• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
AHojky holky, nejak nestiham,ale zaregistrovala jsem Pribinaky-taky nedavam a dlouho nedam, krupky uz taky basti,susenky ne.(Mam stejnej nazor jako Andrea,ze tech "pochutin" si pak uzijou az az)
JInak Majdinka leze jak blazen a uz se splha po nabytku,si klekne a opre rukama, dneska si i sedla, noo to za chvilku se bude stavet a tak daaal.To je uz jiny hlidani.
Jo a zeptam se, co si myslite o choditkach?Ja ho nechci.

Jinak holky kdybyste videly,cim krmi sestrenka sveho synka,byl mu rok,na prikrmech je od 4.mesice a uz jedl rizek,kachnu,samy ty tvarohovy svacinky a cokoladu atd.Jo a jogurty dobra mama-blee, kdyz sem si precetla co obsahujou,nekde byl zajimavej clanek o tom prave.
Kupuju bilou Holandii nebo Activii :wink:
2. únor 2010 v 19:16  • Odpověz
ahoj andarko - jsem docela ráda na druhou stranu že neleze...nemusím za ní furt běhat aby něco na sebe neshodila...
v chodítku my jsme od 6měs a pro mě super, je tam hodná zabaví se a nemusím pořád koukat kde co shodí, protože na to z chodítka nedošáhne, ale málokdo ho používá!!
2. únor 2010 v 19:21  • Odpověz
2. únor 2010 v 19:25  • Odpověz
to třeba ta moje sestřenka - nikoho se nechci dotknout, ale má dvě děti od sebe rok a něco a obě kojí ještě, holce je 2roky - klukovi 1rok a každej má jedno prso, holka někdy žárlí na bráchu a tak dokola....byla jsem u ní minulý týden ahrůza: holka má vyrážku po celém těle takže ji furt maže, holce to je příjemný, takže tam měla mamku(tetu) ta ji 2h v kuse hladila jak ji to bylo příjemný a kluk furt na ruce od malinka...nespí ji a vaří v noci a i uklízí, spí tak 3h denně-jako děs!! Chodítko tenkrát nechtěla a ted toho lituje!!
Ona byla ten typ taky plíny hadrový, vyvářet, nic nezdravého ani chodítko...ale je ted chudák!

Já si stěžovala na mojí jak nespí, ale do sestřenky nemám!
2. únor 2010 v 19:26  • Odpověz
andar :grinning: na tohle já nekoukám :wink:
2. únor 2010 v 19:29  • Odpověz
šmouli přidej si mě na farmu :wink: :grinning:

andrej: tak zaškrtávání zvládnu :grinning:

blani: jj muselo to být v RJ.

Davídek už spinká
2. únor 2010 v 19:31  • Odpověz
Tak se ještě díváme na sport a pak snad půjde uspat.

Šmouli, mně to jen ve škole nestačilo, já jsem se učila i doma, ale sama. S taťkou jen když jsem něco nechápala.

Andaro, chodítko taky nechci, max. to aktivní. Stejně na něho nemám doma místo. Ale pořád od mamči slyším, jak by se mu tam líbilo, atd. Ale když je viděla v obchodě, že mi ho koupí :angry: , tak se jí žádné nelíbilo, naštěstí :grinning: . Ty plastové se ji nelíbí, chtěla by takové to kovové, co jsme měli my :grinning: .
Článek si přečtu :wink:
Terez, teda, se tvé sestřence divím. No, každej je jinej :pensive:

Šmouli, a to jako jenom kojí? Nebo ještě k jídlu kojí? Jako kdyby k jídlu, tak na tom nevidím nic špatného. Dítě ještě mléko potřebuje, tak proč kupovat sunar, když mamka má. 2 hodiny hladit - je to na ní. Kdyby to Marečkovi bylo příjemný, taky to budu dělat, ale určitě ne 2 hodiny, max. 10 minut, víc by mě to nebavilo :grinning:
2. únor 2010 v 19:33  • Odpověz
Kamoska kojila do 2,5let a byla otrok,malej to vyzadoval, budil seji 15x za noc, ze chce prso!Tak si nechala napsat prasky na zastaveni laktace,zavazala prsa a reklamu ze ma bebiii,mel prej hysterak silenej,ale vydrzela a ted ma pokoj.Majda si ode mne obcas cucne,ale nevyzaduje, spis papa rada neco jinyho,nebo ji tim uspim kdyz je unavena. :wink:
2. únor 2010 v 19:38  • Odpověz
Tak už spinkáme :dizzy_face: . Sice na rukách, ale to nevadí. Měla jsem z toho větší hrůzu, když celé odpoledne nespal.

Teri, to už je něco jinýho. To bych se snažila taky utnout. Ale třeba večer před spaním nebo 2x v noci mi přijde v pohodě.
2. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
ahojky holky, přišla jsme se na vás kouknout. jak se máte? my docela v poho, až na moje nevolnosti. je mi čím dál hůř. naštěstí to manža chápe a já můžu ležet, kdy je potřeba. od včerejška máme novej kočárek. Peg perego páč bolder je nám malej. koukám, řešíte tu kde co.
jogurt: dávám občas holandia, nebo koupím od nestlé, vypadá to jak ovocný příkrmy.
chodítko: to je u nás dost omýlaný téma, protože malej se snažé lízt a zvedat se, tak by mu to možná na chvilku denně pasovalo, ale nemám na to místo a peníze se mi taky moc dávat nechcou. to železný mi dovezli tchánovci. 30 let starý po manžovi:slight_smile: ale Šimonek je dlouhej, tak tam klečel, takže to jsem zavrhla.
cvičíme vojtovku, ale pořádně nevím, kolikrát denně. cvičí s ním manža a on se na nic neptal dneska, tak víme kulový...
taky budeme od příští středy chodit na plavčo. je to teda pálka, ale chceme jet k moři, tak ať mi tam neprořve dovolenou.
a s tím kojením... já se toho normálně bojím. tím, jak jsme malýho nekojila, tak jsme si na to zvykla a teď se bojím, že to malý nebudu chtít kojit. ale to jsou asi nervy. ještě mě někdy chytne depka, že to nezvládneme a tak. už začínám z tech hormonů blbnout.
2. únor 2010 ve 20:02  • Odpověz
jitu: ahojky, neboj kojení určitě teď dobře dopadne, ale chápu to, taky budu mít u druhého obavy, aby se to povedlo. Ať se vám na plavču líbí a hezky odpočívej :slight_smile:
2. únor 2010 ve 20:06  • Odpověz
Jituš, já sleduju tvoj boj s bolderem na diskusi o něm. To jsi teda natrefila na obchod, co :angry:
Že by jste čekali holčičku, když máš nevolnosti? Měla jsi je i u Šimonka?
Ale neboj, jak budeš kojit, tak si zase budeš říkat, jak je to jednoduché. Žádné míchání sunaru, žádné peníze to nestojí :wink:
2. únor 2010 ve 20:25  • Odpověz
uff teda dneska to bylo dočítání už ani nevím na co jsem chtěla reagovat jsem si měla dělat poznámky :grinning:
tak pribináček tohle jsem našla Takže, Pribináček od Pribina s.r.o. Přibyslav obsahuje: tvaroh, smetanu, cukr, jedlou želatinu, stabilizátor xanthan, vanilkové aroma, škrob.

Jedlá želatina se vyrábí ze jatečných odpadů, kůží, šlach, kloubů a podobných lahůdek. přešla chut i mě :sweat_smile:
chodítko máme filip ho dostal k vánocům, od tý doby co se sám staví na nohy ho tam dáváme, ted už tady frčí po celým bytě a moc se mu to líbí. :slight_smile: ale je to každýho věc. no já mám taky kojení ráda, ale ráda bych přestala postupně do 1 roku.
jitu držím palečky at je brzo líp uvidíš, že ve 4. měsíci bude fajn :wink: vždyt to znáš. holky dotazníky vyplňuju ráda šup sem s nima.
2. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz
naštěstí jsem natrefila na obchod kterej mi vyreklamuje, to co potřebuju. dneska jsme to poslala. ale bylo to něco. já jsme měla nevolnosti i u malýho, ale jenom 14 dní, tak snad to bude stejný. holčička by nebyla špatná, ale je mi to jedno. at je hlevně prcek zdravej.
2. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz
Teri, dobrej článek o jogurtu :wink:

Sun, tos sem musela psát, já pribináčka tuze ráda :sweat_smile:
S tím chodítkem, když už se vám staví na nohy, tak to podle mě je už OK. Ale abych tam dávala já Marečka, který teprve teď objevil lezení... Ale každého věc :wink:
Sun, já jsem si neřekla, do kdy bych s tím kojením chtěla přestat. Uvidíme, jak to půjde.

Jituš, a prej že u chlapečku nevolnnosti nejsou :wink: . Jasně, ať je to mimuško zdravý :dizzy_face: . Jitu, vím, že je to předčasná otázka :sweat_smile: , ale přesto se zeptám. Plánovali jste jen 2 děti? To znamená, že tak mladá si už "odrodíš na celej život"? Mně by to asi mrzelo, že by to bylo tak rychle za mnou :pensive:
2. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz
blani promin, taky jsem z toho byla v šoku :confused: co tam všechno je. jsem si ted četla tu dobrou mámu no taky super, samý lepší to, aby se člověk bál pomalu něco strčit do pusy.
jitu tak to je super, že můžeš kočár reklamovat, budete kupovat kočár pro dvě děti nebo normální?
2. únor 2010 ve 20:42  • Odpověz
Blani, ne, my chceme 4 děti:slight_smile: no, někdy mě to přejde a když malej vyváděl, tak jsem říkala první a poslední a než jsme se nadála, tak jsem zase těhotná. jako 3 je minimum, uvidíme, jak se zdravím a s penězma. je to blbý,a le v dnešní době člověk musí koukat i na to.
Sun: no, malej je takovej lenoch a budeme mít rozdím jen 16 měsíců, tak sourozeneckej kočár koupíme. ale jen nějaký starší z bazaru.
2. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz
no to budete mít doma jednou veselo jitu :slight_smile: my by jsme chtěli dvě tak dva roky od sebe pak si chvilku "odpočinu" :grinning: a když se bude chtít tak ještě nějakýho benjamínka. :slight_smile: ale znáte to míní život mění. :wink:
2. únor 2010 ve 21:12  • Odpověz
uvidíme. řešíme i bydlení. no, tohle těhu bylo fakt překvápko, takže je to trošku všechno nahonem.
2. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz
Jitu, tak to jo :wink: . Máš pravdu, že je to blbý, ale na peníze se fakt musíme dívat. Ne, je to smutný, že se lidi musí dávat na peníze :pensive:
2. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz
holky, tak sabca se nam dnes prvne postavila v postylce a chechtala se jako blazen :grinning:
jdu do hajan, dobrou noc vsem :wink:
2. únor 2010 ve 22:13  • Odpověz
Dobré ráno. U nás v noci snětilo a teď tady strašně fučí. V ptačí budce je schovanej ptáček, ani se mu v tom vichru nechce lítat :grinning:

Andrej, teda, to je Sabinka šikulka a rychlík :wink: . My jsme starší a teprve jsme se začali plazit. Ale to neva, čím později začne chodit, tím líp pro mě :grinning:
3. únor 2010 v 07:48  • Odpověz
Bré ránko :slight_smile:
Andaro zajímavej článek o Dobré mámě :wink: já kupuju jen Holandii a pak skleničkový :slight_smile:
Andreasku gratulujeme k prvnímu stoupnutí :wink: :slight_smile:
Blani nápodobně s tím plazením a chozením :wink: :grinning:
Jitu tak 3 děti bysme taky rádi,ale taky jsem si kolikrát říkala když malej brečel nebo "zlobil" že jedno a dost :grinning:
Evi a Jitu určo vám to kojo u dalšího mimi půjde :wink:
jinak u nás to dnes vypadá na den blbec :rolling_eyes: pucek se ráno v 6 nějako asi málo najedl a pak tu řval celé ráno manža bez nálady že malej řve a že venku přší a strašně fučí(dělají teď venku),já nevyspalá a to se teď ještě Radek vrátil že jim kleknul služebák a bere si naši Xaru :unamused: a to jsem zrovna chtěla jet nakoupit až půjde tchyně s malým ven páč tu není co po psu hodit :angry: jo a ještě ráno malej zkopnul z přebalováku misku s vodou co tam má na utírání prdízny :rolling_eyes:takže fakt paráda
3. únor 2010 v 08:32  • Odpověz
brééé ráno :slight_smile:

tak my jsme dnes od 6 vzhůru, ale ted zas spí. Za chvíli přijde kámoška na kafe...

ahoj jitu, tak at máš super těhu a přeju ti tu holčičku at máš páreček, a brácha ji bude aspon tahat za culíky :wink:

téma chodítko :grinning: jj každýho věc - mě se teda ani jedna nestavila dřív než jsem ji tam šoupla, jen pro mě to byl odpočinek od tahání na rukách a v ohrádce nebo na dece taky nevydržela dlouho....ale jak říkám nikolka tam šla až dýl, nella dřív páč už jsem stará rachejtle a bolej mě záda :grinning: a nevymlouvej se..... :sweat_smile:

taky tady chumelilo v noci a ted pršííííí :angry: to bude břečka!! ještě že jsem včera šla na ten finančák bylo krásně!!

andreašku gratuluju to zas sabinka objevila něco novýho... nella se snaží ale rraději sedí
3. únor 2010 v 08:33  • Odpověz
jitko coooooooooo 4 děti??? ty brdo!! tak hodně štěstí :dizzy_face: já chtěla původně 3 ale nějak se to vymklo, už nééééé :grinning:
3. únor 2010 v 08:36  • Odpověz
blani - ta malá si občas cucne ale pěkně žárlí, když vidí jak brácha pije...rozeběhne se a naráží do nich :angry: no jo ono ji to časem přejde a malej je jen kojenej....dávala mu jen trochu zeleniny a moc to nechtěl ale to je teda taky macek!! :wink:
3. únor 2010 v 08:39  • Odpověz
dobré ráno,
tak u vás všude prší? u nás jen fučí a sem tam trošku posněží. odpoledne jedem kočárkovat tak snad bude líp. kači tak nic po psovi neházej :grinning: no den blbec jak vyšitej co? neboj zítra bude líp. dneska se chystám odendat z postýlky nebesa a kolotoč stejně to tam jen zavází. andreasku sabča je šikulka :wink:
3. únor 2010 v 08:42  • Odpověz
Šmouli, tý jo, to teda hodně žárlí. To měli nějak utnout :unamused: . Nelinka ti už spinká? Ty se máš :wink: . Ona ti přes den spí celkem dost, že?

Kači, tak snad sis tu smůlu už vybrala :wink:

Sun, vy půjdete do té fujavice?
3. únor 2010 v 08:50  • Odpověz
dobré ráno holky

u nás tedy taky fučí slušně, ale nesněží.

káťo tak a máš po nákupech, bude se jíst tvrdej chleba :grinning:
3. únor 2010 v 08:56  • Odpověz
Sun :grinning: :grinning: no my ho ani nemáme :grinning:
Blani no to mi povídej :wink: jdu prckovi patlat dlabanec a tak doufám že se zase nepoblije anebo se nestane nějaká jiná katastrofa :confused: :sweat_smile:
3. únor 2010 v 08:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.