• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kecalky z "Krumlova"

(Zamčená)
2. května 2011 
Zuzi, koukala jsem ještě na Delfína, tam toho je taky mraky...:slight_smile:

http://www.delfin.cz/fitness.php?centrum/nabidka-sluzeb/1/cviceni/4/aerobik/32/detail/8/32/

tak kdy začneme na ten aqua?? už máš plavky?? já ne..:frowning2:
22. zář 2008 v 10:29  • Odpověz
Ahojky holky,

Oli, hlavně zvládněte chřipajzny bez újmy! Kdoví, jestli na Jáchymka taky něco neleze! Chudáčci!
Viktorka taky nějak kýchá a pokašlává, ale zatím se mi zdá, že je to zatím dobrý, ale myslím, že se tomu asi nikdo z nás nevyhne, při tomhle počasí!

Gábi, jestli budeš prodávat nějaký oblečky, tak dej vědět, klidně bych na to jukla, klíďo mi zašli pár foteček na mailík. Já bych potřebovala hlavně bodýčka s dlouhým rukávkem ve velikosti 62, 68 a samo, že spoustu jiných dalších věcí! Dneska musím jít koupit pyžámka s dlouhým rukávkem, protože už i u nás v paneláku, kde je relativně teplo, má Viki studené ručičky v krátkém rukávku!

Holky, kde kupujete povlečení na postýlky? Mám teď nějakou nouzi a chci nějaký pěkňoučký, kvalitní! Objednáváte přes net?

Já dneska razím do Tesca pro nějaký ty pyžámka, to bude zase peněz! A taky možná stihneme Bejbycentrum, manža jde po O k zubákovi a pak už se do práce nevrací, takže přijede asi domů dřív. Tak okoukneme fusaky a případně objednáme z katalogu!

Jo, princezny, co budete vařit? My jsme vyfasovali od bábinky 5 kuřecích řízků, takže nevařím a k večeři udělám manžovi asi topinky! :slight_smile:
22. zář 2008 v 11:02  • Odpověz
Gabi, manža jezdí buď na motorce nebo autem, ale většinou ho mám k dispozici a když ne, tak tady u nás se dostanu všude bez auta (beztak tu není kde zaparkovat). jen u plavečáku a zimáku se parkuje v pohodě, tak na to toho favorita, teda hlavně, aby Hyneček nechodil z bruslení zpocenej v zimě nebo po tom plavání :unamused: no, ale i tak s ním většinou bude chodit taťka :wink:

jinak teď už je prcek zas veselej, my jsme taky včera byli na plavču, tak byl hodně unavenej a spal hodně přes den, tak to je taky možnost proč se mu nechtělo v noci :sweat_smile:
22. zář 2008 v 11:21  • Odpověz
Miso ja dneska sfoukla bramboracku, vcera jsme byli v lese asi 3 hodky, Zuzanka chrnela v satku, byl to trochu adrenalin jelikoz jsme se nejak zamotali a nevedeli kudy kam a ja sebou zadny veci nemela no ale dopadlo to dobre :slight_smile: no a nasli jsme par hub.

Gabi dej vedet ceho se chces zbavovat, ja sice ted mam asi vsechno co potrebuju no ale kdo vi :grinning:

Miso vy jste meli i kratke pyzamko? My porad jen dlouhe ´tady je proste furt zima :rolling_eyes:

Gabi plavky nemam, asi by to chtelo nejaky zavazek ze tenhle tyden sezenem!

Oli ja mam taky nejaky depky uz druhy tyden jak jsme tu sama tak se placam v nesmyslech. No dneska kdyz jsem procitala nektery diskuse mi prislo ze se i Zuzi malo staram, ze to nedelam dost obetave a tak. Kdyz ctu jak jiny doma kmitaji, ja tak nejak nemam co na praci mi prijde :confused: leda ze lezim na netu kvuli realitkam. A zuza lezi u me a spi.
22. zář 2008 ve 12:57  • Odpověz
Ahoj kočky

Tak recept:

2 hrnečky pol mouky
1 hrneček krup.cukru
1 vanil.cukr
1 prášek do peč.
3 lžíce kakaa
3/4 hrnečku oleje
1/2 hrnečku vlažné vody
3 vejce
citronová kůra - já dávám tu tekutou citronku
rum

na krém : 2 tvarohy - dávám jeden úplně stačí
cukr a trochu mlíka

Mouku smícháme s krup.cukrem a vanilkovým cukrem,práškem do pečiva a kakaem.Přidáme olej, vlažnou vodu,a vejce.Ochutíme citronem a rumem.Umíchané těsto nalijeme na vymazaný plech.Sáček s ozdobnou špičkou naplníme tvarohovým krémem, na těsto nastříkáme mřížky a moučník upečeme v předehřáté troubě.

Tak tady je ňaminka.
22. zář 2008 ve 14:12  • Odpověz
Jinak na víkend tu byla moje mamina,tak to strašně uteklo.
Venďa chrupe, už skoro hodinu tak až se vzbudí půjdem na prochajdu.
Už jsem vyprala zimní bundičku a kalhoty.To je síla jí do toho navlíkat.
Už když jí dávám lehkou bundu tak pláče.Ale jenom chvilku.Pak je to dobrý.

Oli švagrová taky chodí s Kubíkem plavat.A řve když musejí domů.On by tam prej byl snad celej den :grinning:
22. zář 2008 ve 14:16  • Odpověz
Jinak budeme kupovat mrazák a na konci října budeme mít pašíka.Tak se těšim jestli budou jitrničky a jelítka.Mňam. :grinning:

Míšo, ty chceš povlečeníčko do postýlky?

Jak často povlíkáte prckům postýlky.
22. zář 2008 ve 14:19  • Odpověz
Teda, my ještě pořád chrupem, to teda čumim.A tady zrovna nikdo.

Nějak se zatahuje, tak asi už nikam nepudem.

Když tak přemejšlim tak zabrala něco před jednou.To je už 2,5 hodinky. :grinning:
22. zář 2008 v 15:27  • Odpověz
Zuzi, hlavně si to dělej podle sebe a nekoukej na to, jak to dělaj ostatní :slight_smile: prostě máš svojí hlavu, tak na ní spolíhej, jsi skvělá máma a to je nejdůležitější :wink: já kdybych měla koukat na to, jak to dělaj ostatní, tak by mě švihlo, navíc se dvěma dětma je to už jiný a neskáčeš jenom kolem jednoho :sweat_smile: prostě to chce klííííííííííd :wink:

Petru, no, tak Jáchymek je ještě dost malej, aby se mi vztekal, že nechce domů :sweat_smile: ale líbí se mu to moc :slight_smile:

Jinak my jsme dneska byli s Hynečkem na bruslení, tak jsme provětraný až až :grinning:
22. zář 2008 v 16:30  • Odpověz
Tedy s povlecenim se priznam ze jsem jeste nemenila :confused: no ona Zuzanka spi nejcasteji s nama, tak me to zatim jeste ani nenapadlo prevlikat :sweat_smile:

Peto chodite ven po spinkani? Ja si to planuju vzdycky tak aby spala venku.

KOcky dneska jsme byli kouknout na domek. Nemate nekdo zbytecny 3 890 000 :sweat_smile: :grinning: libi se mi i manzovi, je to super misto, ale ty prachy :fearful: :pensive: to asi nedame.
22. zář 2008 v 19:58  • Odpověz
Peto, díky za receptík, je uložený...:slight_smile:
Dludli, IP...:slight_smile:

Holky, dneska MM donesl z práce divokou kačenu a kačera, máte nějaký receptík?? nevím co s tím... :fearful: :fearful:
22. zář 2008 ve 20:03  • Odpověz
Ahojky holky,

Peťulo, povlečení jsem taky ještě neměnila! Ale brzo se chystám, ale pouze z důvodu bareveného sladění s naším :sunglasses: Jinak díky za receptík, určitě vyzkouším!

Zuzí, tééééda, to je pálka! Stejnak jsou ty nemovitosti tak drahý, obyč panelákový byty v osobním vlastnictví už se pohybují okolo 1,8 - 2 mil. To je síla, holky! My taky přemýšlíme, že když bude Vilda OK po té operaci, tak půjdeme stavět, pozemek máme na Čakově, to je cca 15 km od Budějovic, taková hrozná prdel, ale je to tam moc krásný. Projekt máme taky a stavební povolení taky, takže už jenom ty korunky!

Gábi, recept na kačenu nemám, koukni na www.recepty.cz! Určitě tam na něco přijdeš!

Já dneska budu vařit bramborové knedlíky s uzeným masem a zelí (pro sebe trochu špenátu, protože po zelí by se asi Viktorka uprděla)! Mňam, jinak máme pořád asi dva kuřecí řízky od bábinky :slight_smile:
23. zář 2008 v 09:25  • Odpověz
Ahojky,

ty jo Míšo, ty zase vyváříš...:slight_smile:
Já dneska pekla bábovku margotku a dělám tu divokou kačenu tak jsem na ni zvědavá jak dopadne..:slight_smile:

Wow, tak vy se taky chystáte stavět?? Obec Čakov mě teda vůbec nic neříká, jakým to je směrem???

Taky potřebuji koupit ještě jedno povlečení, jenom se mi ho nechce kupovat v bejbycentrum, tam jsou dost drahé...
23. zář 2008 v 16:42  • Odpověz
Ahojky Gábi, mňáááám, Margotka je výýýborná! A tu kačenu bych si taky dala! A pak kdo vyváří, coooo???? :wink:

Čakov je směr na Branišov a Dubné, kousek za Dubným! Takže to není taková dálka, je to maličká vesnička, ale kráááásná, už je to Šumava!!!

Já sháním povlečení pro nás, nééé do postýlky! Jinak do postýlky koupím Viktorce asi jedno flanelové! Dneska jsem si objednala flanelové pro nás, moooc se mi líbilo:

http://www.neckermann.cz/cz/nm2/wohnwelt_haushalt/heimtextilien/bettwsche//p-3/m-181984/o-0/index.html#

...hnědo-modrou variantu, jééé, už se těším, až se do něj zatulím!!! :dizzy_face:

Holky, dneska jsem Viktorce poprvé dala Nutrilon! Večer jsem měla pocit, že si obě prsa vysosala a ona se pořád snažila a snažila a nic moc, pak poplakávala, tak jsem uvařila Nutroš, 120 ml, mám vzoreček od MUDr. Viktorka vysosla 80ml, takže ten hlad to asi byl! Jenom se vás chci zeptat, jak připravujete UM, vůbec nemám cvik, takže jsem vařila vodu v hrnci, pak ji chladila, pak teprve přelila do lahvičky a protřepala s práškem. Jde mi o tu vodu! Připravujete si ji nějak předem třeba na celý den do termosky? A co když jdete ven???? Holky, jsem z toho celá tumpachová, vím, že nenajedu hned jenom na UM, myslím, že zatím budeme jenom občas trochu dokrmovat, ale co kdyby nááááhodou!!!! Tak mi poraďte, hlavy študovaný!! :sunglasses:
23. zář 2008 ve 20:35  • Odpověz
Cauky kocky, jen na skok, MM uspava ale ty zvuky co slysim...

Gabi v BOSCHI se rozdavaj kaceny??? My zadnou nemame :grinning: :grinning: :grinning:

Travime vecer mluvenim o tom, zda bychom bydleni na MAlem DUbicnem nebo je to daleko. No je to porad bliz nez Cakov, ale souhlas ze tam je krasne. Miso asi jsme to uz resily, my mame (tedy tchyne ma) chatu v Lipanovicich. Miso nebojis se dojizdeni do skoly, na krouzky atd???

Gabi ten Dubocak se nam asi libi, snad tam bude jeste jeden volny pozemek, dneska nam tech chlapik rikal ze byl nejak rezervovany, ale ze ten zajemce se uz neozval, no a na strankach maji ten pozemek od vcera v nabidce, tak mu asi zitra dopo hned pisnu, co jako.

No a kdyz by jste pak chteli jet s detima na lyze tak se zastvite u nas na kafe ... jo ale MM rikal ze tam asi bude problem s netem :fearful: :fearful: :fearful:
23. zář 2008 ve 22:25  • Odpověz
23. zář 2008 ve 22:27  • Odpověz
Marti mas to tam :slight_smile:

holky ja z toho dneska asi neusnu :unamused:
Zuzanka uz treti den taky vecer blbe usina, jednak kojme od koupani po hodine dneska usnula az v 11 no a ted uz zase kojim :fearful: ze by ten rustovy spurt? Budu muset o tom neco nacist.
Taky mi prijde ze ji trapi prdiky no a ja nemela uz nejaky den fenyklovy caj. No sice jsem i slysela ze fenykl pit je zbytecny, ze to stejne telicko mimca neumi zpracovat, ale tohle uz je podruhe, co jsem nepila fenykl a mala pak mela brichabol.

Gabi ty to taky budes mit vlastne z Hodejovic dal, abys dosla pesky to taky neni, mas tam bus, no na tom Dubicnym sem tam jede mezimesto (pul 8 rano do skoly, zpatky ve 3 no tak nejaky spojeni tam je, tedy i nejaky dalsi ne jen tyhle dva) ale asi budes spolehat na auto co? Bojis se toho nejak?
24. zář 2008 v 00:09  • Odpověz
Ahojky holky!!!

Zuzí, na Dubičném pracuje manža!!! Co se týče dojíždění, tak MHD na prd! Musí z Rudolfova pěšky na Dubík, takže je vázanej na každodenní ježdění autíkem!

Jinak v Čakově je školka a škola je v Dubném, takže o to bych si starost vůbec nedělala, to víš, je to o tom, aby každý měl svoje autí a já mohla dětičky rozvážet! A jinak spojení docela dobrý, busíky jezdí docela často, protože je to na hlavní trase ČB - Lhenice, takže OK! Jenom tam chybí obchod a to už se dá nějak přežít, holt se musí udělat velkej nákup v pátek nebo zajet o víkendu do Dubného do obchodu! My oba milujeme vesnici, takže bysme si zvykli!

Jinak jestli máte možnost koupit pozemek v Dubičném, tak bych do toho hned šla, je tam kráááásně! My pak přijedeme sáňkovat :sunglasses:

Holky, co ta příprava mléka? Poradí mi někdo?
24. zář 2008 v 07:55  • Odpověz
Míšo, já si převařím tak necelej půllitr vody v rychlovarný konvici a tam si jí nechám :wink: když jdu dělat mlíko, tak si konvici zapnu a už vím, že napočítám do nějakých 12 (to je cvikem) a bude to akorát teplý, pak teplotu zkusím nad dřezem a dělám mlíko :wink:
24. zář 2008 v 08:25  • Odpověz
jinak dobré ránko :wink:

jo, a dneska byl Jáchymek zlatej, spal od 19:30 do 6:45h :wink:
24. zář 2008 v 08:26  • Odpověz
Ahojky Oli,

díky moc za tip, vidíš, to by mě nenapadlo! Já včera vařila v hrnci a pak chladila hrnec v pánvi! No jak magor, ale někde se začít musí, nééé? Myslela jsem, že se Viktorka pořádně naprala a v noci bude spinkat jako dudek a ono ejhle...v půl druhý byla na nohou, pak v půl pátý a v půl šestý zase! Hernajs, nějak mi poslední dobou ta cácorka vstává!

Tééééda, Jáchymek je sluníčko! To je paráda! On je stejnak celej zlatej, pěkně papá, hezky přibírá a moc nepláče! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Oli, ještě se zeptám, od kdy jsi začala krmit Nutrilonem? A ještě k tomu kojíš nebo už ne?
24. zář 2008 v 08:45  • Odpověz
Jo, ještě jedna věc - máš na tu vodu speciální konvici nebo používáš normální konvici, ve které si běžně vaříte vodu?
24. zář 2008 v 08:47  • Odpověz
Míšo, já jsem kojila plně 5 týdnů a do 2 měsíců jsem kojila částečně, od tý doby jsme jen na nutroši :wink: víš, já si z toho třeba vůbec nic nedělám, ty mlíka jsou dneska fakt super :wink:

jinak zvláštní konvici nemáme, dělám to v tý, co normálně používáme, běžně tam tu vodu nechávám, a když potřebuju vařit vodu pro nás, tak si tu Jáchymkovo přeliju do půllitru a pak jí tam zase vrátím :wink: třeba Ti někdo tipne něco lepšího, ale nám se to takhle osvědčilo i s Hynečkem, kterýho jsem nekojila vůbec :sweat_smile:

jinak, Míšo, on právě pěkně papá ten nutrilon, proto nám pěkně přibírá a proto taky moc nepláče, protože nemá hlad :wink: on právě, jak začal mít ode mě málo, tak jsem to hned poznala, protože měl hlad :unamused:
24. zář 2008 v 08:54  • Odpověz
Ahojík, nakukuji jen z rychlíku, nějak moc nestíhám, akorát jsem prilítla z uradu a ted jedu do té nemocnice...

taky převaruji vodu v normální rychlovarné konvici..tak to přeleju do lahve a kdyz spěchám, tak tu lahev postavím do hrnku se studenou vodou...aby to bylo rychleji studené...

o víkendu jsem ted delala to, že jsem si večer vodu zvařila, dala ji do lahve a ráno ji jen na momentík ohřála v mikru ( myslím, že ohřívat vodu v mikru nevadí) a Nutrilon byl do minutky hotový...:slight_smile:

Panterka, nám ted Emmi od t= doby co papá zeleninku a ovoce moc nepribývá..no jo ovoce a zelenina nemá tolik kalorií a Emmi to asi všecno spálí jak se pohybuje...:slight_smile:

Jinak my taky spíme v kuse tak do rána do 7, dneska do půl 8... :grinning: :grinning:
24. zář 2008 v 09:01  • Odpověz
ahoj Gabi, no, Jáchymek přibral 0,5kg za 14dní, co jsme začli přikrmovat zeleninkou a ovocem, takže zatím se nám to nějak nezastavilo :sweat_smile: ale je fakt, že on toho sní celou misku, až si někdy říkám, že je to nějak moc :sweat_smile:
24. zář 2008 v 09:07  • Odpověz
ono to, že tolik nepřibívá, je naprosto normální jev, děti nemůžou pořád nabírat třeba to kilo za měsíc, to by měli v roce třeba 15kg a to měl náš Hyneček ve 3 letech :grinning: v roce měl rovných 10kg
24. zář 2008 v 09:08  • Odpověz
jinak já ohřívám v mikrovlnce i jídlo pro Jáchymka (vodu teda ne, to je pro mě jednodušší ta rychlovarka) :wink: v mikrovlnce je jedinej problém, že se to neprohřeje rovnoměrně, takže se musí dávat hlavně pozor, aby se dítě neopařilo :wink:
24. zář 2008 v 09:10  • Odpověz
Jééé, holky díky!!!

Ještě jeden dotaz - Oli, na ten Nutroš jsi najela po konzultaci s dětskou MUDr.? Nebo sama? Já jsem té mojí MUDr. už několikrát říkala, že mám pocit, že má Viktorka někdy hlad a ona mi pořád cpe, že přibývá krásně, podle grafů a naposledy mi tedy dala 2 vzorky Nutroše, tak nevím, jestli si ho mám koupit a začít ji tím přikrmovat bez konzultace s MUDr. nebo jak!

Uzž se taky těším, až začneme dlabat zeleninku :dizzy_face:
24. zář 2008 v 09:48  • Odpověz
Míšo, nám to řekla dr., když malej nepřibíral a řekla nutrilon ha, ale my jsme po prvním 2 baleních nutrilonu ha sami přešli na klasickej :wink:
24. zář 2008 v 10:28  • Odpověz
Ahoj,
Miso my dneska spaly taky na prdlacku, do pul 2 jsem cucela ja jelikoz se mi honi hlavou ten Dubicak no a pak Zuzik pomalu po hodce vzhuru a navic hned zase neusla jak jsem u ni zvykla, takze uspavani v noci.

Ted vyrazime na cvico, ona mi totiz pak spala dlouho dopo, no takze dneska busem pesky uz nestihame. Je to skoda mohla se vyvetrat :unamused:

Tak zatim papa
24. zář 2008 v 11:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.