• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kaplický

(Zamčená)
19. ledna 2009 
autor
taky bych se vztekal, kdybych vyhrál soutěž, a pak mi někdo řekl: "ne, ne, nic nebude"
18. led 2009 v 16:44  • Odpověz
taky chápu že se vztekal, ale on naprosto nechápal, jak se někomu jeho knihovna nemůže líbit. Jak říká, že Knížák je proti a co z toho má? Jaký kapitál? Třeba žádný, jen se mu chrchel taky prostě na Letnou nezdál vhodný.
18. led 2009 v 17:08  • Odpověz
autor
ygreen .... ahoj navztekaná slečno :grinning:

jo, asi máš pravdu, asi to bral až moc...ale je to podpásovka...to už pak člověk neví, jak se bránit
18. led 2009 v 17:10  • Odpověz
Tak podpásovka to byla určitě. Když tomu věnoval všechno to úsilí, vyhrál soutěž, tak myslím nikdo neměl právo tu soutěž zpochybňovat. Tím se u mne magistrát hodně shodil... Navíc politici by neměli do takovýhle věcí mluvit. To by měli řešit odborníci.
18. led 2009 v 17:24  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neurážej, neprovokuj".
18. led 2009 v 17:31 • draga
Vzalo me to.. Byla to pro me rana.. :frowning2: Mela jsem ho rada jako cloveka, byl mi sympaticky a byl to skvely a neokoukany architekt.. Mel skvele napady.. Vsichni se jednou budou bit do hlavy, ze nepostavili Chobotnici.. Bude uznavany (to uz samozrejme byl i za sveho zivota) a kazde mesto, ve kterem stoji jeho dilo, si muze gratulovat..
Praha zaplace...

I ja zaplakala.. :pensive: :cry:

Rozhovor s Janem Kaplickym

http://www.stream.cz/video/138/217503-povidani-s-janem-kaplickym-duben-2008
18. led 2009 v 17:51  • Odpověz
A kdyz uz jsme u toho - kdyz byl jeho navrh v soutezi a nikomu se tak strasne nelibil, proc nakonec vyhral??? Proc???? Chobtnice se mela postavit a basta fidli!!! :angry:
18. led 2009 v 17:55  • Odpověz
Draga - v jedne diskusi tady na konikovi jsi pred 2 tydny napsala "trochu přemýšlejte než něco napíšete :pensive:". Myslim, ze bys to tedy mela vztahnout i sama na sebe.

Pokud se chcete venovat spekulacim ohledne otce male Johanky, tak budto v IP nebo na jinem serveru.
18. led 2009 v 18:59  • Odpověz
zdenallicka: ony se názory a vkus různí člověk od člověka a hlavně se liší názory veřejnosti a odborníků na architekturu. A hraje tam i svou roli popularita Kaplického jakožto věhlasného architekta. Tady byla otázka prestiže mít jeho dílo v Praze. To pak zavřeli obě oči nad "kritériama" a chobotnice vyhrála.

Ale třeba rejnok by byl krásnej a to i na letný :dizzy_face: a i třeba zlatej, jak měl původně být blob.
18. led 2009 v 19:12  • Odpověz
ygreen: Mne se libi oba navrhy.. A videlas ŠŤopku? Ta je krasna... :dizzy_face: Hrozne moc jsem panu Kaplickemu fandila... Je mi lito jeho smrti... :frowning2:
18. led 2009 v 19:16  • Odpověz
autor
zas to berte tak, že třeba v Birminghamu a ostatních pěkných městech si jeho díla vychvalují až do nebes, a rtřeba řešení elektrárny anebo průchodů, to člověk hledí s úžasem

mně je osobně fuk, kdyby mělo být něco futuristickýho postavený blízko třeba středověkýho jádra .... prostě by to dostalo jiný kouzlo ... a člověk by si to musel od sebe rozdělit

spíš je mi na blití z některých úprav typu oprýskaný činžák vedle nějaký památky
ale názor má každý jiný, to je fakt
18. led 2009 v 19:17  • Odpověz
Nobody: Souhlasim... :wink: Ve vcerejsi MF Dnes otiskli nektere jeho navrhy a ja cucela... Fakt krasne.. A ucelne.. A navic nizkoenergeticke ci pasivni...
18. led 2009 v 19:18  • Odpověz
neviděla, tedy pokud to není ta larva v neapoli? :sweat_smile: :wink:
já tedy blob na letné taky nechtěla, nemusím ty hypersupermoderní díla ve staré praze, vím že se to nedá srovnávat, ale třeba srdce na hradě a trnová koruna na rudolfinu bylo něco příšerného a to jsem na to denně čuměla ze třídy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2009 v 19:18  • Odpověz
Dalo by to Praze jiny raz.. Na Tancici dum se jezdi divat lidi z celeho sveta a pritom byl "nechteny".. Stejne by to bylo i s Chobotnici... :wink:
18. led 2009 v 19:20  • Odpověz
Ja to videla, je tam si krasny mrakodrap co vypada jako penis :grinning: Ale libily se mi skoro vsechny, i ten nabytek :dizzy_face:
18. led 2009 v 19:21  • Odpověz
Ale pry to vubec neni penis... :grinning: Pry se vsichni mylime... Ale co to je, se uz nedozvime... :confounded:
18. led 2009 v 19:23  • Odpověz
Jeho sedacka uprostred domu, co vypada jak nafukovaci clun je naprosta parada.... I lenoska je luxusni... :dizzy_face:
18. led 2009 v 19:23  • Odpověz
tak s rudym srdcem bych to fakt nesrovnavala :pensive: Ale co treba ten skleneny jehlan v Parizi pred Louvrem? Verim ze mel taky tehdy hodne odpurcu a dnes je to jeden ze symbolu Parize
18. led 2009 v 19:25  • Odpověz
Jan Kaplicky byl proste bozi architekt... :slight_smile:
18. led 2009 v 19:26  • Odpověz
autor
no stačí se podívat na Operu v Sydney ... dneska je to symbol, v průběhy staveb byly velký problémy se vším
no tak vypadá to jako penis no :grinning:
18. led 2009 v 19:30  • Odpověz
Taky přispěji. Můj muž je architekt, takže do těchto věcí celkem vidíme..Pokud jde o samotného Kapilckého, je mi velm ilíto že zemřel v takový den, byl to výborný architekt s několika úžasnými realizovanými projekty. NIcméně pokud jde o knihovnu, je opravdu vidět, že lidi nic neví. Soutěž, která proběhla byla od samotného začátku jasně pro Kaplického, jak výběr poroty, tak to, že byl jediný oslovený ve světě známý architekt. Kaplický nedodržel několik zásadních věcí-rozpočet(a to dost podstatně) a mnoho dalších zásadních věcí, které naopak dodrželi ostatní soutěžící, jejichž projekty-co si budeme povídat, byly opravdu hodně dobré-tady je to otázka vkusu, ale i na poli architektů hodně vedou jiný projekty než byl Kaplického..A naprosto chápu, že tito architekti se brání tak, že soutěž zpochybnili a dali případ k posouzení komoře architektů a snad i soudu-žádní politici v tom prvně roli nehráli, ti se ozvali vzápětí kvůli rozpočtu a to se teda taky nedivte pač když je nějaký rozpočet zadaný a architekt ho nedodrží tak holt musí počítat, že se zákazník-v tomhle případě stát bude bránit, zvlášť v době, kdy nejsou peníze na mnohem důležitější věci-například rozpadající se budovy archivů, kam by ty knihy taky vešli..

Mě osobně se knihovna na tomto místě nelíbila, samotná budova by podle mého názory byla zajímavá na periferii, ale to je otázka opravdu osobního názoru.
18. led 2009 v 19:38  • Odpověz
nobody, že jo, v pravěku taky nějací spratkové čmárali po stěnách v jeskyni a dneska před tím padáme na pozadí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já prostě nerozlišuju staré a moderní, vždyť v obojím je tolik různých stylů, že takové rozdělení pro mě o ničem nevypovídá. Např. "Tančící dům" jako "moderní" stavba není můj šálek čaje, styl arch. Kaplického oproti tomu pro mě zajímavý je. Stejně jako u ostatního umění. Nemám ráda třeba v malířství psychické výlevy štětcem za každou cenu, ovšem Malevičův Černý čtverec mě fascinuje :wink:
18. led 2009 v 19:47  • Odpověz
autor
gtver ... no tak černý čtverec tě fascinovat musí ... tam není prakticky co změnit, co přehodit, co vymazat..aby se změnila estetická hodnota...teda když to beru zhlediska formalismu

no to taková Madonna od Muncha - to byl rozruch ..... a možná to někdo nerozdýchal dotěď..a je to ´úžasný obraz...ale v umění bysme tu mohli být hodiny :grinning: a to zas moc teda nechci připomínat školu :grinning:

já mám futuristický věci rád...stejně jako třeba dórský sloh, který je fakt neskutečný až

ale to už asi jedu odbočkou někam do slepý ulice :grinning:

prý spratkové, co čmárali na jeskyně :grinning: ...
18. led 2009 v 19:52  • Odpověz
ronie: Super, konečně někdo s normálním příspěvkem :slight_smile:
18. led 2009 v 19:54  • Odpověz
no tak teda nechápu opravdu čím jsem koho urazila...podle mě jsem nenapsala nic za co by příspěvek měl být smazán...trochu nechápu :grinning:
18. led 2009 ve 20:00  • Odpověz
mmch téma se jmenuje Kaplický a nic blíž a jen za názor, že dnes mají problém počít 30ti letí chlapi...no pardon :pensive:
18. led 2009 ve 20:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.