• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
dneska jsem dělala kaši a sekanou, dělala jsem i pro jindry babču tak doufám,že mě nepomluví ted jí to vezl a pozval si i tátu, ale neívm zda přijde, měl jet údajně na letiště pro tchýni, která měla dojet až v noci tak nevím, byla v Nepálu tak jsem zvědavá na fotečky a vyprávění :dizzy_face:
14. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz
holky nevíte jeslti mají už v Tescu vánoční oblečení, chci jen tričko- bodíčko..
14. lis 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ytů......chjooooo, vy máte teda trápení :frowning2: :frowning2: :frowning2: :cry: :cry: :cry: :cry: :confounded: Martínka moc moc moc pozdravujeme.....koukejte načerpat hodně síly a nemocnicím se už, proboha vyhýbejte :stuck_out_tongue_closed_eyes: ......přejeme Martínkovi hodně hodně hodně zdravíčka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Veru.....ona taková nebývala.....dřív jsme spolu vycházely naprosto v poho....chodily jsme i spolu pařit (je o 10 let starší)...a to dost často. Pak jsem ačala chodit s jedním z jejich kamarádů a ona na mne začala příšerně žárlit....od té doby se to vždy na chvíli urovnalo, pak zase pochroumalo a pak zase urovnalo....ale od té doby, co máme Sama je to nejhorší.....na své děti ale vždy byla taková.....ona je miluje, to jo....ale mně přijde takováhle láska hodně divná....vždy totiž dostane nějakej hysterák a pak všem okolo ubližuje.....kamarádí se sousedkou, která má dvě malé děti....4 a 2 a na ulici švagrová působí jako ta, která děcka miluje nejvíc ze všeho na světě....to je samé ťutuňuNu.....a přitom než na tu ulici vyjde, projde nasraně kolem mne a Sama, ani nás nepozdraví a jde si "užívat" sousedčiných dětí.....herečka je to....mladší synovec to hodně řeší, není slepej, takže si nám vždy přijde postěžovat.....i když většinou ani nemusí, páč její záchvaty slyší každej v ulici......no nic....omlouvám se, že si tu tak vylévám srdce, ale už je to na pytel......nebudu řešit ženskou, která je sprostá jak dlaždič a hnusná ke své vlastní rodině.......

Jani....tak Kačí si taky vymyslela marůdkování, jo? Tak ať je brzy vše v poho.....Samvi už je viditelně líp, bez teploty, takže možná půjdeme i cvičit....ještě uvidíme zítra............
14. lis 2009 ve 13:21  • Odpověz
dobrý večer,

jani - v Tescu už vánoční oblečení mají

všem marůdkům brzké uzdravení a žádné nemocnice

jani, leni, helčo - máte u mě ty certifikáty

veru - to je dobře, že se rozmluva se sousedy vydařila

terez - taky přeju, ať to bříško ještě do středy vydrží a pak ať si klidně roste

:wink:
14. lis 2009 ve 21:26  • Odpověz
Díky Mar :dizzy_face: certifikát někdy asi v týdnu, na cvičení nejdeme, kačí má zvýšenou teplotku..a ve čt jsi v ovečce? v út je volno asi že?
15. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
Cau,tak se hlasime,ze uz jsme o.k. - vcera jeste nic moc a dneska parada,akorat trochu sragora zrejme z tech atb,ale to neni zadna katastrofa. zato koukam tady jak se to rozjizdi,to je hruza,chudacci malinkaty! brzy se z toho dostante a zadny nemocnice! nam s ni bylo dvakrat vyhrozovano,ale nastesti nic vic. neumim si to predstavit byt tam kazdou chvili,musi to byt hroznej stres :frowning2: doufam,ze uz to pro vas,ytu,bylo naposled! my mame dneska veget,mamka mi vcera privezla kastrulky,tak nevarim,mam i docela uklizeno,tak jen vytru a vyluxuju a az bude terca spat tak si pustim nejaky dvd a budu zehlit,zase mi+to+tady+nebezpecne+roste!+tak+hezkou+nedeli,venku+je+nadherne,kdo+muze,at+vyrazi+ven,ja+s+tercou+taky+na+chvilinku+pujdu,venku+ji+bude+prijemneji+nez+doma.
15. lis 2009 v 10:19  • Odpověz
to je dobře že je vám líp Leni, Kačí dneska začala kašlat chudák,máme sirup, k dr jí nechci tahat, když to nebude trvat dlouho, teplotka je taky zvýšená, ale nic strašnýho tak snad nebude dr potřeba :stuck_out_tongue_closed_eyes:

chcete tip na vaření- dneska jsem dělala rybu z vánočního speciálu a fakt mnamka teda :dizzy_face: rybu tak 600g osolíte, dáte mletou papriku, podusíte na másle, my teda dali asi půlku, dovářel jindra kačí byla mrzutá jak jí nebylo dobře a chtěla pořád mě, tak jsme zapřáhly i tatku :grinning: pak rybu vyndat, usmažit cibulku,dát sterilovaný žampiony a celou kysanou smetanu 190g povařit a s bramborem a je to super!! :dizzy_face: :dizzy_face:
15. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz
ahojky.....to je dobře, že už je vám Leni, líp....jen tak dál :wink:
Jani, recept zní dobře...... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. lis 2009 v 17:08  • Odpověz
holky mě je tak líto kačky, chudák už v půl7 zavírala očička, tak šla spát, jsem zvědavá jaká bude noc, není jí moc dobře,pořád se chce chovat, nejlépe u maminky, mě je jí tak líto!! :pensive: ještě ten kašel do toho,achjo..
15. lis 2009 v 18:54  • Odpověz
Ahoj,jani to je mi lito,my uz to mame za sebou,ale uplne vim jak ti je. doufam,ze jste tu noc prezily co nejlip... k tomu kasli,nam ten mucoplant na noc hodne pomohl,prvni noc trochu kaslala,druhou vubec a na dnesek semtam zakaslala,ale zadnej extrem,jen si jako odkaslala a spinkala dal.ta masticka na hrudnicek je vyborna,ale je az od dvou let,nam uz moc nechybi,tak jsem ji riskla a terca je temer bez kasle,asi ji to hodne pomaha i s dychanim,pze uz ani nemusim kapat do nosanku.
16. lis 2009 v 08:40  • Odpověz
Jani :frowning2: chuděrka malá :frowning2: :frowning2: :frowning2: Myslíš, že to chytla od Samiho? To by mě moc mrzelo.............. :cry: :pensive: Jak chrupkala?

Simlen....to je nádherná zprávička, že už je Terince líp :dizzy_face: Samimu taky, je bez teploty, ale kašle ještě dost, tak jsme raději na to cvičení nešli, páč nechci, aby tam někoho nakazil

Jinak jsem chtěla napsat, že omezím psaní na Koníka :frowning2: :unamused: Páč mě štve, že jsou tu tací, kteří si naši diskuzi s gustem čtou, vypráví si o nás, některé z nás znají a nemají ani odvahu sem napsat :angry: :confounded: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
16. lis 2009 v 08:53  • Odpověz
jo a docetla jsem RABR tak jsem plna elanu a docela to funguje,jeste teda dost tapu a tim asi bude to,ze to nefunguje uplne,ze terka citi,ze si nekdy nejsem jista,ale to nacvicim a bude :slight_smile: jen v jedny veci vubec nevim co delat,nic me nenapada... vecer kdyz chci terku obliknout do pyzamka a dat ji plinku,tak mi zaleze do postele,prikryje se a dela chrrr pšš a zavre oci a ja s ni nehnu,odkreju ji a ona to zopakuje a kdyz mi po premlouvani a argumentech dojde trpelivost,tak ji chytnu a oblecu nasilim :frowning2: nenapada me nic jak to zmenit,jak ji presvedcit,ze+pyzamko+je+potreba,aby+ji+v+noci+nebyla+zima...+nenapada+vas+neco?+
16. lis 2009 v 08:58  • Odpověz
hele Leni já myslím, že tohle je normální, kačí to dělá taky, když jí nesu z vany,tak jí akorát někdy utřu a šoupne do velký postele, tam jí musím mazat a oblíkat, a to mi ještě kolikrát zdrhne do svojí, takže tohle neřeš!

jinak noc děsná, pořád se budila hodně kašlala, přes den tolik nekašle, ale zase začíná mít teplý čelíčko,ted jsem jí dala spinkat, tak se jí snad uleví, nechce jíst, akorát pije, vypila mlíčko 200ml pár lžiček tvarůžku a sušenky a to je všechno dneska :stuck_out_tongue_closed_eyes: máme Mucosolvan a na noc mi byl doporučen Sinecod kapky, jsou prý silnější než Mucoplan..

chodíte ven s dětma, když pominu Leninu že Teri venku spí? já radši nechci bojím bojím zatím ale doma je to na boudu, už od so jsme doma :astonished:

Teri- nevím,ale řádí to ted hodně, tak snad to nemáme od vás..prosímtě prd na lidi, jak jsem psala taky jsem na tom podobně, nepiš detaily atd a at si každej políbí...
16. lis 2009 v 15:00  • Odpověz
Ze by nas cetly "super mamy ze strednich cech" ? nikdo jiny me nenapada a zrovna tyhle pipky - az na jednu jedinou u ktery me to mrzi - mi jsou ukradeny. jani nam prave ten sinecod vubec nezabiral,ten mucoplant jo,ale mozna to neni sirupem ale tou masti na hrudnicek... kdyz my se s tim pyzamem fakt perem,kazdej den je to minimalne na pul hodiny akce! jeste jsem chtela neco... jo,terka mi ted po o spi hrozne dlouho. nekdy i vic nez 3 hodiny,pak vecer nechce - treba je to tou nemoci,pze ted uz spala tak hodku max 1,5h,tak snad se+zas+srovna.+a+k+tomu+jit+nebo+nejit+ven+-+nechodila+bych+do+kolektivu+a+ne+pri+horecce,ale+jinak+myslim,ze+lehky+provetrani+aspon+na+pul+hodky+udela+i+marudkum+dobre.+jen+se+lehce+projit+nebo+jet+v+kocarku,ale+myslim+ze+venku+je+nemocnym+lip+nez+doma.
16. lis 2009 v 15:19  • Odpověz
uvidíme no..mě se ale nelíbí ten kašel a chodit s ním ven..já ted čtu přibalovej leták v lékárně říkám, že chci na noc, a paní mi radila, at to používám fakt jen v noci, říkám, že mám ještě mucosolvan tak říkám že jo a ono to na noc není a ještě tam píšou že se nemají používat jiný léky na kašel, tak jsem z toho jelen mám teda dávat oba zároven? to mi paní moc nepomohla si vyberte teda!! prý to míchání nevadí..
16. lis 2009 v 15:22  • Odpověz
a s tím spaním jak píšeš je to asi o té nemoci, kačí taky včera sama ležela na gauči a chtěla jít spát v půl7 a to nechce jinak ani na půl8..a v kolik ted teda terča chodí spát? kačí dneska půjde asi taky až tak na půl9 to vidím :confused:
16. lis 2009 v 15:24  • Odpověz
tak kačí spala chvíli, ale má kašel hnusnej suchej a když kašle brečí neívm jeslti nemá bolavej krček to asi nezjistím co? zítra je svátek teplotu má zase zvýšenou jedině jet ráno na pohotovost naší dr jsem se vůbec nedovolala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2009 v 16:34  • Odpověz
ahoj,
jani, Kačky mi je líto, chudinka malá, jinak souhlasím se Sim, že bez teploty je lepší alespoň na chvilku vyrazit na vzduch - zvlášť když je teď poměrně hezky.......

do Ovečky jdeme ve středu, ve čtvrtek jsem pro změnu zase v Praze, ve středu by tam měla být na zkoušku i keramika pro mamči a děti

sim - jééé, já se taky těším až RABR dočtu - jestli se toho vůbec dožiju a na ta CD už se moc těším, pokud bys měla zájem, můžu na oplátku věnovat CD s Montessori v domácím prostředí - jaké si třeba můžeš sama vyrobit pomůcky apod.
16. lis 2009 v 17:56  • Odpověz
jenže my máme teplotu střídavě :frowning2: když se vzbudila, tak jí nebylo dobře brečela hodně a právě se mi zdálo že když kašle, tak pak brečí jeslti jí nebolí v krčku,ale asi to bylo vzduchem, nebo měla sucho v krku, ted pila, snědla jogurt a je to lepší, tak jsem jí dala na postýlku vlhkou plínku, na topení hrnec s vodou..dyžtak ráno pojedeme na pohotovost.tenhle týden radši mezi děti nepůjdeme takže do ovečky až za týden a na cvičení v po nemůžu jdu k dr si dát odstranit pihu takže taky jak bude moci jindra jinak nejdeme..

Na co jedeš Mar zase na seminář, ty budeš za chvíli Pražačka :grinning:
16. lis 2009 v 19:13  • Odpověz
Mar,no to bych urcite rada,me to montessori docela zajima :slight_smile: dneska jsem to objednavala,tak pocitam,ze to 14ti dnu je to doma! moc se na to tesim,pze ty prvni cd od tebe uplne miluju,on je ten sverak stejne genius,uvazuju ze si o nem koupim tu knizku. jinak jani,ja ten sinecod na doporuceni doktora taky pouzivala zaroven s mucosolvanem. vysvetlil mi to tak,ze mucosolvan je na den k vydrazdeni kasle,aby clovek vykaslaval a sinecod je naopak na noc na uklidneni,aby se clovek vyspal,ale terce moc nezabiral a chrmlala i v noci.taky ten mucosolvan se ma dat naposled tak ve tri odpo,pak uz ne.+jdu+se+prat+s+dracici+a+lekama.+dneska+zas+byla+curaci+story,ale+treba+nam+pomuze+na+ten+nocnik,popisu+jindy,jdu+na+ni.
16. lis 2009 v 19:17  • Odpověz
holky kdy začnete péct já už štrachám recepty, píšu seznamy,co koupit to zase bude peněz :confused: minulej rok jsme objednávali od paní i já jsem pekla, jsem zvědavá jak to letos s kačí půjde, já začínám tak od mikuláše zhruba to není tak brzy,ne? co pečete, at máme předvánoční chutě :grinning: :dizzy_face:
16. lis 2009 ve 20:31  • Odpověz
Jani,ja pecu akorat perniky. driv jsem pekla s mamkou cukrovi,ted to patla mamka sama a pak nam trosku da,ja o to moc nestojim a berous neni moc doma,takze ta troska od mamky staci. ja ji zas dam pernicky,bez kterejch se teda neobejdu,ty muzu porad. premejslim,ze na zkousku uz jednu varku udelam ted :slight_smile: i terezce pernicky smakujou. jinak holky,u nas asi pohrbime elma,milujem krtka,kterej ji doted vubec nebral. ma i plysovy krtky,neda bez nich krok,uplne se nam zamilovala,musime o nem porad cist... tak jsem ji k vanocum objednala jeste leporelo s krtkem vesele vanoce,tak snad ji ta laska do vanoc+neopusti.
17. lis 2009 v 06:55  • Odpověz
sim - tak já doufám, že nám Elmo vydrží alespoň do těch Vánoc :grinning: :grinning: , jsou to mršky přelétavý,co :wink:

jani - já to s pečením taky moc nepřeháním - stejně to pak skoro nikdo nejí, jinak děláme klasiku - perníčky, ořechy, rohlíčky, kokosky, pak máme pomerančové kytičky, rumové koule - poslední roky pečeme s mamčou dohromady a rozdělíme si to
17. lis 2009 v 08:23  • Odpověz
...na linecký jsem zapomněla
17. lis 2009 v 08:23  • Odpověz
Dobré ráno, konečně nám ten net jde, už mě to vážně začíná s... :angry: :angry: :angry: :angry: Člověk za to platí a pořád to vypadává :angry: Včera jsem vám psala a když jsem to chtěla odeslat, tak to zase spadlo :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani - Kačky mi je fakt moc líto, chudinak, musí jí určitě bolet v krčku, když pláče u kašlání. Malej měl taky ten Mucosolvan, dávali jsme ráno a odpoledne, je na vykašlávání, měl by jí během pár dnů zabrat, je dobrej :wink: Přeju brzké uzdravení a ať jí je líp bobince maličký :dizzy_face: :dizzy_face: Jinak ven bych taky na chviličku šla, jak by byla bez teplotky, tak bych jí nabalila a šup do kočárku, aspoň na 20 minut. Robin když měl tu angínu, tak jsme taky chodili. Venku je těm dětem fakt líp. Taky hodně často větrej, ať se ty bacily nedrží doma :wink: :wink: :wink:

Sim - je dobře, že se Terezce udělalo líp. S tím pyžamem: napadlo mě jen jedno, zkus jí na noc dávat něco jinýho, než pyžamo, třeba bodýčko nebo tričko a punčocháčky :wink:

No jinak my jsme byli v sobotu v kině a užili jsme si to, konečně jsem trošku vypnula. Naši byli u nás a hlídali a byli z malýho celý poprděný :grinning: :grinning: :grinning: Mamča ho neviděla měsíc, chuděrka :confused: Taky ho vlastně viděli poprvé chodit a pořád si to točili :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Dneska přijedou odpoledne tchánovci, takže další návštěva. To už je pro mě ale takový horší no. Jako oni jsou hodný, ale strašně se s nima ten čas vleče a tchán je takovej nemluvnej a když je tchýně s nim, tak to samý. Jak je sama, tak se rozkecá, prostě super ženská, ale přijde mi, jako by z něj měla respekt nebo co :unamused: :frowning2: No a hlavně doufám, že jestli přivezou něco malýmu, tak mu to nebude malý. Už několkrát mu něco koupila a bylo to malé a to mě pak štve, protože to můžu akorát uklidit :angry:

Jo a Robíček už chodí od soboty krásně venku bez kočárky. Držíme se teda blízko paneláku, ale krásně venku ťapká, je to stejně hezký :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. lis 2009 v 08:27  • Odpověz
Cukroví letos nepeču, Robin dosáhne skoro na linku a zajímá ho všechno, na co dosáhne. Navíc mu ještě nevysvětlim, že trouba pálí :frowning2: I když přemýšlím, že jeden druh bych si přeci jen udělala. Mamča ho dělá nerada, protože je to patlání, ale pak je to dobrý cukrovíčko. Slepovaný srdéčka. Spodek je normálně pečenej a vršek nepečenej, kakao-rumovej a je to slepovaný bílkem. Ta nepečená část je ale docela náročná, nedá se totiž vyválet velká placka, ale musí se po malých kousíčkách :slight_smile: Kdysi to dělala moje babička, jen kvůli mě :grinning: :grinning: :grinning: Mamča taky letos péct nebude, jezdí do práce do německa a bude tam až do 18. prosince, domů jezdí jednou za 14 dní. Takže nám napeče teta :wink: :wink:

Máme jednu novinku, doufám, že to nezakřiknu ŤUK ŤUK ŤUK. Včera jsem byla v ČSOB a tam jsem zjistila, že poskytují 100% hypotéku a že bychom se vešli na částku, kterou potřebujeme na byt. Takže když to dobře půjde, tak bychom mohli mít brzo svoje bydlení a Robíček svůj pokojíček :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: HURÁÁÁÁÁÁÁ
17. lis 2009 v 08:40  • Odpověz
Ju,veru,super zpravy :slight_smile: moc vam preju at to vyjde! a robinek se takhle roztapal,parada,za chvili za nim budes sprintovat :grinning: To tvoje cukrovi zni dobre,ja mam tyhle nepeceny kakaovy hmoty hrozne rada,to asi nejaky kulicky nebo tak neco taky udelam,ale jinak u me proste vedou pernicky - mozna proto,ze je mama nikdy nedelala a tak si je ted vynahrazuju v dospelosti. delate mi chute,jdu se podivat,jestli mam suroviny a zadelam si na ne! jen teda vubec nevim,kde mam vykrajovatka,to bude problem! Mar nas ten elmo intenzivne drzel mozna pul roku a dyl,tak neboj :wink:
17. lis 2009 v 09:46  • Odpověz
Veru to je super že by vám dali hypotéku :dizzy_face: tchánovce přežiješ :grinning:

kačí je líp asi to nebyl krčík, ted nemá ani teplotu, akorát kašel, tak zítra půjdem dyžtak ven :wink: jsme zase sami už mám z toho depky pak jede j.na hokej a vrátí se v nioci včera to samý a já trpím s kačí. jak to leni zvládáš? :confused:
17. lis 2009 v 11:02  • Odpověz
no holky kde jste? :confused: máte všechny doma tatky, co?

Marti- a zítra je něco ve Hvězdičce jen tak ze zvědavosti my nepůjdeme, snad v po na cvičení půjde s jindrou, ale na to cvičení když budeme dobrý bysme se mohly na příští st domluvit, nešel by ještě někdo?
17. lis 2009 v 15:42  • Odpověz
Už jsem tadýýýý :wink: :wink: :wink:
Tchánovci odjeli, návštěva byla v pohodě, vyblbli se s malým a jsou spokojený. Byli jsme venku na procházce bez kočárku, takže jsme jim ukázali, jak krásně chodíme.

Jani - to je fajn, že je malý už lépe, hlavně že je bez teplot :dizzy_face: :dizzy_face:
Na jaký cvičení chodíte? A kdy půjdete zase do tý Ovečky? Že bychom taky přišly.
17. lis 2009 v 16:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.