• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
jo už chápu, jsi napsala dvě možnosti okééééj :slight_smile:
27. led 2010 v 18:36  • Odpověz
No Smoulo, já jen říkám, kdy se to dává na finančák osobně.
Jako můžeš si to tak udělat i jako zaměstnanec, ale není k tomu důvod.
27. led 2010 v 18:37  • Odpověz
šmouli - já dělám normálně na FÚ a manželé (tj. chlapi) na nás v roce, kdy se narodilo dítě, většinou nemají nárok uplatnit tu slevu na dani, protože do příjmů manželky se počítá kromě hrubé mzdy ze zaměstnání ještě nemocenská a i mateřská (těch prvních cca 6 měsíců) a to v součtu u většiny maminek překročí 68 000 Kč, takže u nás alespoň na to budeme mít nárok až za rok 2010 :wink:
27. led 2010 v 18:44  • Odpověz
Kačenko a rodičák se tam pak nepočítá?
27. led 2010 v 18:47  • Odpověz
Andaro, hezklá sedačka :wink:

Šmouli, jo jo, růžovej papír, za mě to taky odevzdával zaměstnavatel :wink:

Kačenko, a odečítá se ještě i sleva na dani pro mě jako student nebo ne? Jestli si mám vzít ve škole potvrzení o studiu.
27. led 2010 v 19:00  • Odpověz
aha aha tak to se musí zjištit
27. led 2010 v 19:07  • Odpověz
Blani, když si vyděláváš, tak asi ne, ne? Tak nejsi vyživovaná osoba nebo jak se tomu nadává.
27. led 2010 v 19:08  • Odpověz
Dala jsem nějaké dnešní fotky
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_8.mesic/
27. led 2010 v 19:09  • Odpověz
no kačenko u mě to asi nepřekročí, protože já dělala na zkrácený uvazek tj tak 5h
27. led 2010 v 19:09  • Odpověz
Jitu, jo jo, i když jsem si vydělávala, tak jsem měla odpočet na studenta :wink:

Hezké fotky, Jitu :slight_smile: . Psici nevadí, že ji Alexek tak odloubává :grinning: ?
27. led 2010 v 19:37  • Odpověz
Blani, tak to je teda šlendrián :grinning:
Jo a psice je hodná a snáší mu to.
27. led 2010 v 19:52  • Odpověz
Jitu :grinning: . Tak to je dobrá, že to snáší :wink:
27. led 2010 ve 20:03  • Odpověz
ahoj holky, zima teda jako v rusku, fakt ze jo, i kdyz jsem tam nebyla :grinning:
ja ted prijela z hospudky, byli jsme s praci, hlidala tchyne a pak tatka :slight_smile:
sabca uz spi, jdu se s tomem zachumlat a pak do hajan :grinning:
27. led 2010 ve 20:07  • Odpověz
kačí a na dítě je celých těch 11 nebo se to rozpočítá na měsíce? no taky mě to čeká vyplňovat, dělám daně našim martinovi a klukům co pro něj pracujou.
27. led 2010 ve 21:15  • Odpověz
Ahoj holky,

tak den hrůza, Anetka byla protivná furt, vůbec mi nechtěla pít UM z lahvičky, jen ráno, pak ne, tak jsem jí dala kaši, pak usnula na hodinu a půl, pak měla oběd a už nespala. Pak přišli naši a v půl pátý začala zas brečet, mlíko zas z lahve nechtěla, tak jsme jí dřív vykoupali, dostala kaši a od 18 spí, sice se za hodinu s pláčem probudila, ale teď spí. Coto mohlo být? Asi zítra pro jistotu zavolám doktorce...

jdu to taky zabalit, snad bude zítra líp Pa a klidnou noc.
27. led 2010 ve 21:42  • Odpověz
dobré ránko,
tak noc super první kojo ve 4 a pak jsme chrněli až do 7 :slight_smile: no proč to takhle nemůže být každý den, jinak mám jen -5 st. tak jsem asi dneska první, snad mě nikdo nepředběhne.
28. led 2010 v 07:33  • Odpověz
Dobré ránko, tak u nás je -6 a sněží.
28. led 2010 v 08:42  • Odpověz
ahoj holky

u nás sněžilo v noci a začal taky pěknej vítr, v noci mě to vzbudilo, tak to tu rozfoukává ten napadaný sníh a lítá to všude :grinning:
28. led 2010 v 08:53  • Odpověz
jinak noc dobrá, vstávačka v 6 na krmení a pak v půl devátý to už jsme vstali :wink:
28. led 2010 v 08:53  • Odpověz
jo u nás taky pěkně fučí, dneska jedem na toho avatara odpoledne tak tady musím napsat pokyny na hlídání :grinning:
28. led 2010 v 08:56  • Odpověz
Sun :grinning: . Kdo vám bude hlídat?
28. led 2010 v 09:05  • Odpověz
Bré ránko :slight_smile:
Tak hlásím že vyrážka je už asi na ústupu potvora jedna :dizzy_face: :dizzy_face: jinak noc docela dobrá kojo o půlnoci a pak v 5 ráno-to ho vzbudil boban :grinning:
Holky mě dneska nějak brní už od rána ruce :confused: jako když bych je měla přeleželý a teda je mi i tak celkově nějako divně :pensive:
Jitu super fotečky :wink: teda ty punčocháčky jsou k sežrání :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:
28. led 2010 v 09:24  • Odpověz
Kači, tak ať jsi brzo v pohodě :wink:
28. led 2010 v 09:53  • Odpověz
Blani díky :wink: jsem si udělala kafčo :sweat_smile: jestli to náhodou není třeba tlakem :confused:
28. led 2010 v 09:58  • Odpověz
no tlak je nějakej divnej, taky mám v sobě kafe :grinning:
28. led 2010 v 10:04  • Odpověz
kačí dneska má být zátěž 2 tak je to třetí tím, snad tě kafčo postaví na nohy. blani od dvanácti ségra (to doufám bude chrnět) a ve 2 dorazí naši z práce. tak jsem nabalila svačniny :slight_smile: a může jít po obědě k tetě.
28. led 2010 v 10:05  • Odpověz
Ahoj holky,

tak u nás je to dnes taky lepší, Anetka se probudila v 22 na pití, usnula a spala až do 5, zase pití a ještě zabrala do půl 8.

Volala jsem naší paní doktorce, ptala jsem se jí na to naše pití - nepití přes den. Tak mi říkala, že už jí to mlíko asi nechutná a jestli už jsem nasadila ovoce. Já nato že ne, tak prý mám zkusit jablko.

Holky prosím poraďte mi. Anetka je moje první dítě (i když věk už mám na dospěláka) a vůbec si nevím v těch příkrmech rady. Každý mi říká něco jiného - mamka ať jí dávám všechno, že vnuk kolegyně z práce jí od 4 měsíců vše, další že jí od půl roku kaši (KRUPIČKU) v tatra mléku - to jsem zavrhla rovnou. Kamarádka má o 3 týdny staršího chlapečka, ale zeptat se taky nemůžu, protože ta mu to na můj vkus plácá hrozně. Do 23.12. jsem ještě kojila + UM, od vánoc jsme jen na Bebě, měli jsme problémy s tím krmením + přibíráním. Od 26.12. jsem začala mrkví, brokolicí, pak mrkev+brambor, brokolice+brambor. Poprvé jsem jí dala polévku až 19.1., s masem do měla 22.1.. Dnes jí mám dát to jablko, prý dvě lžičky nastrouhat. Já jsem myslela, že se to má povařit ve vodě.... Jsem z toho zmatená jak Goro u Tokia. Můžete mi říct jak to děláte Vy? Mléko ráno na snídani, pak svačina - ale co?, pak zelenino-masový oběd, odpoledne taky svačina - co? a večer kaše. A na pití? Kolik a čeho? Anetka mi čaj odmítá jakýkoliv, už jsem jí to i sladila Glukopurem nic, jen vodu po lžičkách. A ještě mi prosím napište, kolik zhruba toho dáváte, abych jí toho nedala moc/málo....

mám teď pocit, jako když malou šidím... jo a narodila se 18.6.2009 tak díky moc :cry:
28. led 2010 v 10:12  • Odpověz
A ještě - dáváte některá ty granulované čaje od HIPPu? Pročítala jsem si to v krámě a všude je cukr!!
28. led 2010 v 10:26  • Odpověz
Sun, tak to jo :wink: . Ať se vám to kino líbí :slight_smile:

Iviku, granulované čaje nedávám kvůli tomu cukru. Jediný granulovaný mám babio (ještě je čiperka) a tam je místo cukru laktóza, což je mléčný cukr, který je i v mlíčku. Jinak mám pytlíkový bylinkový čaj. Ale stejně je teď vůbec nechce pít.
Já dávám pořád jenom oběd, svačinkou začnu asi až půjdeme k dr. Jestli chceš už dávat svačinku, tak jenom 1 buď dopoledne, nebo odpoledne, ale určitě ne hnedka obě, to by asi bylo moc najednou. Na oběd můžeš dávat brambor, mrkev, kukuřici, hrášek, brokolici, květák, dýni, řepu a různě to míchat dohromady + maso k tomu. Na svačinku jablko, banán, meruňku, hrušku. Poprvé jsem jablko podusila v trošce vody a rozňahňala vidličkou, pak jsem mu ho nastrouhala, ale furt ho nechtěl, až když jsem mu ho smíchala s nastrouhaným banáne. Plná dávka příkrmu je 150-200g, já dávám tu malou skleničku od příkrmu cca 125g. Myslím, že mu to stačí tak akorát :slight_smile: . Jak budeš dávat svačinku poprvé, tak bych to dělala, jak poprvé s obědem, tzn. prvně pár lžiček, druhý den víc a třetí den buď stejně jako 2. den nebo ještě víc, podle toho, jak jí to bude chutnat. Zezačátku bych ještě dokojila / dokrmila UM.
Mareček mi čaje pil, dokud nejedl příkrmy, od té doby nechce ani čaj ani vodu.

Určitě malou nešidíš :wink: . Mareček se narodil 19.6. a papká pořád jenom oběd :wink: .
28. led 2010 v 10:34  • Odpověz
tak ivi v první řadě, je nelepší se řídít svým instinktem každé dítě je jiné a to svoje znáš ze všech nejvíc. nemusí se držet nějakej přesnej postup, my se řídíme zlatou střední cestou. vařím mu nejradši doma, ale skleničky máme taky. náš jídelníček vypadá přibližně takhle ráno kojo pak v deset svačina (ovoce nebo ovocná kaše ted většinou banán + jogurt) pak v poledne- zelenina s masem, ve dvě kojím a v pět má zase ovocnou přesnídávku a v sedm kojení + um no a v noci kojo podle potřeby (poslední dobou až moc často :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) čaj od hippu máme střídám ho s pytlíkovým snažím se ho dost naředit vodou. jo a jablíčko povařit tak at anetce šmakuje.
28. led 2010 v 10:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.