• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kecalky z "Krumlova"

(Zamčená)
2. května 2011 
my mame zase nejaky bekaci obdobi, kojim snad i po pul hodce, z toho hrnecku novyho zcela evidentne nechce pit :unamused:
dneska dostane prvni kasi :slight_smile:
8. bře 2009 v 18:23  • Odpověz
Zuzi a nejdou to další zuby???????? :confused: :fearful:

Potkala jsem Sylvu s Terzkou a měla stejný pítko jako teď Zuza..:slight_smile: A půjde asi taky na cvičení ve čt...:slight_smile:
8. bře 2009 ve 21:43  • Odpověz
Ahojky holky,

tak jsme zpět ze Šumavy, bylo to super! Fakt moc příjemný víkend!

Koukám, jak je Emm šikovná, i když s papáním trochu stávkuje! Ale je to šikulinka!

Vendy už si pěkně jezdí v košíku, to je paráda! A papá jahůdkovou kaši, aspoň trošičku!
Petruš, chtěla jsem se zeptat, kolik měříte a vážíte?

Zuzí, co očičko? S tím kojením tě docela lituju, hele, ale neboj, že pak budeš mít nalitý prsa, ono se to samo upraví podle potřeby Zuzí! Mě teď o víkendu Vikí stávkovala s kojením, papání snědla, ale z prsa si vzala jenom trošičku, takže mě prsa pěkně bolely a měla jsem je jak balóny :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak nám úspěšně roste zoubek, na to, že se pomalu klube, tak je Vikí docela v pohodě, čekala jsem to horší, ale co není, může být, že jo? Přemýšlím, že bysme zítra zašli na další Prevenar....no, uvidíme!

Uff, tenhle týden bude náročnej, ve čtvrtek nám odjíždí taťka...chjo, už teď je mi smutno a úzko! Ale asi vyrazíme na tu Šumavu, abysme tu nebyly s Vikí samy! Přece jen člověk přijde na jiné myšlenky a nebude se v tom tak utápět! Jo, taky jsem řekla taťkovi, že jestli se rozjezdím, tak si zabavuju auto a ať on si koupí nějakýho prskoleta do práce :angry: :grinning:
9. bře 2009 v 10:19  • Odpověz
Míšo v 8 měsících Vendy měřila 71 cm a vážila 9,61 kg.
V 9 měs.nás dr jenom očkovala takže na další vážení jdem v 10 měsících.A to dostanem další prevenar.

Jinak máme už 5 zoubek.A ta moje kočka kouše jako bejk.Takže jak budu dlouho ještě kojit fakt nevim.
Alee skoro pořád kouše do jednoho prsu.Že to vždycky takhle trefí.Takže když začne kousat tak jí prso vemu, a jak pěkně usne sama.Sice s ní ještě ležim, ale odbouráme zase časem.

A jestli má hlad? :grinning: Tak to má smůlu. :grinning: :grinning: :grinning:

Včara byla Vendy poprvé na nočníku.Musim říct že se jí tam líbilo.

Zuzko, jaká byla kaše? U nás moc chutná.Akorát jsem jí koupila v ternu a tam stála 79,90.Jsem myslela že mě trefí.Je fakt že nevim kolik stojí jinde ale určitě né tolik. :grinning:

Budu muset najít nějakou akci a koupit něco dopředu. V letáku globus něco takového je, a po slevě stojí tušim 55 korun. To už je lepší. :slight_smile:
9. bře 2009 ve 21:48  • Odpověz
Míšo, tak to jsem ráda, že jste si víedn užili, a jet tam a bude manža v nemocnici schvaluji, aspon přijdeš na jiné myšlenky...:slight_smile:

Tak i my máme za sebou uspěsné nočníkování, zatím tam jenom čůráme,ale dobrý...:slight_smile: :grinning:

Peto, ty jo, vy už máte zoubků..:slight_smile:
Jahodová kaše od Hami nám taky jede, taky mám značku Hami oblíbenou..kdyz jsem skleničkovala, tak jedině Hami..:slight_smile:

Holky, Emm normálně znakuje jídlo...včera jsme byli v obchodáku navečer, byla hodná,ale pak začala pobekávat a znakovat jídlo..si říkám, co to dělá?? to jako znakuje jídlo?? s MM si říkáme to ne, to je náhoda,ale dělala to pořád a dala jsem ji teda rohlík a pití a byl klid..a dneska kdyz viděla že nesu talíř s jídlem nebo banán apod, tak znakovala zase... :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak s jídlem pořád bojujeme, jedou fakt dobrý, pak zase dva dny děs..viz. dneska..jinak ostatní jídla/ ovoce, jogurty,prsnídávky,chlebík, .../ papá pěkně,ale oběd ne..tak nevím, zda ji to nechutná, nechce jíst ani skleničku...máte vyzkoumaný co vašim dětem fakt chutná??? poradte please nějaký tip na oběd pro Emmouna, jsem už zoufalááá !!! :frowning2:
9. bře 2009 ve 22:35  • Odpověz
Ahoj holky!!!

Petruš, gratulace k zoubkům!!! Takže Vendy kouše? Týýýjo, to jsem taky říkala, že jestli bude Vikí kousat, tak končím s kojením.... :grinning: Takže ji nakojíš a pak ji máš u sebe dokud neusne? Takhle teď usínáme taky. Po koupání si ji ještě s manžou pomuchlujeme, necháme ji vyválet v posteli a pak ji nakojím a ona pomalu usíná, pak jí dám dudlíčka, přitulím si ji k sobě a ona usne (někdy ne....jako včera, to byl řev), ale je to moc hezký!!!

Jinak dneska jsme opět vstávaly v šest, ale dělala jsem, že ji nevidím a ležely jsme do půl sedmé.

Gábi, já ti moc neporadím, ale zkus něco uvařit, Vikí například chutná víc domácí strava, miluje mrkev, brambor, hovězí....tak to zkus taky. Je to tak dobrý! Nebo mrkev s hráškem, bramboru a masíko...! A co třeba šunku s bramborovou kaší?

S tím znakováním je Emm hrozně šikovná, to by mě zajímalo, jak se znakuje!!!!! Ale fakt šikulka!

Holky, dneska to vypadá, že bude zase pršet.

My bysme měly jít dneska na druhý Prevenar, tak uvidíme... :wink:
10. bře 2009 v 07:57  • Odpověz
Míšo, já ted vařím pořád, skleničku jsem našla doma ještě jednu, tak jsem ji zkusla dát, dyký to oje nejedla a stejně to nechtěla a vyhodila jsem to..:frowning2: Šunku s kaší mi taky nejedla, teda kaši trochu jo, masíko plivala...:frowning2: včera měla masíko, mrkev, brambor a snědla 2 lžíce..:-/

fakt mě to dostává..už nevím jak na ni na potvůrku, bojím se, že chce sladké jídla/ jako ty jogurty, ovoce a tak/ a tohle bude bojkotovat...:frowning2:

my jsme vzhuru od půl 7 a to šla spát večr do 10 hodině...spala jen jednou za den a stejně vydržela až do 10 ..to je dáblík..:slight_smile:

Zataženo tasm je teda pěkně...:frowning2:

Tu pozoruji Emm, vzala si na stolečku hřeben a češe se...:grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2009 v 08:04  • Odpověz
Holky ahoj,

míšo, tak nějak taky usínáme.Ale i přes den.

Gábi to jídlo je fakt děs.Včera zase baštila docela dost.Půlku sklínky.Baštíme jenom sunárek a hipp.A s ovoce dávám čerstvý a to hami zbaští. Ale zeleninku néééé.

No kouše pěkně.Tudle mě kousla až do krve.Včera jsem musela odstříkat a mám to v lednici.Jak mám mlíčko ohřát?V lahvičče pod teplou vodou, a nebo do mikrovlnky?

Ona začne kousat asi když má dost.Tak začne blbnout.Pěkně na mě kouká a hryz.To můžu vyletět z kůže. :grinning:

Emm bude Gabi parádnice.
10. bře 2009 v 10:14  • Odpověz
Peto, tak ty jen sklenickujes??? vařené ti taky nepapá???
10. bře 2009 v 10:22  • Odpověz
Tak jsme zpět od doktorky, byly jsme na tom Prevenaru! Holky, Vikís mi začala řvát doma při oblíkání a celou cestu až k doktorce řvala jako tur, asi vycítila, že s ní jedu na očkování nebo co!!!U doktorky vzlykala a byla celá flekatá, pak dostala včeličku a další řev, takže jsme byly jenom na lehkým nákupu a domů....dala jsem jí Nurofen a sváču a teď uspávám v košíku :angry: Tak doufám, že to bude OK!

Gábi, hele, třeba je to jenom přechodný období....nějak bych to nelámala přes koleno....zkus třeba těstovinky s nějakou omáčkou, už jsi zkoušela třeba rajskou? Ta je sladká, to by jí mohlo chutnat! Hele, já bych se toho sladkýho u Emm nebála, je hubeňoučká, takže bych jí to klidně dala :wink: Nebo co třeba rozmačkat mražený jahody se smetanou (zakysanou)? Nebo jogurtíkem? Neboj, ono to zase přejde a Emm bude krásně papat! Hele, vždyť víš podle sebe, že někdy není prostě chuť, někdy je chuť na sladký, někdy na slaný....tak zatím zkus nabízet a kdyby to trvalo ještě nějaký týden, tak bych asi možná zašla za doktorkou, aby řekla svý... :sweat_smile:

Petuš, jsem zvědavá, jak to ty naše mrňousky odnaučíme - usínat s maminkou!!! Já přes den vozím v košíku a když usne, tak přestanu! Jsem zvědavá, až vyroste z košíku a bude muset usnout v postýlce....to bude horor! Takhle tě ta potvůrka kouše? Týýýýjo a jsi rozhodnutá kojit za každou cenu? Já jsem přemýšlela, do kdy kojit a říkala jsem si, že do toho roka, roka a půl, dýl neeee, úplně vidím svoji dvouapůlletou neteř, jak běhala za mámou a řvala na ni, že chce CUCÍNKAAAAAAAAAAAAa....to byla síla!!!! :confounded:
10. bře 2009 v 10:23  • Odpověz
Míšo já myslela tak do roka.Plus mínus.To víš jestli bude takhle kousat tak co mám dělat.Přece si nenechám ukousnout kozu :grinning: .Ale bude mě to líto. :frowning2:

S tou cucínkou je to síla.

Gabi já dávám jenom skleničky.K obídku.

Míšo vy máte kolik kg.Vážila vás dr?

Vařené baští, ale to málo co sní někdy :unamused: a pak ten zbytek dojídám protože toho vždycky uvařim moc. :grinning:

Dneska jela tchyně do Vodňan pro kuřata.Tak o víkendu zase Vendy uvařim domácí stravu. :grinning:
10. bře 2009 v 10:28  • Odpověz
Miško, tak at jste po ockování ok..:slight_smile:

rajskou mi tenkrát jedla, to jo, potvurka..:slight_smile: i testoviny se syrovou omácku zdlabala taky všecho..ale přece nemuzu vařit jen to same...:slight_smile: "sladké" muze snad vsechno...včera jsem ji delala krupicovou kasi s ovocem a sfutrovala to jen se zaprášilo...:slight_smile:

prijde mi, ze chce papat hodně výrazné chutě....takze asi vařit něco v tomto smyslu... :confused:

kdy odjízdíte na tu Sumavu???
10. bře 2009 v 10:29  • Odpověz
Jinak rajsou vařim dneska jáááááááááááááá
10. bře 2009 v 10:29  • Odpověz
Peto já taky do 11 mesíce převázně sklenickovala...:slight_smile:

taky se i nelíbí veliké děti co na veřejnosti vyžadují kojení... :astonished: kojení do roka-1,5 mi přijde IDEÁLNÍ !!!! :grinning: :grinning:
10. bře 2009 v 10:32  • Odpověz
mňam, já jsme hodně omáčková, miluji je...:slight_smile:
10. bře 2009 v 10:33  • Odpověz
Holky, s tím kojení, přesně tak, max. 1,5 roku!!! Pak se na vás dítě sápe viz švagrová....to byla fakt síla!!!! Bléééé! Úplně se pak styděla... :angry:

Petruš, doktorka bude vážit až v deseti měsících, ale máme něco málo přes 10kg, dneska jsem se ptala MUDr., jestli není Vikí obézní.... :grinning: ....tak říkala, že ani náhodou, že kojené děti nejsou obézní a že je pěkňoučká a prý až bude mít víc pohybu, tak budu koukat, jaká bude žížala...tak jsem na to zvědavá :angry:

Mňam, rajská!!! Já včera dělala výpečky s br. knedlíkem, manža si poručil, dneska večer kuřecí plátek s broskví a sýrem a hranolky....aby se chudák ještě před tou operací pořádně nafutroval domácích ňaminek. A jdu péct buchty, teda dělat těsto....
10. bře 2009 v 10:37  • Odpověz
Gabi v pododce se mnou ležela pani a ta první dítě kojila do POZOR 4 let.Děs.... :sweat_smile:
10. bře 2009 v 10:39  • Odpověz
ty jo 4-leté dítě, to je hustýýýýý...:frowning2:

Miso, Viky není obezní, jak tě to mohlo vlbec napadnout?? :confused: je moc hezounká, ty kila bych vyměnila , já bych taky ráda měla Emmi kulatějsí !!!!
10. bře 2009 v 10:41  • Odpověz
Jo, taky jsem koukala.To bych fakt nemohla.Vendy si poslední dobou hraje docela dost dlouho sama.je to paráda.Jenom na ní koukám a odpočívám.

Čekám každým dnem matrace.To bude paráda....Pak nové deky jééééééé, už aby to bylo :slight_smile:

A nakonec nové okna.Doufám že nebudou na velikonoce.
10. bře 2009 v 10:47  • Odpověz
Peto, rekonstruujete??? :wink:

Já už se na velikonoce těším, jako svátek je nasnáším,ale jedeme k našim a uvidím spoustu známých...:slight_smile: :grinning: jůůůů, už aby to bylo !!! :slight_smile:
10. bře 2009 v 10:49  • Odpověz
No, pomalu něco zrekonstruujem.Nevim jestli ještě letos i koupelnu, ale nijak nepospícháme.

Taky jedem k našim.Moc se těšim.Ty si někde Gabi od Poděbrad?Nebo si to s někým pletu
10. bře 2009 v 10:55  • Odpověz
nene, já jsem až od Pardubic..:slight_smile: Z Chocně /35 km od Pardubek/, můžeš mrknou do mapy... :grinning: :grinning:
10. bře 2009 v 10:59  • Odpověz
tak já se loučím,páá
10. bře 2009 v 11:02  • Odpověz
no joooooo, tak skoro :grinning: já věděla že taky z dálky.už mám dítě na ruce.rajskou vařenou a je dobrá.jdem si hrát.
10. bře 2009 v 11:03  • Odpověz
teda tady to dneska frci, no zuza se vzbudila jen co jsem dosedla, tak je nGabi k tomu jidlu pokud myslis ze je na sladke tak ji nejak rafinovane oslad obed. Hrasek je docela sladkej, zuzance jede mco, a nebo je u nas hitovka ryze s kuretem a tudle jsme si rikala ze to udelam nejak zajimave a frkla jsem tam jabko :sunglasses: takze to bylo docela sladke a pritom normalni obed.

No a musim bezet, tak treba odpoledne me tuchvilku necha
10. bře 2009 v 11:10  • Odpověz
Ahojky holky....téda kojit do 4 let, to je síla!!! Já jsem jednou viděla pořad, tam byla nějaká paní, měla děti 1 rok, 3 roky a 7 let a ten nejstarší, když přišel ze školy domů, tak ho mamka nakojila, protože měla spoustu mlíka... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kam ten svět spěje.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Moje švagřice kojily jedna do 3 let a druhá do 2 let, to se mi zdá taky dost! Nedávno jsem četla v jednom časopise, že to není zdravý ani pro matku, že jí to ubírá spoustu vitamínů a že jsou pak z matek trosky....fakt to psali v Betynce!

Gábi, když vždycky, když jedeme ke tchýni, tak říká, jaký je Vikí buřtík a mě tím točí! Sama má prdel, že se skoro nevejde do futer a chudák Vikí ty boky po ní podědila... :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Petruš, matrace? Jééé, vy se máte, to bude poleženíčko!!! A peřinky! My nakonec nechali vyčistit peří ze starých duchen a šijou nám z toho prošívané deky a polštáře, husí peří je husí peří, platí nám to bábinka, vyjde to na 3.000,-- Kč komplet! Tak se taky těším! :angry:

Hele a co pak, když už nebudeme kojit? Dává se mimčům ještě nějaké mlíčko?

Já teda ráno, jak se vzbudí (cca kolem půl sedmý) nakojím (snídaně), pak v půl desátý svačinka - ovoce a zapít mým mlíčkem, v půl jedné oběd (někdy jí dám zapít mlíčkem, někdy ne, podle toho, kolik toho sní), v půl čtvrté svačinka - mlíčko, v šest - kaše, v půl osmé těsně před spaním mlíčko, pak se mi budí cca v půl jedné - mlíčko a v půl čtvrté až páté - mlíčko!
10. bře 2009 v 11:51  • Odpověz
Míšo, tak to v tý betynce jsem četla taky. :grinning:
No tak to budem mít stejné peřiny.Kde to necháváte dělat?My to povezem do nový ulice na starý město.už jsem domluvená s pani.Budem to tam dávat až 22.To má manžel volno.Tak to nabalíme a hurá do novýho.

Potom se Míšo mlíčko tušim dává ráno a v noci.Nevim musim se zeptat švagrový.Ta mlíko neměla tak musela dávat UM.

Jinak u nás to je asi takhle.Kolem 8,00 mlíčko.Kolem 10,00 mlíčko.Kolem 12,30 obídek, už dělám čajík a stejně ještě dávám mlíčko.Odpoledne kolem 16,00 ovoce a zase mlíčko.Kolem 18,00 kaše.A pak asi v 19,30 mlíčko a spát.Přes den dávám čajík.Někdy si lokne jindy ne.

Míšo s Vendulkou přejeme Viktorce vše nejlepší k svátku.
10. bře 2009 ve 13:02  • Odpověz
Jo, a na tchýni se vyprdni. :grinning:
10. bře 2009 ve 13:03  • Odpověz
Teda, kde jste?
10. bře 2009 v 17:02  • Odpověz
Petruš, díky za přáníčko!!!!

Jojo, tak to máte podobně jako my! Takže pak se dává v noci a ráno? A Nutrilon, Sunar nebo něco podobného nebo už kravské??? Já v tomhle tápu....

Peřiny si necháváme šít ve Zdíkově, zařizovala nám to bábi, tak už se těším, až si povezeme nové....to bude pospinkáníčko!!!

Na tchýni prdím, to je fakt!!!

Hele, musím za mrňousem, nějak se rozřádila...
10. bře 2009 v 17:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.