• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Klaus versus Švejnar :-D

(Zamčená)
17. února 2008 
teda ještě se musím připojit do debaty protikomunismu...jen naše rodina...mamka byla cizinka a naštěstí ve straně nemusela být, přesto povinně jako učitelka musela odbírat Rudé právo, táta nepodepsal listinu proti chartě takže ho vyhodili ze školství a musel odjet z města na chalupu a dělat rok v lese pak v chemičce, bo milí vstřícní komusnisté se postarali, aby se už do školství nemohl vrátit :wink: další věc mohli jsme jezdit na západ (maminka cizinka) a s ní vždy jen jeden z rodiny...to bylo krásné takové scelování rodiny :slight_smile:) a když jsme se vraceli, celníci nám prošli kufry a polovinu věcí si ponechali...neznali jsme nic než jeden druh chleba, jeden druh salámu, mlíko v igeliťáku v lepším případě ve skle a na banány a mandarinky se stály fronty...paráda....a recyklovaný odpad...no tak to teda rozhodně byla frajeřinka, nikdo z nás nic netřídil možná vozil noviny do sběrny a taky například Leninovy spisy to si pamatuju jak jsme tam vezli takové hodnotné čtivo :grinning: :sunglasses: a mimochodem jak dopadli v rusku...kromě těch mocipánů a těch co nás okupují ve Varech :grinning:

s.arik promiň ale studuješ VŠ to se mi snad ani nechce věřit :grinning: :grinning:
11. únor 2008 v 15:35  • Odpověz
draga: už jsem se bála že tu jsem teď jediná antikomunistka :grinning: Ale naštěstí ses přidala ....
11. únor 2008 v 15:57  • Odpověz
scai neboj já jsem tu :grinning: jsem si přečetla ty názory na komanče a musela jsem reagovat :grinning: :grinning:
11. únor 2008 v 16:03  • Odpověz
scai, politika není o vzdělání. navíc jsem napsala, že nejsem komunistka, pouze že mi komunismus ve srovnání s dneškem nepřipadá až tak černý. vzhledem k jednoznačnosti této diskuze (až na darin) ji opouštím, na politické kecy nemám čas, zítra mám zkoušku....VŠ totiž dělám dvě naráz a docela úspěšně :wink:

jsem totiž antikomunistka, ale taky pořádně anti"demokratka"....
u voleb mívám dilema, co vlastně jsem :grinning: doporučuju vám články o keltské rakovině na paradigma.sk, moc hezký popis, kam naše demokratická, svobodná a ekonomicky (z vých. bloku) nejvíce prosperující republika kráčí :pensive:
11. únor 2008 v 16:04  • Odpověz
s.arik tak to jsou přesně ty co studujou DVĚ VŠ :grinning: :grinning: ne nemám nic proti studujícím ale někdy mi připadáte tak přechytralý ...i když ne všichni to se těm normálním omlouvám :grinning: tak hodně štěstí na zkoušku :sunglasses:
11. únor 2008 v 16:07  • Odpověz
Sarik, docela mě pobavilo tvoje "aby si každý úedníček zaletěl na dovču do Thajska, to tedy neschvaluju"
Jsem moc šťastná, že takovýhle věci dneska vůbec nezáleží na tom, jestli je někdo schválí nebo ne :wink:

Fakt, že mi něco nevyhovuje, rozhodně neznamená, že si to tak ostatní nemůžou zařídit - když jim to udělá radost... Mně na dnešní době naprosto fascinuje, že něco udělat MŮŽU. Sice po tom netoužím, ale vůbec skutečnost, že když bych chtěla, můžu to udělat, mi přijde úžasná :sunglasses:
A úplně nejlepší mi přijde možnost, že si jenom tak v klidu můžu sednout k netu a naprosto veřejně si zanadávat, co nám to ti šašci v parlamentu zase předvedli :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aniž bych se pak musela klepat, jestli se kvůli tomuhle výlevu moje děti jednou dostanou na školu :wink:
11. únor 2008 v 16:08  • Odpověz
ja jsem taky tu, s.arikovi svym zpusobem rozumim, jak rikam, lidi si pamatuji to dobre - to ze vse je vsech, vsichni mame praci, muzeme k doktorovi a tou krasnou 120 si jednou za rok vyjedeme na Darko pod stan, joooo, taky na to vzpominam rada, dovoleny byly super,asi to bylo tim, ze mi bylo 4-5 let...

pokud nekdo chce komunismus, budiz mu to prano napr. se podivejte na Čínu, to by jste chteli nekdo znova??????
11. únor 2008 v 16:09  • Odpověz
autor
já teda rozhodně jsem antikomunistka a nepochopím kdo je může propagovat, vždyť je to chvilka co komunismus padl a lidi mají pekelně krátkou paměť, když chcou, aby se zase vrátil zpět. Kdyby tu měl být zase komunismu tak okamžitě emigruju, protože to byla strašná doba a neříkejte mi že ne.V tom mě totiž stejně nepřesvědčíte. To byste chtěli prosvé děti? Zavřené hranice a žádné možnosti, to teda pěkně děkuju.... Doufám, že jsem se moc nerotvášnila, ale tohle je fakt něco, co nemůžu pochopit....
11. únor 2008 v 16:13  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
kristiiii :slight_smile:) já teda nerozumím S.arik vůbec...ale to je fuk :grinning: :sunglasses: hlavně, že její maminka procestovala celou československou republiku jinam se totiž nedalo :grinning: jo a ještě dostala devizový příslib do Jugošky...hurá :grinning: :grinning: :grinning: no nechci urážet ale když někdo tohle píše... :pensive: :pensive: :pensive: to je spíš smutek
11. únor 2008 v 16:13  • Odpověz
Ja ted nebudu mluvit o politice, bo se nechci hadat, ale dragousi, ty ses hódne neprijemna, vole :sweat_smile: Nebud takova :pensive:
11. únor 2008 v 16:16  • Odpověz
autor
promiňte za chyby - trošku jsem se rozjela :sweat_smile:
11. únor 2008 v 16:16  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Len, dobre jsi to napsala, jde o pocit a princip, stejne clovek nedela vse co muze
11. únor 2008 v 16:16  • Odpověz
alčí koukej já mám takový názor někdo má jiný a holt se neshodnem :slight_smile:) ale to neznamená, že třeba s.arik nepochválím miminko, je šikovná maminka..ale v politice jsme každá jinak a to i třeba proti tobě :grinning: :grinning: a dám ti do hu*y nedám :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2008 v 16:18  • Odpověz
suki tobě rozumím :grinning:
11. únor 2008 v 16:18  • Odpověz
Dagico :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2008 v 16:19  • Odpověz
alčoune já nejsu žádná Dagica :grinning: :sunglasses: :grinning:
11. únor 2008 v 16:19  • Odpověz
autor
draga já tobě taky..... :grinning: :grinning: :wink:
11. únor 2008 v 16:19  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Nedá mě to a musím reagovat, přijde mě přinejmenším pokrytecké a pro mou osobu nechutné srovnávat dnešní dobu s doubou minulou.Každý dnes má na výběr zda se zadluží nebo bude kupovat jablíčka z JAR.Každý má osud ve vlastních rukách.Já nechápu systém, kde šikovný a úspěšný člověk musí doplácet na ty co nechtějí dělat.A ti co se odvolávají na komunisty jsou pro mě jen lidi co nedokáží být zodpovědní za svůj vlastní život a čekají že se někdo postará za ně!Zastávat se vrahů je nehorázné.Komunistickou stranu měli zakázat.
11. únor 2008 v 16:20  • Odpověz
to se to tady pěkně rozjíždí za chvíli nám to zamknou, že jsme mimo téma :grinning: :grinning:
11. únor 2008 v 16:21  • Odpověz
autor
anippe nenapsala bych to lépe....
11. únor 2008 v 16:22  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
anippe, ano lidi si zvykly na to,ze se o ne postara nekdo jinej, ze i kdyz nebudou nic delat, tak proste hlady neumrou a ze stat se o ne postara - stat = potazmo my, protoze my platime tak za*rany vysoky dane, protoze muj muz je proste sikovej. A to nechci, chci aby to,co vydela bylo nase, aby jsme si to mohli proste uzit a ne premyslet nad tim, kterou nemakacenko socku zachranim svyma danema...
11. únor 2008 v 16:22  • Odpověz
no tak to ještě že jsem to stačila napsat :grinning:
teda Dragico, no :grinning: :grinning:
autor
to by teda byla škoda kdyby nám to tu zavřeli, co??? :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2008 v 16:23  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
alčí :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2008 v 16:23  • Odpověz
nezavrou, kliiiiiiiiid
11. únor 2008 v 16:24  • Odpověz
já jsem přišla na chvilku a už jsem tu zkejsla :grinning:
11. únor 2008 v 16:27  • Odpověz
autor
draga nápodobně :slight_smile:
11. únor 2008 v 16:35  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
len, anipe jo přesně! Já byla v době komunismu malá,asi jako my všechny, ale fakt nechápu jak někdo na to může vzpomínat v dobrém! Nejdůležitější pro mě je svoboda! Na dovolenou v thajsku třeba nemám,ale kdybych si třeba vzala druhou práci, třeba bych měla! Jde o mojí volbu! Šlo tohle za komoušů? A přesně jak napsala Len, kdybysme takhle kritizovaly za komoušů,tak už jsme v chládku!
11. únor 2008 v 16:35  • Odpověz
cože, tady na koníku je někdo, kdo nostalgicky vzpomíná na komanče? Četla jsem tak stránku zpátky, teď nemám čas, ale jsem v šoku. To snad ne?! Taky znám páreček takových "osvícených" mladých (vysokoškoláci). Jakmile přede mnou otevřou klapačku na téma "zlatí komunisti", doporučím jim, ať si koupí letenku na Kubu nebo do S. Korey. Že jim moc ráda přispěju.
... a já si s chlapem notuju, že už konečně za chvilku vymřou, když vidím ty důchodcovské komoušské dýchánky v televizi :grinning:.
11. únor 2008 v 16:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.