• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
Ahoj....
doufám, že se máte fajnově a užíváte zimních radovánek....Sam je ze sněhu nadšenej.....já už teď taky, od minulého čtvrtka jsem byla nějaká marodná, takže jsem ven moc nechodila.....
7. jsem byla v Praze na screeningu a mimi je v pořádku......prý ale nadprůměrně pohyblivé.....k tomu placenta na zadní stěně, takže se mám na co těšit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
No a se Samim jsem byla včera u očního......zdálo se nám (už nějakou tu dobu), že občas šilhá.......šilhání bohužel potvrzeno :frowning2: :unamused: Samík trpí tzv. akomoditním šilháním, jehož příčinou je dalekozrakost a vyskytuje se u dětí kolem dvou let. Takže to znamená, že při zaostřování na blízko se tak moc snaží, až u toho zašilhá (aspoň se nám konečně vysvětlilo, proč někdy šilhá a někdy ani ne).....naměřili mu 1,5 dioptrie na každé očičko. Tato vada je naštěstí vratná....a to jak šilhání, které je důsledkem, tak i jeho příčina - dioptrie. Ale musí nosit brýle :cry: :astonished: ....zatím mu napsali 0,75 na každé očičko, po 4 měsících mu je zvýší......aby si přivyknul. Včera jsme hned šli do optiky a když jsem Sama viděla v brýlích, rozbrečela jsem se.....nějak jsem to nemohla rozdýchat. Zdálo se mi, jako by přede mnou stálo uplně jiné děcko.......ta změna je opravdu příšerná. Myslím si, že mu ani nesluší.....teda popravdě, ještě jsem snad neviděla tak malé děcko, kterému by brýle slušely.......vypadal jako nějakej profesůrek, taková zmenšená kopie dospěláka.....no, nemohla jsem to rozdýchat.......dnes už se za to hubuju, páč jsou na světě horší nemoci či tragédie, že? No, budeme muset nějakou tu dobu s brýlemi přežít......včera se zdálo, že se Sam na brýle těší, dokonce se naštval, když mu je sebrali a řekli, že budou až za deset dní.....on si je chtěl hned vzít......tak snad mu to vydrží......jinak nevím, jak bych ho celej den honila s tím, aby je nosil......
Toť ve zkratce naše poslední týdny.......
14. led 2010 v 08:37  • Odpověz
ahojky holky..

copak to tu čtu
terez.. to je teda blbý viď? To si neumim představit Martina s brýlema, i když si občas nasadí tady ty moje, docela mu slušej, jakože vypadá starší, ale že by je měl nosit pořád, to bych z toho byla taky špatná, to si nevyčítej, prostě je to pro mamky těžký, když viděj, že prcek musí mít něco jinak než ostatní děti, vím, o čem mluvím, já teď zase hrozně trpím, když malýho pustím na sníh a on sotva chodí !! Nohu táhne, jakoby nebyla jeho skoro nechodí a je mi taky dobreku. Ostatní děti řáděj ve sněhu, dělaj dřepy, předkláněj se, pobíhaj, martin nemůže. Chjo.. tak jsem zvědavá, kdy se ta noha rozchodí... nevíte někdo za jak dlouho od sádry by tam mohl zase jakž takž chodit? :frowning2:

Jdeme ven, chodíme každej den, ale tahám kočárek sněhem a lidi se zastavujou, jaký je to hrozný, že po třech dnech od sněžení jsou ještě chodníky plný sněhu, taky to nechápu, hlavně, že je to nasolený, ale 20 centimetrů tam toho ještě leží. Zatím jsem z toho teda nepotratila, ale asi to není moc zdravý se s tim takhle tahat a jelikož martin nechodí, musím s kočárem.... njn, pořád něco.

Nechystáte někdo nějakej srazík? :slight_smile:
14. led 2010 v 10:57  • Odpověz
Ytů.......netuším, za jak dlouho Martínek nožku může rozchodit.....ale snad brzy.....vždyť je to děcko a ty jsou nezmaři :wink: Nevyzkoušela jsi jezdit místo s kočárkem s bobama? My takhle teď jezdíme a jsme spokojení oba dva.....
Já vím, že ty brýle opravdu žádná trága nejsou, ale asi jak jsem teď těhu, tak jsem i přecitlivělá......včera jsem na tom byla hůř než dnes......ani si nedokážu představit, co všechno jsi vydržela....máš můj obdiv....to samé i Martínek, páč ten je mooooc statečnej......snad už nebudete mít žádné velké trápení......tfuj tfuj tfuj
14. led 2010 v 11:21  • Odpověz
ahooooooooooooooooj :grinning:
14. led 2010 v 11:27  • Odpověz
ahojky maminy :grinning:
ytu.a jak dlouho už to ma sundany :confused: to ti v te nemocnici ani neřekli kdy by se mohl rozchodit a jak to dopadlo už to ma malej v pořadku
marky-malej se těší tak to bude dobry hlavně jak řikaš neni to nic hroznyho zviknete si oba uvidiš :wink:
holky ja bych vas tak rada viděla nechcete se se stavit třeba přišti tyden ve středu dopo to jsme sami :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2010 v 11:32  • Odpověz
Ahojky,
tak my si taky užíváme snížku. Eliška by mohla být venku pořád, ale ani tady to moc nejde. Sněhu všude kupy a když jede auto, tak to skáčem rovnou do závějí. :slight_smile: Doma nám taťka vyházel kličkovatý pěšinky, tak běháme v nich. Fotečky mám na FB, ale jak bude chvilka, tak přihodím i sem.

Info pro kutnohoračky. Dneska jsme poprvé od sněžení byli s manžílkem v Hoře, potřebovali jsme zasklít okno a do Rosmana. Na náměstí jsme teda nebyli, ale u Rosmana jen co mají vyhrnutý před krámem oni. U morovýho sloupu kupy sněhu a pouze ušlapaný a uježděný sníh (odtamtud ho rozhodně neodvážejí).

Markyz, brejličky nejsou žádná tragédie. Znám dvojčátka, který měli taky brejličky asi od dvou let. Hlavní je, že to vypadá, že se Samíkovi líbějí a třeba se to brzo srovná a nebudete je potřebovat.

Ytu, nebyly by na ty zasněžený chodníky lepší sáňky? S kočárkama je to fakt teď těžky.

Tak já pádím, za chvilku nám přijedou vyměřit kuchyň a pak jdem s Elí na stříhání.
14. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
my boby nebo pekáč nebo cokoli nemáme.. nic nemáme :frowning2: leda u rodičů, ale ty jsou teď z ruky..
14. led 2010 ve 14:08  • Odpověz
sundany to ma asi 9 dni, moc nam toho v HK nemocnici neřekli :frowning2:
14. led 2010 v 17:18  • Odpověz
Ytů......my máme dvoje boby, můžeme vám jedny půjčit.......kdyžtak se ozvi........mohlo by se to malému líbit...... a nebo víte co? Na zahradě máme takovej pidikopeček, kde jsme udělali Samimu dráhu na bobování.....nechcete si přijít zajezdit? To platí samosebou pro kohokoli........ale hodilo by se nám to jen zítra, v so jedeme pryč, v pondělí mám doktory......a pak nevím, jak to bude se sněhem.......ale pokud by vydržel, tak se můžeme sejít i kdykoli potom...... :wink:
14. led 2010 v 18:17  • Odpověz
a jinak......moc děkujeme za podporu :wink:
14. led 2010 v 18:17  • Odpověz
děkujeme.. klidně bychom přišli, rádi, ale zítra mám nabito, 2 doktory a po neděli to bude podobné, každý den něco.. tyjo ale ty boby kdybyste měli na půjčení.. to bych zvážila, opravdu by to nevadilo?
14. led 2010 v 18:43  • Odpověz
Ytů....to je škoda, ale chápu, že toho máte dost......půjčit boby ti klíďo píďo můžeme, páč předevčírem Sam dostal od souseda boby s volantem a ty naše původní-obyč nám tu leží......Sam chce zrátka pořád řídit ty volantový :grinning: Takže pokud bys měla zájem, stačí brnknout, nebo napsat sms a dohodneme se.......Já dám vždy Samimu pod prdelku polštářek a jdeme třeba nakupovat, v obchodě hodím boby pod vozejk a pohoda jazz :wink:
14. led 2010 ve 20:08  • Odpověz
Ahojky holky, :dizzy_face:

Marky - to je mi líto, že musí mít Samík brejličky, ale snad se to časem srovná a přesně jak jsi psala - jsou na tom děti o dost hůř. Na tohle se neumírá a ani ho to nebolí. navíc se na brejličky těší, tak to ber spíš z tý pozitivní stránky. Já vím, je moc maličkej na brýle, ale co se dá dělat. Kdyby je nezačal nosit, tak by se mu zrak jen zhoršoval. :pensive:

Ytu - to je fajn, že jste bez sádry. Nožička se snad časem rozchodí, ale měli byste asi taky byste měli chodit na nějaké cvičení nebo rehabilitaci ne???

Jinak co se týká toho sněhu, tak je to fakt katastrofa, tady u nás nejsou chodníky prohrnutý vůbec, jen prošlapaný. Od pondělka tu máme naštěstí sáně i s operkou pro malé dítě, takže jsme v pohodě. Půjčila mi je ale kámoška z Rumburka a táta mi je musel dovézt. Do té doby jsem vyjížděla jen v s kočárem a byla to katastrofa. nadávala jsem jak špaček a když jsem tlačila kočár přes závěj na chodník, tak mi nějaký lidi říkaj, že by to chtělo sáně. Tak jsem jim naštvaně odsekla, že kdybych nějaký měla, tak bych je vytáhla. Chytrost nade vše :angry: Teď už je naštěstí máme, malýmu na ně dávám fusak z kočáru a je mu krásně teplíčko :wink:

Jinak to vypadá, že bychom se mohli brzo stěhovat. Vyřizujeme hypo a máme už vyhlídnutý byt. V sobotu podepíšeme papíry k úvěru a pak budeme jen čekat, co řekne odhadce. jestli odhadne cenu bytu na míň, než stojí, tak jsme v háji. Tak nám držte palečky prosím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. led 2010 ve 21:42  • Odpověz
Marky: Jako máma si dokážu představit, jak jsi smutná, že Samík má brejličky. A ty hormony ještě dělají svý :frowning2: A jak píšeš, jsou mnohem horší věci. Ale já jsem jako malá měla taky brejličky. Nesnášela jsem je, ale zvykla jsem si. Je dobře, že se na ně malý těší. Dřív děti s brýlema byly exoti, dneska jich je mnohem víc. Naší se snažili mi vysvětlit, že jsem tím originální a je to moje přednost. Nevím, ani kdy, jsem je přestala nosit. Teď je mám od 21. Ale to už zas kvůli něčemu jinému.

Jo, v Kutné Hoře je to taky se sněhem děs. Jenže na sáně jsme ještě malinkatý, tak se pereme se závějema :slight_smile:
14. led 2010 ve 22:51  • Odpověz
Díky :wink:
15. led 2010 v 08:16  • Odpověz
mn. ......takže tobě se zrak po nošení brejliček taky zlepšil? To bych si moc přála......já osobně brýle nemám ráda.....mám je mít na dálku a vyhýbám se jim jak čert kříže.....a přitom na dálku fakt špatně vidím.....to mám od gymplu, asi tak od 17........každej rok si dávám předsevzetí, že si dojdu na oční....páč mám ten zrak horší a ty minulé brýle mi určo nestačí.......a pak to jen a jen odkládám.......V brýlích jsem se necítila dobře, nemohla jsem z nich číst z knížky, pohybovat se v nich, motala se mi a bolela mě hlava.....tak jsem se na ně vybodla a nasazovala jen na tabuli při přednáškách......No, teď asi, když už je bude nosit i Sam, si snad na to oční opravdu zajdu......
15. led 2010 v 08:22  • Odpověz
Markyzko:vím co asi prožíváš,protože nám toto hrozí u Terinky taky a myslím,že půjde úplně o to samé,myslím,že bychom brýle měli už od září,ale vzhledem k tomujaký má Terinka panickýstrach z doktorů(to co dělá bych nikomu nepřála zažít)jsme odvolali vyšetření,protože to bychom jí museli 3dny před vyšetřením rozkapávat očička aby se jí jakoby umrtvili a potom to samotné vyšetření tam musí být určitou dobu maximálně v klidu,takže to u nás nehrozilo.
Někdy na jaře se tam chci objednat znovu,takže se snažím už ted nějak srovnávat s tím,že ty brýle mít bude.
Ale myslím si,že Samíkovi budou slušet-je to fešák a nějaké brýle mu to nezkazí :wink:

Jinak my už máme v domečku nataženou vodu a elektriku,příští týden děláme sádroše,tak už se těšíme
15. led 2010 v 10:02  • Odpověz
Cau kocky,ja se hlasim po milionu let,mala promarodila cely vanoce,na silvestra jsme byli na pohotovosti s horeckou pres 40 a tenhle tyden pro zmenu v nemocnici ja - udajne s vysokym tlakem,ale uplne zbytecne - jen ta sestra stale nevi,jak se meri tlak,grrrr! v nemocnici tlak 120/70 ale drzeli me tam na pozorovani :frowning2: nastesti je to za nama a ted uz bude jen dobre. pomalu stehujem veci do novyho,ikdyz s tim snehem to ted nejde,tak aspon balim a pripravuju... marky,je mi to lito,ale urcite si na samicka brzy zvyknes i s brejlickama a je dobre ze je nosit chce :wink:+je+to+neprijemny,ale+nutny+a+neni+to+navzdy+:wink:
15. led 2010 v 10:16  • Odpověz
Mn,doktori jsou vyborna knizka! ja ji miluju a cetla jsem ji 3x . muj pajuna temer necte,hned bych s tebou menila :grinning: ja ted propadla Stmivani - je to sci-fi spis pro pubertaky,ale nadhera,ctenarum doporucuju,nebudou litovat.
15. led 2010 v 10:25  • Odpověz
Sim:já jsem Stmívání zatím jen viděla,ale pozor během týdne už 3x!!!!!Asi jsem se zamilovlala :grinning:
15. led 2010 v 10:41  • Odpověz
Terki,film je docela hezkej,knizka je dokonala,celou dobu co ctu,tak jsem uplne napjata nebo dojata a tak :grinning: je fakt vyborne napsana,uz ctu druhej dil a dalsi dva mam koupeny,sedela bych u toho nonstop - na to byla ta nemocnice dobra,byl cas na cteni :slight_smile: jestli rada ctes,bude se ti to libit a film hodne klesne - ale mam taky zavislost,bud ctu nebo u filmu uklizim,zehlim,varim... :grinning: jak prdla pubertacka :grinning: .
15. led 2010 v 11:13  • Odpověz
Ahoj holky, teda člověk se tady chvilku neukáže a tady to žije :wink: si to začnu brát osobně :grinning: :grinning:
Sim: jsem ráda, že jsi doma, i když tvůj pobyt v nemocnici zdá se býti opravdu neopodstatněný, ta sestra by měla jít na kurz měření tlaku, no sice se to kontrolovat musí, ale je záhadné, že vysoký vyjde jen u ní. Koukám, že ti tytýdny naskakují jedna radost..za chvíli se zas bude rodit.

Ahoj Ytu: to je super, že už nemáte sádru, neboj nožička se rozchodí a Martínek pak bude běhat jedna radost a vše si vynahradí...

Markyzko: neboj, Samík si na brejličky zvykne (když je nechtěl ani vrátit v optice) a ty na Samíka s brejličkama taky. Věřím, že tě to trochu rozlítostnilo. No v dnešní době asi žádný prďolka není úplně bez trápení...i my bychom mohli přispět do mlýna :unamused: bohužel.

mn.: tak jak ve městě? nezapadla si?? Já bych potřebovala do banky, asi to dnes risknu.

Jinak se učím...termín státnic se blíží den ode dne :angry:
15. led 2010 v 11:41  •  2 děti  • Odpověz
Terki......teda, tak to moc držíme pěsti, aby se malá umoudřila a to vyšetření vydržela....a hlavně, aby bylo vše v pořádku......tfuj tfuj tfuj......Sam se doktorů nebojí, poslouchá na slovo, všemu rozumí a spolupracuje, takže opravdu pohoda......my byli u Vokála na poliklinice, rozkapávali jsme 5 dní předem, ráno i večer (a pokaždé mi Sam za to poděkoval)......pak vyšetření s takovým přístrojem, kde si Sam musel opřít bradu a čelo a sledovat obrázek a nikam jinam nekoukat-tam se měřili dioptrie, pak ještě byl vyšetřený nějakým kukátkem se světýlkem.......

Simlen.....teda, vy jste si užívaly.....chjo :frowning2: :cry: ......Janča mi to říkala, páč jsem vás chtěla pozvat k nám domů, aby si děcka pohrála.....raději jsem nevolala, páč jsem nechtěla moc rušit.....Hlavně, že už je vše v poho.....a co Terince vlastně bylo? A k měření tlaku.....no comment :angry: :confounded: Zvládli jste to a teď už žádný marůdkování ani povalování se po nemocnicích, jasný?????? :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Renat.....kdypak máš ty státnice? Budeme na tebe moc myslet.......
15. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
No,ja vlastne nevim co ji bylo,nejdriv mela horecky pres 40,ale zvladala jsem to doma,po 2 dnech uz mela jen pres 38,ale nakonec jsem jela k dr a ten nam vpodstate nic nedal ani neporadil,pak 3 dny dobry a najednou zas pres 40 a to neslo vubec srazit,na pohotovosti ji vzali krev,rekli ze ma nejaky zanetlivy hodnoty nebo tak nejak a dostala atb,ale i tak se s tim prala dlouho. ted uz je dobra a uz to tak zustane a u me to bylo tim,ze mi nikdo neveril,ze jsem vporadku,a dali na to,co rekla sestra,ale priste reknu dr at mi meri tlak+sam.
15. led 2010 v 19:15  • Odpověz
Ahoj :slight_smile: reni,nj kdy mas statnice? zvladas? ja si to vubec neumim predstavit,ze s mrnouskem studuju. ze zacatku jsem sice pohodove vse stihala,ale ty chvile klidu jsem pak radsi odpocivala nez se ucila. terezko a ty uz mas doufam po nevolnostech,co? ja mam dneska pernej den,bude oslava,tak jdu patlat jednohubky a tak :wink: mejte se
16. led 2010 v 08:13  • Odpověz
Ahoj..no státnice mám už 9.2. :frowning2: no nevím, nevím. Učím se (Sim, naštěstí je KUba fakt hodný a nechá mě, noci jsou parádní, vetšinou je do 20hod tuhý a já večer tak do desíti sedím nad otázkama, plus něco přes den /když spí u okna, nebo jde třeba někdo na prochajdu..., začala jsem docela brzo...takže relativně stíhám, horší je to s pamětí, už teď mi přijde, že se mi to všechno slilo a neumím prakticky nic). no hele jdu to zkusit, chci odjet s kladným hodnocením, ale pokud by to náhodou nevyšlo, tak se to nepos.... (nechci se tím stresovat, kvůli Kubovi, vycítil by to). Kdyžtak si to zopáknu v kvetnu (což samozřejmě nechci, ale člověk nikdy neví).
Prošla jsem už při 2 státnicích a nikdy to nějak extra nebylo o tom, zda se člověk učí měsíc, dva, nebo dva týdny...je to o štěstí (na otázku, na náladu zkoušejícíích apod. a to nijak neovlivním).

No jdu se učit... :grinning: :grinning: :grinning:
16. led 2010 v 10:27  •  2 děti  • Odpověz
ahojky.. tak koukám, že asi mela Terka narozeniny a k tomu zřejmě bude ta oslavička, ne?
Jestli je to tak, tak přejeme všechno nejlepší a hlavně už to zdravíčko..

my včera měli hroznej den, byli jsme u doktora s nožkou, tak asi dobrý, ale malej na ni moc nestoupá, šetří ji, mě se zdá, že až moc tak jsem se lekla, aby to vůbec rozchodil :confused: ale snad jó... problém je, že já jsem sádru nikdy neměla a ani manžel, tak nějak nevím, jaké to je po jejím sundání. No a pak včera ještě s manželem hádka drsná, asi taky ty moje hormony a on měl zase stres z práce, že na něj chtějí hodit nějakou škodu, ale nemůže zato.. tak aby neplatil, takže jsme se pohádali, ale už dobrý, je to teď docela naprd období, a ten sníh do toho mi vůbec nevyhovuje, ještě strašej, že zase bude sněžit :frowning2: mimochodem se bojím, aby zvládla ty dva prcky najednou.. nějak si to vůbec neumim představit.. nemůžete mi někdo naznačit, jaké to bude? :slight_smile: :slight_smile:
16. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
Ytu,mela jsem to samy,strach jak to budu zvladat a taky i o ty city,kdyz terinka je moje vsechno a najednou se to nejak ztratilo a spis se tesim :slight_smile: martinek je rozumnej klucina,urcite to u vas bude v klidu,uvidis :wink: ja pak podam hlaseni jak to u nas vypada,az to maly vyprdnu ven... dekujeme za prani,vcera byla oslava,vsechno jsme snedli a vypili,oslavili a mame dvouletou slecnu. dostala kalhotky,aby zacla zkouset nocnicek a hned je pocurala,ale muzu za to ja,ona hlasila,ze chce a mne nedoslo,ze nema plinku - tak treba to s kalhotkama pujde,uvidime.
17. led 2010 v 10:01  • Odpověz
sadru jsem taky nikdy nemela,jen pamatuju,ze bracha po sundani vubec chodit nechtel,ze mel vlastne obe nozicky uplne ochably po tech 2 mesicich a chvili to trvalo,nez zase zacal,ale je to uz 10 let,tak si to tak nepamatuju :frowning2: reni,mas vyhodu,ze jsi z toho uciciho se kolotoce uplne nevypadla,ja jsem zvedava na sebe,az se na tu skolu vrhnu. chtela jsem zacit v zari,ale vzhledem k druhymu mimi to odkladam bud na posledni rok matersky anebo az pri praci,ale rozhodne si udelam ten asistentskej kurz,abych uz mohla delat tam,kde me to bude bavit.
17. led 2010 v 10:08  • Odpověz
Jo a musim se pochlubit,pze jsem z toho uplne nadsena - co jsem se vratila z nemocnice,tak mi terinka rika maminko nisto mami X-) uplne bych ji v tu chvili laskou sezrala!
17. led 2010 v 10:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.