• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kecalky z "Krumlova"

(Zamčená)
2. května 2011 
panterka: super fotka, jak tak jsou tvoji chlapi seřazené podle velikosti...:slight_smile:
30. čer 2008 ve 14:44  • Odpověz
Gabi, je ta fotka někde k nahlídnutí? :confused:

díky :dizzy_face:
30. čer 2008 ve 14:46  • Odpověz
no já ji mám v mejlíku...:slight_smile:)
30. čer 2008 ve 14:48  • Odpověz
prosím, pošli!!! písnu Ti mail do ip :wink:
30. čer 2008 ve 14:49  • Odpověz
ok, ty jsi stejně zvědavá jako já viď?? :slight_smile: :slight_smile:
30. čer 2008 ve 14:50  • Odpověz
ona mi Zuka dneska psala, že je ještě nepouští, možná prý zítra... prý má málo mlíčka, malá při krmení spí, tak trošku bojujou... však jsou holky šikovn, tak to zvládnou :wink:
30. čer 2008 ve 14:52  • Odpověz
jasnačka, já jí viděla den po porodu, ale ty dětičky se hrozně rychle mění :slight_smile:
30. čer 2008 ve 14:53  • Odpověz
my s tím papkáním taky od začátku bojujeme, však víš...:frowning2: Vážíme dodneška...:frowning2:
Ale oni jsou šikulky a zvládnou to !!!!!
30. čer 2008 ve 14:54  • Odpověz
je moc krásná!!! :dizzy_face: :dizzy_face: díky!!

Gabi, a jak to máte teď s jídlem? už jste se zas rozkojily, že jo? :wink:
30. čer 2008 ve 14:55  • Odpověz
no mám koupený ty homeopatika na zvyšení laktace , trochu se to zlepšilo,ale UM dávám pořád..:frowning2: Kojím, ale Emmi si stejně vezme málo..:frowning2:
30. čer 2008 v 15:00  • Odpověz
no, u mě zas včera došla mrcha :rolling_eyes: zrovna když se manža vrátil z tý dovči :unamused:
30. čer 2008 v 15:00  • Odpověz
my už jsme plně na nutroši a to kojení máme fakt jako ňuňání, hlavně k ránu, když se mi ještě nechce vstávat :sweat_smile: :grinning:
30. čer 2008 v 15:01  • Odpověz
to jsem taky moc ráda, že v noci kojím plně a nemusím vstávat a připtravovat Nutrouš...to by mě kleplo, už i tak vstávám často, Emmi se začalo nějak budit, takže vstáváme tak 3krát za noc...:frowning2:

panterka, tak to teda s tou mrchou naštve, co??? :frowning2: :unamused:

jsme šli ven, začalo lejt a buřina a ted je zase slunko...:slight_smile: no ale já jsem nějaká mrtvolka a nikam se mi uz nehce..

tak jdu vytírat a uklízet..chjo...bléééé....:frowning2:
tak zatím pááááááá
30. čer 2008 v 15:06  • Odpověz
Gabi, papa :wink: my čekáme na taťku a pojedem na nákup, musíme udělat zásoby na chalupu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
30. čer 2008 v 15:07  • Odpověz
KOukám, že tu ted budu nejspíš úřadovat sama...:frowning2:

No,ale pokud dneska Dludli pustí, tak by mohla nakouknout a pochlubit se !! :slight_smile:

Jinak jsem mrtvá, Emmi se tak posledních 14 dní v noci budí tak 3x-4x za noc, fakt hrůza....nidky to nedělala, vstávala tak jednou, teĎ se budí skoro po dvou hodinách...:frowning2: NO a tatínek v práci do večera, včera ještě pracovní večeře, tak jsem ho viděa až o půl 11 večer...:-/ takže jako vždy - na všechno sama...:frowning2:
1. črc 2008 v 08:18  • Odpověz
aho Gabi, tak toho se taky děsím, že by to mohlo přijít, to častější vstávání v noci... doufám, že ne :sweat_smile: za chvíli budem zas zvyšovat dávku nutroše, když nám budou 3 měsíce, tak na to spolíhám :sweat_smile:
1. črc 2008 v 08:24  • Odpověz
panterka, ty máš na chalupě net nebo teprve dneska odjíždíte???????
1. črc 2008 v 08:25  • Odpověz
my odjíždíme až zítra :sweat_smile: ještě ráno jdu k Fialkovičovi
1. črc 2008 v 08:32  • Odpověz
aha, tak jsem to blbě pochopila...:slight_smile:

tak at to u Dr. dobře dopadne !!!
my za chvíli vyrážíme na kontrolu a na 2. hexu...:slight_smile:
1. črc 2008 v 08:42  • Odpověz
jéé, tak pak písni :wink: držím palečky :wink:
1. črc 2008 v 08:47  • Odpověz
jsme doma, hexa v pohodě, Emmi tam tak vykecávala, že jsem ani neslyšela mluvit doktorku...:slight_smile:
máme 6140 g, 63,5 cm :slight_smile: :slight_smile:

a teď to hlavní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: Máme začít dávat ode dneška příkrmy, začala jsem teD s mrkvičkou a Emmi to všechno spapala, moooc ji to chutnalo, řechtala se u toho, no jsem z toho hotová, dodám fotečky !!!!!!!!!!!!!!
1. črc 2008 v 11:41  • Odpověz
ééé, Gabi, gratulace! to je prča, ty fotečky Emminky :grinning: :grinning:
1. črc 2008 ve 12:08  • Odpověz
holky, loučím se s váma a až bude nějaká příležitost, tak se těším na srazíku :wink: užívejte si léta a páááááááááááááááááááááááááááá :slight_smile:
2. črc 2008 v 09:38  • Odpověz
sme doma!!!! Vsechno je bozi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. črc 2008 ve 14:33  • Odpověz
dludli ahoooooj jeste jednou mooooooc gratuluju
2. črc 2008 v 16:17  • Odpověz
Kopiruju z jine diskuse :slight_smile:

tak kdyz jsem mela chvilku tak kun nesel, tak dalsi pokus, ted nic docitat nebudu, snad se k tomu nejak postupne dostanu uz se tesim

No my se mame prima. Porod byl super zazitek, fakt zato teda kojeni je v nasem pripade boj!

No abych to vzala od zacatku jak se to vsechno sebehlo, asi jste zaznamenali, jak jsem resila s Petrolejkou co a jak, jestli jako rodim nebo jeste ne No cekala jsem porad kdy prijde ta hruza, rikala jsem si je to fakt sila, ale bude hur,no a diky tomu jsme ten porod fakt malem propasla

Takze prvne blbe mi bylo uz v pondeli v noci, ale to jsem psala ze si nejsem jista zda za to nemuze grilovanej hermelin . V Utery v noci to pokracovalo,zase takove krece v brise, neurciteho mista, bylo jich o neco vic, ale nic co by stalo za zminku. Tesila jsem se na stredu dopoledne, kdy me cekala kontrola u gyn, ze mi povi co a jak, zda se neco deje.
Ve stredu mi bylo uz o neco "hur" jela jsem na kontrolu s pocitem, ze me posle rovnou do porodnice. Sem tam jsem mela opravdu peknou kontrakci, ale byli sem tam. No sestrick ami namerila vysokej tlak, vyjimecne, tak rikala ze to je asi z toho cekani v cekarne, ale ja ze ne, ze myslim ze pojedem rodit. No ovsem Dr me vyved z omylu (nebo skoro do nej uved, prave kvuli te prohlidce jsem si porad rikala ze jeste nerodim, ze jen posli a ja uz rodila ) no zkratka ze nalez je normalni ze se nic nedeje. Jo to jsem zapomela rict ze ve stredu rano odesla hlenova zatka. No takze jsem od Dr jela ponekud zklamana. No noc ze stredy na ctvrtek, jsem v podstate probdila. KOntrakce viceme pravidelne po 5 minutach, behem noci jsem dvakratk zvazovala zda jedem nebo ne, no ale vzdycky se to jeste nejak uklidnilo, tak jsem byla v klidu. Hlavne tedy diky te porhlidce, kdyz se tedy podle DR nic nedelo (tedy v ten moment asi opravdu jeste ne, ale ja si to pak myslela celou dobu) Nebyt te kontroly tak jsem odjela do porodnice uz ve stredu v noci. No ctvrtek dopoledne se to cele nejak uklidnilo, rano jsem jeste premyslela zda by nemel zustat MM doma, ale jel nakonec do prace. Behem dne ve ctvrtek mi bylo tak jako dovne, spala jsem, po poledni me presla chut k jidlu (no ted zpetne si rikam ze to bylo jasne, ale clovek proste nevi, kdyz je to pred nim, to vi vsechno az potom )Ve ctvrtek jsem si taky volala do porodnice, abych si domluvila monitor, muj Dr me predaval uz do pece porodnice, a mluvila jsem s PA, co a jak mi je a ta me taky ujistila ze poslikuju. Poucka: posli jsou pravidelne a o stejne intenzite, zadla ulevova poloha nebo sprcha atd je "nerozhodi" tedy intenzita a delka musi zustat stejna. Ovsem u me to tak tedy nebylo Tudiz i diky konzultaci s PA jsem byla presvedcena ze poslikuju. Rikala jsem si ze to je fakt husty, pokud je tohle jenom zacatek, no mela jsem fakt depku, rikala jsem si ze jestli to ma byt jeste horsi ze to nemuzu prezit ( nebojte ma to happy end )
No takze nekdy kolem 18 hodiny ve ctvrtek jsme si zacala psat casy kontrakci, ukazkove po 5 minutach, sem tam nejaka odchylka, ve sprse me to pak ustalo (jasnej poslik) to bylo nejak kolem 7 nebo 8 hodiny. No atak se neja vlekl vecer. MM behem vecera byl celkem na 3 navstevach u znamych a tak, kteri potrebovali neco s PC, byl porad na telefonu ale ne doma, no ale me to nevadilo, vzdycky se ptal jestli ma fakt odejit. Takze ja se kroutila na gauci vicemene sama. Pes tusil ze se neco deje, nechavala me v klidu jindy by po me skakala a tak.
No takze vsema ppredchozima informacema jsem byla zblbla, desila jsem se ze me cekaji jeste dalsi noci jako ta minula. Takze jsem se vnitrne rozhodla, ze proste dokud mi nepraskne voda ze se nic nedeje No a diky tomu jsme to malem nestihli.
Voda mi praskla v pul 11 vecer ve cvrtek. No a pak to byl kalup. Vodu opravdu poznate, stala jsem zrovna rozkorcena oprena o gauc v obyvaku a najedlou rup a kaluz podemnou No ale v ten moment hned tlak na konecnik. Takze fofrem taska a ze jedem. MM byl chudak desne nervozni, jeste sbiral zbytky veci, varil mi malinik, brali jsme musli tycinky na energii, hroznovy cukr, MM ze si udela do termosky kafe, no ale pulka z toho pak zustla doma, do auta jsem sotva dolezla, ale tedy ne bolesti. Jak mi praskla voda tak se mi desne ulevilo psychicky, ze uz je to fakt ono a hlavne od te doby to byla uplnbe jina bolest, ani ne boles jen velky tlak, no kdyby to neznelo moc blbe napsala bych ze to byl skoro prijemny pocit, Ale to asi tim, ze mi bylo jasne ze ted uz fakt rodim.
No v aute jsem jela v zadu klecela jsem na 4 jedno koleno zapreny o sedacku, druhy o takovy ten tunylek uprostred auta (vite co myslim?) zadek vystrcenej nahoru a hlavu zaborenou do sedacky u dveri no musel to byl bajecny pohled. Prodychavala jsem tlaky (sly ze me desne zvuky, rikala jsem si ze to muselo MM desil, ale nmoc mi to pomahalo se projevit nahlas) mezi tlakama vubec zadna bolest nic. No a ted nastalo rozhodovani, zda nezustanem v budejcich. Na krizovatce kde bylo treba se rozhodnout me vsechno preslo, takze jsme rekla ze Krumlov (cca 20 minut cesta) no a tak se jelo. Modlila jsem se celou dobu at uz jsme tam, a cestou jsem si nadavala ze jsem nezustala v CB. MM byl asi celou dobu v tranzu nebo tak neco
No v Krumlove v porodnici jsme byli v 11 hodin, ja se vysoukala z auta uple zpocena, sestra kdyz me videla vyvalila oci "jezis uz tak moc?" No ja nemohla ani moc jit, nutilo me to tlacit a vedela jsem ze nesmim. ¨PA porad jeste netlacte, ja furt ze se snazim. No vylezt na kreslo aby me prohlidla byl vykon, cestou ze m eMM rval saty, navlikal kosili zouval boty a behal sem tam, byl uplne skvelej. No kdyz sem vylezla na kreslo, PA se zdesila, pry jezis tak jdem tlacit, ale ja nemam nic pripravenyho, vydrzte chvili no nejak jsem se dopotacela na porodnicky kreslo, vylezla hore, PA bezela pro doktorku, ta spala a podle me se chudera vzbudila az potom malem si nestihla vzit ani rukavici no a pry tlacte. Ja uplne vypleskla ze jako uz fakt tlacime? Byla jsem pripravena na nekonecne hodiny trapeni se na mici ve sprce atd a ono nic. Tedy ja si to odbyla uz doma coz jsem ale zjistila az potom. Tlaceni bylo super ja tlacila jak o zivot, a PA pry tak ted tlacte ja vduchu ze preci uz davno tlacim, no PA me sice chvalila ale ja myslim ze mi to moc neslo. Je to opravdu velky tlak, ale nejak to ani nebolelo, jen jsme byla prekvapena ze to slo opravdu ztuha. No Nastrihu jsem se nevyhnula, mame velky ramena ale vubec jsem ho necitila, ani pak siti. PA mi nakonec tlacila na bricho, aby pomohla male ven. A to byl pak jeden velky lupanec, byla venku proste hned. Ja myslela ze se bude jako nejak soukat ale slo to hned. MM byl uplne vedle, ja taky, malou mi dali na bricho, byl to uzasny moment (mimochodem to bylo 23:25 ) no MM pak byl celej vedle, ja hned vsem volala, MM se pak zlobil ze sem se mu nevenovala, drzel malou a nevedel co s ni rikal ze pak mel strach ze jako kdyz ja telefonuju, ze on ma tu zodpovednost a nevedel co s ni

No holky proste bylo to bajo uzasny, tesim se zase na priste fakt. Pro me to byl naprosto pozitivni zazitek.
SIce jsem hodne krvacela, nakonec mi davali infuzi a takovej ten tezkej balik na bricho, nekolikkrat mi mackanim na bricho vytlacovali krev, to bylo opravdu protivny, ale jinak parada.
Ale zacatky kojeni jsou pro nas teror ale snad to zvladnem.
Jo jeste jsme se dohadovali nad jmenem, ja chtela Adelku, MM Madlenku, no a je to ZUzanka nejak me nic v ten moment chytrejsiho nenapadlo . Jo a ten moment kdy rekli ze je to holka, no uzasny

Mrzi me ze ten moment porodu je tak kratkej, nejak jsem si to nestihla uzit vim z evam to asi bude pripadat divne, ale proste diky tomu ze jsem to nejhorsi stravila doma to pro me byl jeden z nejkrasnejsich zazitku v zivote, Dr mi di toho nestihli vubec nicm zasahovat.

PObyt na sestinedeli taky fajn, vsichni ochotni, snazili se pomoct, poradit, nektere sestry pravda trochu raznejsi, ale jedna z nich mi nakonec pomohla nejvic.

Tak a ted jdem na vecerni vychazku jen tak rychlovka, nedeste se ale musime malou ukazat v hospode

Tak zatim papa ja zase zaskocim. Mala je klidne mimi, tak myslim ze to budu zvladat dobre jako ucast na konovi. Tedy do te doby nez ten klid malou prejde

Po sobe to nectu je to moc dlouhy tak se omlouvam za chyby a nesmyslne blaboly

Vsem krasny vecer!!!
2. črc 2008 v 19:41  • Odpověz
tééééééééda Dludli, to je super rychly porod, to je paráda, že sis to "užila", fakt paráda...já teda po přijezdu porodila za 3 hodiny,ale ty 3 hodiny byly děsný, bolest příšerná, ani jsem nemohla chodit...:frowning2:

fakt si šikula!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

tak ať se rozjkojíte a jde vám to pěkně !!

Budou fotečky???????
2. črc 2008 ve 20:26  • Odpověz
jo a kojení mě naučila taky jedna z těch rázných sestriček....:slight_smile: takže jsem ji moc vděčná !!!!!!!!
2. črc 2008 ve 20:38  • Odpověz
dludli super. Ja sice porodila az za den a pul po prasknuti vody,ale taky vzpominam na porod celkem rada a sla bych znova :grinning: pokud by to bylo kratsi nezlobila bych se :grinning:
2. črc 2008 ve 21:05  • Odpověz
Ahoj tak nam to kojeni ne a ne a nejde, je to des, MM ma privez v poledne vahu, uz se nemuzu dockat ja vubec nevim jestli neco vypije nebo ne, vcera jsem ji mela u prsu skoro 3 hodky, celou dobu cucala, ale asi spis jako dudel a stejne jsem ji nakonec musela dat jetse nutros. Ona ted lezi kouka a ja vubec nevim jestli ma hlad nebo ne. Zuzla si pesticku, kdyz ji dam prst tak by mi ho utrhla no ale s tim prsem nic moc. A mliko pritom mam, z obou mi odkapava. V jednom prsu mam zanet :frowning2: ale i z nej mlicko kape, ale mala ho nevytahne. Mam zatvrdlinu pod bradavkou takze on aji nemuze chytit.
No vytahla jsem chytry knizky a jdu zkoumat jak casto a jak dlouho b ymela pit a kolik by mela vysosat a asi si to budu psat, abych nejak vedela jak to je. Ja nemam vubec prehled :unamused: Tak ja zase jdu, fotky se nejak pokusim, on ma vsechny MM, mel i instrukce k zalozeni alba a poslani fotek mailem, no ale nejak to proste zazdil :unamused: ale jinak je zlatej moc mi pomaha :slight_smile:

Tak ja zase bezim pa
3. črc 2008 v 08:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.