• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Vložila jsem foto ze svatby na chalupě, tak můžete mrknout :slight_smile:
17. črc 2009 ve 20:38  • Odpověz
Holky mám číslo na Evču mám ji napsat?
17. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz
Zkus to Andrej :slight_smile: Jsme napnuté jestli už Davidek nekouká na světě :slight_smile:
17. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz
Katy už se stalo,tak uvidíme,jestli odepíše :wink:
17. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz
ahoj holky,
tak dnes nás konečně pustili z nemocnice domů
musíme před každým kojením stříkačkou aplikovat do pusinky Nutriton - látka, která zahustí později mlíčko v žaludku na gel, aby malý tak neblinkal a lépe prospíval - dnes ráno jsme měli 3550 g, tak snad to půjde nahoru má asi nedovyvinutou záklopku v žaludku
bohužel se nám od úterý zvýšily jaterní testy, takže nám je dětská doktorka v pátek musí zopakovat a pokud se nezlepší, tak budeme muset znovu do nemocnice a budou se dělat další testy a vyšetření, proč tomu tak je - zda nemá malý nějaké metabolické vady a nebo kdo ví co ještě
za těch pět dní nám dělali sono žaludku, sono srdíčka dvakrát (máme šelest, ale malinkou) a sono hlavičky, vyšetření očního pozadí a spoustu odběrů krve a třikrát odběr moči, aby se vyloučila infekce močových cest - kromě šelesti a vyšších jaterek a odeznívající žloutenky bylo vše v pořádku
vůbec nestíhám dočítat všechny vás pozdravuju a snad budu mít zítra trochu času vás dočíst nebo pokecat, tak pa a držte nám pěstičky, ať nám roste váha a vše se zlepší včetně těch jater. testů
17. črc 2009 ve 22:06  • Odpověz
Holky zítra se tady nedostanu,tak píšu ještě teďka,Evulka je stále 2v1.Je u rodičů nemá možnost na net,všechny Vás zdraví :wink:
Ahoj Kačenko,já ani nevěděla že jste v nemocnici :astonished:
Tak doufám že s Marečkem už bude všechno v pořádku,pochopila jsem snad správně že místo aby přibýval šel váhově dolů?
Budu moc držet palečky aby to bylo všechno v pořádku.
Dobrou noc
17. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz
během 11 dní přibral jen 40 g a tak nás dr. poslala do nemocnice s podezřením na nějaké ztluštění určité části žaludku, které by se muselo odstranit operativně a způsobovalo by to blinkání až zvracení a neprospívání Marečka,
naštěstí se to nepotvrdilo, tak snad nám pomůže ten Nutriton a kromě něj musí být malý ve zvýšené poloze a moc se s ním po kojení nesmí manipulovat, musí být min. půl hodinky skoro vzpřímeně, takže ho chovám nebo je v lehátku a v postýlce musí mít podloženou matraci pod hlavičkou
jdu se osprchovat a spát než se Mareček zase probudí a bude chtít papat,tak pa pa :slight_smile:
17. črc 2009 ve 22:28  • Odpověz
Krásnou sobotu holky,Kači tak snad už bude jenom dobře.
Dneska vyrážím k našim,taťkja pro mě přijede,Jindra jede na svatbu tak nechci být s malým zavřená v bytě.
Jinak s emusíme pochlubit,Vojtíšek papl včera v osum večer kolem deváté vytuhnul a stával ve tři.Takže sedm hodin bez papání,no kozenky mi daly zabrat :sweat_smile: Ale šlo na něm vidět,že měl hlad,po těch třech hoďkách prso spíše dumlá ale po těch sedmi intenzivně sál.
No a já koza šla spát až o půl dvanácté,kdybych to tušila tak zalehnu hned s ním :grinning: Akorát od pěti už kňoural se zavřenýma očima,tak jsme ho do šesti nechala kňourat.Teďka usnul mi v posteli.
Včera jsme s epřed koupáním vážily-nahatí,tak měl sice sebou trošku šil a mlel tak nevím jak přesné to bylo ale navážilo nám to 4,82kg,ale asi bude mít o něco méně.
18. črc 2009 v 06:58  • Odpověz
Dobré ráno holky :slight_smile: . Konečně vypadá, že tam nebude takovej hic. Je pod mrakem :wink: . Ale pršet taky nemusí :sweat_smile:

Andrejko, tak to je teda velkej chlapák, ten váš Vojtíšek :wink:

Kačenko, já jsem taky vůbec nevěděla, že jste v nemocnici. Tak snad už Marečkovi ten Nutriton pomůže a bude jenom a jenom přibírat :slight_smile:

Taky dneska jedu k našim :slight_smile:
18. črc 2009 v 08:41  • Odpověz
autor
dobré ránko, Kači, s tím Nutritonem jsme měli s Anetkou úplně to samé, moje mlíko vůbec nemohla, vše šlo ven a vůbec neprospívala a hubla :unamused: . Nutriton zabral na chvíli, moc ho nechtěla, je to takovej gel, no nic moc.... .
Pak jsme museli začít ke kojení přidávat Nutrilon A.R. - antirefluxní mléko a zlepšilo se to a začala nabírat, takže do 3 měsíců jsme i kojili i krmili z lahve Nutrilonem A.R., pak prs odmítla :frowning2: . A řekli vám, že se jedná o reflux, Anetce tenkrát dělali sono jícnu, jak jí funguje ta klapka mezi žaludkem a jícnem a právě, že se otevírala a způsobovala všechny potíže, některé mimi to nemají úplně vyvinuté, ale má to hodně dětí, myslím,že když vše ostatní budete mít Ok, tak toto se spraví :wink: . A jakmile začneš přidávat přesnídávky a dokrmovat tuhou stravu, tak je to už v pohodě. Jinak zvýšenou polohu jsme jí taky dávali, a samozřejmně monitor dechu, bez toho ani ránu :wink: . Držím palce, ať jste v pořádku :wink: .
18. črc 2009 v 08:56  • Odpověz
Katulen, a jak to bude s tebou? Už ti doktoři říkali něco o vyvolávání? Jak dlouho tě nechají přenášet?
18. črc 2009 v 09:10  • Odpověz
autor
Blani, já měla včera 2. termín, takže začínám přenášet ode dneška, v úterý jdu zase do poradny, na monitor a mudr. mě posílá ještě na ultrazvuk, chce váhový odhad mimi :wink: . Ale teď co jsem byla v úterý v poradně, tak říkal, že oproti minulému nálezu to pokročilo, čípek se zkracuje a branka lehce otevírá, tak uvidíme a prý dlouho přenášet nebudu :wink: :slight_smile: . Tak jsem zvědavá, snad se to spustí samo :sweat_smile:
18. črc 2009 v 09:14  • Odpověz
Katulen, tak hlavně, že se něco děje :wink: . To by bylo lepší, kdyby se to rozjelo samo, tak uvidíš :slight_smile:

Já už jedu k těm našim. Mamča už mě vyvolává :grinning: . Tak hezkou sobotu. Pa :slight_smile:
18. črc 2009 v 09:20  • Odpověz
autor
pěknou návštěvu :wink: pa
18. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
Dobré ráno holky, mám takový dotázek, dnes ráno ze mě vypadl takový hustý rosolovitý hlen :unamused: , nikdy před tím jsem to neviděla, měla jste to některá ?

Tak Evul je stále 2v1 :slight_smile:
18. črc 2009 v 09:37  • Odpověz
autor
katerina85: jestli to nebyla hlenová zátka :confused: :sweat_smile: , že by?
18. črc 2009 v 09:38  • Odpověz
autor
jinak já mám teď směrem k porodu větší výtok, než jsem měla předtím, taky takový hlenovitý, není to spíše toto?
18. črc 2009 v 09:39  • Odpověz
No to mne právě taky napadlo :fearful: , prý odchází 24 hod. před porodem. Ale jinak mne nic není, docela mne to zaskočilo. Tak uvidíme :confused:
18. črc 2009 v 09:40  • Odpověz
Výtok mám také větší, ale dohle byla taková hrudka, tak nevím :sweat_smile:
18. črc 2009 v 09:42  • Odpověz
Ahoj všem.

katerino, hlenová zátka nic neznamená, můžeš odejít i týden - dva před porodem. je to jen známka, že se něco děje s čípkem.
18. črc 2009 v 09:46  • Odpověz
Asi na to nebudu myslet, buď to přijde nebo ne :slight_smile:

Jinak jsem dnes doma, u nás je teda pěkně ošklivo, ale jsem ráda, včera to horko už bylo úmorný, tak si dnes bude ještě dodělávat věci doma. Manža jede na chalupu posekat a mě se nějak cestovat vůbec nechce :grinning:
18. črc 2009 v 09:47  • Odpověz
ahoj Míšo: díky za info :slight_smile:
18. črc 2009 v 09:49  • Odpověz
autor
taky dnes budu dělat něco doma, včera se to nedalo, budu žehlit :wink:
katerina85: to bude dobré :slight_smile:
18. črc 2009 v 09:56  • Odpověz
Katul: díky :slight_smile: . Taky budu žehlit :slight_smile:
18. črc 2009 v 10:00  • Odpověz
Ahoj holky,

tak se hlásím,koukám, že tu byla po mně scháňka.
Tak vám udělám radost, už se nám to rozjíždí. Bolesti co 5-6 min. Byli jsme v nemocnici, otevřená zatím na jeden prst, prý to může být do večera, nabízeli mi, jestli tam chci zůstat nebo si to protrpět doma, tak jsem jela domů. Plodová voda zatím na svém místě. Tak to bude ještě asi na dlouho.
18. črc 2009 v 10:10  • Odpověz
Evulko tak to je supéééér :slight_smile: já to měla od toho 1 prstu za 8 hodin :wink: tak držím pěstičky ať je Davídek brzy mezi námi :slight_smile:
U nás od rána prší a je krásný chládek :slight_smile:
18. črc 2009 v 10:14  • Odpověz
autor
evi!!!!! Držím palečky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , jinak mě vodu prdli až na porodním sále :wink: , si mě předběhla :confounded: , já zatím nic :sweat_smile:
18. črc 2009 v 10:15  • Odpověz
káťa: no nevím, jak to bude pokračovat. Zatím je to pořád stejný.To může být klidně i zítra.

kat: jojo děkuju, zatím budu doma a uvidíme. Od těch 4 hodin nespím, tak se mi chce hrozně spát, ale ty bolesti už mě zase taky nenechají.
18. črc 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
jestli to jde, tak se snaž doma hodně chodit a hýbat se, urychlí se to a mimi lépe bude sestupovat, drž se :wink:
18. črc 2009 v 10:18  • Odpověz
Ahojky..tady prší to je hnus,jeden den je vedro k padnutí,další zas prší že nemůže člověk ani jít ven..Péta odjel do Plzně podívat se na nějaké závody veteránů,tak jsme doma samy,malá je v košíku a bojuje se škytavkou..dnešní noc byla v pohodě,malá krásně spinkala..
Káto já vůbec nevěděla že jste v nemocnici,tak držím palečky,aby se to už jen zlepšovalo a Mareček krásně přibíral a dělal vám samou radost :slight_smile:
Evule ty nám rodíš,tak super,držím palečky aby tě Davídek moc nepotrápil a měla jsi to rychle za sebou.. :wink:
18. črc 2009 v 10:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.