• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik Vám dělal doktor ultrazvuků během těhotenství?

(Zamčená)
7. června 2014 
Zdravím, dnes jsem 18+4, podle těhotenské kartičky by měly být UZ ve 12.-14, 18.-20. a 30.-33. Mě ale moje doktorka dělala jen jeden, kdy mi potvrdila těhotenství, to bylo 10+4. Od té doby jsem byla jen na NT v Brně, na následujících kontrolách 15+4 ani dnešní 18+4 mi UZ nedělala. Jsem prvorodička, ale přijde mi divné, že malé ani nezkontroluje. Tak by se zajímalo, jak jste to měly Vy, ostatní maminky ? Asi za 10 dní mě čeká další vyšetření v Brně. Kdyby mi nedělali UZ tam, tak to malé ani nevidím :( Je to normální ?
6. čer 2014 v 16:29  • Odpověz
ano, je to normalne, mas narok na presne tie UTZ, ktore mas napisane v tehuknizke...niektore dr. robia viac, ale nie je to potrebne...ked je mimi vacsie, na normalnom UTZ uz ani nic poriadne nevidiet a o par dni/tyzdnov zacnes citit pohyby, tie su potom dokazom toho, ze mimi je v poriadku...
ziadne stresy a uzivaj si tehotenstvo :wink:
6. čer 2014 v 16:36  • Odpověz
Je to normalni, pokud neni problem tak se delaji opravdu jen ty utz co pises. Me treba doktorka delala utz pri kazde navsteve, ale rozhodne to neni jeji povinnost.
6. čer 2014 v 16:39  • Odpověz
Celkem 3 - v 7 tt, na NT jsem byla jinde, a pak ve 20 a 31 tt :slight_smile:
6. čer 2014 v 16:44  • Odpověz
Zatím mi dělal 3 + genetický screening a to jsem v 13. týdnu. Je to velice závislé na samotném doktorovi
6. čer 2014 v 16:46  • Odpověz
Mně moje dr. dělala utz při každé návštěvě a vždycky mi popisovala, co vidí a co miminko dělá. Ale není to vůbec její povinnost. Pokud je vše v pořádku, dělá se utz jen 3x za těhotenství. Je jen na dobré vůli a ochotě dr., pokud ti jich udělá víc.
6. čer 2014 v 16:47  • Odpověz
Ano, z pojišťovny máš nárok jen na 3 ultrazvuky u lékaře. Já mám skvělou dr. a ta mi dělá ultrazvuk na každé návštěvě, mám nespočet fotek a na každou kontrolu se těším. Opravdu záleží jen na doktorovi a jeho vůli, jestli ti je ochoten udělat ultrazvuk navíc. Mě se vždycky zeptá, jestli se chci mrknout na miminko, posloucháme srdíčko, no nemůžu si stěžovat :slight_smile: :slight_smile:
6. čer 2014 v 17:15  • Odpověz
Mě za celé těhotenství 2x, první dělá až v 7tt na potvrzení srdeční akce,dřív ani nechce abych chodila, pak kdo chce jde ve 12tt na NT+screening(placený) jinam, pak ve 20tt zase jinam(hrazený pojištovnou) a pak dělá ona kolem toho 30tt, takže jen dvakrát u ní. Ze začátku mě to štvalo a ve 12tt jsem si ho pro svůj klid vyžádala, když jsem ještě malýho necítila, ale ted už zbytečný utz ani nechci.
6. čer 2014 v 17:45  • Odpověz
Ano, také jsem za celé těhotenství měla jen 3 - nepočítám AMC. Jiná situace je, pokud v těhotenství hrozí nějaké riziko, které lékař více hlídá. Další UTZ je opravdu jen na dobré vůli lékaře, případně si určitě můžeš UTZ připlatit.
6. čer 2014 v 18:20  • Odpověz
mne dr. dělal ultrazvuk při každé návštěvě. Chodila jsem co dva týdny nebo co 3 týdny opravdu si již nepamatuji, ale pokaždé byl. Nebylo to proto že bych čekala dvojčátka. U nás ve městě kde bydlím vím že, dr. dělá ultrazvuky jen ty co jsi psala a je jedno jestli čeká maminka jedno nebo více dětí. Já jezdila do Ostravy a byla jsem moc spokojená.
Myslím si že je to vše na doktorovi.
6. čer 2014 v 18:39  • Odpověz
U prvního jen tři, to bylo v 10tt na určení stáří, v 20tt na vady a 30tt poslední. Pak až v porodnici.
U druhého každou návštěvu. To jsem měla jinou dr. a ta říkala, že jí sice pojišťovna zaplatí jen ty tři, ale ona se radši přesvědčí, že je mimčo v pořádku. Takže záleží na doktorovi. Pokud dělá utz častěji, je to na jeho náklady. U toho prvního jsem si vlastně vyžádala jeden utz navíc, protože jsem byla nervozní a platila jsem cca 250,-.
6. čer 2014 v 19:15  • Odpověz
je to určitě normální, záleží na dr. ale měl by určitě udělat utz na začátku pro potvrzení těhu + ty tři co píšeš. Mě dělal na začátku těhu 2x, pak jsem byla na screeningu ve FN ve 13tt, pak na moji žádost asi v 18tt, pak jsem byla na screeningu v 21tt ve FN, a pak mi dělal utz ve 32tt, a to bylo vše.
6. čer 2014 v 19:25  • Odpověz
mě dělá dr. utz každou návštěvu
6. čer 2014 v 19:32  • Odpověz
Každou návštěvu
6. čer 2014 v 19:42  • Odpověz
v Holandsku se dela standardne jen jednou ve 10-12tt. potom jedine, kdyz jsou problemy nebo chce porodni as overit velikost/polohu mimca (a samozrejme pri screeningu ve 20 tt - ten je vetsinou placeny).
To jsem mela pocit, ze fakt nestaci ..
6. čer 2014 v 19:52  •  1 dítě  • Odpověz
Dělala mi ho při každé návštěvě. To znamená 6., 10., 12., 17., 24., 30., 35. a 37. týden.
6. čer 2014 v 19:54  •  1 dítě  • Odpověz
Tři :slight_smile:
6. čer 2014 ve 20:14  • Odpověz
při každé návštěvě mi mudr dělala ultrazvuk a v posledním měsíci od 35tt každý týden....
7. čer 2014 v 07:33  • Odpověz
určitě si můžeš požádat aby ti ho udělala ale musí se to platit jinak jsou opravdu tři :slight_smile: ikdyž moje dr mě taky dělá při každé návštěve jen posledně ne protože cca tři dny před jsem byla na velkém ultrazvuku v hradci ze kterého jsem jí dala výsledky které pročetla...
7. čer 2014 v 08:18  • Odpověz
Ja ti naprosto rozumim. Taky cekam prvni mimi a tri zakladni utz me opravdu nestaci. Jdu do poradny ve stredu tak jsem zvedava na dr jestli me ho bude delat nebo nee. Jestli ne tak si ho ale urcite vyzadam nebo zaplatim, to mi je jedno, ale potrebuju videt miminko a byt ubezpecena ze je vse v poradku. Kam chodis v Brne? Kdyztak pisni zpravu at o tom pokecame :slight_smile:
7. čer 2014 v 09:44  •  1 dítě  • Odpověz
pokud jsi byla na NT, tak to nahrazuje UZ mezi 12-14 tt. Další velký UZ je kolem 20tt a pak kolem 30tt - což jsou oficiální UZ hrazené ZP. Spousta doktorů ale má vlastní UZ přístroje, takže spousta z nich dělá rychlé UZ vyšetření při každé kontrole. Takže pokud máš tahle velká vyšetření v Brně, tak už Ti je Tvá doktorka dělat nebude, protože výsledky z Brna dostane (i když si to v Brně platíš - ale v podstatě tam platíš navíc i to krevní vyšetření, které Ti Tvoje dr. neudělá kromě základních krevních vyšetření). Ber to tak, že dříve neměli dr. UZ vůbec, chodilo se jen na 3 UZ za těhu (ty velké trimestrální screeningy) a to většinou do nemocnice... A pokud Tvoje dr. UZ má a z nějakého důvodu ho nepoužívá při každé kontrole, tak k tomu má asi nějaké důvody... Ale určitě by Ti měla nějaké rychlé UZ vyšetření na požádání udělat.
7. čer 2014 v 10:09  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.