• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
Ahoj, nejdřív si utřu oči, pak až budu asi psát :sweat_smile: To už je za poslední dva dny podruhý - včera jsem si neodpustila Druhou šanci, když tam byla těhule, to jsem se po Tomovi válela a bulela a dotírala s otázkama: že budeme mít hodně dětí, béééé apod. No, groteska.
Kamčo, tahle láska předčí všechno, co jsi před tím kdy milovala. Ale nesmíme "jim" to říkat :grinning:
Jinač, naše vítání občánků v Červ. P. bylo asi nejlepší co se dárečků týká. Teda karafiát taky nechyběl - ale dostali jsme sadu "Krteček" (talíř hluboký, mělký, hrníček) - krásný, ilustrace od Müllera. Kdyby Tomík mohl, hned to Danulkovi zabaví :dizzy_face:
Renatko, taky myslím, že je to tak, jak říká Mar.
Danulka teď spinká, já místo práce zase vyřizuju poštu.
Včera jsme koupili barvy do dětského pokojíčku, taky podlahu. Už aby bylo hotovo, je to práce :dizzy_face:
15. kvě 2009 v 11:18  • Odpověz
Jo, jasně, my se přidáváme - máme se tak rádi, že jsme už testovali :sweat_smile: Ale nic :confused: :slight_smile:
15. kvě 2009 v 11:19  • Odpověz
renat - taky, taky, přeci jen mi už není 25 :wink: tak musím máknout - zvlášť když manžel chce 3 děti (ale myslím, že zůstaneme u 2)

jasmin - tak to jste rychlíci :grinning: :grinning:

včera jsem mluvila se spolužačkou ze střední - má 2letá dvojčata a teď 9měsíční holčičku - tak to smekám

jinak jsem to skoro na den přesně po roce a 3/4 dostala - takže dalším těhotenstvím bychom opět ušetřili za vložky a tampony :grinning: :grinning: :grinning:
15. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz
tak jsem teď mrkla na stránky kolínské nemocnice a čumím jako puk

Předporodní kurzy pro těhotné a jejich doprovod se konají každý sudý týden ve středu od 15 hodin za poplatek 100,- Kč na osobu. Program: beseda na téma prenatální péče, porod, šestinedělí, prohlídka prostorů porodních sálů a oddělení šestinedělí.

to si snad dělají srandu!!!!!!!!!!!!!!! teda jestli ty kurzy vypadají jako před rokem, tak jsou to skoro vyhozený peníze

tohle je o poznání lepší (to za mě nebylo)
Cvičení a psychoprofylaxe pro těhotné probíhá každé pondělí v tělocvičně č. 6 na RHB oddělení od 16:00 – 17:00 hodin na objednání, kapacita míst omezena.
Cena jedné hodiny je 50,- Kč. Kurz vede registrovaná porodní asistentka, staniční sestra porodních sálů a gyn. por. JIP, Lucie Husová, DiS., kontakt: 321 756 459.
15. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz
Marťo,
takže ty jsi celou dobu neměla tetu? Díky kojení? Jééé, to by se mi taky líbilo. Zatím teda i těch 14 měsíců (počítáno i s těhotenstvím) krásných. A my musíme taky pohnout, u nás bych 3 pacholátka brala já :slight_smile:

Někdy je záhul mít jedno, natož tři malinký, ale zvládá spolužačka?
15. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz
jasmin - díky kojení a díky HA, jestli Jana zvládá nevím, mluvily jsme spolu jen po telefonu, tak snad na srazíku se dozvím víc, holky já jsem stará vydra - mám 15 let po maturitě :fearful: :fearful:
15. kvě 2009 v 11:48  • Odpověz
Marti já 10 po maturitě :grinning: no jo no utíká to, ale jak jsme si tady včera psaly, ještě že jsme pořád tak krásný a vypadáme mladě :grinning:
jinak mimi- já bych taky chtěla příští rok být těhule už, na začátku roku bych do toho chtěla praštit nějak, ale musím to nadhodit šetrně tatínkovi, že? taky chce 3 děti, já ted říkám 2 stačí, ale kdo ví co budu říkat potom..je to krásný mít děti :dizzy_face: život je bohatší a kdo děti nemá, ten to nepochopí, ale kdyby aspon pořádně spali :angry: :confounded:
to, že se platí kurz je teda bomba za 100,- to taky čumím :astonished:
dneska jsme měli jet pro prstýnky, ale asi pojedeme až v po, odpo má tchán oslavu narozenin a švagr a zítra jede jindra zase do německa hrát a příští víkend taky, nejsem z toho teda moc odvázaná, je pořád pryč :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..tak a ted jdu uspat Kačku :slight_smile: :wink:
15. kvě 2009 ve 12:01  • Odpověz
My zacnem s druhym az tak v rijnu,ale ted se Paja stavil doma na obed a tak :grinning: a zkousela jsem se ptat,jestli by to neslo na ostro uz ted (deti spaly) a prej jeste pockame - jsem z Hanny taky nameko. Ja mela menzes asi tri mesice po porodu a rada bych se toho zase vzdala.Navic mam tampony nahazeny v takovym kosicku a Terka je porad rozhazuje po celym baraku,takze kdyz to pak prijde,tak hledam pod posteli,v jidelni zidli apod. Mela bych balit k ty mamce,ale vubec se mi nechce nic delat!Jo a myslim,ze druhy tehu uz bude docela frkot,s tema stestickama nasima si ho moc neprozijem.Jediny s cim mam problem je prave ta laska.Terka je NEJ,moje maly vsechno,neumim si predstavit,ze mam dve takovy maly NEJ :grinning: Ale to asi prijde samo,co?
15. kvě 2009 ve 12:02  • Odpověz
já myslím že jo Leni :grinning: já se zase těším, jak bude Kačí opatrovat sestřičku nebo bratříčka, jak bude chtít bejt velká sestřička a pomáhat, jestli teda nebude žárilit, což se taky může stát :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky se už těším!! a nějak to zvládneme, neboj, i když frkot to asi bude..
15. kvě 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahoj Jasmi :slight_smile:

Tak koukám, že to tu za chvíli bude na školku :grinning: :grinning: jupí...my teda plánujeme dvě určitě, ale teď budeme rádi za jedno a chvilku si ho užívat :slight_smile: Navíc budeme muset spíš řešit bydlení, protože byt je sice akorát, i dvě děti se sem vejdou, ale to bychom museli dát někam krámy...manžel všecho účto, daně, já knížky...je toho nějak moc, ale ono by se to dalo. Koukáme po baráčkách na klíč, máme vybraný, ale není ta parcela :frowning2: :frowning2: :frowning2: a hlavně teď bychom do toho nešli, ne že bychom neměli penízky, ale musíme si nechat rezervy..nikdy nevíš, co se stane..a jak to dopadne u manžela v práci, pořád je to nahnuté...

uvidíme

Já si teda teď bez vložek a tampónů užívám... :grinning: :grinning:
15. kvě 2009 ve 12:21  •  2 děti  • Odpověz
jé tak jsem přečetla Kamilku a chci mimi taky hned :grinning: to je krása, taky mi ukápla slzička :dizzy_face: a to je rok po porodu teprve, a stalo se toho už tolik, jak jsem to přečetla, tak je mi tak krásně po dušičce, když si vzpomínám, jak jsme to my absolvovali, jak jsme nevěděli která bije, už mám zase slzy :dizzy_face: bylo to krásný a jsem teda taky ráda, že tam jindra byl, chlap je hrozná opora, vůbec si to bez něj nedokážu představit, já ci taky mimí :dizzy_face:
15. kvě 2009 ve 12:31  • Odpověz
Jinak ten kurz,mam pocit,ze se plati skoro vsude,ale v tom Koline to fakt za moc nestalo,ale stovka je dneska jako nic.Ja mam po maturite 6 let,ale vic jak 2 deti stejne nechci,je to draha radost,az budou chodit do skoly,tak to teprv zacne,tri radosti bysme asi neutahli.Uz at je odpo - ve skolce okouknu Teretynu,tesim se na pokec a pak pani rikala,ze dnes pro deti prijede o hodku driv,tak snad to dodrzi!Tesim se,ze nebudu poslouchat 20x za minutu "teto Lenko" - no jako bych to nerikala,tampon mam na piskovisti! Ta Terka je takova mrcha mrnava :grinning: Ale zatim me ty jeji lumparny spis rozesmivaj a rikam si,jak jd roztomila... Aaa,dalsi dva tampony pod houpackou! Jdu radsi balit,nebn ji zastrelim,potvurku nejapnou
15. kvě 2009 ve 12:32  • Odpověz
no jestli budu takhle dojatá u každýho miminka tady, tak nebudeme mít 3 ale aspon 5 :grinning:
15. kvě 2009 ve 12:33  • Odpověz
tak to už je opravdu na malou soukromou školku, co :wink:
15. kvě 2009 ve 12:41  • Odpověz
ahóóój
hany.. teda taky musíme pochválit toho klučíka Kubíka, je krásnej, úžasně povedenej, ať vám dělá jen a jen radost!!!

marky.. super věc tahle práce, hlavně když je, teď už to pude všechno líp a budete se mít jako v ráji :wink: a to bude teda v Kolíně práce? Já bych taky chtěla, aby Michal pracoval v Kolíně :frowning2: ale jak to udělat :slight_smile:

renat.. vidíš jak pěkně rostete, to je super a je fajn, že se cítíš dobře, to je základ! Všechno nejlepší k narozeninám!!

Berti.. ať je rýma brzo pryč, to je otrava, viď? ..a kde jste to byli na vítání občánků? My dostali v Ko jen kytičku a knížečičku, list, jinak kulový :slight_smile:

Sim.. teda taky tě obdivuju, jak zvládáš to hlídání a jak píšeš - do vany s knížkou, ležet a číst si, osadníci z katanu - jak to prosím Tě zvládáš? To musíš mít úžasnej kombinační a plánovací smysl že ti to tak klape :wink: gratuluju to je paráda :wink: :wink:

mar... to myslíš jako druhý dítko? Jééé, tak to ještě chvíli né, když vidim, jak jsme teď nějak často po doktorech, jsem na to viacejmeněj sama, tak na to neseberu síly, ale časem jó :wink:
15. kvě 2009 ve 13:09  • Odpověz
k těm doktorům - měli jsme včera a dneska dost silných zážitků, začalo to včera večer na návštěvě u babičky v Bydžově, malýho jsem uspala a pak ho jdu zkontrolovat a řikám si, že něco smrdí, tak kouknu a byl ublinknutej (jinak zdůrazňuji, že vůbec není blicí miminko, ani jako prcek malinkatej neblinkal) a tak jsem ho vzala spícího do náruče, abych ho pochovala a zjistila, jestli je v poho a on mě celou ohodil... úplně hrozně... běžela jsem do vany, tam to na něj zase přišlo, plakal, dusil se tím :frowning2: tak jsme ho omyli, převlíkli dali spát a za chvilku zase kuckal... trochu ublink, převlíkli jsme a pak jakože usíná.. jenže jsem volala doktorce, protože se nám Martínek bouchnul asi dvě hoďky předtím do hlavinky, o gauč, doktorka řekla že radši přijet, že otřesy mozku se projevujou právě po dvou hodinách od úrazu zvracením... tak jsem nechtěla nechat nic náhodě a jela jsem s prckem sama v noci o půl jedný do kolína asi 50 kilometrůůůů hrůůůza, musel ajsem si sama se sebou povídat :grinning: abych se nebála. Teď tim lesem černým - to byl strach..V nemocnici dobrý, RTG hlavy... jeli jsme domů, ve tři jsme usli celá rodina...
15. kvě 2009 ve 13:14  • Odpověz
dneska ráno jakž takž, zvracení žádný, jen byl malej unavenej, najednou telefon z nemocnice - něco se nám nezdá na snímcích hlavičky - přijďte na kontrolu :astonished: :confused: :pensive: jsem myslela, že to se mnou švihne. Já si představovala už to nejhorší, jak to člověk vidí v televizích, nějaký výrůstky, anomálie, prostě ty hrůzy nemocniční.. jela jsem s prckem do nemocnice a tam nám mladý p. doktor řekl, že si myslel, jestli nemá malej nalomenou lebku podle snímku, ale podle pohmatu to prý je v pořádku.Takže se mu to prý jen tak zdálo.Takže dobrý. No ale jak já sevyděsila :cry: Tak teď prcek spí a já se cejtim lehká jako pírko, že všechno dobře dopadlo. Uf. A teď když si představím dvě děti :fearful: :dizzy_face: jdu ležet, dospat, papa
15. kvě 2009 ve 13:18  • Odpověz
Ty blaho,Ytu!Ten Martinek si fakt chudacek projde kazdym trapenim.A jak to dopadlo?Ma ten otres?Je mu uz lip? Smudla malinkej,at je brzy v poradku! Ja a organizacni talent?Hahaha,ja jen mam takovy chvilky,ze si reknu,ze se to nepo... a zacnu se radovat a delam co me bavi,zbytek jde stranou,taky to podle toho tady vypada!Osadniky si zahrajem az bude Tera spat anebo az ji dam k dedovi.Ted jsem tady lehce poklidila,sbalila nahrubo veci na vikend a jdu konecne vytrit,slibuju to od rana - to je ten organizacni talent :grinning: Zas jsem ted prohlizela letaky s elektrem a zatouzila po notebooku,ale mam tolik jinejch veci,co musim zaplatit,ze notas zkratka nebude... Ale uz jsem si slibila,ze si udelam radost a koupim si Sims 3,sice nevim,kdy to budu hrat,ale usoudila jsem,ze se bez toho neobejdu :grinning: A je to tak sedminova investice proti notebooku.
15. kvě 2009 ve 13:34  • Odpověz
K tomu popisu porodu - uý to taky nesmím číst :grinning:
Teda, tady se plánujou další mimi - paráda...my si chvlku počkáme :grinning:
Ytuska, teda takový šoky :confused: Hlavně, že jste v pořádku :slight_smile:

Jdu trochu poklidit.....už se mi rpobouzí, tak zas nic...mějte se :slight_smile:
15. kvě 2009 ve 13:43  • Odpověz
já knížku nepřečetla ani nepamatuju - pokud nepočítám pohádkové knížky, které čteme před spaním (těch už jsme přečetli několik), Osadníky se mnou doma nikdo nechce hrát - to si užívám když jsme u švagrový - to hrajeme o 106

ytu - to je síla, já bych se asi zbláznila, hlavně že je vše v pořádku
15. kvě 2009 ve 13:47  • Odpověz
Hany, to si člověk vždycky naplánuje, kolik toho udělá... :slight_smile:
Ytu, fakt tě obdivuju, zachovalas chladnou hlavu, to je asi důležitý; ještě důležitější je, aby byl bobík v pořádku - a bude!!! :dizzy_face: Ten strach si umím představit.

Sim, Sims jsou dobrý, fakt:slight_smile:
15. kvě 2009 ve 14:31  • Odpověz
Teda holky.....já než vás dočetla.......tak jsem zase zapomněla, na co chci reagovat................ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Hany.....já vím, že se budu opakovat, ale.......láska k dítěti je fakt výjimečná....užívejte si každého dne, rodinko....... :wink:

Ytů.....pořádně si mě vyděsila.....uf.....ani si nedokážu představit, jak si musela být vyděšená ty.......ale zvládla si to.....hlavně, že je vše OK.....co Martínek? Ještě blinká? Přejeme ti, aby se takovéhle děsy nemusely opakovat.......

K dětičkám........tak já si do včerejška myslela, že Jirka chce druhé děcko později......a včera mi řekl, že by ho bral klidně hned, ale napřed si vyřešíme bydlení.......prý by mu vůbec nevadilo, kdybych mezitím nešla do práce........Takže až budeme ve svém, tak zapracujeme na mimi :wink:

Sim....ať je Terinka co nejdříve zdravá.....užijte si víkend :slight_smile:

Renat....jsi pěkná knižní dračice....... :wink: .....jj....kde jsou ty doby, kdy jsem se od rozečtené knížky nehla............. :grinning: :grinning: :grinning:
15. kvě 2009 v 15:55  • Odpověz
Sim......Terezka a tampony............. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :wink: :wink: :wink: :wink: ......nemám slov, jen se tu tlemím :grinning:
15. kvě 2009 v 15:56  • Odpověz
Ytů.....nene....v Kolíně to, bohužel, není :unamused: .......jsou to obě ministerstva, takže opět Praha.........to dojíždění je tak trochu vada na kráse, ale zaplať Pán Bůh za to :wink:
15. kvě 2009 v 16:13  • Odpověz
ahojky, děkujeme za podporu.. marťas už je docela v pohodě, od včerejšího večera neblinkal, tváří se úplně normálně :sunglasses: otřes neměl. teď jsme toho měli nějak moc, docela jsme lítali pořád po doktorech, tak snad už teď bude na chvíli klid ! :angry: :slight_smile:
terez.. to nevadí, že je to v Praze, jestli to teda není ještě přes celou prahu, ale to asi bude někde u ípáku či hlaváku, ne? Ale jak píšeš, hlavně že to dopadlo a to dojíždění už není až takovej problém. A mrzí mě, že jsem tě vyděsila.. :zipper_mouth: :dizzy_face: no, já byla taky pěkně vyplašená, nějaký ten pád je normální u dětí, ale to mohutný zvracení včera - to už se mi klepaly nohy, jak jsem se lekla, jestli nemá ten otřes :fearful: jé, vy budete brzy zkoušet druhé mímo? To je super..

teto Lenko :grinning: ... s tema tamponama to je teda sranda, tak hlavně, abys pak našla ve chvíli potřeby :dizzy_face: :wink:
15. kvě 2009 v 18:45  • Odpověz
Terezka ted ma obdobi,ze prenasi veci z mista na misto a ty tampony ji bohuzel nejak uhranuly,poprve je objevila na Vanoce,mam i par fotek,tak az se dostanu na pocitac,tak pridam :wink: Jasmin,proto jsem SIMlenka,kdysi jsem ve volnym case zila trochu virtualni simi zivot a za vikend naspala sotva 8 hodin,ted uz mam snad rozum,ale ta Sims trojka ve me probouzi silenou touhu aspon na tyden se vratit ke starymu zivotu :grinning: Motivace k odstaveni jak vysita,odvezu Terku k dedovi a budu hrat a hrat... :grinning: Nevim jestli bych to jeste dokazala,ale mozna jo :grinning: Jsme u babi,uspavame - teda Terka zdrhla a mlati na dvere,ale ja jsem temer uspana :grinning: Jinak Terka s Tomikem jsou stastne doma,z radosti,ze je vidim,jsem zapomnela na lavicce u skolky klice od baraku!A pani kupodivu prijela uz snad v 15:20,no jeste jsme s Terkou drbaly pred skolkou :grinning: A v pondeli k ni jedu na nehtiky,uz se tesim,jen nevim jak zvladnu Brebine namazat pipinku,snad se to naucim no...
15. kvě 2009 v 19:40  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

TAk jsme chtěli jet na výlet, ale v tomhle počasí nevím, nevím :frowning2: uvidíme, jestli se to vyberre, nebo aspoň přestane pršet.
I když od včera mě trápí ještě neustálé chození za toaletu, dnes ráno mísrný průjem...takže nevím, vlbec nevím, co jsem kde zas mohla chytit :frowning2: :frowning2: snad to nic nebude...

sim: koukám, že Terka se ukazuje v plným světle, "přenášecí období" to je dobrý, ale to sjme měli asi všichni :wink: :wink:

JInak já chodím na to cvičení a předporodní kurzy do Čáslavi a celkově platím 700,- je v tom nespočet hodin cvičení, a pak 4 kurzy s PA :slight_smile:
16. kvě 2009 v 08:14  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno,

teda vy jste toho včera napsaly. už ani nevim pořádně na co všechno reagovat.

Ytuš - teda martínek si musel dát asi pěkně do tý hlavičky, když z toho zvracel, hlavně že je v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face:

Sim - no ty tampony. Já nevim, tak si je dej někam, kam na ně Terinka nedosáhne. Nic proti jo, ale já bych to tak udělala, protože kdyby mi pak přišla návštěva a viděla někde válet tampony, tak by mi to přišlo trochu trapný. :wink: :wink: :wink: :wink: To ať radši tahá toaleťák. Kámoše dcera to dělala a to už bylo k zasmání. Dělala si z něj cestičky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

No a jak tu plánujete už druhé mimi, tak já si ještě nějaký ten rok ráda počkám. Robin začíná pomaličku zkoušet, co vydržim a připadá mi, že začíná prostě zlobit. Ale vám, co se snažíte, tak držím palečky. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. kvě 2009 v 08:19  • Odpověz
Holkyyyy: hlasujeme, protože to je opravdu nej miminko:slight_smile:

http://kolinsky.denik.cz/miminka/miminka_20090515.html
16. kvě 2009 v 08:25  •  2 děti  • Odpověz
16. kvě 2009 v 08:27  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.