• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Jitu, aha.

Kači, super, tak hlavně, ať jsi to nezakřikla :wink:

Jdu uspávat.
18. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
jj díky jitko, jdu to udělat....
18. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
Blani no už je to skorem týden :dizzy_face: tak mooooc doufám že je to definitivní :sweat_smile: :wink:
18. únor 2010 v 19:23  • Odpověz
Katko, sím Tě, v čem Ti vydržel zavinutej? To si ho motala do prostěradla na dvoulůžko, ne? :grinning:
18. únor 2010 v 19:33  • Odpověz
ahoj kači tak to super pokrok!!!!! at vám to tak zůstane! :wink:

nela usla v 15h tentokráte a spala do 17.15h a ted se ji teda snažim udržet aby se najedla jestli teda bude chtít a pak až usne, doufám bude spát!! ikdyž nevim, to je těžký, když jim není dobře že....
18. únor 2010 v 19:37  • Odpověz
tak já vyžehlila půlku koše a druhou půlku si nechávám na ordinaci :slight_smile:
Kači sousedka má syna 9.měsíců a taky ho ještě zavinuje,on by jinak neusnul..ale je fajn že už jste se toho zbavili,aby si chudák nemusel tahat zavinovačku sebou jako věno :grinning:
18. únor 2010 v 19:45  • Odpověz
Holky nemáte některé kupon z drogerie DM na Bebu,přišlo to ted v té slevové knížce od 7.měsíce..jestli to některá nevyužijete,tak bych o to měla zájem.. :slight_smile:
18. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
ahoj holky, chci se zeptat, vozite jeste nektera mimca v hlubokym kociku?
18. únor 2010 v 19:49  • Odpověz
Jitu :grinning: :grinning: do deky z tesca :wink:
Hani no však Radek si taky dělal srandu že ho budeme svazovat do 18-ti :grinning:
Šmouli no doufám že už u toho zůstane :wink: :dizzy_face:
Slevičku nemám,ale dneska mi přišli od Nestlé 2 pytlíčky pokračovací Beby :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: tak je bude mít šmudla na noc :wink:
18. únor 2010 v 19:51  • Odpověz
andrej: já ještě pořád vozím v hlubokým :grinning:
18. únor 2010 v 19:52  • Odpověz
tak jsme doma, byli jsme u dr. a pak jsme kočárkovali, tak váha 8,5 kg a výška zůstává stejná 71 cm. jinak v pořádku. po kočárkování jsme šli ke kámošce domů a tak si tam kluci hráli jednomu je 1,5 druhýmu 10 m. najedou kámoška kouká a z filipa vypadl takovej kus jablka jako palec a ještě tam měl druhej :astonished: si to tam asi schovával na doma kradoš jablek :grinning: no ještě, že mu nezaskočilo, ale jen to cumlal.
hani jo kuponky mám klidně pošlu písni mi adresu do ip :slight_smile:
18. únor 2010 v 19:53  • Odpověz
Andy Honzule je ještě v korbičce :wink: :grinning: ale teda je tam jan tak tak :sweat_smile:
18. únor 2010 v 19:53  • Odpověz
Andreasku já mám ještě Sofču v korbičce,proč se ptáš? :confused:
18. únor 2010 v 19:58  • Odpověz
jitko tak to snědla....ale po nějaký asi 20lžičce se ji zvedal kufr :grinning: no ale aspon něco :wink: fuj to byl ale hnus :grinning:
18. únor 2010 v 19:58  • Odpověz
jo my jsme taky v hlubokým čekáme na jaro :slight_smile: ještě máme kousek rezervu.
18. únor 2010 v 19:59  • Odpověz
Sun výhoda velké korbičky co?Sofča tam má ještě 10 cm rezervu,takže bych to viděla až tak na ten duben do sportáku až bude teplíčko..zatim jí tam ležet nevadí..
18. únor 2010 ve 20:01  • Odpověz
Sun :grinning: si Filípek dělal zásobičku :wink: :grinning: váha pěkná :wink: taky se slušně pronese co? :wink:
taky čekáme na jaro :wink: nebo aspoň až nebude sníh :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
18. únor 2010 ve 20:01  • Odpověz
Sun dělala doktorka Filípkovi taky zkoušku sluchu?
18. únor 2010 ve 20:02  • Odpověz
jo to teda už je těch 8,5 to znát do třetího patra :grinning: ne hani nedělala byli jsme hotový raz dva, vážení měření pak ho dr. ošahala a odchod se s náma nějak nemaže :sweat_smile: jsem stihla se jí zeptat na 3 věci tak všechno je normální v pořádku.
18. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz
Tak to doktorka dneska Sofču prohlídla fakt pořádně,změřila jí hlavičku,hrudník,dělala zkoušku sluchu,zvážila,změřila,pak se mi ptali co všechno už umí atd..
18. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Ahoj holky, mohu vás skočit do diskuze? Koukla jsem, že máme skoro stejně stará mimča, mohu se zeptat, jak často krmíte? S příkrmy teprve začínám a přiznám se, že si nevím moc rady... Od ukončeného 6.m. jsem začala dávat skleničky na oběd (tak dlouho jsem řešila kvalitu zeleniny a masa, že jsem kupovala Alanu v DM), skoro měsíc na to jsem začala ovoce (jí jen banán, jablko mu nechutná ani vařené a nic jiného mu dávat nechci, neboť trpí hodně na průjmy :frowning2: ) Teď je mu 7 a 1/2 měsíce a už mu dávám i rýžovou nemléčnou kaši na noc. První jen s vodou a dnes již podruhé i s UM, neboť nemám odsávačku, abych mu dala MM.
Holky, mohu se zeptat jaký máte režim? Kolikrát denně ještě kojíte, když dáváte příkrmy? Já mu dávám jíst asi po 2h, ale někdy mi ublinkává, někdy ne, i když nedivím se, když se po jídle hned přetočí na bříško..
Ještě vás prosím o radu, co mimčům vaříte? Snažím se odbourat skleničky a vařit, ale s ohledem na jeho časté průjmy je to jen mrkev+brambor+ kuře nebo krůta.. Chtěla bych mu dopřát změnu :wink: Děkuji moc
18. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz
My taky vozíme v hluboké korbě a místa tam má ještě habakuk. Proč se ptáš?

Hani, a jak se ta zkouška sluchu dělá?
18. únor 2010 ve 20:20  • Odpověz
Ahoj Malineto :slight_smile: no já ti asi moc neporadím páč náš malej domácí stravu teď docela bojkotuje :confounded: ačkoliv dnes se mi povedlo že snědl domácí a to brokolice+bramror+rýže a kuřecí maso :wink: no když mu uděláš něco s rýží tak určitě nic nezkazíš(ta taky staví :wink: )jinak nějaké receptíky: http://www.varime-detem.cz/ a tady: http://raduzyrecepty.com/clanky/detska-a-kojenecka-vyziva
jinak taky kupuju Alnaturu :wink: a režim? no máme v tom stále trochu chaoz ale snažím se nastolit nějaký řád :wink: ráno kojo pak trochu přesnídávky pak jdeme ven a hned nato má zeleninku(to ale stejně pak většinou musím vytasit aspoň jeden cecek :sweat_smile:) a pak kojo před odpo vycházkou a když přijdeme tak má přesnídávku(tu co nedojedl ráno) a pak ho dokojim a v na noc UM a v noci kojo :wink:
18. únor 2010 ve 20:25  • Odpověz
malinet my máme v noci jedno kojo 2/3 pak tak kolem 4/5 ráno v 8 snídaně kojo, 10 svačina ovocná, 12 oběd, 14 kojo, 17 sváča ovocná a 19 - UM 240 ml. vařím převážně z mražený zeleniny jsou to už různý mixy tak k tomu jen přidám maso (hov.králíka nebo kuř. a krůtu) a nějakou jako přílohu brambor, rýži pohanku a ted i těstoviny a tak nějak to střídám, ale taky mi přijde, že je to pořád dokola. jo taky občas udělám květák s vaj. žloutkem.
18. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz
Malineto, já dávám jako příkrm jen oběd (zeleninu) a odpolední svačinku (ovoce). Jinak kojím. Tzn. kojím v půl 8, půl 10 (někdy ta půl 8 je vynechaná), pak má kolem 12 oběd, cca ve 14 kojím, kolem 16 svačinka a kolem půl 7 kojím. A pak kojím v noci.
Vařím různě, dneska měl brambor+cuketu+kuřecí. Vařím i brokolici, květák, hrášek, mrkev, dýni a různě to kombinuji. Tu mrkev bys mu neměla dávat moc často, ať nezoranžoví :sweat_smile: . Jako ovoce můžeš i hrušku, švestku, meruňku. Nebo i jogurt. Rozmačkanej banán s jogurtem,... Nebo i mrkev s jablkem (to je i ve skleničce) a nebo ještě zkus ty kelímky se 100% ovocem :wink: .
18. únor 2010 ve 20:28  • Odpověz
čus kočky

tak to mě taky zajímá ta zkouška sluchu :unamused: Moje kamoška mě vyprávěla její zážitek ze zkoušky sluchu - její 9m chlapeček se jmenuje Matyáš. Paní doktorka mu položila otázku: "Matyáši, kde má mamka kabelu?" a čekala, že Maty bude hledat někde na zemi tašku a ukáže na ni. Z tohohle jsem šla do kolen :angry: :grinning:

Já taky pořád využívám hlubokou korbu a ještě nějakej ten pátek doufám budu :slight_smile:

malineta já jsem začala s obědy od 6.měsíce, nejdřív skleničky, pak jsem začala vařit. Nejdřív jsem jí dávala zeleninu, po 2 týdnech i maso. Od 7.měsíce jsem dávala ovoce jako odpolední sváču. To ale začala akceptovat až tento týden. Takže to vychází tak, že kojím kolem 7h, pak kolem 9h, kolem půl12 má oběd, kolem 15h sváču, kolem půl18 má kojo, pak 19:30 UM a kojo jednou v noci, většinou mezi 2-4h.
Vařím cokoli co se mi dostane pod ruku, mrkev, brokolici, květák, kukuřice, hrášek, brambora, rýže, pohanka, špenát atd. Většinou vařím z mražený zeleniny a dělám různý kombinace. Pak přidávám maso a nebo jen žloutek. Moje dítko ale na průjmy netrpí, tak neporadím, co bys měla vařit ty.
Z ovoce se nejvíc osvědčila kombinace jablko+banán+ananas v kelímku. To poprvý zbaštila. Ted už jí i skleničky.
18. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz
Charlie, dobrá zkouška sluchu nebo postřehu :grinning:. Co to bylo za doktorku proboha :fearful: :zipper_mouth:
18. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz
no tak v tý zkoužce by jsme neobstály :grinning: nás se akorát dr. ptala jestli už leze, jinak jsme tam fakt byli chvilku. my zítra jedem pro tu autosedačku tak jsem teda zvědavá s jakou přijedeme.
18. únor 2010 ve 20:34  • Odpověz
Charlie :grinning: :grinning: teda tak to je dobrý s tou kabelou :grinning: doktorka je asiš prýmařka :grinning:
18. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz
blaníííííííííííííííííííí ted jsi to vystihla....mě nela právě oranžoví a to má mrkvičku jen ve skleničkách a tu má jednou děnně....tak proč je taková nažloutlá, jsem se lekla že má žloutenku

a proč to není dobrý pro prcky??
18. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.