohla zítra zkusit :wink:
kači: :grinning: :grinning: :grinning: no jo novej sestřih :grinning:
no taky, jsem si nebyla ze začátku jistá kdo to s hankou je :grinning: mě ty těhu poukázky přišli snad do tří dnů a ted to trvalo přes čtrnáct dní.
20. led 2010 ve 20:40  • Odpověz
Kačenko, buď ho tam ukázat a nebo poslat emajlem nascanovanej. Knížka mi přišla během pár dnů.
20. led 2010 ve 20:40  • Odpověz
Jitu a začerňovala jsi nějaké údaje (RČ a tak)?
20. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
Holky zítra chci udělat Vítkovi cuketu, ale jak na to ? :frowning2:
Potom jsme koupila brokolici a jakou zeleninu ještě děláte? A můžu mu už dávat i masíčko ?
Dneska jsme byli na poslední hexa a sestřička říkala, že už může a dokonce i ovoce, tak myslíte že můžu i kašičku na doboru noc ovocnou?
20. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
Taky to chci poslat do DM :unamused: ,ale pořád není čas :frowning2:
20. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
peti cuketu normálně oloupej nakrájej na kostky a uvař bud v páře nebo ve vodě, ale někde jsem četla, že samotná cuketa není moc výživná tak je dobrý k tomu ještě něco přidat třeba brambor. já jsem maso začala dávat asi po třech týdnech od zeleniny. s ovocem bych počkala až si na zeleninu trošku zvykne, ale kaši můžeš.
20. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
Kačenko, začernila jsem je. Nechala jsem jen data narození.

Petul, cuketu oloupej, nakrájej a podus nebo povař jako jinou zeleninu, je docela rychle hotová a je dost tekutá, takže to něčím budeš muset zahustit - bramborem, rýžovou moukou apod.

Maso bych počkala taky dva týdny, až bude na zeleninu zvyklej a ovoce další dva týdny. Ikdyž já dala nejdřív zeleninu, pak ovoce a pak až maso, ale odstupy jsem dodržela.

Zeleninu dávám - mrkev, petržel, dýni, červenou řepu, brokolici, květák, cuketu, brambor, fenykl, hrášek, kukuřici. A přidávám pohanku, jáhly, rýži apod.
20. led 2010 ve 20:54  • Odpověz
Jo a kaši - můžeš, ale koukla bych se, abych nekoupila nějakou s cukrem, bohužel je skoro ve všem.
20. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
Holky díky moc :dizzy_face: jste zlaté :slight_smile: nemít Vás tak nevím :grinning:

Zatím měl mrkev, mrkev+ brambor, takže s ovocem teda počkám a tu kaši koupím bez příchutě zatím ještě :wink:
20. led 2010 ve 21:00  • Odpověz
Jitu díky :wink: Jdu do hajan tak dobrou noc. :slight_smile:
20. led 2010 ve 21:04  • Odpověz
Evi :grinning: :grinning: :grinning: to je bombáááá :grinning: to musim ukázat Radkovi až přijde z hospody :grinning:
Petulko jen bacha pak na tu brokolici Honzule po ní úúúplně děsně prděl a nestydím se říct že smrděl jako tchoř :sweat_smile: :grinning: byla to teda fakt síla :grinning:
tak já jdu z5 k šicímu stroji :wink: právě se snažím o plenu č.2 :wink: :grinning:
20. led 2010 ve 21:08  • Odpověz
kači jsi šikulka, pak mi nějaké plínky prodáš viď? :wink:
20. led 2010 ve 21:11  • Odpověz
Jitu-napis mi nejaky recepty co varis, myslim s tema jahlama a tak.Mame je taky doma,teda mamka.Jinak petrzel me nenapadla dat a fenykl?
20. led 2010 ve 21:18  • Odpověz
achojky :slight_smile:

ty videa jsou fakt božííííí. Se tu řehním dycky. Šmouli tys zas něco našla, co? A evču to teda vzalo :grinning:

petul já to dělám s příkrmy jak holky, 2týdny zelenina, ted jsem dala ochutnat maso a ovoce dám nejdřív zas za ty 2 týdny.

Jo a jak jste se tu bavily o těch čajících a tak, tak u nás je to taky bída, my nevypijem nic, jen když ji dám flašku a ona má zrovna hlad, tak to zas saje, ale to zas nechci, když to není na hlad :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2010 ve 21:20  • Odpověz
Andar, jj, fenykl, byl uvedenej na kojeni.net, tak jsem ho zkusila.
Já to nějak neřeším, nandám všechno na pařáček- zeleninu, masíčko a uvařím.
Přílohy uvařím podle návodu na pytlíku a pak zamíchám do té masozeleniny. Obvykle se ty různé vločky a spol. spaří a pak uvaří - pohanka a jáhly trvaj dýl, tak 20 minut, já na to vždy kouknu, ochutnám, aby to bylo měkké, pak nechám odstát a je to. Ono je to spíš rozblemclé, ale to pro prcka neva.
No a když do toho dáš (do horkého) dvě odměrky UM (toho suchýho prášku) a nějaký ovocný pyré, tak máš i kaši :grinning:
Mám dojem, že se daj koupit i instantní jáhly, to se jen zaleje vodou jako kuskus.
20. led 2010 ve 21:26  • Odpověz
Petržel - ten bílej kořen ne tu nať.

jinak se prý dá dávat i okurka, ale to nevím, přijde mi divný to vařit. :grinning:

A docela inspirace se dá najít www.varime-detem.cz
20. led 2010 ve 21:27  • Odpověz
Ahoj holky, vidím, že Evča si hraje a my máme vymakaná těla :grinning: . Mně teda ještě knížečka z DM od 7. měsíce nepřišla. Na toho dudla jsem se ptala, protože ten, co mají v knížečce jsem už dlouho neviděla a paní prodavačka říkala, leda si vzít jinej od té značky, takže to je asi fakt jedno.

Kači, pak se pochlub :wink:
20. led 2010 ve 21:41  • Odpověz
Čau holky,
všem přeji krásné ráno
21. led 2010 v 07:30  • Odpověz
Ahoj.
Venku nějak přituhlo, jsem byl s psékoj a málem jsem si natloukla, jak tam umrzlo to, co včera odtávalo.
21. led 2010 v 08:15  • Odpověz
zdravím holky!!

tak si představte že včera to zavinutí pomohlo, jen jsem viděla že je ospalá dala ji do velký plíny zavinula a chrněla :sweat_smile: a spala v kuse tak 4h a pak jídlo a zas spala, stejně se někdy z toho vysoukala....ale dudu jsem stejně asi 4x šla nahodit!! ale spalo se krásně!!

jinak teda vy všichni jíte zdravě!!! to my máme takovýto denní stravu: ráno mlíčko, dop třeba pribináka nebo přesnídávku, mezi tím nákou sušenku, k obědu jídlo ze sklenky(humus) ale jí nejradši ty hustý a s kouskama už, pak zas nákou súšu a v 15h třeba pribináky dva a k véče už kaši!!
No a pak se divím že má neklidný spaní :confused: :slight_smile:
21. led 2010 v 08:19  • Odpověz
nazdárek,
tak noc dobrý jen mě filip k ránu teda tlačí z postele dneska už jsem ležela jen na krajíčku :grinning: u nás taky mrzne :stuck_out_tongue_closed_eyes: klouzat to bude pěkně
21. led 2010 v 08:20  • Odpověz
ale už začnu domácí polévky ji dávat co máme my, jen nebudu solit....a dnes ji dám asi brambor s něčím, asi masíko vytáhnu a zkusím to namixovat . Ono to sakra leze do peněz, ale skleničkovat budu, budu to střídat!!
jogurty už taky prej můžu dávat, klidně ovocný...pokud jí vše!!
21. led 2010 v 08:22  • Odpověz
Smoulo, a proč zase ovocný? Vždyt je v tom zbytečně cukr.
Podle mýho je lepší normální bílej jogurt, ale jogurt - mléko, bakterie mléčného kvašení - neměl by v tom být škrob, želetaina, nějaká guma a taky zatím ne smetana - no a do toho dát kousek ovoce - banán, jablko, hruška apod.
21. led 2010 v 08:33  • Odpověz
tak už nemůžu nikde nechat filipa samotnýho v kočáru okamžitě stojí opřenej o boudu ted se tu převrhl s lehátkem :rolling_eyes: asi ho začnu přivazovat nebo mu dáme helmu na doma :grinning: šmouly já to taky střídám, většinou teda vařím spíš zelen. a mas. a ovocný má spíš kupovaný. (kromě jablka a banánu) jogurt už taky dávám zatím teda bílou activii.
21. led 2010 v 08:35  • Odpověz
čus smouli
já malé taky dávám skleničky,ale ne teda každej den,střidám to buď s kaší nebo dom.polívkou nebo zeleninou s bramborem,pribiňák sem ještě nedávala,ale zato se mAlá může ubaštit bílé activie,to miluje

my máme ráno mliko,dopo taky mliko na oběd zelenina nebo kaše odpo banán jabko nebo jogurt přesnídávka a večer zase mliko,kolikrát mi u něho usíná takže bych do ní kaši asi po lžičkách nedostala
21. led 2010 v 08:35  • Odpověz
Sun, lehátko už taky půjde asi do prodeje, protože se s ním převrhnul už asi 3x. používám ho jen když se chci najíst a on už je moc unavenej a řve, tak ho v tom mám pod dohledem a třeba pohupuju nohou. Hrát si ho v tom už nechat nemůžu. Jak to nemá pětibodový pásy, tak je to na prd.

Skleničky používám jen výýýýjimečně, mám tu pár jko záchranu, ale jednak mi to přijde drahý, ikdyž uvařím z bio surovin, vyjde mě to levnějc a druhak se mi nelíbí moc složení. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A jinak rámo UM, sváča ovoce+jogurtu trochu, oběd masozelenina, sváča kaše s ovocem a večer UM, v noci MM tak 1-2x
21. led 2010 v 08:40  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: . U nás je -7 a začíná sněžit.

My máme teda pořád MM, akorát na oběd nějakou zeleninku.

A včera, jak jsme byli u našich, ač jsem jim výslovně říkala, ať mu chleba nedávají, tak mu ho stejně dali :angry: . A furt jsem od mamči poslouchala, jak Marečkovi říkala, že su hrozná, že mu to jídlo ani neosladím, nic mu nedopřeju. Že já jsem jedla už kyselý okurky a kdesi cosi :frowning2:
21. led 2010 v 08:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.