• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Klaus versus Švejnar :-D

(Zamčená)
17. února 2008 
s.arik však ano máme se celkem dobře oproti zahraničí, ale za komančů moje mamka musela mě dát do jeslí už v 9 měsích, to samé můj manžel od malička v jeslích...takže za komunistů na tom rodina nebyla líp :grinning: :sunglasses:
11. únor 2008 v 17:14  • Odpověz
autor
moje zase mamka musela mít za komančů 2 zaměstnání a to jsem byli 3 malý děti, takže nejstarší-10-ti letý se o nás musel strat, protože mamka i taťka chodili do práce a i tak jsme pomalu neměli co do hu.. a to prosím nepřeháním, chodoba je myslímslabý slovo neboť jsme neměli ani na jídlo, natož aby jsme měli nějaký hračky....
11. únor 2008 ve 21:12  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
autor
mamka s vysokou školou musela rozdávat noviny a pak někdy dávala soukromé hodiny angličtiny za pakatel, taťka jako občan cizí země dělal cokoli-od práce v továrně až po sanitáře v nemocnici taky samozřejmě skoro za nic...
11. únor 2008 ve 21:14  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
holky hážete celou minulou dobu do jednoho pytle, např. pražské jaro 1968 nebo přestavba a demokratizace z let 87-89 totalitu trochu uvolnila.

Ve zdravotnictví byli také úspěchy jedno z prvních umělých oplodnění na světe, první transplantace jater apod.
Eva Kiedroňová si dokonce v roce 1988 založila soukromou živnost (plavání s kojenci apod.)

Se mnou máti byla doma do čtyř let, poté v práci chodila na směny stejně tak jako otec, takže se sestrou jsme nemuseli chodit ani do družin.

A teď současnost
Už máte zamluvené školky, nebudou místa. Místo propopulační politiky se jednodušeji připraví důchodová reforma, a o čuchání výparů bezdomovců na nádražích nebo i ve veřejných prostředcích škoda se rozepisovat...
11. únor 2008 ve 21:27  • Odpověz
autor
neříkám, že nikdy neudělali komunisti nic dobrého, ale těch špatných věcí bylo mnohem víc a tak to prostě je. Možná na začátku ta jejich myšlenka byla dobrá, ale nic dobrého z toho nevzešlo.....Tu dobu bych nikdy nechtěla vrátit a z touto dobou se to ani nedá srovnávat, protože i přes veškeré blbce co máme v politice je tu demokraci-někdo asi bude protestovat, ale stále si můžu o sobě rozhodnout sama a to je pro mě důležitější než to, že bych za komančů mohla dát dítě do školky kdykoli. Teď si klidně tu školku připlatím, ale budu aspoň svobodná. A pochybuju, že by první oplodnění a první transplantace jater byla zásluhou komunistů, spíše je to snad zásluha schopných lékařů a odborníků, kterých tu u nás naštěstí ještě stále máme dost. A to nejen starých lékařů, ale i mladých.
11. únor 2008 ve 21:44  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
darin a ty jseš z Třince, že znáš Evu Kiedroňovou? Přesně jak píše suki, ne všechno co bylo dobré se zas dá přičítat komunistům, s těmi doktory má praqvdu, vždyť i to ,že teď stále máme zdravotnictví a doktory na špičkové úrovni už rozhodně není zásluha komunismu... A hlavně není nad demokracii! Teď se musím smát nad tím co píšu a , že člověk musí tenhle názor před někým ještě vůbec obhajovat :grinning:
12. únor 2008 v 10:44  • Odpověz
autor
scai to je fakt k smíchu, že to musíme obhajovat nebo spíš k pláči????
12. únor 2008 v 11:01  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
suki já tomu fakt nerozumím. A máš pravdu je to spíš k pláči! Moje mamka nemohla studovat co chtěla, protože dědeček nechtěl vstoupit do strany a nevstoupil ( a jsem na něho za to hrdá). Mamka nakonec vystudovala přírodovědu, protože na farmacii by ji nevzali a tio mi příjde tak hrozné! Inteligentní člověk a nerozhodovaly příjmačky,ale jen ti KOMANČI. Jsem štastná, že já už jsem mohla studovat cokoliv a rozhodovala jen inteligence a né stranická příslušnost. Je fakt že komunismus obhajují většinou lidé bez vyššího vzdělání....
12. únor 2008 v 11:17  • Odpověz
autor
to máš naprostou pravdu a nebo ho obhajují lídé, kteří neumí nic v životě získat sami a tak potřebují, aby jim stát všechno dal-byty, práci....prostě aby se o nic nemuseli starat. :unamused:
12. únor 2008 v 11:22  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
autor
jsem naprosto šťastná, že se můžu rozhodnout, jestli si byt koupím nebo pronajmu (jiná věc je, že je to pekelně předražený, ale to je zase na jiný téma), jestli budu chodit do školy a co budu studovat a hlavně jsem ráda, že moje dcera nemusí zažít to co jsem si museli zažívat my, když jsme byli malí, že má budocnost, kterou si sama ovlivní a že je pro ni otevřený celý svět. :slight_smile:
12. únor 2008 v 11:25  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
darin to jsem se ale pobavila :grinning: Především nad tím jak nás děsíš současností.Existuje něco jako poptávka a ta když je...... většinou velmi brzy přijde nabídka.To platí i u těch školek.Propopulační politika? nezdá se ti že to je populismus? Možná to zní otřepaně, ale dnes je jiná doba.Ženy chtějí nejprve něco dokázat, trochu si užít a procestovat svět.Proto děti odkládají na pozdější dobu a mají jich méně.Jeden z největších zájmů komunismu, bylo, aby lidi měli brzo rodiny, aby měli plné ruce práce s dětma a domácností a neměli čas přemýšlet jestli není v tomhle systému něco prohnilého.
A naše úspěchy? ano i v této době se našli lidé chytří a toužící po uznání, kteří ovšem museli držet hubu.A když napíšeš, že si někdo v roce 1988 založil dokonce živnost, přijde mě to jako výsměch všem živnostníkům kterým byl zabavený majetek, na který celý život dřeli nejen oni ale i jejich rodiče!Zlomené existence, které v tom lepším případě byli násilně postavení do továren a v tom horším do dolů.
12. únor 2008 ve 12:04  • Odpověz
autor
anippe :slight_smile: :slight_smile: musím s tebou souhlasit, ale to je snad z mých příspěvků jasné :wink: jsem zvědavá jestli nám darin ještě něco napíše, už se nám nějak tu nějak neobjevuje....
12. únor 2008 ve 13:05  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
tak a můžeme téma přejmenovat na Klaus versus Švejnar versus Bobo :slight_smile:
12. únor 2008 ve 22:18  • Odpověz
autor
jabber to má teda pravdu :grinning: :grinning: :grinning: To by byla sranda, kdyby to vyhrála Bobo co? :grinning: To by se asi všichni divili... :grinning: :grinning:
12. únor 2008 ve 22:41  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
autor
otvírám opět toto téma neboť zítra nám ta zábava zase začíná :grinning: :grinning: :grinning:
14. únor 2008 v 19:04  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Ahoj holčinky, tak zítra nám to zase ta šaškárna začíná co? Jestli kvůli nim přijdu o další díl nemocnice na kraji města, tak se fakt naprdnu :grinning: :grinning:
14. únor 2008 v 19:53  • Odpověz
autor
anta tak moc bych na to nespoléhala, že by to těm šaškům netrvalo tak dlouho jak minule :angry: :angry:
14. únor 2008 ve 20:32  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Holky a nekoukaly jste na zpravy na CT 1? Tam rikaly, kolik tohle priblby divadlo stoji..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: .....docela sila!!!!
14. únor 2008 ve 20:42  • Odpověz
autor
Tak to jsem neviděla, ale hádám, že to bude asi pěknej balík a samozřejmě všechno z našich peněz :confounded: :frowning2:
14. únor 2008 ve 21:30  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
me by zajimalo co budou mit zitra na obidek a kde a za kolik smejdi jedni :grinning: ale uz se tesim upekla sem buchtu mliko atd a budeme sedet a bastit a chechtat se jim...co rikate na ty strelne prachy nabojnice aj :grinning:
14. únor 2008 ve 22:01  • Odpověz
autor
aponchie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no mafie hadra :grinning: všechny bych je zavřela :grinning: :grinning: :grinning: beztak by si to zasloužili za ty zločiny na nás páchané, ne???
14. únor 2008 ve 22:44  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
No nepamatuju si kolik to presne stalo (pri zpravach koupeme, kojime a uspavame, tak jsem poslouchala jenom jednim uchem)...ale malo to nebylo! Taky tam vyjmenovavali, kolik se za ten minuly patek vypilo lahvi bileho vina, tak jsem si rikala, jak je mozne, ze u toho piji alkohol :angry: , to teda fakt nechapu!!!

...nevim,jestli budu mit silu a chut to dneska sledovat... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2008 v 07:28  • Odpověz
no prave porad otrepavaji jak to nebylo dustojne ale ze u toho chlastali taky neni koser
15. únor 2008 v 07:48  • Odpověz
autor
maart no to máš teda pravdu!!!Kdo z nás si může dovolit v práci chlastat, že? Ale pak se nemůžeme divit, že je z toho taková fraška, když jsou u toho ožralí :sunglasses: :sunglasses:
15. únor 2008 v 07:49  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
dyt vypili jen 50 lahvi :slight_smile:
15. únor 2008 v 07:50  • Odpověz
autor
1 lahev nebo 50 to je fuk :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: v práci se nechlastá :angry:
15. únor 2008 v 07:53  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
ja myslim,ze chlastali z depky :wink:
15. únor 2008 v 07:58  • Odpověz
...z nich mam taky depku... :angry:
15. únor 2008 v 07:59  • Odpověz
vino je napoj kralu a to nasi rozhodne nejsou a navic potvurka pravda je ukryta az na dne tak to by museli chlastat durch :grinning:
15. únor 2008 v 08:01  • Odpověz
Aponchie...treba to dneska dozenou a budou chlastat az do dna :angry: ...no uvidime, jaka bude statistika prazdnych lahvi.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2008 v 08:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.