• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy nejlépe koupit eura?

(Zamčená)
31. května 2009 
Mám jen takovou otázku, asi blbou, ale zajímá mě váš názor a zkušenosti.Chtěli bychom si koupit na dovolenou eura a stále přemýšlíme jestli už ted za tento kurz nebo ještě počkat jestli to nepoleze dolů.Jak to vidíte vy?Máte pocit , že už je nejvyšší čas , aby se to vyplatilo? :confused: :confused:
28. únor 2008 v 10:02  • Odpověz
anney: na kurzu nikdy nevíš, jestli vyděláš, protože je to ovlivněno tolika věcí, že se nedá jednoznačně předvídat. I když dlouhou dobu klesá, tak se ti pak může stát, že během jednoho, dvou dnu se vyhoupne zase o něco výš.
28. únor 2008 v 10:18  • Odpověz
Těžko říct, teď se to tak houpe... My povětšinou vybíráme z bankomatu na místě. Manžel propočítal, že to vyjde nejlevněji (i s poplatky bance za výběr).
28. únor 2008 v 11:14  • Odpověz
bud bych koupila klidne ted, nebo bych na dovce platila kartou
28. únor 2008 v 11:14  • Odpověz
autor
Díky za názory.Kartou platit nemůžeme, tedy majitel karty nebere , jinak kartou jsme platili benzín na cestě přes všechny státy to se opravdu vyplatí.Ale musím mít už s sebou hotovost a jak sleduju kurzovní lístek , tak jsem z toho zmatená.Opravdu tři dny to krásně klesá a najednou hop a je to hrozně nahoře.Tak porád spekuluju jestli už ted nebo jestli nemáte zkušenosti třeba z minulých let, jestli se jako vyplatí čekat.Blíží se dovolený, léto a já myslím, že to poroste nahoru.Co myslíte???
28. únor 2008 ve 12:24  • Odpověz
A kolik potřebujete měnit? Ona je pak otázka, když si to přepočítáš, kolik ušetříš/ proděláš, jedná se třeba o 50-100 Kč a kvůli takové částce nemá nijak zvlášť smysl se trápit :wink: Taky záleží, kde to vyměníš, jednotlivé směnárny mají fakt různé kurzy. Platba kartou je výhodnější než výběr z bankomatu (kurz je stejný, ale šetříš na tom poplatku), ale zase ne všude ji berou, no a co se týče porovnání s výměnou předem - záleží, jak se změní kurz, pokud půjde Euro dolů, bude výhodnější platit kartou, pokud nahoru, tak asi pár korun proděláš.
My to většinou děláme tak, že vyměníme určitou část předem a potom když to jde, platíme kartou (nemusíme s sebou tahat velkou hotovost). Když nějaká Eura zbydou, určitě se neztratí, když se nedostávají, tak holt ten bankomat, ten poplatek není zase tak drastický (moje banka cca 140 Kč).
28. únor 2008 ve 12:30  • Odpověz
autor
Len jedná se o cca 10.000 kč, kartou se bude platit po cestě.Z bankomatu v cizině nechceme vybírat, nechci riskovat o kartu přijít.Přemýšlím o tom právě proto, že jde o decela velkou částku.Tedy rozhodně né o stokoruny.Moc díky za názory...jste zlatý :wink: :slight_smile:
28. únor 2008 ve 12:35  • Odpověz
No tak o kolik se to může hnout? O 50 halířů na Euru? O moc víc dramatický skoky bych nečekala...
Takže za 10 000 můžeš při dnešním kurzu (střed) můžeš dostat +- 400 Eur. Pokud by to kleslo na 24,50, dostala bys 408, tj. prodělala bys nějakých 200 Kč. No ale taky se to může hnout i nahoru :wink:
Jinak aktuální kurzy měn jsou třeba tady, na grafech můžeš kouknout, jak to kolísá :slight_smile: Myslím, že za posledních pár měsíců to slezlo opravdu dramaticky, asi bych to už o tolik nečekala, tak snad mě v létě neukamenuješ, jestli bude Euro za 20 Kč :grinning:
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/
28. únor 2008 ve 12:46  • Odpověz
autor
Len to opravdu néééé :grinning: :grinning: :grinning:
Jde mi o názor, já mám stejný.Asi to tak udělám, musím to probrat s manžou a vrhnu se na to.Díky za odkaz, prostuduju to. :wink:
28. únor 2008 ve 12:49  • Odpověz
anney, ale kurz se neřídí podle toho, jestli se blíží dovolené :wink:, to je blbost. na kurz mají vliv úplně jiné věci.
28. únor 2008 ve 13:09  • Odpověz
autor
Kacko. no já to myslím tak , že se zvedá poptávka a to má taky vliv né?Proč tedy je ten kurz vždycky nevětší v té době?Myslíš, že tedy třeba v červnu můžou být eura ještě výhodnější? :wink:
28. únor 2008 ve 14:22  • Odpověz
Anney, já v tomhle souhlasím s Kackou - těch pár Eur, co si v létě nakoupí turisti na dovolenou, zaručeně nemá na celkový kurz vliv, tam hrají roli daleko složitější věci - ekonomická situace dané země, politické vyhlídky do budoucna, jaké jsou hospodářské výsledky, dovoz/ vývoz, cena ropy... a já nevím, co ještě, sice nejsem ekonom (ale jednoho mám doma :wink: ), ale jsem si jistá, že turistická sezóna má vliv na cenu hotelů a možná zmrzliny, ale s kurzem Eura určo nic nedělá, schválně koukni na ty grafy, jak je teď - v únoru mnohem výhodnější než kterékoli prázdniny předtím :wink:
28. únor 2008 ve 14:27  • Odpověz
anney: kurz se odvíjí od středu, který vyhlašuje ČNB na základě ekonomických vlivů. Např. má na to vliv i cena ropy a podobně. A cena kurzu se v řádu halířů nikdy předvídat nedá. Jééé, teď koukám, že len už plno těch vlivů vypsala a přesně tak to je.
28. únor 2008 ve 14:39  • Odpověz
Přesně tak, na vývoj kurzu má vliv celková ekonomika státu. Např. kolem prezidentských voleb se to hýbalo. Dolar se odvíjí od dění v Americe, jak Amíci zaútočili na Irák, šlo to rapidně dolů. My doma spíš sledujeme dolar a je fakt, že jsme ho na podzim 2006 nakupovali za cca 25 Kč a teď v prosinci už jen asi za 17 Kč...
Ale s tím výběrem z bankomatu bych to tak tragicky neviděla, zvláště ne v Evropě, my vybírali v Peru, Guatemale, Sri Lance a dalších a všude to bylo naprosto OK.
28. únor 2008 ve 14:40  • Odpověz
Hlavně mi to přijde zbytečné nad tímhle uvažovat, to je jako když někdo jede 10 nebo 20 km k benzínce, protože je tam o 20 halířů na litr levnější benzín, ale to že pomalu víc projede než ušetří, to se neřeší :wink:. Z hlediska stability je kurz teď dá se říct skoro stejný, takže jestli daný den budeš mít Euro o 20 dražší nebo levnější tě asi nevytrhne, ne?
28. únor 2008 ve 14:45  • Odpověz
jo a ještě jedna věc: když se podíváš na jednotlivé směnárny tak často i jednotlivé směnárny mají mezi sebou rozdíl třeba 20 haléřů, záleží, kde ta směnárna je a jestli vybírá poplatek atd.
28. únor 2008 ve 14:47  • Odpověz
Pattie - kamos si z USA privezl usetrene 2000 USD v dobe, kdy byl jeste dolar kolem 40... kdy pak slezl na 30, tak byl takovej roztomile vzteklej... ted nevim, uz ho nepotkavam :grinning:
28. únor 2008 ve 14:49  • Odpověz
zirafka105: My doma dlouho měli zmačkanou stodolarovku za 36 (nosili jsme jí ve dvojitém pásku)... nakonec jsme jí utratili, ale to už to kleslo na nějakejch 26... no jo no, život je takovej....
28. únor 2008 v 15:29  • Odpověz
anney: manza ma teorii takovou, ze tam,kde dela, tam jde ta mena rapidne dolu. takze kdyz byl v kanade, tak sel dolu kanadskej dolar, sotva jsme prisli do nemecka, euro zacalo padat a kanadsky dolar posiloval, jak je to ted nevim, radsi to nesledujeme, ale zatim pracuje tady, takze bud v klid, koruna bude posilovat a ecko padat :slight_smile:

zirafko, manzeluv kamarad si taky vydelal dolary v usa, kdyz byly za 38, rikal, ze je vymeni, az bude dolar 40, ale jestli je porad ma nebo ne nevime :sweat_smile:
28. únor 2008 v 15:35  •  2 děti  • Odpověz
Euro v poslední době více či méně spíš padá. Pokud Ti jde opravdu o výhodný kurz, neznáš někoho, kdo by Ti je mohl proměnit? Třeba nějaký majitel restaurace, většinou je dají třeba ze známosti o nějakou tu kačku levněji. Mimochodem, já doufám (zřejmě docela špatně), že bude euro posilovat. Manža dostává 80% výplaty v eurech. Občas když to přepočítáváme, tak nás málem trefí. :confounded:
28. únor 2008 v 17:50  • Odpověz
autor
Holky díky za vysvětlení a vaše názory. :wink: :wink:
Známý už právě bohužel nemáme, vloni jsme to tak udělali , ale letos to padlo, tak jsem nevěděla jestli je lepší to a nebo to.Takže se na to asi vyprdnu a budu ho kupovat ted.Co kdyby nečekaně posílil, tak by mě teda taky potom trefilo.
Díky moc za rady. :slight_smile: :dizzy_face:
28. únor 2008 ve 20:42  • Odpověz
koruna posiluje pořád, to je těžko říct :slight_smile:
28. únor 2008 ve 20:43  • Odpověz
čau, obnovuji téma s otázkou kde je nejlépe koupit eura? jedná se mi spíš o Prahu!
31. kvě 2009 ve 14:25  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.