• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdo napsal tuto básničku?

(Zamčená)
31. března 2008 
Holky, už někdy od střední školy se mi hlavou honí tahle básnička a ať léta hledám kde hledám, tak prostě nevím kdo to napsal. Nenám nikoho, kdo by to znal, natož aby věděl něco víc.

Tohle je ten text ve tvaru, jak jsem si to zapamatovala:
Láskou to začíná,
Pak jedna vteřina
Spoutá ti kroky, měsíce, roky

Nemaříš náhodu
Neztrácíš náladu,
Ve večerní knize
Spřádáš si vize o mesiášovi

Naděje klíčí od jara do zimy
A potom křičí
Nahé a bez viny
Děťátko.

.. něco co si zrovna nevzpomínám … tak zase večerní dražé polykáš

Na víčkách stín
Jalový klín halíš si sametem a toužíš s hamletem spát
Bez vyznání bez doufání jen tak
31. bře 2008 v 10:25  • Odpověz
palvap taky to odněkud znám... Zkoušela jsi to zadat třeba na seznam do vyhledávače?
31. bře 2008 v 10:27  • Odpověz
autor
nojo ale pod čím. To vyjede takovej mazec všeho možného, tak nevím.
31. bře 2008 v 10:29  • Odpověz
se mrknu
31. bře 2008 v 10:56  • Odpověz
jsem to taky hledala, ale neúspěšně. Pak mě napadl Vrchlický - to by byl jeho styl, ale taky nic.... :frowning2:
Ale je fakt nádherná. :slight_smile:
31. bře 2008 v 10:57  • Odpověz
autor
no přiznám se, že mě spíš napadlo něco z doby Sládka a tak, prostě z dob těch bohémských básníků
31. bře 2008 v 11:02  • Odpověz
autor
tak nevím kde jsem ji vyhrabala. To je jako veršík na svatební oznámení, tojsem si taky říkala že to nikdy nemůžu zapomenout a nejsem blbá, abych si to někam psala, a ono ouvej. Blbá fakt asi jsem. Kdyby někdo našel, písněte mi t o, nebo i do interní pošty kdyby vás něco napadlo. Díky
31. bře 2008 ve 12:07  • Odpověz
Mně to spíš připadá na současnost - Sládek ani Vrchlický asi "večerní dražé" nepolykali, ne?
A taky bych spíš tipovala autorku, než autora...ale bohužel taky neznám :sweat_smile:
31. bře 2008 ve 12:17  • Odpověz
autor
ty jo, to je fakt, to mě nenapalo. Ale stejně. Neznám žádného současného básníka
31. bře 2008 ve 12:27  • Odpověz
Palvap, podle mě je to chlap a ne autorka. Může to být ze kterékoliv doby, bavila jsem se s autorem písní a autorem knihy, vše o lásce, o ženských, téma současné, ale léta stále aktuální. Tipovala bych možná meziválečná léta, ale netuším, tu básničku neznám.
31. bře 2008 ve 13:43  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.