• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kecalky z "Krumlova"

(Zamčená)
2. května 2011 
Míšo, Petruš, Hyneček děkuje za přáníčko :slight_smile:

u nás začíná být pomalinku veselo, Jáchymek se naučil zvedat se do kleku, takže u sedačky, křesla, stolu, všude se zvedá... dneska chtěl u točícího křesla, to jsem měla vítr, abych ho chytla :unamused: takže postýlka putovala fofrem až dolů :sweat_smile:

kaši dáváme po koupání, ale my jí dáváme z flašky :wink:

Míšo, Ty sis stěžovala na počasí a my jsme si ho užívali :sunglasses: každej den jsme chodili bobovat, takže Hyneček byl šťastnej :dizzy_face: zato dneska už je to hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: a bude hůř :stuck_out_tongue_closed_eyes:

možná příští pátek klapne ten srazík, ale zatím je to předběžný :wink:
3. únor 2009 ve 20:32  • Odpověz
Oli ahoj, jinak naše Vendy taky žvatlá mámámámá už i tátátá a je to sranda.Dneska jsem šla s kočárem a bylo slyšet to žvatlání.Jsem se smála celou cestu.

Je to už psina.
3. únor 2009 ve 20:35  • Odpověz
my nemáme moc ukecaný dítě, jako Hyneček :sweat_smile: Jáchymek říká jenom tata a hejty :grinning:

pěkná fotečka v profilu :dizzy_face:
3. únor 2009 ve 20:37  • Odpověz
Holky já ani nevim jestli jsem psala naše míry.

Máme 9,61 kg a 71 cm.

Sedíme bez držení ale moc lézt zatim nechce.Dozadu to jde ale dopředu né.Sice pérujem na kolínkách už jakou dobu tak snad to už bude.
3. únor 2009 ve 20:39  • Odpověz
Petruš, tak to je Vendulka kus ženský :wink: já si vážila Jáchymka dneska, tak má 10,1kg, ale kolik měříme, to nevím, v 8mi měsících jsme měli 74cm, tak nevím, kolik vyrostl za ten měsíc a půl, na prohlídku jdem až 19.1. v 10ti měsících :sweat_smile:
3. únor 2009 ve 20:41  • Odpověz
Hejty, to je hezký. :slight_smile: Vendy řekla první tátá.Tak manžel byl rád.

V pátek jdem na svatbu.Už se těším že se provětráme.Přijede babi z Prahy a bude hlídat.To se pořádně pokochá.

Jinak umim zmenšovat fotky.Tak pak ještě přidám další.To jsem zatim zkoušela jestli to jde. :grinning:
3. únor 2009 ve 20:41  • Odpověz
Oli Jáchymek je taky pěknej.
3. únor 2009 ve 20:42  • Odpověz
u nás se neříká mama, zrovna jsme se o tom bavili s maminkou, co její mladej chodí s Hynečkem do školky a má červnovou holčičku, že ona taky... jenže je fakt, že u nás slyší furt jenom táta, já sama o sobě neříkám máma, tak to tolik neslyší :sweat_smile: to je naše teorie :grinning: a Hyneček to taky tak říkal :grinning:
3. únor 2009 ve 20:43  • Odpověz
já taky neříkám o sobě máma.říkám přes den táta ale zase tchyně říká máma.takže to slyší od ní.zítra jde tchyně do lázní.na 28 dní.to budem bojovat sami. :frowning2:
3. únor 2009 ve 20:45  • Odpověz
Petruš, neboj, to zvládnete :wink: Vendulka už je velká šikulka :slight_smile:

já myslím, že by jako první slovo řekl Hynďa, kdyby to nebylo tak těžký :grinning: on je brácha pořád u něj a furt dělaj kraviny a řehtají se :grinning: :grinning:
3. únor 2009 ve 20:47  • Odpověz
já chci jít taky na svatbu :sweat_smile:

jak Ti Vendulka spinká? u nás, jak vylezly ty dva zuby, tak už se to zase zlepšilo :wink:
3. únor 2009 ve 20:49  • Odpověz
Oli Vendy spí pořád stejně.Celou noc, žádný krmení pěkně až do cca 8,00.Usíná okolo 8,30 večer.

Akorát u nás bylo období kdy usínala až tak v 10,00.Usnula spala 20 minut a pak dál blbla.To trvalo asi 14 dnů.Taky si myslim že to bylo zoubkama.

Tak na svatbu se moooooc těšim.Akorát nemáme zatim svatební dar.Jsme ostudy. :grinning:
3. únor 2009 ve 21:29  • Odpověz
Jé, bude srazík.Doufám že budeme OK.
3. únor 2009 ve 21:30  • Odpověz
Koukala jsem na autosedačky.
Budeme kupovat buď Recaro a nebo Romer.
Ještě nevim.Musim projet e shopy.

No sice ještě Vendy neprotestuje ve vajíčku, ale já na ní poznám že se jí to tam moc nešikuje. :slight_smile:
Tak nevim jak dlouho ještě vydržíme.
3. únor 2009 ve 21:45  • Odpověz
Tak sem letim nez budu kojit a pozde. Tak letim tak maximalne nahoru za zuzankou

Gabi jasne ze nevadi :dizzy_face:

no s plavanim asi se na dalsi kurz podivam di te Matice, i kdyz tolik prachu....no ale rikam si ze pri dalsim ditku uz nebudu moct vymetat vsechny kurzy a cviceni jako ted.
Jo a rikala jsem to ze i vyvoj jde od unora s platem dolu a povina dovolena v patek? At zije krize :angry:

Tak brou
3. únor 2009 ve 22:37  • Odpověz
Ahojky princezny, no koukám, jak se to tady rozjelo!!!

Všem díky za rady ohledně večerní kaše, dávám to asi blbě! Takže budu dávat po koupání!
Docela mě štve, že se mi Vikí tak 3x za noc ještě budí na kojení, takže jsem přečetla co se dalo a psychicky se připravuju na to, nechat ji "decentně" vyřvat! Prý se pak ty děti naučí spát celou noc! No a když to tak nechám, tak mi hrozí, že se mi takhle bude budit ještě ve třech letech a to bych fakt nedala!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Petruš, já vařím, co se dá, většinou je základem brambor nebo rýže, k tomu hodím dle uvážení skoro vždy mrkev, květák, brokolici, špenát, hrášek, prostě jakoukoliv zeleninu, někdy jeden druh, někdy více druhů a pak masíčko (kuřecí, krůtí, hovězí), vařím, rozmixuju a mám to na ten den, co to uvařím a ještě na druhý den, takže paráda, tohle mi vůbec nevadí. Jenom teď jak najíždíme na ovoce, tak asi budu kupovat přesnídávky! Ovoce je drahý jako blázen a toho času, co u toho strávím.... :slight_smile:

Koukala jsem Petruš, do albíčka, parááááda, Vendulka je princezna, už se sama posadí?
4. únor 2009 v 08:51  • Odpověz
Miso ono s presnidavkama taky neudelas terno co se tyka penez, hlavne kdyz to koupis tak vidis jak to vypada, jako to ovoce, cert vi co do tech presnidavek semelou. Ale ja je miluju :grinning:
Pokud varis obedy tak ovoce zabere casu jeste min, staci povarit chvilinku a to hodlam davat tak mesic a pak uz jen cerstve bez vareni. Mohlo by se snad i hned, ale tak pro klid duse.

Hele ja furt myslim na to maso, me toho prijde nejak moc, kazdy den, :confused: ale jak jsme psala taky jsem to tak cetla. No my jsme zatim na zacatku masa, snad se ma dat prrvni tyden jedno, dryhy tyden dvakrat...az se dostat na tech 6x tydne. A zloutek tedy taky davas? Jak ho pripravujes? Varis cele vajo nebo jak?
4. únor 2009 v 09:51  • Odpověz
Ahojík,

Miško zrovna jdu psát to samé jako Zuzi...Přesnídávky ty lepší bez cukru a tak, jako treba sunárek stojí 23,- Kc, takže se to moc nevyplatí..já doma nastouhám jablíčku, banán, pomixuji, je z toho přesnídávka...když byla Emmi menší, tak jsem jablko povařila v páře, to samé se švestkama atak....vše je za 5 minutek hotové...

Přesnídávky , dezerty kupované dávám v terénu,ale doma i ted v zimě dávám jablko ,banánek apod. čerstvé....
My jsme ale starší, takže já dávám ovoce i do jogutíku a tak...

Zuzi, žloutek je nejlepší uvařit celé vejce, žloutek vyndat a zamíchat půlku žloutku do papakání..na začátku by se měka dávat půlka, pak už celý...

Já dávám maso tak 5x týdně...
4. únor 2009 v 09:55  • Odpověz
já jsem teda ovoce nikdy nepovařovala :sweat_smile: jeli jsme hned na čerstvým a navíc nám Jáchymek ze začátku přesnídávky nechtěl, a ostatní ovoce jenom v kombinaci s banánem :sweat_smile: no, a teď u nás vedou frutapury :wink:

maso dávám taky většinou 6x týdně, dr. mi říkala minimálně 3x, ale nám to s masem víc chutná :grinning: a jinak vařím jako Míša, jeden den si navařím na 2 dny :wink: někdy, třeba, když někde jsme, tak mu dám místo polívky klíďo i kaši :wink: žloutek se snažím dávat, ale nějak mu to s ním nejede, takže dáváme maso a min. 1x týdně vegetariánskou stravu :sunglasses:
4. únor 2009 v 10:00  • Odpověz
Ahoj Zuzíku, s tím vařením ovoce máš pravdu, jak píšeš, stačí možná měsíc a pak čerstvé!!! Tak se nad tím zamyslím! S tím masem si nelámej hlavu, myslím, že je pro mimi dost důležité!!! Jestli chceš vařit první týden 1x, druhý týden 2x a takhle se postupně dostat na dávku 6x týdně, tak to klidně tak udělej, mám materiály z netu, kde je to takhle psané! My jsme se s tím nemazlili!!! Ten žloutek dávám 1x týdně, zrovna dneska jsem vařila (vždy ve středu), uvařím celé vajíčko natvrdo (fakt pořádně cca 15 minut vařím), bílek vyhodíma kuličku žloutku rozmixuju s ostatním papu!

Tak jste mě holky přesvědčily i s tím ovocem, začnu dávat čerstvé! A ještě s tím večerním papáním, dám Vikí kaši v sedm, před tím ji vykoupu, potom ještě dokojím a napadlo mě, že ji třeba v deset, až půjdu spát, vzbudím (nenásilně) a dám jí ještě jakoby II. večeři...někde jsem to četla a pak by měla vydržet spinkat déle!

Oli, na Frutapuru se taky chystám, je sice dost drahá, ale prý výborná!!!
4. únor 2009 v 10:08  • Odpověz
Jo, holky, z trochu jiného soudku:

Chystám se koupit nějaké pěkné prošívané deky na spaní, to co máme, je už hnus fialovej, staré a slehnuté! Máte někdo nějaké pěkné, nemáte tip, kde a jaké koupit? Líbí se mi takové ty lehoučké, ale hřejivé... :confused: :sweat_smile:
4. únor 2009 v 10:10  • Odpověz
Míšo, hlavně jsem koukala, že v těch přesnídávkách třeba hamánkovi a tak je ten modifikovanej škrob, a to je éčko, ne? :sweat_smile: frutapury jsou rozhodně bezkonkurenční i chuťově, díky nim se Jáchymek přesnídávky naučil jíst
4. únor 2009 v 10:11  • Odpověz
my máme scanquilt
4. únor 2009 v 10:12  • Odpověz
Frutapura je fakt mňamka,ale drahá...taky ji občas koupím...:slight_smile:

ovoce jsem taky povářela tak max.měsíc, spíše míň...
:wink: Miško, s tím buzením v 10 je good idea, taky si myslim, že by ti měla vydržet spinkat pak dýl... :wink:

já z naší Emm nemůžu.. :wink: pořád všude stojí, takže celý den za ní lítam a jistím..ted jsem ji dala korále, aby byl chvilku klid a smotala mě všechny dohromady...bay bay korálky... :angry:

no půjdu kuchtit, mám v plánu buchtu z bílého jogurtu a kuře na paprice...:slight_smile:
4. únor 2009 v 10:18  • Odpověz
deky Miško neporadím, my máme sice super, ale dovezli jme si je z Anglie, kdyz jsem tam byli...
4. únor 2009 v 10:19  • Odpověz
Oli hamánek podle mě naní přesnídávka pro děti, ani ta včelka mája či co..nevím jak na to můžou napsat od 5 .měsíců apod. ..... :angry: :angry: ....pro Gábinku ano, mě to chutná,ale pro malé děti NEE !!!
4. únor 2009 v 10:21  • Odpověz
Gabi, já je nekupuju, ale vozí nám je tchyně :angry: mám jich plnou skříňku a nikdo to nejí :rolling_eyes: možná tak manža, protože pro mě a pro Hynečka je to málo sladký :sweat_smile: Jáchymkovi bych jí nedala :unamused: ale že to tam je napsaný, tak to mě taky pěkně naštvalo :angry:

no, s tím stoupáním je to veselý... my si sice nestoupáme, ale věčně se někam vytahuje do kleku a pak nemůže dolů, takže trčí u sedačky, u stolu... a máma běhá a sundavá, jenže mladej pán pak zas vyleze někam jinam :sweat_smile:
4. únor 2009 v 10:24  • Odpověz
Ahojky,
zasedla jsem než začnu vařit.
Já dávám jenom čerstvé ovoce.Taky jablíčko a banán.Přesnídávky občas když chci aby měla i jinou chuť.
Většinou kupuju Hipp.Asi to Vendule nejvíc jede. :grinning:

Míšo, Vendy se sama neposadí.Ale už to docela dost dlouho cvičí, tak to bude asi otázka pár dnů.

Peřiny máme taky starý. Asi je odvezeme do Ledenic a tam je pořádně vyčistí a udělaj znova nový deky.
Je to odzkoušeno od švagrové.Jsou spokojeni.Tak asi tak.

Jinak jsem taky koukala na Skan... Jsou trochu dražší, ale kvalitní.Takže kdyby nové, tak do nich jdeme.
4. únor 2009 v 10:33  • Odpověz
Jé Gabi.Taky bych si dala kuře na paprice.Ale manžel asi néééé.ten tohle nemusí.

Naše máma říkala že jsem začala chodit už v 10 měsících a v roce jsem zmákla celou pražskou zoo. :slight_smile:

Jsem zvědavá co Vendy.
4. únor 2009 v 10:35  • Odpověz
Tak já kouknu na ty Scan! Jééé kuře na paprice, mňam :angry: A jogurtová buchta, no Gábi, ty si manžu nějak předcházíš.... :grinning:

Holky, přemýšlím, že odpo zajdu s Vikí k doktorce na ten Prevenar, řekla nám, že máme přijít, až budeme úplně OK, takže docela jsme než na nás přijde chřipková epidemie :wink: Vůbec se mi tam nechce, protože prý bolí a úplně trpím s maličkou :frowning2: :unamused:
4. únor 2009 v 10:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.