• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
Ahojky...tak jsem se utrhla od úklidu...a balení dárků, manžel čaruje v kuchyni :wink:

Sim: dík za sms, já se pak už nedostala k odpovědi, byli jsme u Danči :wink: Takže i já samozřejmě gratuluji, páreček - je super že to vyšlo a Terinka bude mít malého brášku :slight_smile: Docela se mi líbí všechna jména, co jsou v kurzu..jsem zvědavá, jak to pak dopadne...
A po novém roce bude koukám kolaudace... :grinning: :grinning: :grinning:

Já jsem asi divná, ale já chtěla klučinu, jako prvního, ale druhou bych brala holčičku :wink: a manžel taky...tak uvidíme.

mn: taky koukám z okna (a máme asi stejný výhled :grinning: no ochladilo se, trocha sněhu by neuškodila...kor na _Vánoce.

Jo chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo na zapůjčení takový ten košík na kolečkách? na přechodnou dobu, máme ted trochu mrzutou kvůli jedné komplikaci...
12. pro 2009 v 11:30  •  2 děti  • Odpověz
ahoj reni,ja taky poprvy desne chtela kluka a taky mel byt,byl to sok,kdyz se narodila ta mala pipka a ted si neumim predstavit,proc jsem chtela kluka,kdyz holcicka je tak uzasna - ale verim,ze se to bude opakovat i s klukem,ze nebudu chapat,proc jsem chtela 2 holky. ono je to v tehu asi zmateny a pak kdyz toho prcka mas,tak ho stejne nemilujes o nic min nebo vic at je to holka nebo kluk. kosik mela janina,ale mam pocit ze taky pujcenej. a pak co vim,tak za nejakej peniz pujcujou nektery porodnice takovy ty vozitka co vypadaj jak nakupni kosik,mela ho tenkrat+michala+na+agatku.+
12. pro 2009 v 11:50  • Odpověz
Uff poslala jsem kuluky ven...a jdu juknout na učení...bordel nebordel, nestihla jsem to uklidit, ale to holt budu muset zvládnout v mezičasech, co bude K. spát :grinning:
Sim: to máš úplnou pravdu, ono pak opravdu platí to známé kliše, že je jedno, co to je, hlavně, že je to zdravý :slight_smile: ale mám radost, že Vám to vyšlo do párečku, možná, že bych si to pak taky přála, al ejá vím, že se asi vrátím ještě do práce, než bude druhé...anebo nevím, teď si to neumím představit, takže ono to tak žhavé asi taky nebude.

Na ty košíky juknu..zkusím něco najít.
12. pro 2009 ve 13:01  •  2 děti  • Odpověz
:slight_smile: Hezké, i když trochu chladné odpoledne.
Sim, ty vybíráš kuchyň? Já taky, mám tu dva návrhy, co jsme si nechali údělat a furt do toho čučím. Myslela jsem, že pořídíme levněji, když je to taková mini kuchyňka, ale musela jsem trochu penízek přidat. Jestli to vyjde, tak ji v úterý půjdem objdnat,aby jsme ji měli co nejdříve. Doufám, že se taky budem stěhovat, co nejdřív.

Reni, to tě obdivuju, v předvánočním stresu, ještě myslet na učení.

My dneska zabíjíme, ale teď je polední pauza. Vůbec nemám tušení, kdy stihnem napéct ještě nějaké cukroví. Máme tepre 7 druhů a na další čas nezbývá. Jediné, co mě blaží je, že už kromě 2 dárků pro Elí (které dorazí poštou příští týdem) mám nakoupeno i zabaleno.
12. pro 2009 ve 13:21  • Odpověz
Reni,ja si vzdycky myslela,ze budu mit jedinacka,max deti tak 10 let od sebe a podivej na me :slight_smile: rok a pul po porodu jsem zase tehule! tyli,jj vybirame kuchyn,mame vyhodu i nevyhodu - vpodstate tim,ze jdem do sluzebniho,tak nebudem nic platit - otazka kolik nam daj najem,kdyz to komplet zrekonstruovali - ale zas si prave nemuzu moc vyskakovat,pze to samozrejme chteji poridit co nejlevneji. ja i pocitala,ze dostanem nejakou hotovou linku,tak me prekvapilo ze ne,ze bude na miru,ale asi mi ty moje napady zkrouhnou. Ja mam taky komplet nakoupeno,ale jsem uplne bez penez a jeste mi chybi balici papir - asi+to+dam+do+toaletaku+:grinning:+.
12. pro 2009 v 16:22  • Odpověz
Sim, ale to by pak byli opravdu originálně zabalený dárky a určitě by se pak taky pěkně vybalovali. :dizzy_face:
Já Elí dárky pečlivě zabalila, ale přemýšlím, jestli je pak bude vubec vybalovat, protože ji to vybalovani nějak nedocházelo ani při svátkách. A taky se bojíme jedné věci, aby nevyndala dárek z krabice a někam ho nepoložila a nesedla do krabice, aby jsme mohli jezdit. :grinning: její nejoblíbenější hra, jízda v krabici. :sweat_smile:
12. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz
Tak s tím nepořádkem doma asi vedeme :frowning2: Protože tento týden jsem ležela v posteli s anginou a doma vládli chlapi. Takže si to umíte představit. Příští týden mě čeká tedy velkožehlení a velkoúklid, asi to bude rovnou vánoční. V úterý dobírám antibiotika, takže v úterý budu moct hned začít. Nebyla jsem z těch léků vůbec odvázaná, ale Vojta je v pohodě.
Počasí je opravdu zimní. Jsme teď na víkendu u rodičů ve Zruči a ve Zbraslavicích byly skoro závěje :slight_smile:
Sim: já bych taky chtěla páreček. Ale uvidíme.. Vlastně je to jedno, hlavně když jsou dětičky zdravý. My jsme třeba do porodu vůbec nevěděli, co budeme mít. Chtěli jsme to moc vědět, ale ani na jednom UZ se Vetřelec neukázal :astonished: Já si celou dobu myslela, že je to kluk a v práci my to všichni taky říkali - podle tvaru břicha. A on to kluk opravdu byl. No, vlastně bychom měli jinak holčičku v modrém.
12. pro 2009 ve 22:29  • Odpověz
Tak u nas taky krabice vedou,terka si do nich leha a dela chrr pss :slight_smile: ale musim rict,ze loni na to ze ji byl necely rok,tak i hezky rozbalovala. mn. Ja bych jeste utery odpocivala - jsem vzdycky s antibiotikama takova unavena, kdyz chci neco fyzicky narocnejsiho delat,tak odpadavam po par minutach,tak se neprepinej. ja uz mam temer cisto,jeste dodelat chodbu a vytrit poradne kazdickej koutecek,ale az v pondeli - dneska jedu k nasim,ale tady byl velkej uklid sakra potreba! a jak ti malej spinka? myslim hlavne v noci,ja prakticky do tercinyho roka moc nespala a strasne zavidela ytusce,martinek spal od+zacatku+ukazkove.
13. pro 2009 v 07:23  • Odpověz
Jinak na cukrovi prdim,ja delam jen pernicky a dam mamce a mamka zase ma nam cukrouvi,ale my o vanocich byvame vetsinou u ni,takze nam staci trosicka na 2x na tacek a hotovo. to te tyli obdivuju,ze do tech starosti kolem baraku mas chut jeste pict. jo,mozna udelam nejaky nepeceny,to je u nas nejoblibenejsi. Pernicky uz jsem pekla,ale uz jsme je snedli,tak musim znova. terince silene chutnali - je po mamince.
13. pro 2009 v 07:32  • Odpověz
Sim: já od tebe chci dárek - rozuměj...jen kvůli tomu toaletáku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hele je to originální :grinning: :grinning: doufám, že máš na mysli klasický šedý drsný papír :grinning: :grinning:
Máš 100%tní pravdu, ono za rok, dva můžr být všechno jinak. Já bych chtěla teda do práce, zas aspoň na částečný, ale ... ono to nějak dopadne.
Cukroví taky bojkotuji, nejdřív jsem chtěla něco udělat, ale prdín na to, něco vyšmelím u sestry a mamky.

mn.: teda to bych seasi zbláznila to nevědět, ale někdy se prostě nedaří a prckové si to echávají jako překvápko. Ani si nepamatuji, že jste to nevěděli...ono se říká, že některé ženské to i vycítí..já teda od zač. tvrdila, že je to kluk, přestože víc lidí tipovalo holčičku.
\To věří, že ve Zbraslavicích je větší zima, možná sníh, je to výš...tak pak opatrně domů :wink: a úklid se nezblázní, a hlavně to za nás nikdo neudělá...ale Vánoce jsou skoro za dveřmi, jde do tuhýho...

naše dítě si pořád cumlá ruku-prsty...což mi nevadí do chvíle, kdy je najedený a pak z toho bleje, dudlík nechce :unamused:
13. pro 2009 v 08:14  •  2 děti  • Odpověz
Já to s tím úklidem přehánět nebudu. Ono v tom malém bytě to zas tak hrozné není.
Jsem s malým ještě u rodičů. Byli tu na návštěvě i tchýně s tchánem, jsou to Moraváci. Takže přivezli novou slivovici. Já samozřejmě neochutnala :frowning2: , ale v noci bylo veselo. V půlnoci začli zpívat a já ve své komnatě krmila našeho Prďocha. Zítra jdu k doktorce na kontrolu a odpoledne si pro nás manžel přijede.
Na pečení také letos prdím. Naštěstí moje mamka peče klasických minimálně deset druhů, takže dostanu výslužku :slight_smile: Jen dneska večer mě čeká zdobení perníčků.

Sim - Vojta nyní celkem spí dobře. Krmíme kolem jedenácté, pak kolem čtvrté a pak po sedmé. No, nesmím to zakřiknout. Ale bylo to mnohem horší. Každopádně delší pauzy bych asi moc nezvládla já, protože mám nadbytek mléka. Ale to si také nestěžuju.

Renat - Naše dítě si teď taky cucá ruku. Objevil, že mimo palce jí strčí skoro celou do pusinky. A to nedělá z hladu. Čekám, kdy to přežene a poblinká se.
13. pro 2009 ve 14:55  • Odpověz
Fuj tak jsem byla s Kubou na chvíli venku a je tam zima, je na nule...ale malýmu to ve fusaku evidentně nevadilo, naopak přijeli jsem s dobrou náladou, těch gromas co vykouzlil :slight_smile: Pak se najedl a spí - zlatá digestoř :grinning:

mn.: tak to i dobrá, řekla bych, že byty asi budeme mít stejné (podobné) a já teda uklízím snad pořád, jsem si říkala, že v malém bytě nejde udělat velký bordel :grinning: :grinning: no zas to není tak hrozné, snažme se to udržovat..
To docela závidím - takové krmení, náš si jede v noci stále ty 2-3 hodiny (dnes v noci fakt přesně po 2 :confounded: , asi dvakrát si dal 4, tak snad se to pak taky naučí. Beru to, že je ještě mlůadší a že to snad přijde :slight_smile:

U nás to taky nedělá z hladu - cucání ruky, no snad ho to pak odnaučíme.

Jdu si asi chvilku dáchnout :slight_smile: a pak učit, co malý dovolí.
13. pro 2009 v 15:18  •  2 děti  • Odpověz
ahojky zdravim při velmi chladne neděli :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mam prosbičku nechcete někdo plinky pemprsky 2 mam dva mega baliky koupila jsem je dvojčatkum od brachy k vanocum a oni mi nějak přibirají a 2 jim už nebudou je to 216 plen za 670 kč ale učet už nemam kupovali jsme je v makru :frowning2: :wink:
13. pro 2009 v 15:51  • Odpověz
helčo: my máme ještě velký balík a půl a myslím, že to tak akorát vyjde...ale třeba někdo upotřebí :wink:
13. pro 2009 v 17:25  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky, tak jsem po dloíuhé době mezi vámi. Taťka nám odešel na noční a já mám konečně volný PC. Poslední dobou je u něj pořád nalezlej a stahuje filmy, přitom jsme ještě žádnej z nich neviděli :grinning:
Nějak jsem nedočítala, tak se omlouvám, že nereaguju. Pokud mě mrňous nechá, tak se pokusim něco dočíst.

mn. - vítej mezi námi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Koukám, že máš teprve malýho cvrčínka :dizzy_face: :dizzy_face:

renat - co Kubíček??? jak rostete??? A je hodnej???

Marlan - jestli nakoukneš, objednávala jsi už ty hrnečky??? Abych ti kdyžtak dala peníze.

Jo a jinak jak s tim srazíkem ve středu???

V úterý máme jít na očkování, ale mám obavy z toho, aby jsme nechytli reakci nějak na vánoce. Myslíte, že by se to očkování mohlo odložit až na leden??? Malýmu bylo v pondělí 15 měsíců. Zkusim tam kdyžtak zavolat a přeobjednat se, jsem zvědavá, co mi řekne.
13. pro 2009 v 17:54  • Odpověz
Helen: Já dala jeden balík dvojkových plen ségře, která čeká miminko v březnu. Koupila jsem poprvé Tesco pleny a ony jsou jen do 5kg. My už máme 5,5kg, Otesánek. Plínky jsem pomalu nedopla :frowning2: Ale objevila jsem stránky www.raj-plinek.cz. Jen by se muselo domluvit více maminek, aby se vyplatilo to poštovný.
13. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz
helen - někdo se tu určo najde, kdo si ty plenky vezme. Jsou za dobrou cenu a je tu teď dost těhulek, jen to možná budeš muset občas připomenout :wink:
13. pro 2009 ve 20:40  • Odpověz
Ahojky, tak dnes musím malého pochválit :wink: kojili jsme v 9..a pak usnul (po kooupání max. na 20min. prostě jak usínal před osmou, to už ne :unamused: :unamused: ) ale pak kojení v 1, 4...v 6 se vzbudil - tlačil, jíst ještě nechce, tak tady posloucháme, houpeme apod.a asi ještě zabere.

Veru: no ahoj, koukám, že manžel si dělí filmotéku :grinning: no třeba bude někdy čas si to pustit (v důchodu :grinning: :grinning:
A co Robísek?? už určitě běhá jedna radost, co?? a nějaké další pokroky jsou taky patrné...ty d+ti fakt rostou y vyvájí se snad ze dne na den...

jinak děkujeme za optání, nám se daří dobře, Kubíček roste jedna radist, už má cca 5,2kg :astonished: :astonished: zatím mu chutná... :slight_smile: no a my se těčíme na Vánoce až bude cipísek pod stromečkem :wink:
14. pro 2009 v 06:53  •  2 děti  • Odpověz
ahojky jojo těhulek je tu dost :wink:
renat malej roste jako z vody co jsou to zlatíčka :wink:
jo uplně bych zapoměla ve středu nedorazime s Viki je nemocna a na kontrolu jdem až ve čtvrtek :frowning2:
sim dvd a knihu ti na srazik pošlu ještě nevim pokom ale nějak to zařidim :grinning: ježíšek nam dvd elmo přinesse :wink:
14. pro 2009 v 08:33  • Odpověz
Reni - to je dobře, že takhle krásně přibíráte, jen tak dál. Noční kojení máš taky v pohodě, neboj, časem se to upraví a dočkáš se i první prospané noci :wink: :wink: :wink:
Malej už lítá jako o život, teď dostal nové zimní botičky a řekla bych, že v nich běhá líp, než v těch podzimkách, takže mu byly ty podzimní asi trošku na fest :confounded: :slight_smile: Naučil se také vylézt na gauč, takže na něj pořád ječim, ať udělá hačí, ať neskáče. Včera jsem ho jen tak tak chytila, jinak by letěl přímo na hlavu. Je to teď na palici :astonished: :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale na druho stránku je to moc hezký.
Jinak ty Vánoce určitě nudou o dost hezčí, ale myslim, že příští rok si je užijete ještě víc. Letos z toho Kubíček nemá rozum. Já se taky těším na ty letošní, malej už má radost z nových dárků, takže to rozčarování a překvapení v těch dětských očičkách bude určitě náadherný zážitek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. pro 2009 v 08:35  • Odpověz
Holky, malej mě začal normálně terorizovat. No spíš mě mlátí, když se mu něco nelíbí a stačí jen maličkost. Zkoušela jsem na něj i zařvat, nebo naopak dělat lítostivou a ať udělá malá, ale nic nepomáhá. Už jsem mu to i oplatila, že jsem ho plácla přes ruku, ale to je asi taky špatně, protože si bude myslet, že je to normální a bude mlátit dál. On buší i do gauče, do hraček, prostě co je po ruce. Janinka s tim myslim měla zkušenost, ale ta tu není. Nevíte, jak na něj???? Dělá to většinou, když mu něco zakážu, nebo se mu něco nedaří. :frowning2: :frowning2:
14. pro 2009 v 09:50  • Odpověz
Tak já musím teky malého pochváli. Blbnul kolem půlnoci a pak až v šest.
Renat: My jsme krmili po 2-3 hodinách až do 7-8 týdnu. Teprve poslední 2 týdny je lepší.
Holky chtěla jsem se optat, jak jste slavili s takovýma malinkýma skřítkama Vánoce? My s manželem řešíme, zda máme kupovat nějaké dárky Vojtíškovi. Bude unešený ze stromečku, máme vánoční garderobu, teď mu zpívám koledy a on do toho houká. Jistě bude velké focení. Ale s těma dárečkama stále nevím.
Verco: Kamarádka má už starší holčičku. Ale říkala, že kolem roku jí Sárinka midlila po hlavě. Prý si pořídili druhé mimčo a Sárinka byla najednou jak vyměněná. Zlatá holčička. Dobrá rada nad zlato :slight_smile:
14. pro 2009 ve 12:16  • Odpověz
mn. - dobrá rada, ale bydlíme teď ve 2+kk, takže druhé dítko bude až budeme mít větší byt. Teď sháníme právě nějaký větší, chceme ho kupovat. No Radek mi taky řekl, že když druhý dítě, tak asi skončí na drogách, aby to zvládl :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Dělá si srandu. Já bych taky chtěla druhý, ale na druhou stránku vidim, jak moc potřebuje péči teď Robin a ještě do toho druhý??? Asi počkáme tak rok nebo dva.

Jinak první Vánoce? No Robíčkovi byly min. rok 3 měsíce, takže podobně jako u vás. Byl vyprdnutý ze stromečku, jak se třpytil, ale dárků jsme moc nekupovali. Jen nějaké chrastítka, teplákovku, ale jinak plno blbin dostával průběžně pořád. Slavili jsme je u rodičů a večeřeli jsme v místnosti, kde byla i postýlka. Robin byl během večeře v postýlce. bylo to ještě takový nijaký. Letos to bude určitě hezčí. Takže s dárkama to nepřeháněj, stejně z toho Vojtíšek nebude mít rozum. :dizzy_face:
14. pro 2009 ve 12:25  • Odpověz
ahoj holky,

tak jste to tady docela rozjely - to bude mít Janča radost

verca - určitě Ti poradí Simlenka, která už má přečtenou skvělou knihu Respektovat a být respektován (já se na ni chystám během Vánoc)

hel - vy z těch nemocí nevyjdete, co? věci pro Léňu klidně ve středu před 10 vyzvednu, jo, u 2 elmáků nemáme češtinu - ještě musím projet asi 3, jinak další jsou OK

sim - Vojtíšek je moc hezký jméno, je fakt, že je teď dost dávaný, ale jak píšou dnes na netu, babyboom skončil, tak jich v tý třídě nebude tolik :grinning: , jen se mu sejdou narozeniny se svátkem, co, ale pokud bychom měli holčičku, tak asi pořád chceme Karolinu, tak by to bylo úplně stejný jako u vás
14. pro 2009 ve 12:57  • Odpověz
Verco: Já si s tím druhým dělala srandu. Ona ta kamarádka je trochu dobrodruh. Protože když začal zlobit Tomášek, tak si adoptovali malou Romku. A to mají doma ještě slušný zvěřinec :slight_smile:
S těma Vánocema jsem si to taky tak myslela. Nám nebudou ještě ani tři měsíce. Po Štědrém budeme dělat okružní jízdu za prarodičema a tam těch dárků bude taky dost.
14. pro 2009 ve 13:02  • Odpověz
jinak sraz ve středu platí - v 10 otvírají, tak se tam hned nahrneme :grinning: , ten dětský koutek je opravdu pěkný
sim - mám pro tebe ty úvazy :wink:
14. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
mar to by bylo super kdyby jsi se stavila ,nevěděla byy jsi o někom kdo by si koupil plinky dvojky pemprsky :frowning2:
14. pro 2009 ve 14:05  • Odpověz
tak jsme zpět od dr., vše v pořádku :slight_smile: malý prospívá, takže paráda
jdeme až zad v 3M a to nás asi řeká očkování...hexa a prevenar...který prý od nového roku platí pojišťovna

mn.: tak už jste doma?
I nás Vánoce jsou ještě pasé, malý teda podle mě bude sledovat stromeček, to on už hezky "čukákuje", al ejinak mu to bude asi jedno...nějaký dárek máme - knížku pohádek (s těma schci začít co nejdřív - se čtením :slight_smile: nějaké potřebné věci apod. Určitě něco dostane od rodiny, jinak to neřešíme.
Jinak na oběd pojedeme k našim na Žižkov a pak budeme doma :slight_smile:

Srazík si holk yužijte, :slight_smile: já tu na dva dny budu mít teď pomocnou ruku - taťku, tak v případě potřeby pochová, a bude jezdit na prochajdy a já tu uklidím a budu se učit :slight_smile:
14. pro 2009 v 15:27  •  2 děti  • Odpověz
mn.: tak jsem ho asi včera obvinila omylem, i přes den si dává rozestupy tak 3-3,5 hodiny...no snad už mu to vydrží....
14. pro 2009 v 15:28  •  2 děti  • Odpověz
Renat: Ještě jsme ve Zruči. Děda jel s malým na procházku. U doktorky jsem dopadla dobře. Takže počkáme na manžela a frčíme domů. A zítra začínám - žehlení, uklízení a jeden druh cukroví.
Vojta zas přes den pije často. Někdy vydrží i 4 hodiny. Ale většinou tak 2 hodiny. Pořád by jedl :astonished:
Ke komu chodíte k dětskému? My také jdeme v lednu na prohlídku, rovnou dostaneme hexavakcinu a prevenar máme též zadarmo. Jen nevím, zda to necháme píchnout týž den nebo s dvoutýdenním odstupem.
14. pro 2009 v 15:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.