• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
ahoj holkýýý

ivik - je to podobné u všech, ale přitom každý dává něco jiného, někdo nechce cpát dítě knedlikama, já ji třeba dala kousíčky jen na ochutnání....¨
ráno dávám mlíčko nutr 8h mezi 10-11h dám třeba jogurt activii nebo nastrouhám jablko syrové podávám a třeba do toho banán rozmačkám - 13h dávám bud skleničku telecího se zeleninou a rýží např, nebo mám domácí uvařené a zmražené -třeba kuř. stehna s bramborem a zelenina ...15-15.30h třeba jogurt nebo ovocnou přesnídávku, mezi jídly i třeba sušenku a k večeři většinou kaši nestlé ovocnou no chutná spíš jako vanilka 250ml a hotovo a pití?? no mě moc nepije a dám ji vždy po jídle hlavním a taky přes den ale nic moc!
28. led 2010 v 10:42  • Odpověz
holky díky moc, fakt jste mě uklidnily, připadala jsem si jak krkavčí matka :unamused: Za chvilku jí dám tu polévku, vařím doma, zeleninu jak píšete, jen tu dýni a kukuřici jsme ještě neměly. odpoledne zkusím to jablíčko a dám vědět. Ve středu jdeme k doktorce (teprve na druhé očkování - holt to máme všechno zpožděné) tak se poptám, ale je to vždycky takový fofr a ta sestra kouká a je protivná...člověk se málem bojí zeptat. Anetka začne plakat, jen tam vejdeme. Já už si píšu blbenku, naco se chci zeptat, připadám si jak ten hospodský z Vesničky střediskový.....
28. led 2010 v 10:47  • Odpověz
ahoj,
včera mi manža vypnul počítač aniž by se se mnou domluvil :rolling_eyes:
Jituš - rodičák se do vlastního příjmu manžela/manželky nepočítá, ale mateřská a nemocenská ano a plat taky (do těch 68000 Kč)
Blani - student je do 26 let takže ty asi na to nárok máš :wink: , od 26 do 28 let by to muselo být doktorské studium (doktorandi)
Sun - to dítě se počítá jen za měsíce, kdy bylo na světě - tj. počínaje měsícem, kdy se narodilo, i kdyby se narodilo např. 30.6., tak za červen už je nárok na slevu na dani na dítě a pak za všechny další měsíce - tj. v tomto případě za 7 měsíců
28. led 2010 v 10:52  • Odpověz
Kačenko, díky, tak teď nesmím zapomenout si vzít potvrzení ze školy :wink:

Mareček je dneska zase umrčenej :unamused:
28. led 2010 v 11:07  • Odpověz
blani:popsala jsi to super, by jsi mohla vydat nějakou příručku o příkrmech :grinning:

a nerostou už vám taky zuby?
28. led 2010 v 11:11  • Odpověz
Ivik - my taky ještě nemáme ani 2. očkování - mělo být v pondělí 25.1., ale měl trošku zarudlý krček (před tím měl 14 dní rýmu a kašel, takže se ani nedivím), a tak je odloženo na příští týden nebo kdo ví kdy :sweat_smile:
a já taky většinou zapomenu na to, co jsem od dr. ještě chtěla - minule jsem zapomněla na vigantol, naštěstí k naší dr. se dá jít kdykoli třeba i vícekrát za týden, takže to není problém vyřídit příště nebo po telefonu :wink:
a ještě k tomu jídlu - já když Marečkovi začalá dávat maso a pak ovoce, tak mi taky začal odmítat jídlo, takže jsme trochu přibrzdili v tom jídle a začali znovu jen mrkví s rýží a pak mrkev + brambor+ petržel a pak když týden jedl jen zeleninu a k večeři kaši, tak jsem znovu zařadila maso a poté ovoce - myslím, že je to na prcky moc, aby měli tolik jídel místo mlíčka, nevím přesně jak je to u tebe, ale u nás to pomohlo a teď baští všechny chody - tj. ráno mlíčko (7 - 8 hod), pak je sváča (10 -11 hod): nastrouhané ovoce případně půl kelímečku ovocné výživy od Hami, aby se mu to lépe jedlo, pak je oběd (12 - 13.30 hod): zelenina s masem nebo žloutkem, pak do hodiny po obědě nakojím a jde spinkat do kočárku, pak cca po 3 hodinách po koju po obědě je znova kojo (kolem 16 - 17 hod), v 18.30-19 hod kaše rýžová nebo obilná s ovocem nebo kdo ví čím z 130 ml vody, někdy sní všechno někdy třeba jen půlku, nechápu, ale asi nemá vždy stejný hlad a pak do hodiny po kaši, kdy se koupe, ho nakojím a jde spát, někdy nemůže usnout a pak po nás skáče a usne třeba až ve 21 nebo dokonce až 22 hod, to jsem pak na prášky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2010 v 11:12  • Odpověz
Tak u nás svítí sluníčkoooo :dizzy_face: :dizzy_face:
Iivik já si taky všechno píšu :wink: :grinning:
28. led 2010 v 11:14  • Odpověz
Evi :grinning: , nepřeháněj :grinning: :wink: . O zubech jsem přemýšlela, ale vůbec nemá nateklý dásínka :unamused:
28. led 2010 v 11:15  • Odpověz
Ivik - ještě to pití - pije mi nejraději převařenou vodu po lžičkách, někdy i trošku z pítka, ale tomu moc nedá a spíš si s ním hraje a polévá vše okolo :rolling_eyes: a nejradějí má kromě mléka od maminky ještě její normální ovocné čaje, když mu dám svůj čaj na lžičku tak je na vrcholu blaha, dělám si obyč. ovocné čaje ale je tam aroma a třeba i skořice, vím, neměla bych mu to dávat, ale to pije s chutí, ale řekla bych, že se stejnou chutí si dá i pár lžiček převařené vody a pak už to začíná pouštět ven, tak ho víc nenutím, včera jsem do něj dostala asi 40 ml vody díky tomu, že oběd, co jsem mu uvařila byl jak pop, tuhý, tak jsem mu to prokládala lžičkama s vodou a dal si :wink:
Kači - jak to, že u vás svítí sluníčko, to je bordel :grinning: u nás je zataženo :frowning2:
28. led 2010 v 11:18  • Odpověz
Kačí už ti ho tam posílám :wink: :grinning:
28. led 2010 v 11:21  • Odpověz
u nás chvilkama taky svítí sluníčko, prcek spí venku.

blani: tak to je divný, tak nemá asi dneska náladu, když není ten dobrej tlak :grinning:
něčím to omluvit musíme :grinning: :grinning:
28. led 2010 v 11:22  • Odpověz
Ivco- ja ji rano dam UM, pak ma obed -treba vcera mela hovezi+brambor+zeleninu, pak svacinka -to bud banan s jogurtem, nebo smaotnej, nebo presnidavka (kupuju v kelimku 100%ovoce od Hami), nebo jablicko a hrusku.No a pak vecer po koupani ji delam kasi do flasky (nej je ryzova Babylove z DM,ostatni mi prijdou zbytecne sladky), ted posledni dobou treba v 19h usne a za hodku se vzbudi a jeste si hraje, tak ji apk kolem 22-23h dam jeste 150ml UM a to hned usne a spi az do sesti do rana, to ji dam prso, cucne si trosku a hned spi az do 9 :slight_smile:
JInak caj mam od Hami jablko/medunka, tam primo cukr neni (je od 4mesice),ale myslim, ze ten ovocnej jenom. Driv vypila celou flasticku, klidne 150ml a ted si jen cucne, jinak treba mrkvovou stavu babylove vypije celou (ta nema vubec zadnej cukr), no a chci koupit taky ty caje Babio jak pise Blanka.Nebo se myslim dava Roiboos-ten jsem jeste nezkousela,ale mohla bych. Jo a pije mi i neslazenej pytlikovej fenyklovej :grinning:
Ted jsem zkousela ty kukuricny krupky a taky basti, jinak susenky ji nedavam, ani pribinacky atd.
28. led 2010 v 11:28  • Odpověz
Jo a vcera me potvora kousla do bradavky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2010 v 11:30  • Odpověz
andar: tak tu rýžovou od babylove musíme taky zkusit, tu jsme ještě neměli :grinning:
28. led 2010 v 11:31  • Odpověz
andaro - to mě včera taky Mareček kousnul a pěkně jsem vyjekla :stuck_out_tongue_closed_eyes: , že se leknul a začal nabírat :frowning2:
28. led 2010 v 11:35  • Odpověz
jo a tu kaši babylove taky nemáme, jen Hami a Nestlé a ještě nějakou a všechny jsou sladké, ale Marečkovi chutnají :slight_smile:
28. led 2010 v 11:36  • Odpověz
Andar Honzule mě už asi taky 2x kousnul :wink: potvůrka jeden :confused: bolí to jak sviňa že?
my zkoušeli jáhlovou kaši od Alnatury a teda jako ani za boha :sweat_smile:
28. led 2010 v 11:54  • Odpověz
jáhlová? ty brďo příští týden jedu do Písku a i do DM tak se tam musím stavit a něco nakoupit :grinning:
28. led 2010 v 11:57  • Odpověz
káťo moc hezký nový výtvory :wink:
28. led 2010 v 11:58  • Odpověz
Evi no jsem si říkale že zkusíme nějakou nestandartní :wink: a ono prd velebnosti :grinning: :grinning:
28. led 2010 v 11:58  • Odpověz
no tu bych zkusila i já. Já jím taky různé kašičky, tak když Davídek nebude chtít, maminka to ráda dojí :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
Díky moc holky, Anetka snědla polívku se žloutkem a spí, ani se chovat nemusela. My večer taky dávali kaši rýžovou z DM, ale už jí moc nejedla, tak teď máme od Hami - pro změnu. Odpoledne jsem zvědavá na to jablko. Jinak je dnes taky protivná, chtěla jsem jít ven se provětrat, ale děsně u nás fouká, i se teď zatáhlo, takže půjdeme asi doprčic.
28. led 2010 ve 12:29  • Odpověz
Evi tady ta jáhlová je fajn že jdu udělat jako:nemléčná,mléčná,polomléčná,ovocná a i jako kojenecká strava(s UM) :wink: :slight_smile:
28. led 2010 ve 12:33  • Odpověz
Evi :grinning:

Tak jsem ho nakrmila a teďka uspala. A teď nakrmím sebe :grinning:

Já jsem koupila taky kaši z DM. Hlavně proto, že byla nejlevnější :sweat_smile: . Nechtělo se mi dávat 80,- za 1 krabici kaše :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Su to ale lakomá matka, co :grinning:
28. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
Andreasku pěkné fotečky :wink: :slight_smile:
Taky jsem něco přihodila :wink:
Iivik u nás taky trochu fouká,ale po tom týdnu doma se těším ven jak prcek na vánoce :grinning: :grinning:
28. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
Blani :grinning: :grinning: si myslím že u těch drahejch se stejně platí jen ta značka :wink:
28. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
blani: jsem se trochu vrátila do dětských let :grinning: ba ne, chutná mi to od dětství, od krupicový až po tyhle :grinning:

káťo,tak to je bezva, tak tu taky pořídíme :wink:
28. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
Tak jdu do mláděte nacpat zeleninku :grinning: a pak hurááááááá veeeeeeen :dizzy_face: :dizzy_face: tak papááááá
28. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
Kači, Andrejko, hezké fotky :slight_smile:

Kači, jo, já si to taky myslím :wink:

Evi, já mám kaše taky ráda :wink:
28. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsme byli na půl hodiny venku,víc to bohužel nešlo kvůli hroznému větru a závějím..já se toho jara nedočkám :pensive:
Iivik,tys rodila 18.6 u Apolináře?Já taky a v kolik se ti Anetka narodila?A na jakém oddělení si ležela? :confused:
28. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.