• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Jo a potřebuju poradit s jídlem pro Verču.

Máme to zatím takto - 7h kojo, 9h jogurt, 12h masozelenina, příloha (tohle vychází super, žádnej problém), jenže odpoledne začne pokulhávat. Po obědě mi totiž nechodí spát, spí kolem půl3-3 a usíná tak na půl hodky až hodku a půl. A to ji před spaním dávám UM - ze 180ml vody, pak kolem 17h ovoce a pak kolem 19:30h UM. No a ted mě kolikrát přijde, že po tom ovoci už nevydrží do těch 19:30h, že už má hlad dřív. Ale zas se mě zdá bllbý dávat po ovoci třeba necelou hodinu už kaši. Nějak to krmendo prostě nevychází, tak nevím.
Můj nápad zatím je, ovoce jako svačinu zrušit, přidávat ho bud k jogurtu a kolem tý 17h dávat kaši třebas zas s tím ovocem. Jak byste to řešily vy?
16. bře 2010 v 08:26  • Odpověz
to jsem právě chtěla vědět,vím že určo nebude chápat co má na tom jako dělat,no buď se

podaří nebo ne.A ty kšíry-no potřebovala bych ho už konečně pořádně zapnout,a pak ho otočím směrem ode mně,ať taky pořádně vidí,mám ho zatím čelem k sobě,ať dobře vidím co dělá,když není připoutaný.
16. bře 2010 v 08:28  • Odpověz
Charlie já bych asi dala tak jak píšeš to ovoce k jogurtu nebo ke kaši :wink: :slight_smile:
16. bře 2010 v 08:28  • Odpověz
Charlie, asi bych dala ovoce na dopoledne a po spaní odpo dala jogurt nebo kaši. Zatím má dost mlíka, takže jogurt není nutnej.
No a nebo další možnost - místo UM před odpo spánkem dej ovoce a po spánku dej kaši nebo jinou večeři.
16. bře 2010 v 08:29  • Odpověz
jo holky díky, já s jogurtem začala teprv tedka a docela šmakuje. Tak jsem si říkala, že bud zkusím dávat ovoce dopo (bud jogurt vynechám úplně pro ten den nebo ho dám odpo).

Jitu já bych třeba i to UM před spaním zrušila, ale ona jak je utahaná, tak mě nechce jíst lžičkou, takže před spaním ovoce nebo jogurt nějak nevychází.
Zajímavý je, že jíst před dopoledním spánkem nám jde, ale jinak ne.
16. bře 2010 v 08:33  • Odpověz
No teoreticky by po jogurtu měla vydržet dýl, jsou to bílkoviny a zasytí na delší dobu, tak to přehoď a dopo dej ovoce.
16. bře 2010 v 08:35  • Odpověz
jitu tak to jo, zkusíme to přehodit. Zatím s tím právě nemám moc zkušenost, tak to vyzkouším a uvidím :slight_smile:
16. bře 2010 v 08:36  • Odpověz
ahojky holky, tak malej nás prostě bude budit v 6. ať je sobota neděle, kterejkoliv den. je to masakr. začínám být hrozně utahaná:slight_smile: mě to jídlo taky nevychází. někdy sní ovoce, někdy si vyřve mlíko, já to zatím moc nehrotím, protože pondělky a středy ježdím odpoledne na 3 hodky pryč, tak někdy třeba nestíhám a tak. uvidíme, no, jak nám to půjde pomalu zavádět nějaký reřim.
16. bře 2010 v 08:40  • Odpověz
jituska moje kamoška má právě kluka a ten je jak hodinky - prostě jedí v 7,9,12,15,18,20 a pak jdou chrnět :grinning:
16. bře 2010 v 08:43  • Odpověz
tak to fakt neznám. ted zase rozdělám ovocnou přesnídávku, vžal si lžičku, nechce. tak rozdělám jogurt, pár lžiček snědl a zase pusu na zámek a řev. je unavenej, tak jsme mu udělala mlíko a on ted pije mlíko a budu ho uspávat. on ta ten den vypije snad litr toho mlíka :frowning2: je to šílený. jako fakt nevím, co mu dávat. chleba s tím si hraje a je to jezení tak na hodinu...
16. bře 2010 v 09:07  • Odpověz
Jituš, Alex taky krajíc jedla třeba hodinu, ale to se časem naučí. :wink:

My docela dodržujem taky časy - 7, 10, 12.30, 15, 17, 19. :grinning:
16. bře 2010 v 09:11  • Odpověz
ahoj holky

kači rozsaď je :grinning:

Davídek je od včerejška taky na 4, péruje, ale zatím neleze ani dopředu ani dozadu. Od minulého týdne hezky sedí :dizzy_face:
16. bře 2010 v 09:14  • Odpověz
Dobré ráno,tak dnes sem měla super budíčka,v 7h začla Sofča v postýlce knourat tak sem k ní šla a ona se poblinkala,tak sem jí vyndala z postýlky a hodila dvě šavle..včera ráno se poblil pes,dneska Sofča,takže každé ráno vytírám zvratky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: naštěstí už jí pak bylo dobře,naposledy sem jí krmila v 5h tak jí to asi nějak nesedlo..
Ted spinká..od včerejška je hrozně uknouraná,nejradši abych jí pořád nosila,ani hrát si nechce.. :frowning2:
Iviik dobrej vtip :grinning: a neboj ona se Anetka rozleze :slight_smile:
Sun mě taky připomíná Paroubkovou,jinak seriál nic moc,myslim že z toho vyleze kravina,zas tam bude každej s každym :confounded:
My taky žádnej přesnej režim v jídle nemáme,má snídani,svačinu,oběd,svačinu,večeři,2 večeři..ale časově nám to vychází různě,včera měla oběd až ve 14h a dneska ho bude mít už v 11h..
16. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
Holky jak to tak zjišťuju tak není nad to jak se jen kojí :grinning:
16. bře 2010 v 10:06  • Odpověz
ahoj holky, tak my se budíme po 2-3 hodinách to je hrůza, mám pocit, že má hlad a moje mlíko už je asi jalový a moc ho není když kojím víc jak 2x denně, 1x za den mám mlíka akorát na její dávku.

Ale zase na noc sní kaše 220ml, tak fakt nevím. V noci nespí a pak okolo 9 hod ráno by chtěla spinkat.
Dnes teda ještě dopol. neusnula. V 6 hod. ráno jsem jí nakojila a po 8 hod už řvala hlady tak jsem jí v 8:30 dala přesnídávku a snědla skoro celou tu velikou.

Poraďte něco mám začít dávat ráno UM? Na dvě svačinky je ještě brzy, že jo?
16. bře 2010 v 10:18  • Odpověz
ahoj...
hani pozor, nevím jak u vás, ale tady zase řádí střevní vir, plno dětí zvrací a má srajdu....tuk tuk my ještě ne :grinning:

jedu za chvíli na finančák a socku a máme docela honku doma, zítra škrábat do soboty zdi a pak víkend malovat a příští týden by mohl být pokojíček

nikola byla na výtěrech v krku a výsledek-spálový bacil, zítra jdem znovu na výtěr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. bře 2010 v 10:37  • Odpověz
Kat, klidně dávej dvě svačiny. Rozmezí mezi zavedením dalšího příkrmu je 2-4 týdny, takže klidně už můžeš mít 3 a klidně i víc. Hlavně, aby vypila tak litr mlíka do těch 8 měsíců, pak stačí 750ml. :wink: Přeci ji nebudeš trápit hlady.
16. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
Díky Jitko, takže ráno, když po noci nemám svoje mlíko, tak dám UM.
Teď jsem asi jako blbec, ale kdy dáváš mlíko, aby toho vypil Alex tolik?
16. bře 2010 v 10:55  • Odpověz
Kat, u nás je to takový střídavý, chvilku mu stačí moje MM pak musím dotovat UM. Takže teď dostal UM asi v těch 5 ráno, další dostane večer před spaním, už mu zase nestačí kojo. No a pak ho kojím kolem 15 hodiny a k tomu ještě nějaký MM během noci nebo dne.
No a když dělám kaši, tak to je taky UM, ono se to nasčítá.
Jo a jeho dávka je cca těch 250ml UM - hotovýho. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. bře 2010 v 11:01  • Odpověz
Děkuji moc :grinning:
16. bře 2010 v 11:07  • Odpověz
Ahoj holky, byli jsme na plavání a dneska jsme už potápěli my maminky a ne cvičitelka. Jak jsme přijeli dom, tak Mareček spinkal, akorát se potom jaksi zakuckal a už neusl :unamused: . Zatím tady řádí, ale nevím, jak dlouho.

My ještě nelezeme, ani nesedíme :pensive:
16. bře 2010 ve 12:32  • Odpověz
Blani, ale plazí se ne?
16. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz
Petul taky to říkam zlatý časy kdy byl jen na MM :wink: :slight_smile: teď máme nějaký blbý období nechce moc jíst a blbě spí :rolling_eyes: a už tu zase fňuká
Hani teda koukam že se nenudíš co? :confused: hned 2 poblionky máš doma :fearful: tady jedna kámoška má i s malou taky nějakou asi střevní virózu :confused:
Evi tak to je super že Davídek už pěkně sedí :wink: :slight_smile: Honzule už to taky zvládne(teda sám ještě ne)ale to plazená a plížení vpřed to ještě taky nedá :sweat_smile: zato se krááásně kutálí :grinning: :grinning:
16. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
kači: jj tak kutálení nám jde taky výborně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. bře 2010 ve 12:59  • Odpověz
kači my se taky kutálíme po celém baráku :slight_smile:) ale někdy i couve , ale do předu zatím ne a ne :grinning:

jmiso a na sváču mám dát Vítkovi normálně samotnou activii? nebo mu tam mam něco přimíchat
16. bře 2010 ve 12:59  • Odpověz
nazdárek,
tak my máme plavčo za sebou dneska to bylo úplně v pohodě moc se mu to nelíbí ono se mu nelíbí jen u tatínka asi :sweat_smile: pak jsme si došli s kámoškou pěkně na oběd filípek byl moc hodnej dokonce mě nechal v klidu najíst. u nás už kojení asi taky nic moc visí na mě přes půl hodiny a za chvilku zase řve :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak se na to asi postupně vyprdnem. tak to my se teda nekutálíme. u nás se s ním dneska potápěla instruktorka protože maminka odmítla :grinning:
16. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz
Jitu, jo, to jo, ale dr. po nás na 8 měsíční kontrole chtěla, aby byl na 4. Tak nás poslala do rizikové poradny a jdeme do ní v pátek na kontrolu, tak mám celkem vítr. Cvičit se mi moc nechce :sweat_smile:
16. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz
Mareček se nekutálí teda. Kdysi dávno se z břicha na záda otočil a pak to přestal dělat a už to nedělá.

Petulko, můžeš samotnou nebo tam dej nastrouhané jablíčko nebo banán. Tak jsem to dělala já. Čistej jogurt ještě neměl, chystám se na to zítra.
16. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
blka já teda chodím na rehabilitaci , poslal mě tam Dr že se Vítek 14 dní před 6 měsícem neotáčí ještě,ale objednali nás za dlouho, tak do toho 6 měsíce se začal už otáčet, no ale právě to nám říkala ta rehabilitační sestra, že důležité je to otočení kolem toho 6 měsíce a pak už jestli chodí po 4 nebo začne chdit po dvou nebo sedět.... tak to je u každého dítěte jiné , tak se nenech :wink:
16. bře 2010 ve 13:34  • Odpověz
blko já jsme mu kdysi dala lžičku holandie a nechutnal mu to a ten obličej co nahodil :grinning:
tak děkuji strouhnu jablko
16. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.