• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Ahoj holky..u nás byla noc taky horzná,pořád pobrekávala ale mlíko nechtěla,musela jsem jí pořád přebalovat protože i moč jí pálí na těch opruzeninách,pak z toho nemohla zas usnout,pořád se točila na bříško,takže noc fakt šílená,od 7h jsem vzhůru a jsem jak praštěná palicí..
Jinak jak píšete že mám jít k odborníkovi tak to myslíte koho?Já totiž nevim kam jít,výsledky stěrů měla ok,tak vůbec nevim co by jiného zkoumali dál..Na tu alergii se zkusim MUDR zeptat..
23. led 2010 v 09:28  • Odpověz
Smouli jak ses ptala na to pití,tak pije celkem dost,plínku mám počuranou každý 3h co jí přebaluji..
23. led 2010 v 09:29  • Odpověz
Holky, myslíte, že může Mareček tak na 10 minut ven? Že bysme ho tam uspali a pak donesli dom?
23. led 2010 v 09:30  • Odpověz
Ahoj holky,

tak u nás noc dobrá, usnula ve 20, pak se probudila v 21 a pak spala až do 4, jídlo a pak do půl 8. Teď žvatlá v postýlce.

Hanko, nás poslala doktorka začátkem prosince na Karlák (rodila jsem u Apolináře - tak proto tam, i když spadáme asi na Bulovku), aby malou prohlídli, protože málo přibírala na váze. Tam nám udělali kompletní rozbor krve - biochemii, imunologii (alergie včetně na mléko), chytali jsme moč, odebírali stolici, dokonce nám udělali sono břicha, jestli tam není nějaké zauzlení nebo co. Naštěstí bylo vše v pořádku, ale to vyšetření na imunologii trvalo snad před 3 týdny - je prý hodně drahé, tak čekají, až se jim nastřádá víc vzorků. Nakonec došla paní doktorka k závěru, že se jí zažívání rozhodilo po nemoci (měla zánět nosohltanu) a k tomu měla železo na chudokrevnost, což špatně snášela. Tak jsme najeli na příkrmy a už jsme konečně přes 6,37 kilo (no v 7 měsících žádný zázrak..) - asi bude drobnější po nás.

Ale to by Tě tam musel poslat Váš pediatr. Ale možná, když má tahkle průjem, bych jí tam vzala teď jako na pohotovost, třeba by jí odběry udělali spíš, než čekat do pondělka na doporučení.
23. led 2010 v 09:43  • Odpověz
Iviik, tak to jste měli krásnou noc :slight_smile: . A vidím, že jste si taky neprošli ničím lehkým. Hlavně, že už to je v pohodě :wink:
23. led 2010 v 10:02  • Odpověz
hani tak když měla výtěry v pořádku, tak to asi bude časem dobrý...no ono u těch malejch je to horší...my dospěláci přece jen víc vydržíme, tak to asi nic vážnýho nebude, hlavně když nepůjde s váhou dolů.
odborník....já teda když nevím co dál a nejsem si jistá svou dr, tak třeba napíšu na net nějakému odborníkovi a ten mi vždycky poradí anebo si najdu něco o tom co ji zrovna je a přečtu si to, rad tam je víc než od mudr!
a jakou mast používáš na opruzeniny?? nám moc pomáhá rybilka a to ji tam asi musíš pořádně nakydat! :sweat_smile:
tě teda lituju, si užíváš holka, ale bude líp věčně to trvat nebude!! :slight_smile:
23. led 2010 v 10:04  • Odpověz
blani já myslím že může....ikdyž píšou nad -10st nelézt ven tak to je někdy blbost....co kdyby zrovna někdo musel na kontrolu k lékaři a bylo -20- stejně by tam musel! :confounded:
23. led 2010 v 10:06  • Odpověz
joooo já se chtěla zeptat jakou to dáváte přesně tu activii??? já koupila od danone, jak je reklama v tv :astonished:
23. led 2010 v 10:07  • Odpověz
Šmouli, manža byl nakupovat a říkal, že to s Marečkem nemá cenu jít, že je tam strašná zima. Activie je podle mě jenom jedna, myslím, že máš správnou :wink:
23. led 2010 v 10:12  • Odpověz
Iiviku děkuji-já taky rodila u Apolináře,naše Sofinka je taky drobná a od narození taky málo přibírá cca 300g za měsíc ted ve 7 měsících má 6,4kg,tak to bude podobné jako je tvoje dcera..já v pondělí zajedu k doktorce a zjistím co se stim dá dělat,ona jí brala stěry ze stolice minulé pondělí 18.1 a výsledky dopadly dobře tak nevim jestli jí ukecám k tomu aby nás někam poslala nebo znova nabrala stěry,no uvidím..dneska ten průjem už má 13 den,což mi přijde celkem dost na to že je skoro pořád na dietnim mlíku,občas se mi do ní povede dát pár lžiček mrkve nebo rýže,ale jinak ona skoro příkrmy nechce takže s ní je to taky těžký,kdyby pěkně papala tak už průjem třeba nemá,kdyby snědla té mrkve,rýže nebo banánu dostatek,aby se jí ten průjem konečně zastavil..ted jsem jí začla po trošičkách sypat smectu do mlíka,tak uvidim zda to pomůže..
Smouli používám sudocrem nebo imazol,minule jí to fakt pomohlo..v pondělí ji doktorka převáží,tak uvidíme,když jsem tam byla před týdnem to měla ten průjem týden tak trochu přibrala,což je důležitý,hlavně že jí nejde váha dolů..
23. led 2010 v 10:14  • Odpověz
tak si zkus koupit tu rybilku to je zázrak-když má nela opruzeniny tak ji to za den zmizí s tou rybilkou! no uvidíš :wink:
23. led 2010 v 10:23  • Odpověz
ahoj holky

Kači: zubařské křeslo jsi mne pobavila. Malé se tam moc líbí, tak mám z toho zubařského křesla radost :grinning:

Přijdu za chvilku, teď řve
23. led 2010 v 10:32  • Odpověz
Tak jsem zpět, asi bude spinkat :slight_smile:

Tak já to od toho manži chytila, mám hroznou kašel a rýmu a ta je snad nejhorší :cry:

Manžovi už je tak nějak, tak se dohadujem kdo pojede nakoupit, já bych jela, ale manža, ať zůstanu doma, že sice se necejtí, ale pojede. Došel nám med a to jsem vyřízená :slight_smile:

Dneska se v noci budila, měli jsme přetopeno, tak se nedivím, od 4 jsem větrala a potom ještě pěkně spinkala.
23. led 2010 v 10:40  • Odpověz
Hani: ať je Sofince brzy lépe, je mi jí líto chuděrka malá
23. led 2010 v 10:41  • Odpověz
ahoj holky, já vás jdu y jen pozdravit a vyrážíme směr manžovo rodiče a pak švagrová. Mějte se tu a večer pa

hani: ať je lépe holky, budu na vás myslet.
23. led 2010 v 10:45  • Odpověz
Holky můžu něco na rýmu, krom Vincentky?
23. led 2010 v 11:05  • Odpověz
kate - nasivin kapky 0,01%..... je fakt dobrej!! :slight_smile:
23. led 2010 v 11:28  • Odpověz
díky šmouli už pro něj manžu posílám. :wink: :slight_smile:
23. led 2010 v 11:34  • Odpověz
Ahojky.
Kater-Nasivin je fakt super,my meli do dvou dnu po ryme. :wink:

Hani - Majdinka se mi ted silene oprudila po ubrouskach od Pampers (v zivote je uz nekoupim, je to hnus!),mela to rudy a uplne nabehly a jako puchejrky a na jedny diskuzi sem se docetla, ze v takovy opruzenince muzou byt uz i kvasinky, proto se to nehoji a navic tou moci atd. se to dost drazdi a kvasinky mnozej. Tak sem doma mela krem Fungicidin (pisou tam, ze to muzou i novorozenci a deti) a vecer ji to mazla a normalne zazrak-rano uz to nemela, krome jednoho ruzovyho mistecka kde to mela nejvic - to jsem ji pak jeste mazla jednou a nema uz nic, behem dvou dnu :wink: Takze to muzes zkusit, treba ji to pomuze.
Ikdyz ted koukam, ze ten Imazol je na to taky :wink:
23. led 2010 ve 12:50  • Odpověz
Jo a holky, dneska je Mandličce (nova prezdivka) 8 mesicu :fearful: to to uteklo!
23. led 2010 ve 12:54  • Odpověz
Andaro, tý jo, to letí :confused: . Tak gratuluju :dizzy_face: . Za chvilku se budeme chystat do školy, tak pa :slight_smile:
23. led 2010 ve 13:03  • Odpověz
taky gratuluju, za chvili ji bude rok tak to bude něco. Já jsem ráda že je máme na léto, to je supééér!!!
my používáme johnson baby ubrousky!!!!!!jsou krásně vlhké, jinak ostatní mi přišli suhý
23. led 2010 ve 13:29  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Tery teda to je supermoncl :astonished: tak snad se to brzy vstřebá :wink: my taky gratulujeme k osmiměsíčninam :wink: :slight_smile: Honzule má dnes přesně 7 m :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: to je chudinka teda ošklivě oslavil :confounded: teď odpo měl 38,2 po odečtu a tak z procházky sešlo :unamused: ale páč bych ho jinak neuspala a že teda ospalej byl děsně tak jsem ho oblíkla,udrncala u baráku v kočárku a teď spí v garáži :wink: u nás je teplo jen - 3 :dizzy_face:
23. led 2010 ve 13:58  • Odpověz
A ještě jsem mu teda šoupla paralen čípek :wink: ten chudinka koukal dóóst vyjeveně když jsem mu ho strčila do prdelky :grinning: :grinning:
Kat tak hlavně když je v křesílku malá spokojená :wink: :slight_smile:
No my ubrouzky nepoužíváme skorem vůbec :wink: doma mu meju prďíznu vodou a když jsme minoň tak tam mam myslím od Happy ty jsou teda drahý,ale fakt příjemný a krásně mokrý :wink: :grinning:
23. led 2010 ve 14:03  • Odpověz
Hani, snad už bude malé líp. 13 dní už je opravdu hodně. My jsme malé taky od narození, měla 47cm a 2,97 kg, ze začátku přibírala normálně, pak dostala v 5 měsíci to železo, přestala pořádně pít ode mně, pak mi přestalo mléko a začal začarovaný kruh.

Teď snědla polévku a usnula - jupí - snad aspoň hodinku vydrží.

Holky, když vaříte tu polévku, kolik mrňouskům toho dáváte?
23. led 2010 ve 14:11  • Odpověz
tak já zatím polévku vařenou dala asi 2x....a snědla tak talíř ten dětskej ale vrchovatej, jinak my skleničkujeme a sní mi ji celou.

kači - tak at ten zoubek rychle vyleze. Nikola teda ne teploty netrpěla, měla jen průjmy! A Nela to jsem na to zvědavá!!
23. led 2010 v 17:07  • Odpověz
nazdárek,
tak plavčo opět super :slight_smile: moc se mu ve vodě líbí dneska se dokonce potápěl plaváček můj. paní nám ještě pěkně rozepsala účtenky, takže od pojištovny dostaneme přes dva tisíce zpět :dizzy_face: :dizzy_face: ted usnul čekáme až dorazí tatka a začnu se chystat na dámskou jízdu jak já se těším :slight_smile:
hani sofinky je mi líto musí jí to dost pálit chudinku, snad vám dr. v pondělí nějak pomůže těch 13 dní je fakt dost dlouhá doba. koukám kači taky si užíváte, tak at je ten zubajs co nejdřív venku :wink: jdu si smýt pletovou masku at jsem krasavice :grinning:
23. led 2010 v 17:21  • Odpověz
Tak jsme doma.

Kači, teda chudák Honzík :frowning2: . A gratuluju k 7-měsíčninám :dizzy_face:

Ivik, jestli je polévka rozmixovaná zelenina, tak já dávám 1 skleničku. Vždycky si to uvařím a dám do těch skleniček od příkrmů. Ze začátku jsem mu dávala 1/2 skleničky a teď už dávám celou.

Sun, u jaké jste pojišťovny? To je super, že vám tolik proplatí :sunglasses:
23. led 2010 v 18:09  • Odpověz
ty brdo ty se máš sun, já měla jít dnes s kámoškou na zábavu a nakonec nemůže ach jo, jsem si mohla vyhodit z kopejtka :angry:
23. led 2010 v 18:26  • Odpověz
Tak já používám ty ubrousky od pampers sensitiv,ale ted když je oruzená tak samozřejmě ne,to jí myji jen vodou..
Ten imazol jí minule krásně pomohl,tak doufám že i ted zabere,jsme dneska i dost větrali,ale výsledek zatim žádnej.. :frowning2: dyštak zkusim koupit ten Fungicidin..
Jinak gratuluji Magdalénce k 8.měsíčninám a Honzíkovi k 7.měsíčničnám :slight_smile: letí to teda hrozně,někdy se těším až bude Sofča veliká a pak si zas přeji aby byla co nejdéle miminko,nějak rychle roste.. :dizzy_face:
Iivik já polévku ještě nedělala..
Sun tak to je super že se Filípkovi plavání líbí..Užij si večer :wink: taky bych někam vyrazila..místo mě jel manžel :unamused:
Koukám Káto že si Honzík taky pěkně užívá,mu dávají zoubky celkem dost zabrat-se úplně hrozim co čeká nás :pensive:
23. led 2010 v 18:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.