• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Klaus versus Švejnar :-D

(Zamčená)
17. února 2008 
Tak to máme na věc stejný pohled, já taky jezdím zodpovědně. S těmi hlídkami jakbysmet. To hlídání jsem myslela všeobecně :grinning:
16. únor 2008 ve 22:00  • Odpověz
Nikes, také nesnáším, když se vyhazují peníze všech daňových poplatníků. Jen nevím, co je zkratka MÚ. Ale nesouhlasím, aby se říkalo, že všichni úředníci jezdí a školí se v drahých hotelých. To je stejné, jako bych říkala, že když jeden podnikatel krade, tak kradou všichni. Nesnáším když se strkají všichni do jednoho pytle.
16. únor 2008 ve 22:02  • Odpověz
Já myslela, že poplatky zústávají lékařům, ne že jdou do kapsy vlády.
16. únor 2008 ve 22:04  • Odpověz
tommik, zůstávají :wink:
16. únor 2008 ve 22:05  • Odpověz
Já se jen ujišťuju, protože tu čtu něco jiného :grinning:
16. únor 2008 ve 22:06  • Odpověz
Tommiku, já jsem taky myslela, že ty poplatky zůstávají doktorům a daně z nich odvedené jdou do státního rozpočtu a ne na letenky, chlebíčky a jiné rozežranosti našich politiků.

MÚ asi zanmená městský úřad. Teda já nevím, jak u vás, ale u nás jezdil bývalý starosta do Prahy na jednání vlakem... obyčejným IC. Furt je to levnější, než služební auto s řidičem.

A to sypání do jednoho pytle taky nesnáším. Dělám na úřadě a nikdo o mě nemůže říct, že bych byla arogantní úředník, co nikomu nepomůže. Naopak, lidi za mnou můžou přijít kdykoliv a vždy se jim snažím pomoci a poradit - a to je je teda někdy s dlužníky hodně těžká práce :angry:
16. únor 2008 ve 22:09  • Odpověz
mluvila jsem především o daních

zkratka MÚ je zřejmě Městský úřad, né ? Což jsou státní úředníci .... si myslím :wink:
16. únor 2008 ve 22:10  • Odpověz
Městský úřad má zkratku MěÚ. Nevěděla jsem, zda se nemyslí něco jiného :wink: Já dělám také na úřadě a jezdíme na školení vlakem nebo autobusem. Opravdu jsem ještě ve drahém hotelu nespala. :grinning:
16. únor 2008 ve 22:11  • Odpověz
Holky, kde vidíte něco o svalování viny na vládu za to jak se jezdí? Já jen vidím, že Nikes píše o tom jak se u nás přehnaně draze stavějí dálnice, což je pravda, stojí xnásobně víc než v zemích, kde se musí třeba i probourávat tunel :unamused:
16. únor 2008 ve 22:13  • Odpověz
Tak jestli si myslíš, laala, že všichni zaměstnanci úřadu jsou státní úředníci, tak se těřce pleteš. A v tom případě by sis měla nastudovat něco o státní správě a samosprávě. Já třeba vůbec nejsem úředník, ale zaměstnanec MěÚ a to je sakra velký rozdíl. A taky jezdím pokud možno busem, halvně na soudní jendání. Služebním pouze na školení, kam nás jede více, páč bus by vyšel v tomto případě dráž. Ale to nemyslím na tebe jako těžkou kritiku, probůh, to fakt ne. jen že mnoho lidí právě tento rozdíl nezná a pak má takové myšlenky...
16. únor 2008 ve 22:15  • Odpověz
Silnice, to je problém. Ale je to všude ve stavebnictví. Bohužel, všechny stavební firmy jsou ve vlastnictví zahraničních firem a ty se domlouvají na cenách. Ty mi necháš tuhle zakázku, já ti nechám tuhle. A když se vypíše výběrko, vybírá se nejlevnější nabídka. Je problematické výběrko zrušit.
16. únor 2008 ve 22:16  • Odpověz
a městský úřad je MÚ
16. únor 2008 ve 22:16  • Odpověz
Já jsem také úředník samosprávy. Petkakrutik, je těžké vysvětlit, že se to člení. Já už to vzdala :grinning: :wink:
16. únor 2008 ve 22:17  • Odpověz
Ne, městský úřad je MěÚ
16. únor 2008 ve 22:17  • Odpověz
Nic holky, já pro dnešek končím. Doufám, že jsem někoho nenaštvala, o to mi vůbec nešlo, každý máme nárok vyjádřit svůj názor. Tak zatím pa a dobrou noc :slight_smile:
16. únor 2008 ve 22:18  • Odpověz
používá se obojí, říká vyhledávač :grinning: takže příměří :slight_smile:
16. únor 2008 ve 22:19  • Odpověz
MÚ je místní úřad, MěÚ je městský úřad :wink:
16. únor 2008 ve 22:20  • Odpověz
Tommiku, tak je nechej při tom MÚ. Zjevně se nepohybují v této oblasti a rozdíl jim nevysvětlíš. Já už taky moc nemám chuť vysvětlovat, jak to je se zákonem č. 128/2000 Sb. o obcích. Pak vypadám jako chytračka a lidi na mě hledí skrz prsty. To mi za to nestojí.
16. únor 2008 ve 22:21  • Odpověz
Petkakrutik, já vím, že člověk může někoho naštvat. Ale když mně kvůli tomu honily 5 let na vysoký, tak jsem pak puntičkář :grinning:
16. únor 2008 ve 22:22  • Odpověz
To já taky :grinning: :grinning: :grinning: A měla jsem takového profesora, že v životě tyhle věci nezapomenu :grinning:
16. únor 2008 ve 22:23  • Odpověz
Já měla takové dvě zajímavé dámy, a na ně také nikdy nezapomenu :grinning:
16. únor 2008 ve 22:24  • Odpověz
Aspoň nás něco anučily. Ale teďka už musím končit a jdu si konečně zkrátit ty gatě :slight_smile:
16. únor 2008 ve 22:27  • Odpověz
Já jsem si zvykla, že mne jako úředníka považují někteří za vyžírku a říkají mi, že mě musí podnikatelé platit z daní. Můj manžel podniká a na něho se zase někteří dívají jako na zloděje. Člověk se nezavděčí :grinning:
Holky, to já se nechci hádat, nijak honěná v tom nejsem, já jsem jen prostě zadala do seznamu MU Praha a tam mi vylezly městské úřady, toť vše :slight_smile: , to zas já vám to ráda věřím :wink:
Já moc príma zkušenosti se zaměstnanci na MÚ a nejen já. Když zaklepu na dveře v 7.59 ( úřední hodiny pravda začínají od 8.00 ) a je tam fronta 10 lidí, kteří potřebují např. ověřit nějaké listiny a dost spěchají ( opět jsme u stresu :sweat_smile: ) a paní úřednice rozčíleně odvětí, že jí ještě nazačala pracovní doba ... nemám chuť studovat něco o samosprávě :cry: :cry:
16. únor 2008 ve 22:28  • Odpověz
Jinak zpátky k debatě :slight_smile: Klaus :slight_smile:
16. únor 2008 ve 22:28  • Odpověz
No to máte teda vražednou kombinaci, u mého manžela taky byly řeči, co si to dovedl za chytračku. Ale jak potřebují právní radu, to vědí, koho se zeptat... Můj muž dělá v rentgenistu ve firmě na výrobu alukol v Ostravě, takže pracující třída :grinning:
16. únor 2008 ve 22:30  • Odpověz
Myslím, že můžeš všude narazit na vola. Zkus zaklepat na mé dveře. Ještě jsem nikdy nikoho nevyhodila a dokonce lidem pomáhat věci, do kterých mi nic není. To máš jako se servírkou, prodavačkou,.... Někdo se v pohodě někdo ne. Ale nemůžu říci, že všechny servírky nebo prodavačky jsou neochotný.
tommik, www.zkratky.cz

Obor: Státní správa
Popis: městský úřad
Poznámka: U zkratky MÚ není žádná doplňující poznámka

Přeji dobrou noc
Já tam nic pod MÚ nenašla. Tato zkratka se oficiálně nevyužívá. Někdo si tím zkracuje místní úřad, ale určitě ne městský :slight_smile:
16. únor 2008 ve 22:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.