• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Jíto někdy je to v pohodě,ale někdy je to už fakt na palici,mě vlastně za těch 7 1/2 měsíců co je Sofinka na světě nikdo nepohlídal,ani nepovozil,Petr hlídal asi 5x a to jen abych si mohla jít zacvičit,jinak na nějakou kadeřnici,kosmetiku,manikuru,nebo jet sama nakoupit můžu zapomenout..prostě nemám nikoho kdo by mo pomohl..třeba tenhle týden bude doma Petr jen v sobotu odpoledne..jinak maká i v neděli,takže ani na to cvičení se nedostanu..
Blani já mám takovej pocit že nedočkám,jí nechutná fakt nic,ani to moje mlíko už pít nechtěla :frowning2:
3. únor 2010 v 18:15  • Odpověz
v tomhle teda já mám luxus. bydlím s mamkou i babičkou a ti hlídají často. v sobotu jdeme s manžou tře na večeři a pak do divadla. v pátek na ples. na druhou stranu, nemůžu si udělat nic podle sebe. ani uvařit :frowning2: je to na palici.
3. únor 2010 v 18:26  • Odpověz
teda hani to je hrozný s tím hlídáním, jsi šikulka, že to takhle zvládneš, ono to ani jinak nejde vid. snad ta úzkost brzo přejde, ono jak jste se sofinkou převážně samy tak je na tebe zvyklá. my máme ted tatku doma tak je to fajn, jsem ráda, i když si ho vezme k sobě na gauč a já mám chvilku klid, protože ho to samotnýho taky nebaví a za chvilku je řev.
jsem si dneska holky chovala 14 týdení mimčo no už to neumím ani držet :sweat_smile: je to holčička, ale ta je tak malinká už si ani nepamatuju, že byl filip takhle malinkej přijde mi to strašně dávno.
3. únor 2010 v 18:27  • Odpověz
holky, padaji vam prcci na hlavicku, jak se snazi za veci pritahovat do sedu a do stoje?
dnes jsme to rano s blankou resily, ale sabca uz dnes zuchla nekolikrat primo dozadu na hlavicku, o vsechno se pritahuje, to je silenej mzik.. co u vas?
3. únor 2010 v 18:34  • Odpověz
Hani, to fakt musí být náročné :pensive: . Uvidíš, třeba jak se to jídlo bude solit, tak ji už bude chutnat :wink:

Jituš, teda, to máš hodného manžela. U nás to tak nefunguje, prý je unavenej :confounded: . Jako hraje si s Marečkem, to jo, ale jen když mu to řeknu nebo mu ho šoupnu :pensive:

Sun, mně už to taky přijde hrozně dávno :sweat_smile:
3. únor 2010 v 18:39  • Odpověz
Sun já minule chovala ségry chlapečka 2.měsíčního a taky jsem nějak nevěděla jak ho chytnout,je hrozný jak to člověk rychle zapomene..
Jíto popravdě bydlet s mojí mamčou bych nemohla a s tchýní už vůbec,ač jsou obě hodné,tak prostě fakt ne,mladí by měli bydlet samostatně,já to vidim u tchýně,bydlí s ní Petrovo ségra s rodinou a pořád se tam na všem dohadují i ten pitomý vaření je problém..mě by vyhovovalo bydlet s mamčou ve stejném městě,když vidim ségru jak každej den strká malýho k mámě,aby si mohla nakoupit,uklidit byt nebo si jen tak odpočinout tak jí fakt závidim,tohle já neznám..
3. únor 2010 v 18:39  • Odpověz
Ahoj všem.
Andrej, Alex se mlátí do hlavy furt, každou chvilku to někde zaduní :pensive: se divím, že ještě nemá otřes mozku. :grinning:
3. únor 2010 v 18:41  • Odpověz
však už si hledáme byt. akorát řešíme, jeslti lepší koupit nebo zatím do podnájmu... no, je to ted hektické.
holky, trochu mimo. jak děláte polevu na Míša řezy? já jsem to nikdy nedělala, ale budu mít narozky a kupovat všem zákusky by mě vyšlo draho, tak to chci zkusit. já našla několik receptů a někde se to dělá s čokoládou, někde s kakaema solamylem....
3. únor 2010 v 18:42  • Odpověz
jitko, tos me uklidnila.. :slight_smile:
no ale jak poznas, ze nema otres mozku?
3. únor 2010 v 18:43  • Odpověz
Andreasku Sofča už se taky několikrát uhodila do hlavičky když se přetáčí z bříška na záda :pensive:
3. únor 2010 v 18:45  • Odpověz
Andrej, no nevim, prostě otřes mozku - zvrací se a dítě by bylo spavé apod.
Ale ty jejich pády při pokusech o něco nového jsou normální, na to je prý ta makovice uzpůsobená mi řekla rehábka, když jsem si s ní povídala při oblíkání. Děti jsou lehčí a tak nepadnou takovou silou jako dospělák.
3. únor 2010 v 18:46  • Odpověz
Jmiso jak dopadlo to vaše plavání ještě chodíte?
3. únor 2010 v 18:49  • Odpověz
AHoj holky, potřebovala bych RYCHLE radu. Jak jsem psala, že je Anetka brečavá a uklidní se až a jen u mě. Tak začala zase v v 17:30 natahovat. Tak jsme jí chvilku nechali jak nám poradila doktorka (dnes jsem s ní byla v poradně - je úplně v pořádku, nic jí není - MUDr. jí prohlédla, poslechla) protože se uklidní jen u mě, tak jsem jí dala do postýlky v ložnici, ale začala fest brečet, no normální hysterák, tak jsem jí vzala, odkrkla si - jedla v 16:30 a už to z ní letělo - ona komlet, já rameno a celý záda, kus zdi, koberec - no šavle jako hrom - poprvé tak obrovská - vždy jen ublinkla. A co teĎ?? Tak jsme jí převlíkli, omyli obličej, dali do židličky, to se uklidnila, než jsem to umyla, tak si s manželem už hrála, veselá.... Co to je?? Je to ta separační úzkost na mě?? A co teĎ? Za chvilku jí vykoupeme a máme jí dát kaši jako každý večer? Nebo to mléko (má Bebu 2), je fakt, že jí v těch půl 5 dost rychle vypila a jestli jí to nesedlo.... nevím. Volala jsem mojí mamce, rada žádná, že prý jí mám koupit jiný mlíko, že je na tohle alergická a k večeři ať jí dám tatra mléko s krupičkou... ale kravské mléko se ještě nesmí do ŕoku ne?

Dík za radu - půjdeme za chvilku koupat.
3. únor 2010 v 18:51  • Odpověz
Hanko, už ne. Kurz byl už ukončen a dál nepokračujem. Rozjel se mi docela zánět, prostě voda v bazénu není nic pro mě. Navíc mě trochu rozčilovalo to omezování stran náhrad. Člověk platí takový prachy a pak stejně pořádně ty náhrady nevyčerpáš, protože to nestihneš, stačí nemoc, menses, sněhová kalamita a nemáš šanci. :astonished:
3. únor 2010 v 18:52  • Odpověz
Ivik z jednoho poblití (pardon) bych nedělala závěr. To by byl Alex na sucharech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 v 18:53  • Odpověz
No mlíko od krávy neee.
3. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
Ivik, my dneska měli přímoi blinkací den. asi jí něco nesedlo. zkus jí dát trochu vodičky, a pak až mlíko.
3. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
Já bych normálně dala to, co večer jí. A pak se pokusila o odkrknutí.
3. únor 2010 v 18:56  • Odpověz
Iivik třeba jí to mlíčko jen nesedlo,Jítce malej taky dnes blinkal a mě Sofča hodila dvě šavle minulý týden..já krmim taky Bebou,být tebou tak bych po koupání kaši nedala,aby neměla moc těžkej žaludek,dala bych jí jen mlíčko..
Jestli má Anetka separační úzkost nevim,ale celkem to tak i vypadá,Sofča jí teda má a je to mazec..ale jestli brečela a pak když si jí vyndala tak zvracela tak zřejmě brečela že jí to tlačilo a potřebovala zvednout aby si odkrkla...
3. únor 2010 v 18:57  • Odpověz
dík, já si myslím, že jak hodně brečela, tak se jí to otočilo v žaludku. Jdeme koupat a dáme trochu kaše.

A co si myslíte o té fixaci na mě? A hlavně, jak se toho zbavit?? Nechat vybrečet (četla jsem z netu), ale zdá se mi to dost tvrdý, nehledě nato, že bydlíme v paneláku (13 pater) jsme v 11 a bude to vědět celý dům. Dnes jsem se o tom bavila na procházce s paní a ta říkala, že za tři dny toho byli zbavení.... Nemůže se jí něco stát (kýla, prasknout nějaká žilka) ona totiž celá zrudne, brečí si až do ucha.

Promiňte, že se takhle svěřuju, ale jsem z toho hotová, brečí už takhle od 15.ledna a už jedu nadoraz...navíc furt slyším, že jsem si to zavinila sama, že mám vyhodit internet, že jedu podle pravítka....nic, držte palec ještě nakouknu a prosím, rady sem. Dík Iva :frowning2:
3. únor 2010 v 19:01  • Odpověz
Hani, Tvoje Sofinka jí má také?? A projevuje se to taky, že když brečí, tak se uklidní jen u Tebe - prostě z toho hroznýho breku v momentě ustane?? A co s tím děláš - nebo budeš dělat?
3. únor 2010 v 19:04  • Odpověz
Iivik to se ty naše cácoky narozené ve stejný den asi domluvili..Sofča je taky poslední dobou neustále protivná,ubrečená,nic jí nebaví a v cizím prostředí jí nemůžu ani na sekundu položit..vybrečet jí ale nenechám,nevim jestli ty na to máš nervy a srdce,ale já teda ne..stejně nevěřím že by to pomohlo,ta separační úzkost zas sama odejde,ale za jak dlouho to nevim.. :unamused:
3. únor 2010 v 19:07  • Odpověz
Co s tim budu dělat to nevim-asi se to budu muset snažit vydržet a modlit se aby jí to zas přešlo i když teda dnes to byl fakt očistec..ještě ted mi třeští hlava a to už hodinu spí,se z toho pořád nemůžu nějak vzpamatovat,na tom plavání to byl fakt děs-sem se tam tak těšila a ted mám z příští středy úplnou hrůzu..takový peníze to stálo a ted místo za odměnu to budu mít za trest.. :frowning2:
3. únor 2010 v 19:11  • Odpověz
já nevím cos měla na plavání, celý den jsem byla venku a pak odpol. tohle, takže jsem byla na koníkovi naposledy v neděli večer - tuším. A jak ti usíná? dáš jí do postýlky a usne?? U nás ne, řev řev řev, na rukou usne, v postýlce málokdy.

no srdce nato nemám, nervy taky ne, navíc už jsem fakt hotová...

jen mám strach, aby jí něco nebylo...
3. únor 2010 v 19:16  • Odpověz
jo a jedna dobrá zpráva, včera jsem ve 2 hodiny odpol. 2.2. našla první zub
3. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
ivik....nedělej vůbec nic, stejně to bude na nic. Musíš to vydržet ono ji to dlouho bavit nebude...
já měla takhle ubrečenou první holku a často jsem bulela s ní, už jsem si nevěděla rady....pokud nemá teplotu, průjmy,zvracení obloukem ale každou chvíli, tak to nic není....bude prostě ubrečenější a citlivější-je to hrozný já to vím...my to měli- bohužel do 2let :confounded:
3. únor 2010 v 19:24  • Odpověz
tak se zase zeblil, ale komplet. maža ho šel koupat a nablil mi v kooupelně do košíků... ale je celej apatickej, navíc, to co odpoldne spapal, právě vyhodil... fakt nevím...
3. únor 2010 v 19:31  • Odpověz
Smouli tak dík,ted si mi teda na náladě nepřidala :frowning2: koukám že naše Sofinka je tvojí Nikolce dost podobná :sweat_smile:
Iivik psala jsem to tu dnes odpoledne když jsme přijeli,je to na předešlé stránce..prostě sem jí tam nemohla ani položit,abych se oblíkla,nebo oblíkla jí řvala i v autosedačce..ve vodě už se jí pak líbilo..
Jinak usíná sama v postýlce,pustim jí kolotoč a většinou bez problémů do 15 minut usne,jen dnes řvala a řvala,jakmile jsem k ní přišla tak byla vysmátá a když mě viděla odcházet tak spustila hysterák :frowning2:
jo a gratulace k prvnímu zoubku.. :wink:
3. únor 2010 v 19:36  • Odpověz
Jituš tak to bych radši na pohotovost jela,aby nebyl dehydratovanej..chudinka malinkej :frowning2:
3. únor 2010 v 19:38  • Odpověz
hani :grinning: někoho to přejde dýl, někoho dřív - my to měli děsný....ale za to potom jsou hodnoučký a jiným zlobí!!! od 3let mi spala celou noc a holkám se to otočilo :wink:
3. únor 2010 v 19:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.