• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kaplický

(Zamčená)
19. ledna 2009 
nelinkav nevedelo o nem spusta lidi co tady pisou do akce chobotnice a myslim si ,ze je to pravda :slight_smile: takze nevim proc bych to nemohla napsat kdyz je to pravda :wink: ja kulturni znalec urcit jsem a vyznam se vic nez kdo v mem okoli a pani Jiricnou jsem mela osobne treba cest potkat na UTB ve Zline :wink: :wink: a myslim,ze ani o tehle pani nikdo moc nevi pokud se to nezacne psat v tv a blesku :grinning:
15. led 2009 ve 14:20  • Odpověz
Apon, však totéž říkám já, že o něm spousta Čechů nevěděla :wink: Přesto třeba můj muž (vysokoškolsky vzdělaný strojař zapálenej do kultury :grinning: ) ho znal už před touhle "aférou". Jinak postup českých úřadů ohledně této kauzy je dost dobře možný komentovat i bez znalosti Kaplickýho osoby nebo jakýhokoli tucha o architektuře. Situace je víc než jasná - je vyhlášena soutěž, která nějak dopadne a najednou ji nějakej blb zpolitizuje a je z toho mezinárodní ostuda :pensive:
15. led 2009 ve 14:25  • Odpověz
hele to neni jedin.pripad co se takto deje ted je to cerstve pac zemrel ,ale jinak se to u nas deje dnes a denne naprosto se vsim to nema cenu ani resit..ja osobne jsem chobotku nejdriv chtela a pak se mi rozlezela nebot nemam rada mix novejch a starejch veci na dohled od sebe ,ale jinak napady dobre to jo to mel..ani Jiricna me nejak nenadchla s tou novou univerzitou ,na pohled dobry same sklo ,ale hned me popadla myslenka jak to bude zasvinene a kdo to bude lestit porad :grinning: :grinning: proste materskej komplex..jinak ocenuji sklenenej strop to nema chybu :sunglasses:
15. led 2009 ve 14:29  • Odpověz
Apon, mě právě dost mrzí sám ten fakt, že se u nás věci řeší tímhle způsobem :confused: Je mi jasný, že diskuzí na Kobyle to nevyřešíme, ale někde se začít musí :sunglasses:
S Jiřičnou na mě nechoď, já na sebe bonzla, že po týhle stránce do toho nevidím, mám svůj okruh zájmu a zrovna architekturu beru fakt jen pocitově - líbí x nelíbí :sweat_smile: Třeba v Brně na Svoboďáku teda rostu, když vidím skleněnej "panelák" naprosto bez nápadu pár kroků od nádherně zrekonsturovanýho domu pánů z Lipé, ta chobotnice mi vzhledem k povrchu z těch zlatavých destiček přišla hezká a i když moderní, tak docela adekvátní.

Jinak na svým příkladu jsem jen chtěla demonstrovat, že i když někdo není většinové společnosti známej, tak to neznamená, že není víc než významnou osobností svýho oboru (ať už v architektuře, ekonomice, čemkoli...)
15. led 2009 ve 14:39  • Odpověz
Aponchie, to musíš třeba trpět u chrámu Sv. Víta, jak je to splácaný z několika slohů - starý nový dohromady :grinning:
Jinak Jiřičnou já ráda, na ty její skleněný schody se nádherně kouká, ale zkuste se po tom projít, z toho mám teda pěkně hnusnej pocit, jako bych pod sebou nic neměla :zipper_mouth: Skleněný koupelny v hotelu Josef - no, bydlet bych tam teda nechtěla, ale prostě obdivuju ten nápad a odvahu a zájem je o to prej neskutečnej, takže se asi najde spousta lidí, co to ocení :wink:
15. led 2009 ve 14:39  • Odpověz
tak Eva Jiřičná je skvělá ženská, která se uměla poprat s životem a její práce je uznávaná po celým světě, hlavně prosadit se v architektuře jako žena je dost těžký...já jí říkám česká Zaha Hadid...
Jinak mimochodem s Kaplickým taky žila....ale to sem nepatří...
15. led 2009 ve 14:43  • Odpověz
ti mladi po tom budou behat jak nic :grinning: me aby asi kraplo tam po tom chodit porad se divat pod sebe a mit pocit,ze balancuju :grinning:
15. led 2009 ve 14:44  • Odpověz
No, já se po tom poprvý prošla jakožto studentka architektury v jednadvaceti letech a nemůžu říct, že by se mi po tom běhalo o něco snáze, když jsem věděla, jak je to hodnotný dílo :grinning:
15. led 2009 ve 14:46  • Odpověz
ja myslim,ze ti mladi po tom budou behat s vetsi jistotou nez ja starec :grinning:
15. led 2009 ve 14:48  • Odpověz
Když nejsou závratě :wink:
15. led 2009 ve 14:53  • Odpověz
Je mi moc líto jeho ženy, ale bude sakra zabezpečená a snad si brzy najde nového, mladšího, tatínka pro svou dceru. Mít k dítěti otce, kterej sotva udejchá procházku s kočárkem a při hraní s dítětem na zemi je zralej na nový klouby, no nevim. Chápu jeho ženu že se zamilovala a chtěla s ním dítě. To nic proti. Jen se nedivim že ve svém věku neunesl tolik emocí.
Ale Kaplický na mě skrz obrazovku působil jako arogantní a egoistický chlap, který je zvyklý na to, že mu světová města líbaj nohy aby jim něco postavil.
Chrchel se mi nelíbil pro svůj účel.
Kdyby to měl být "Svět virtuální reality" někde v moderní části města, tak prosím, super. Ale knihovna :astonished: Jako řádný knihomol si tedy představuji knihovnu jinak. Když člověk vejde do knihovny, mělo by na něj dýchnout úctihodné ticho a klid, člověk by měl mít možnost procházet se mezi regály a hladit hřbety knih a vnímat jejich vůni.
Nevím čí to byla chyba, že zde panoval takový zmatek. Myslím že tam bylo opravdu víc věcí. Za prvé tam byla nějaká pravidla, které nesplnil - a jeho jméno by nemělo být vyjímkou. Myslím, že se k němu měli státní představitelé zachovat slušněji a "odmítnout" jeho dílo, jako nevhodné pro Prahu. Ale sám Kaplický nechtěl ani slyšet o jiném místě. Byl to egoista jako prase.

Přijde mi, že tady by chrchel v Praze chtěli hlavně NE-Pražáci :wink:
15. led 2009 v 19:08  • Odpověz
tahle zpráva mne dneska docela rozesmutnila
mít narozené dítě a mrtvého muže v jeden den je síla

a ps: chobotnice je možná dost netypická, co ale vím o vnitřním zařízení a obslužnosti, tak jsem mu moc fandila, protože to znám z obou stran pultu :pensive:
15. led 2009 v 19:17  • Odpověz
ale líbil se mi jeho nový projekt Rejnok :wink:
na idnes je několik fotek jeho návrhů - a jsou tam i pohledy na Prahu s chrchlem - no je to jak kdyby tam přistála obrovská příšerka s.r.o. a nebo něco z MIB :grinning:
15. led 2009 v 19:23  • Odpověz
ygreen, mě tedy nepřipadalo, že by pan Kaplický neudýchal procházku s dítětem. Na tebe působil jako arogantní a egoistický chlap, na mne jako noblesní, úspěšný muž, který se v cizině dokázal prosadit, což samozřejmě hloupí a průměrní těžko vydýchávají, co ygreen? Mimochodem to o tom praseti , to o lecčem vypovídá. :frowning2:
15. led 2009 v 19:27  • Odpověz
Dovoluješ si hodně, když o někom napíšeš že je hloupý a průměrný :rolling_eyes: aniž by jsi ho znala. Neřekla jsem o Kaplickym nic špatného. Jen svůj názor. A teď mi řekni, když jsi sama tak chytrá a neprůměrná, proč myslíš že jsem hloupá a průměrná? Z toho že nesdílím tvé názory? Nebo vkus? A egoista jako prase - ano myslím si že to byl egoista a přirovnání "jako prase" a co jako? Ty nikdy neřekneš že je něco jako .....? Snad je tohle normální diskuze a nemusím se vyjadřovat slovy "pan mist Kaplický byl dle mého skromného názoru vééélký egoista" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
15. led 2009 v 19:44  • Odpověz
tady je zase chytrych zen..co decka, nemaji hlad, nejsou pokakani?
Kaplicky dite chtel, Kaplicka taky, co jim do toho kecate? Vam nekdo nalajnoval zivot kdy a skym mit dite?
15. led 2009 ve 20:19  • Odpověz
ygreen - on nechtěl ani slyšet o jiném místě, protože tu chobotnici prostě navrhl pro Letnou...kdyby jí navrhoval pro např Hyde park, tak by vypadala asi jinak :wink:
Mně se teda chobotnice líbí a je škoda, že zřejmě stát nebude.
Já si Kaplickýho vážím i za to, jak odmítl tu cenu za přínos v oblasti architektury, protože kdyby jí býval přijal, tak by ze sebe udělal tak akorát šaška.
15. led 2009 ve 21:42  • Odpověz
souhlas s emamamamu... :pensive:
15. led 2009 ve 21:45  •  3 děti  • Odpověz
mě se líbí taky, ale né jako knihovna (teda maximálně sci-fi) a né na letnou ani jinam do staré Prahy
15. led 2009 ve 21:59  • Odpověz
Smrt Kaplického mne docela zasáhla, moc jsem mu fandila a je mi líto, že Chobotnice dávno nestojí, je to ostuda, jak se do toho začali montovat politici, když jim po tom nic nebylo. A pak jako že to bylo špatně lokalizováno, no trapas největší. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Otec zemře v den narození své dcery - no to je námět na film!
15. led 2009 ve 23:35  • Odpověz
ygren : na chobotnici mam naprosto stejny nazor..taky ji rikam chrchel...a presne, taky se setkavam casto s tim, ze nejcasteji pro jsou neprazaci...
by me zajimalo, jak by se treba lidem z Telce nebo z Ceskyho Krumlova libilo, kdyby jim chrchel postavili na namesti....
ja ale na Letnou chodim casto a do prace bych kolem chobotnice jezdila kazdy den a to me teda dost trapilo, protoze mam starou Prahu dost rada a divat se na chram sv. Vita pres nejakou zelenou obludu, to me desilo...
kdyby byla jinde (klidne v praze, ale aby nezaclanela pamatkam) tak proc ne...
tot muj nazor na chobotnici coby cloveka zijicho v Praze. :wink:

na Kaplickyho nemam zadny nazor, kazdopadne me dnesni info na netu, ze zemrel v den narozeni sve dcrey docela vzala. :unamused:
jeho manzelka urcite necekala ze se v plne sile a krase dozije dcerinych prijimacek na vysokou, ale tohle je proste silna kava..... :frowning2:
16. led 2009 v 00:15  • Odpověz
martimarti : docela drsny jak ses do Ygren pustila :astonished: ....ja nevidim duvod proc by tady clovek nemohl na Kaplickyho nebo na chobotnici vyjadrit svuj nazor, aniz by ho nekdo jiny (jak je tady na MK dobrym zvykem) za to napadal. Zvlast tak, jak jsi to udelala ty... :cry:
na spouste diskuzi se lidi neshodnou, ale proc si proboha takhle nadavat ?
prece nebudu nekomu rikat, ze je hloupej a prumernej, kdyz se mu treba libi nebo nelibi neco jinyho nez me :astonished:
fakt se nestacim divit.... :frowning2:
16. led 2009 v 00:28  • Odpověz
Tak jsem si myslela, ze tohle bude diskuze o vyjadreni soustrasti. No spis bychom soustrast meli poprat sami sobe, kdyz se i u takoveho tematu zacne michat politika, plinky atd. atd.
Ja pred Kaplickym smekam jako pred architektem a je mi lito, ze jedine co lide o nem vi je "CHOBOTNICE" - stavby, ktere navrhl treba v Britanii jsou opravdu neuveritelne krasne.
Je mi velice lito, ze odesel tak vyznamny clovek zrovna ve dni narozeni jeho dcery :frowning2:
16. led 2009 v 05:25  • Odpověz
Holky, můj brácha je též architekt a řeknu vám, prosadit se v tomto okruhu je skoro až nemožné. Pracoval u Bořka Šípka v teamu a stejně mu to nijak nepomohlo, nakonec se rozešli ve zlém, teď pracuje někde v nějaké firmě a myslím, že to nemá zrovna jednoduchý. :wink: Chce to mít prostě štístko.
Včera jsem koukala na Kaplického výtvory a musím říci, že je to dost pěkný, líbí se mi to. :wink:
16. led 2009 v 09:15  • Odpověz
autor
no tady se to rozjelo
16. led 2009 v 09:27  • Odpověz
Nobody, vidíš, co jsi způsobil? :grinning: :grinning: :grinning:
16. led 2009 v 09:35  • Odpověz
autor
anta, já nic, já muzikant :grinning:

teda vlastně :grinning:
16. led 2009 v 09:38  • Odpověz
Jsme všichni jen lidi, co člověk to názor, ale je třeba vše brát s určitým nadhledem a zbytečně se nerozčilovat. Já jsem taky muzikant. :grinning: :grinning: Ale co kdybychom udělali téma "Kapličky", myslíš, že by se u toho taky někdo takhle zbytečně zrafal? :grinning: :grinning: :grinning:
16. led 2009 v 09:41  • Odpověz
gabbi : a proc tedy neuveritelne krasnou stavbu nenavrhl u nas, klidne Britanii chobotnici prenecham.... :grinning:
ne, ted to schvalne zlehcuju...
pardon :wink:
16. led 2009 v 09:43  • Odpověz
autor
joo to nevím..ale v tématu "Antičky" ... tak by toho bylo víc :grinning:
ale mně se to tu zdá celkem v pohodě...ale je fakt, že primární účel byl o tom, co píše gabbi
16. led 2009 v 09:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.