• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
andry, tak ho nebuď. já teda nebudím na jídlo. prostě až se vyspinká, tak krmím....
mrknětě do alba. mám tam nový fotky:slight_smile:
9. črc 2009 ve 12:01  • Odpověz
Petr mi hned na začátku co jsme přišla z porodnice koupil Nutrilon kdybych náhodou neměla mlíko a on byl někde pryč tak at mi malá neřve hlady,ale zatim jsem ho nerozbalila,pouze kojím,tak uvidím kdy na něho dojde,občas mi přijde že mi ty prsa totálně vycucla a pořád nemá dost..
U nás to večer probíhá stejně jako u Andary,kojím,nechám odříhnout přebalím a zas kojíma takhle třeba 4x než malá opravdu vytuhne...
Jinak já piju od Teekanne čaj pro kojící a je celkem dobrej,aspon mě chutná,mnohem víc než maliník,ten mi byl stejně k ničemu...
Holky a kolik vypijete mléka,někde jsme četla že kojící žena by ho měla vypít 1l denně tak to já vypiju tak 2dcl denně..
9. črc 2009 ve 12:02  • Odpověz
My na prdíky nedáváme nic,přijde mi že s tím problém nemáme,malá prdí o 106 :slight_smile:
Jituš krásné fotečky :wink:
9. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
Hani my máme zase doma Bebu,to jsem si koupila jak jsme jeli z porodky,protože jsem neměla mlíko vůbec.Sáček je rozdělaný,ale může se vyhodit protože takhle vydrží jen 14dní,tak máme ještě jeden.Ale Vojtíškovi se zdá stačí i ta troška,Buď u toho usne,nebo se začne odtahovat nebo mu to mlíko začne vytékat.Kdyby měl pak ještě hlad tak podle mě nebude chctít ani dudlík a křičel by.No snad nejsem krkavčí matka :slight_smile: že nedám ani najíst.No mlíko moc samotné nevypiju,já si ho dávám do melty a tu piju požehnaně,tak nějaké mlíko do sebe dostanu.
Jituš krásné fotečky :wink:
To počasí je u nás proměnlivé,včera jsme poprvé večer vyzkoušeli na kočárek i pláštěnku :sunglasses:
9. črc 2009 ve 12:08  • Odpověz
Hani, já mám od začátku těhu pořád chuť na mlíko a mléčné výrobky, takže je piju a jím ve velkým. Ale denně litr mlíka určitě nevypiju.
A proč by se ho mělo tolik vypít?

Jituš, krásné fotky. Šimonek je kocour :wink:
9. črc 2009 ve 12:34  • Odpověz
No to já litr mlíka zmáknu, když započtu i to v meltě. Já piju mlíko v noci, po kojení mám hlad i žízeň, tak si dám hrnek mlíka a jdu spát.
9. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
Míšo, já mám po kojení taky příšernou žízeň. Hlad už asi nevnímám :sweat_smile: , ale v porodnici asi 2 noci byly krušný, protože jsem po kojení měla šílenej ale fakt šíííííílenej hlad. A to říkala i ta druhá mamina, co se mou byla na pokoji.
9. črc 2009 ve 13:02  • Odpověz
holky tak to mluvite za me.. ja v okamziku jak zacnu kojit zacnu mit neuhasitelnou zizu.. :slight_smile:
9. črc 2009 ve 13:07  • Odpověz
My v porodce měli jídla dost, večeře tedy studená, ale bylo to několik kusů pečiva, nějaký jogurt, něco na namazání, nějaký ovoce. Čaj tam byl celou noc k dispozici. Navíc, když někdo jídlo nechtěl, tak ho dal do lednice a pečivo na lednici. V lednici bylo stále několik krabic mlíka, takže v nejhorším případě jsem se nacpala rohlíkem s mlíkem :D
Ale mě zásobil muž jogurtama a zákysama, plus nějaký sušenky jsem měla, takže v pohodě.
9. črc 2009 ve 13:14  • Odpověz
tak já v noci po kojení zaútočila na piškoty :slight_smile:
9. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
ja si ted dala home made pizzu mnam :slight_smile:
ale jim urcite min nez v tehu.. uz jsem pomalu zpet na sve vaze..
9. črc 2009 ve 14:44  • Odpověz
Andrej, jo? Mně přijde, že jím víc.
9. črc 2009 v 15:14  • Odpověz
blani ja prave silene piju.. neperlivou vodu vychlazenou v lednicce.. se po ni muzu utlouct :grinning:
9. črc 2009 v 16:07  • Odpověz
Achoj kočenky, díky za pochvaly fotek :wink:

My dneska měli trošku horší noc, ne a ne zabrat, no bodejť když se mi malá vzbudila asi až v jedenáct, tak pak trvalo, než se zas unavila... Pak byla za hodinu a půl zase vzhůru, takže jsem přebalila, nakrmila a než jsem ji dala do postýlky, tak si táááák usr...., že jsem šla zas přebalit a zas ne a ne zavřít očka. Tak jsem to riskla, dala ji do postýlky a nechala ji, co to udělá. Naštěstí pak usnula sama a spinkala do osmi do rána, to už byl přímo balzám :wink:
9. črc 2009 v 17:14  • Odpověz
ahojky taky dávám sab simplex do každého papání...taky prdíme, ale mě zas řekli že když prdí...tak se právě kroutí a mají bolení, tak to mám dávat. Každej říká něco jinýho, čert aby se v tom vyznal. ale co dávám ten sab simplex tak se přestala kroutit a spinká klidně.

mno a dnes jsme poprvé taky docela spali..... od 21h včera do 3h a pak až ráno jsme vstávali-tak jsem taky ráda!! :wink:
9. črc 2009 v 19:30  • Odpověz
ta kojenecká voda to mi taky říkali, ale to je prostě všechno za prachy a tak jsem si říkala, že vodu z vodovodu máme dobrou.

blani - nám fenykl čaj nepomáhá na prdíky-jen ty kapky a tamty jak psala andarka si taky koupím a zkusím až tyto dojdou!!
9. črc 2009 v 19:35  • Odpověz
holky tady to nejak vazne..
ted asi vsechny spite.. ja nakojila a cekam, az mala usne..
dobrou noc vsem a hodna a spava miminka! :wink:
10. črc 2009 v 01:07  • Odpověz
Ahoj všem.

Andreasku, to jsi zodpovědná, já pokládám do postýlky a padám do mdlob rovnou, vůbec nejsem schopná čekat na usnutí prcka. :grinning: Uklidňuje mě monitor dechu, kdyby něco.
10. črc 2009 v 06:31  • Odpověz
Čau holky,
přeji všem hezkej den.Hooodně narychlo jsem to tu prolítla, co jste včera naplkaly. Možná to tu už bylo :confused: ale holky, pomáhá ten kojo čaj i na prdíky miminek nebo ne? Jo a ty kapky se dají koupit volně, nebo musím mít předpis???
Náš malej sice prdí, ale chudák za poslední asi dva dny jsem vypozorovala, že se u toho musí hrozně kroutit a tlačit, aby si prdnul, výsledek se sice dostaví :sweat_smile: ale trvá to a je chudák pak celej uřvanej...
10. črc 2009 v 08:02  • Odpověz
Heluli, ty kapky jsou volně prodejný, jen si dej bacha, od kdy se mohou používat.

Jinak třeba v DM mají fenyklovej čaj přímo pro miminka, je to jen fenykl, nic granulovanýho, slazenýho. Ten se dá použít od dvou týdnů, ale rozhodně se nedoporučuje dávat ho z lahve kojeným dětem, když už, tak po lžičkách. Pití z lahve ničí techniku kojení a stává se, že pak děti nechtějí soisat z prsu, protože prostě z lahve je to pohodlné.

Já ho mám taky doma, ale zatím jsem to vydržela na fenyklu já. Piju jak kojící čaje, tak čistě fenyklovej. Malému při každém přebalení procvičím nožičky a zatím jsem to přižila i já i on. :grinning:
10. črc 2009 v 08:10  • Odpověz
Viděla jsem, že sab simplex je od 3týdnů, což bude v sobotu :confused: Fenykl pro děti mám doma, doporučila mi ho dr, když jsme jeli k dr na kyčle - je to delší cesta autem, řikala, že z flaše pít může, že je blbost, že to ničí techniku kojení. Tak fakt nevím....
Co holky masitčka Pupík? nemáte zkušenosti? my cvičíme, ale asi to teď holt nestačí :frowning2:
10. črc 2009 v 08:20  • Odpověz
Heluli, no já nevím. Nám to takhle řekli v porodce, i přikrmovaným mimčům nedávali lahve. Takže já to riskovat nebudu :slight_smile:
10. črc 2009 v 08:22  • Odpověz
Ale Krč je v tomhle trochu specifická porodnice, tam si na svojem přístupu ke kojení zakládaj.
10. črc 2009 v 08:27  • Odpověz
Dobré ráno holky :slight_smile:

Teda Andreasku, ty ponocuješ :wink: :grinning: . Já to mám jak Míša, nakojím, dám do postýlky a spím. Já teda usínám už u toho kojení :grinning:

Míšo, a jak těma nožkama cvičíš? Mareček při přebalování nožkama kope, ale vůbec si neuprdne, nic...
10. črc 2009 v 08:34  • Odpověz
Blko, no jak nám ukázala v porodce :grinning:
Když je malej svlečenej (to jde nejlíp), akorát mu hodím čč mezi nohy, protože už mě jednou posral a několikrát počůral :grinning: Tak leží na zádíčkách, já vezmu nožičky a lehce natáhnu a pak zase přitisknu k tělíčku (skrčí si kolínka a nohy v kyčlích jdou k tělíčku), všechno pomalu a zlehka, aby se nevyděsil. No a u břiška s nima trochu "kroužím" po směru hodinových ručiček, ono to zase tak moc nejde, ale jen náznakem. Většinou si tak 2x - 3x uprdne, někdy i s obsahem.
Některým dětem pomáhá ležet na bříšku, ale u nás je tohle rychlejší varianta.
10. črc 2009 v 08:38  • Odpověz
Míšo, děkuji. To nám v porodnici vůbec neukázali a ani nic k prdíkům neříkali :rolling_eyes:
Tebe pokajdil jenom 1x :confused: ? Tak to jsi dobrá, žes rychle reagovala nebo on, že tě nechtěl ohodit :grinning: . Já už jsem byla pokaděná několikrát včetně mojí postele :grinning: . O počůrání ani nemluvím. Včera si počůral hlavu :grinning:
10. črc 2009 v 08:40  • Odpověz
Miso, já mu to ani z té lahve dávat nechci. Pokud budu kojit, tak ho chci nechat jen na mlíčku. Tenkrát jsem ten čajík sebou měla, ale jak jsme dojeli dom, tak jsem si na něm pochutnala já :grinning:
On náš malej sice prdí, ale chudák se tak nadře a mám vyčouhlý za tyto dva dny, že je to tak dvakrát za den, kdy ho asi začne to bříško bolet, tak sebou mele a pak u toho chudák řve :frowning2: Tak bych mu chtěla trochu pomoct :confused:
10. črc 2009 v 08:42  • Odpověz
Blko, no když mě doslova posral prvně, tak jsem se poučila a dávám mu mezi nočky na volno cíp pleny, takže maximálně pokadí plenu :grinning:
Ale prvně to bylo výživné - moje triko, nohy, boty, koberec, přebalovák.... :grinning:
10. črc 2009 v 08:44  • Odpověz
Heluli, Marečka ty prdíky chytly před 2 dnama. Vždycky ráno se hrozně kroutí. Teďka taky. A pak ještě někdy během dne.
10. črc 2009 v 08:44  • Odpověz
blani, tak to stejně jako u nás :wink:
MIšo, tak to muselo teda bejt..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. črc 2009 v 08:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.