• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Andreo, ani ne :grinning: :grinning: Já stíhám jen díky tomu, že co seberu, tak rovnou ten den vyžehlím, jinak bych byla zasypána prádlem. No a taky si prostě nelehnu třeba po O s malým, ale zodpovědně žehlím a pak usínám kdykoliv při kojení :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. črc 2009 v 17:21  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:
Tak junior teď konečně od rána vytuhnul :wink: jinak jsem celej den střídavě kojila a tišila řev :rolling_eyes: to počasí je děsnýýýýýýý hnusný dusno:stuck_out_tongue_closed_eyes: a jak tak koukam tak stejně reagujou skoro všechna mimi :fearful:
Tak jsem slupla véču(dokud je klid tak toho musím využít :wink: ) a konečně půjdem na prochajdu :slight_smile:
Taky prádlo žehlím hned po sundání ze šňůry :wink: pokud mě nepředběhne tchyně :wink: :grinning: :grinning:
16. črc 2009 v 17:27  • Odpověz
mne tenhle tyden zehlila mamka, ale ted uz to bude na mne.. :sweat_smile:
16. črc 2009 v 19:39  • Odpověz
Dáváte mimískum v tomto horku čajík??Já teda dnes rezignovala a udělala :confused: :unamused: Pěkně bumbal a můžu říct, že je mnohem klidnější. Dr mi to na druhé poradně řekla, že v těch horkách můžu, původně jsem nechtěla, ale..... :confounded: :sweat_smile:
16. črc 2009 ve 20:10  • Odpověz
Heluli, já nedávám, kojím častěji, když má tedy zájem, ale jinak nic jiného nedávám.
16. črc 2009 ve 20:38  • Odpověz
Já právě kojím taky, dnes snad furt po hodině max dvou, ale musela jsem odjet pryč, tak jsem preventivně udělala tchýni čajík, kdyby náhodou....a dala mu ho teď navečer a musím říct, že jak celej den řval, i po mlíčku, tak teď je klidnej. Prostě si myslím, že mu ta troška čaje bodla...a zbytek jsem vypila já :grinning:
16. črc 2009 ve 20:53  • Odpověz
heluli vim, ze plne kojenemu ditku se navic zadne tekutiny davat nemusi, ale pokud jsi dala, tak si myslim, zes tim nic nezkazila :wink:
holky dobrou a klidnou noc :wink:
16. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz
já vím, že bych už nic dávat nemusela, jen jsem to prostě zkusila a Štěpánek se krásně zklidnil. Před chvilkou si vzal ještě trochu mlíčka a spinká. Konečně :sweat_smile: :pensive:
Když jsem byla ale v poradně, tak mi dr řekla, že v těchto horkách mimískům klidně čajík dávat, že mlíčko zahleňuje. Je to asi každýho názor...Ale určo mu ho nechci dávat, možná jen, když bude chudák tak jak dnes voprděnej...no uvidíme...tak dobrou kočky maminy :pensive:
16. črc 2009 ve 22:12  • Odpověz
Ahoj.
Nechce se mi to hledat, zahleňuje kravský mlíko, ale MM má jiný složení.
No nakonec je to stejně jen na rozhodnutí rodiče, co bude a co nebude dítku dávat.

Venku krásně svítí sluníčko, malej si brumlá v postýlce, dneska v noci se vzbudil jen 1x, což je úžasný. :dizzy_face:
17. črc 2009 v 06:12  • Odpověz
Čauky,
ono je to fakt asi na každým, to máš pravdu. Já to ani nějak nehledala, jestli zahleňuje nebo ne...Jak jsem psala včera, Štěpánkovi to bodlo, ale nechci ho nato učit zvykat, takže asi jen v těch krajních případech mu to jsem ochotná dát, jinak jsem ráda, že mu chutná moje mlíčko :grinning:
Ty jo, to ti závidím, jen jednou....ikdyž u nás ty noci jsou mnohem klidnější než dny...Malej krásně spinkal, vzbudil se po 3,5hod a hned zas spinkal...
17. črc 2009 v 06:52  • Odpověz
Heluli, já bych asi volila spíš odstříkání MM, když už musíš někam jet. A hlavně, když už něco dávat, tak ne z lahve, ale MM stříkačkou a případnou tekutinu po lžičkách. To nám doporučili v porodce a myslím, že dr. Paulová je u nás jednou z nejlepších na kojení, takže bych na ní dala.
Bohužel si nepamatuju kolik je maximum tekutin navíc, ale bylo to málo, myslím kolem 10ml, protože pak dítě moc čůrá a vyplavuje to z těla nějaký vitamín (zase si nepamatuju, no hlava děravá).

Ono tím, když nahradíš svoje MM, tak vlastně do mozku dojde pokyn, že není tolik MM potřeba a snížíš si tím tvorbu, proto aspoň to odstříkání.
17. črc 2009 v 07:03  • Odpověz
Dobré ráno, holky :slight_smile: . Venku je zatím příjemně, takže to vidím, že za chvilku vyrazíme na procházkou spojenou s návštěvou pošty a obchodu. Pak už se celej den nebude dat ven vyrazit.
17. črc 2009 v 07:04  • Odpověz
Jo a buzení noci - náš mladej šel spát asi v půl 10, to jsem ho po koupání nakojila, takže pak chrněl do těch 2-půl3, už si nepamatuju, no a pak to dotáhl do půl 6. Ale to už mi teklo mlíko, ani nemusel moc sát :slight_smile:

Teď se ozval hrozivý zvuk z ložnice, myslím, že bude mít pěkně nasr**o v plenách :grinning:
17. črc 2009 v 07:05  • Odpověz
Bko, já v těch vedrech často dám prcka do kočáru a jdu si s ním sednout ven do stínu, protože tam je tedy líp než v bytě.
Což mi připomíná, že si musím půjčit v knihovně nějakou knížku, ať mám na lavičce, co číst :grinning: Kdo by to byl řekl, že budu ještě na mateřské číst :grinning:
17. črc 2009 v 07:06  • Odpověz
Míšo, to je fakt, že v bytě máme hrozně :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Teda teď tady máme krásných 24 stupňů :sweat_smile:
17. črc 2009 v 07:18  • Odpověz
No 24 je na mě v bytě moc :grinning: Ale máme to tu teď taky.
17. črc 2009 v 07:20  • Odpověz
Tak mě je teď akorát. Ale včera večer jsme tu měli přes 26 stupňů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2009 v 07:31  • Odpověz
Díky Míšo za poučení, o mlíčku jsem věděla - o té stříkačce, ale o čajíku a o těch 10ml jsem nevěděla....s tou lžičkou mi jeden řekl tak a druhý tak...ale dám na tebe :wink:

No u nás doma se ten vzduch nehne už teď :angry: Mám nevýhodu, že u nás ve stínu jsou asi jen dvě nebo tři lavečky věčně obsazený důchodcama, takže když jedu ven tady v těch pařácích, tak jen udrncat a pak ho většinou dám ke tchýni dolů na verandu, kde je krásně chládek :wink: tak aspoň něco :confused: I tak ale moc teď v těch vedrech spávat nechce :unamused:

Aaaa, slyším kňourání z ložnice, buď si jen brouká ze spánku nebo bude hore a začne zas kolotoč :confused:
17. črc 2009 v 07:52  • Odpověz
Heluli, já to mám všechno od tej dr.
Byla fakt super, v porodce nám všechno vysvětlila a odpovídala furt dokola na naše pro ni jistě banální otázky, který slyšela nejmíň 100x.
17. črc 2009 v 08:04  • Odpověz
Jo a v pleně byla fakt obr nálož, slyšela jsem dobře. Jak tak malej človíček může vyprodukovat takovej odpad???? :grinning:
17. črc 2009 v 08:04  • Odpověz
ahojky holky tak já zase slyšela toho čaje 100 ml na den tak nevím. :confounded: já jsem ze začátku dávala malýmu odstříkaný mlíko stříkačkou, ale už jsme týden na flašce. když mám čas tak odstříkávám, ale z prsu pije taky. no u nás je taky zase hrozně :rolling_eyes:
17. črc 2009 v 08:08  • Odpověz
Sunset, to bylo myšleno jako na jedno napití.

Jinak malé mimčo by mělo vypít za den 1/5-1/6 svojí váhy, ale v tom je hlavně to mlíko. Nic dalšího fakt není potřeba dodávat, ani ve vedru, jen stačí umožnit přisát se na krátkou chvilku třeba i půlhodinky po nakojení.

no už toho nechám :grinning: :grinning: Jdu se vykoupat a mastíme ven.
17. črc 2009 v 08:14  • Odpověz
Míšo, to mi dělá Mareček doma. Vyžaduje prso téměř furt. Pak už nevím, které mu mám dat (dělá mi v tom binec :grinning: ). Ale třeba jak jsme byli včera celej den po venku, tak ho vůbec nevyžadoval jen na jídlo a jak jsme přišli dom, tak ho chtěl furt.
17. črc 2009 v 08:16  • Odpověz
Blko, no mně když se to zdá hodně často, tak nejdřív zkusím dát dudlíka a když se ududlá, tak chtěl jen dudlat, když chce pít, tak si můžu dudla strčit za klobouk :grinning:
17. črc 2009 v 08:19  • Odpověz
Ikdyž tedy dudlík zrovna dr. v porodce zatracovala :grinning:
17. črc 2009 v 08:21  • Odpověz
Mě v tom dělá Štěpán taky binec :grinning: Hlavně mám pocit po tady těch pár dnech celodenního kojení, že za chvíli budu motc krmit rybičky z mostu :wink: jak budou vytahaný :slight_smile:
17. črc 2009 v 08:22  • Odpověz
Heluli, a nezdá se Ti že teď povyrostl? Ono je kolem toho 3týdne období růstového spurtu. Náš malej se rozhodně vytáhl, zrovna včera jsme si to s mužem při koupání říkali a poznám to i na nohavicích u overálků, sice stále v 56 plave, ale už má nohy aspoň ke kolenům těch nohavic :grinning:
17. črc 2009 v 08:24  • Odpověz
Míšo :grinning: . Ale to by toho dudla musel chtít. Včera vypadalo, že chce dudlat, tak jsem mu ho cpala do pusy a to jsem si dala. Vypadalo, že by si ho vzal, jenom nevěděl, co s ním dělat :sweat_smile: , tak ho plival ven, no a pak chtěl prso :sweat_smile:

Heluli :grinning:
17. črc 2009 v 08:24  • Odpověz
Blko, no jo no. Ale náš mladej není taky dudlíkovej, ten podudlá půl minuty a dudlík jde ven. Ale naštěstí mu to stačí.
17. črc 2009 v 08:27  • Odpověz
Jo, tak to máš dobrý :slight_smile: . Marečkovi se o dudlání aji zdá :grinning: . Kolikrát, když se na něho dívám, tak při spaní špulí pusinku, jak kdyby tam mělo prso a nebo tou pusinkou hýbe, jak kdyby dudlal :slight_smile:
17. črc 2009 v 08:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.