• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Klaus versus Švejnar :-D

(Zamčená)
17. února 2008 
Holky, to je pořád dokola, já se jdu dívat na doktora Blažeje, to je jinej kabrňák :grinning: :grinning:
15. únor 2008 ve 20:37  • Odpověz
taky jsem byla pro Švejnara :frowning2: :frowning2:
15. únor 2008 ve 20:38  • Odpověz
no já jsem teda dooooost zklamaná že to vyhrál Klaus :cry: :cry: :cry: :confounded: ach jo, zase "nestranej" prezident na scéně. Já to strašně přála Švejnarovi. Jenom mě na tomhle státě zaráží jedna věc, většina firem pořád baží po pracovníkách, kteří mají zkušenosti ze zahraničí, umí řeči a mají zkušenosti z venku a jiní pracovní náviky (převážně lepší), ale jak se jednalo o Švejnarovi, každej byl hned hrozně proti že to není Čech, ale je. Studoval a přednášel na VŠE jako Klaus ??? ano, studoval a sbíral zkušenosti v Americe jako Klaus??? ano, akorát že tam zlstal o něco déle a amerika mu ať chce nebo nechce automaticky přisoudí americké občanství. ALe zárověň české mu zůstalo. Má objektivní názor, ví jak to chodí všude kolem, ale zná i tím pádem chyby ČR. Ale jeho zahraniční praxe je najednou špatně. Mě štve Klaus hlavně v tom, že vůbec není nestranným prezidentem. veškeré zákony předložené ODS podepsal, ostatní vetoval, je to hrůza. Kdo bere měsíčně 30 000 a více, je mu to jedno, ale ti, kteří tolik neberou a jsou chudší? půjdou se za chvíli pást. To je mi líto. ODS je moc radikální a přínosní jsou pro ní jen ti, co mají peníze, podnikají atd... prostě o které se nemusí strarat. ale je tu dost lidí, kteří na tom tak nejsou, a když budou všichni podnikat a sedět v kanclu, kdo bude pracovat???
15. únor 2008 ve 20:43  • Odpověz
autor
vanocni.stromecek moc pěkně napsané-souhlasím
15. únor 2008 ve 20:54  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
taky souhlasím se stromeckem :grinning:

Ono je o tom, že ten člověk, myslím teď pana Švejnara, má dle mého názoru a dle toho, co jsem o něm četla, poněkud širší rozhled, než pan Klaus. kromě toho nění zatížený minulým režimem a může skutečně porovnávat. Pan Klaus si to sice o sobě myslí taky, ale myslet si a být takový je rozdíl, že. No uvidíme, o koho se budou přetahovat za 5 let, ta doba uteče jako voda. Možná se už dočkáme toho, že si prezidenta zvolíme sami...kdo ví...
15. únor 2008 ve 21:20  • Odpověz
vanocni stromecek: občanství nejde nikomu přisoudit automaticky, stejně jako jej nelze nikoho bez jeho souhlasu zbavit, pokud to bylo myšleno vážně. Já sice nebyla jednoznačně pro Klause ani pro Švejnara, protože na obou se něco najde, ale určitý rozdíl mezi poptávkou firem po pracovnících a hlavou státu tedy vidím.
15. únor 2008 ve 22:15  • Odpověz
Souhlasím se stromečkem :wink: :wink:
15. únor 2008 ve 22:59  • Odpověz
vanocni.stromecek, mně přijde naprosto logické, že přínosní jsou jenom ti, o které se někdo nemusí starat. Umíš si představit, jak by na tom byla česká ekonomika, kdyby v ní figurovali jenom lidi, o které se někdo musí starat? Ty prachy v rozpočtu se musí někde brát, ale ježíšek je nenadělí :wink:
15. únor 2008 ve 23:01  • Odpověz
co člověk , to názor ..... beru......no........
ale radost teda mám a velkou, Klausovi pozitiva tu psát nebudu, je jich hodně. Je to zkrátka člověk na svém místě...................konec
15. únor 2008 ve 23:05  • Odpověz
jsem rada ze vyhral klaus ale uz ted premyslim koho budou nominovat za par let
16. únor 2008 v 11:55  • Odpověz
'.....amerika mu ať chce nebo nechce automaticky přisoudí americké občanství. ...' To sotva! :grinning: Nikde nikomu 'neprisoudi' zadne obcanstvi, at chce, nebo ne, natoz USA!
16. únor 2008 ve 12:35  • Odpověz
ja si taky myslim ze to neni mozne to uz by manza za tech par let co tam byl mel mit a ja asi britske hahaha :grinning:
16. únor 2008 ve 12:57  • Odpověz
Tady ještě poznámka ke stromecku: ono ale bohužel bez radikalnich zmen to nepujde. Nejde porad jen davat nekterym a zadluzovat vsechny, holt vzdycky ti schopnejsi (pracovitejsi) budou dotovat lemply. Ja si radeji tedka zapaltim par blbych kacek u doktora s pocitem, ze me to sice bude jinde chybet, ale aspon po troskach pomuzu generaci mych deti, ktera by jednou taky mohla platit uplne vsechno a nemit nic na ukor duchodcu a padesatniku, kteri jsou mnohdy rozezrani minulym rezimem neplatit nic a mit vsechno. Takhle to nefunguje. Zatím jeste zadny strom, na kterem by penize rostly, neexistuje.

A co se tyce toho nazoru, ze nase generace se do duchodu nedostane... uvedomte si, ze nase generace davno tak tezce nedre jako jeste rodice mnohych z nas. Dneska mame na vsechno technologie a i medicina umi zazraky. TAkze proc se resi, co bude za 40 let, kdyz tou dobou uz nam treba doktor bude umet i regenerovat organy. A nejlepsi je, kdyz slysim lidi, kteri delaji v kancelarich. Tato prace neni zase tak strasne namahava, aby z ni mel clovek v 65 organismus odrovnany a zraly do hrobu. Jo, ze ma problemy se zady atd, tak za to si muze sam, kdyz treba nesportuje, neplave apod, kde by ty svaly uvolnil. Jiste jsou vyjimky jako haviri a dalsi tezce pracujici delnici, ty by meli mit narok na duchod drive.
16. únor 2008 ve 13:08  • Odpověz
presne tak
16. únor 2008 ve 13:10  • Odpověz
jsem říkala,že vyhraje..hotovo dvacet..i kdyby to měli zfalšovat,tak ho tam procpou :dizzy_face:
16. únor 2008 ve 13:14  • Odpověz
jistě každej má svůj názor a já nikomu nic neberu, ale za vlády ČSSD se člověk mohl spolehnout na nějaké "sociální jistoty, když ztratí práci a tak... myslím tim opravdu potřebné lidi, ne povaleče, ale za ODS? normální lidé - pracovití, kdyby se jim něco stalo - jdou pod most...ale to nebudu rozebírat, na to má každý svůj názor, ale co mě štve na vládě ODS všeobcně je to, že zavedla různé poplatky a tak...klidně je zaplatím, mě to nezabije, ale štvě mě, že plno cikánů, kteří jsou spíše přítěží státního rozpočtu se tyto reformy vůbec nedotknout, seženou si papír, že jsou sociílní případ a neplatěj u lékaře, mzda se jim nedaní, když nepracují a akorát dostávají příspěvky a sociální podpory atd... to je nespravedlivé... ODS tedy pomohla převážně těm, kdo mají a těm co měli jen taktak od výplaty k výplatě, těm dá se říci uškodila, ale otázku co s romy neřeší. ČSSD sice romům rozdávala také, ale všem lidem stejně. Teď se refomyrmy dotkli těch, kteří si to nezaslouží a povaleči se budou pracujícím stále smát:frowning2: To mě mrzí, jistě romská otázka je dlouhodobá záležitost, ale oni už tu mezi námi žijí jak dlouho, ale vláda zatím dělá, že tu žádný problém nění, zavírají před tím oči, nebo vyhazují nesmyslně peníze za takové integrační programy, které stejně k žádnému výsledku nevedou. Myslím, že kdyby je měli vedle baráku půl roku a pořádně poznali, co je to zač, to by se snažili urychleně nějaé řešení nalézt, ale neznají tyto situace...
16. únor 2008 ve 13:42  • Odpověz
petrakrutik, nesouhlasím s názorem, že naše generace tolik nedře ... fyzicky možná né, ale stresu je podstatně víc než dříve ( v práci i třeba na silnicích ) a to myslím, že pro lidský organismus je daleko horší ...
A další věc - já jako člověk z kanceláře ( účetní ) třeba v 65 letech nebudu "fyzicky sedřená" , ale nejsem si jistá, jak na tom člověk bude duševně ( což je taky docela podstatný ) a hlavně, kdo mě v tomhle věku zaměstná, když vím, že je nyní docela fuška sehnat práci třeba jen jako padesátiletá.
Takže nechme soudy, jaký to bude za 40 let - to myslím, že neví nikdo, každopádně si myslím, že to nijak veselý nebude ....
a spolehat na to, že mi lékaři kompletně zregenerujou organismus, abych mohla makat dýl, mi přijde trochu moooc ujetý :slight_smile:

a ještě drobnost, dle mého názoru ty kačky, co teď zaplatíš u dr., jdou do kapsy stejně někomu úplně jinýmu ....
16. únor 2008 ve 13:59  • Odpověz
Moc zpětně diskuzi nečtu, ale letmo koukám, že je většina zklamaná, že je u "korýtka" zase Klaus a opět na další období pokračující zaprděný systém ODS (pardon :slight_smile: ) Taky jsem doufala, že vyhraje Švejnar a rozčeří v naší vládě a republice stojaté vody....
Zajímalo by mě, jestli kdyby volili prezidenta přímo lidi (jako na Slovensku), kdo by byl vítězem :zipper_mouth: ..........?
16. únor 2008 ve 14:13  • Odpověz
Holky, četly jste tohle?:

http://www.novinky.cz/clanek/133367-slota-oznacil-svejnara-za-americkeho-privandrovalce-a-hnuj.html

to má teda Klaus fakt super kámoše a sympatizanta :grinning: , chudáci Slováci - předseda vládní strany takový primitiv s takovým slovníkem o prezidentském kandidátovi jiné země......... :grinning: ten to zase rozsekl :grinning:
16. únor 2008 v 17:39  • Odpověz
jabber, bez komentáře ( škoda, že tady není blicí smajlík )
stejně teď s odstupem času hodnotím jako lepší variantu, že Švejnar se nestal prezidentem, má alespoň větší šance ukázat, co v něm je :wink:
16. únor 2008 v 19:17  • Odpověz
holky, já se obávám, že se stejně budeme stále více zadlužovat a ani poplatky nám v tom nepomůžou. Víte co mě strašně rozčiluje, jak se vesele rozhazujou peníze, které platime my všichni ze svých daní. Dělám na recepci ve 4hvěz. hotelu, kde se pravidelně, 1x za 2 měsíce školí úředníci z MÚ a z Úřadu práce. Nejenom, že se musí školit ve 4hvěz. hotelu, ale ještě si k tomu rezervují všechny Apartmány a kdo myslíte, že to zaplatí? Nebo podívejte se, jak se u nás staví dálnice, tam taky utíká několik milionů. Nebo při veřejných zakázkách, to je taky sranda. Zkrátka si myslím, že je to stejné, jako když dostnete přidáno, tak taky víc utratíte, stejné je to i v politice. Četla jsem příspěvky na téma komunismus a musím se některým smát. To si vážně myslíte , že např. v ODS nejsou bývalí komunisté nebo v ČSSD ? Každá strana má několik kabátníků, akorát si teď říkají jinak. V žádném případě neobhajuji komunismus, ostatně v 89 mi bylo 16 let, takže jsem to moc nevnímala, ale připadá mi dneska strašně moderní vše svalovat na komunisty. Je to moc jednoduché. Taky se mi nelíbí, že když tady někdo měl jiný názor,tak jste ho málem nazvaly hlupákem. Téměř všude, ve světě,je kom. strana ve vládě a nikde se to tak neřeší. A co vy víte, třeba za pár let dojde opět k převratu a ten, kdo bude obhajovat současný režim, tak bude za hlupáka. Za každého režimu bylo něco a nikdy to nebude ideální. Já osobně nemůžu nadávat na komunisty, protože i když naši nebyli v žádné straně (mimochodem pracovali oba ve státním statku, kde byla hodně těžká práce), tak jsme se já s bráchou měli dobře . Moje kamarádka žila s rodiči v Tachově, což je cca 20 km od Rozvadova a kolem osumdesátého roku běžně jezdili do Německa, takže taky není úplná pravda, že se nikam nesmělo jezdit. Teď mě tady zřejmě začnete napadat, poněvadž mám jiný názor, ale já nejsem na té ani na té straně, jenom prostě nemám ráda ty řeči, že vše bylo špatné. Ale říkají to hlavně ti, kteří to slyší doma od rodičů, kterým bylo nějak ublíženo, takže vlastně přebírají jiný názor.
16. únor 2008 ve 21:05  • Odpověz
nikes, musím ti dát za pravdu, s tím, že bývalí komunisté jsou nalezlí ve všemožných stranách ...
A ze svý zkušenosti, moje spolužačka ( která měla oba rodiče zapřísáhlé komunisty a měla prospěch víceméně podprůměrný ) se díky známostem jejích rodičů dostala na takovej flek, o kterým se mohlo mně jen zdát ( s vyznamenáním ) a to už v době hooodně porevoluční. A tyhle známosti těhle dřívějších komunistů trvají dodnes - ačkoliv se dnes hlásí k pravici a říkají .... tamti komunisti. Každý nadává na komunisty a vypadá to, jako by tu před 20 lety nebyl ani jeden komouš :unamused:
16. únor 2008 ve 21:30  • Odpověz
to laala:
já taky dělám v kanceláři a psychicky poměrně náročné povolání - vymáhání pohledávek. Jsem ve stresu, ale dělám něco proto, abych ho odbourala, hraju baminton, plavu, chodím na procházky. Člověk se musí naučit relaxovat, a to jde, když se chce. O silnicích, to jsem trochu nepochopila, přece za to, jak kdo jezdí, nemůže vláda, ale každý jednotlivý řidič. A co se týče těch padesátníků, ti dnešní byli zvyklí, že kam po škole nastoupili, tam byli do důchodu. To je skutečně problém. Nicméně naše generace žije v době, kdy jsou takové možnosti a všude se mluví o tom, že několikrát za život budeme okolnostmi nuceni změnit profesní zaměření. Tak se potom nevymlouvejme, že to nebo tamto neumím. Já jsem taky studovala něco jiného, než co dělám a prostě mi nic jiného nezbylo, než se to naučit. Nemůžu se spoléhat, že budu do 65 dělat furt to jedno. Taková je doba. Myslím si, že v historii byla mnohem horší období, než je teď. Celé je to o tom, že je mezi námi poměrně hodně ignorantů. Kdo chce, práci si vždycky najde, ať je mu 20 nebo 53 /a to jsem ze severní Moravy/. Jenže je třeba proto něco udělat a to je pro spoustu lidí ten problém, proč bych se učil něco nového, když celý život dělám toto. A jsme zase na začátku problému. Žila jsem nějakou dobu v zahraničí a tam se lidí vůbec na státní pomoc nespoléhají, tak proč u nás ano? Neříkám, že se mají lidi nechat umřít hlady, ale pomoc odtud potud.

To s těmi lékaři bylo samozžejmě obrazně řečeno.

A komu jsou ty peníze podle tebe do kapsy?
16. únor 2008 ve 21:35  • Odpověz
petkakruti, souhlasím a vážím si takového názoru ze severní Moravy - páč mi nějak většina lidí z tohoto regionu přijde, že neumí a hlavně nechce umět v této době žít. Žila jsem taky jistou dobu v zahraničí a díky tomu mám pohled na svět takový, jaký mám :wink: Jediné, v čem s Tebou nesouhlasím, že vláda nemůže za to, jak kdo jezdí - sakra může. Přesněji řečeno ministerstvo vnitra, pod které, pokud se nemýlím, spadá policie, která má dohlížet na to, aby se jezdilo dle předpisů :wink:
16. únor 2008 ve 21:42  • Odpověz
Ale stromecku, nikdo neskonci pod mostem, kdyz nebude par mesicu pracovat. I kdyz nemam momentalne na najem, vzdycky se jde nejak domluvit. A hlavne hned hledat praci a necekat, az mi ji nekdo donese pod nos na stribrnem taliri.

Pro nikoho neni placeni prijemne, ale kdyz jsem se dostali, tam kde jsme, tak je s tim treba neco delat. A zmenyby mely byt jeste vetsi, aby to bylo poznat. Jenze pri takovem pomeru levice a pravice v parlamentu jako je ted, se toho moc delat neda, kdyz oni misto, aby spolupracovali, tak jdou jeden proti druhemu. To se nedockame niceho... :angry:

To, že se politici utrácejí naše daně tak prachsrostě, to je strašné, ale zase to svědčí o tom, že u nás politiku dělají lidi kvůli penězům a ne kvůli prestiži jako třeba v USA a chtějí ze všecho urvat co nejvíce. :confounded: :angry: :angry: :angry:
16. únor 2008 ve 21:44  • Odpověz
Kacerko, jasně, policie na cestách chybí, o tom žádná, ale kdyby lidé jezdili ohleduplně, tak by těch kontrol ani nebylo třeba tolik. Když jsem bydlela v Německu, tak jsem viděla, jak tam lidi jsou schopní předpisy dodržovat (až an výjimky, jako všude). Proč u nás to nejde? Proč si někteří řidiči na cestě léčí svoje mindráky nebo si něco dokazují? To je smutné, ale je to v lidech. Ach jo. Každopádně se to holt sami nenaučí, dokud nebudou pořádné kontroly :cry: :cry: :cry:
16. únor 2008 ve 21:48  • Odpověz
petkakrutik, páč jsme jiná nátura a potřebujeme mít nad sebou dohled. Němci jsou poslušní - viz historie :wink:
16. únor 2008 ve 21:51  • Odpověz
no právě, tebe ale neponižuje, že tě musí pořád někdo hlídat? Mně ano, ale nic s tím neudělám. Ale jsem optimista a tak věřím v lepší zítřky :grinning: . Jestli teda nastanou a nezabije mě na cestě nějaký idiot...
16. únor 2008 ve 21:56  • Odpověz
Mě osobně nikdo hlídat nemusí, jsem zodpovědný člověk :wink: A po pravdě, častější hlídky na silnicích bych přivítala - brala bych je jako ochranu sebe a své rodiny :wink:
16. únor 2008 ve 21:59  • Odpověz
Petka, co se týče těch silnic jsem měla na mysli hlavně stres, nehody jsou už potom následky. Dnešní doba tě pořád někam tlačí, každý strašně spěchá - o tom mluvím. To, že policie nedělá svoji práci, tak jak by měla, je věc druhá. Cesta do centra Prahy je opravdovou stresovou bombou. To mi nepomůže ani si jít zahrát badminton ( v 19,00 hod ) když se vrátím z práce ( momentálně tedy v PN :wink: ).

To, kam jdou peníze, který zaplatíme na daních a potažmo i u lékaře se určitě nedávají do kasičky "pro naše dětičky", nýbrž si je rozfofrujou ti pánové, co nám vládnou - až si třeba Topol poletí zase někam zalyžovat apod.
A stejně si myslím, že hodnota peněz bude za pár let úplně jiná. Stejně tak jako 100 tis. před 15 lety mělo úplně jinou hodnotu než nyní.....
16. únor 2008 ve 22:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.