• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
Tak 26. 6. v 9:45 a doufám, že prcek bude chtít ukázat vše, co má :wink: :wink:
2. čer 2009 v 08:16  •  2 děti  • Odpověz
a Jani, teď pro tebe:

sice to neber ještě stoprocentně, ale předpověď počasí na sobotu: polojasno, občas déšť, denní teploty max. 17 stupňů, ale ber to s rezervou, je to pro celou republiku, takže se to určitě bude lišit regionálně (taková předpověď ale zatímm není), ale určitě se dá počítat, že bude třeba o jeden dva stupně víc (jsme v teplé oblasti).
Pokud se mi podaří, dám do alba graf...
2. čer 2009 v 08:24  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,
opožděně všem mrňouskům vše NEJ- k včerejšímu svátku
- máme fotky od Líbala - tak až budu mít chvilku, naskenuju je a hodím na ukázku
- včera jsem byla s Helenou v divadle na 4Tetu - jsem si říkala, že nevím, jestli vydržím celý koncert a byla to BOMBA - hráli od 19 do 21:30 - uteklo to jako voda a bylo to prostě perfektní
- zítra vyrážíme vlakem do Roztok, tak jsem zvědavá, jak to zvládneme a jestli nás nevysadí už v Českým Brodě

ytu - já o žádným dětským dni na plavču nevím???????
renat - gratulace k výsledkům :slight_smile:
jasmin - Daneček je fešák
2. čer 2009 v 08:44  • Odpověz
jitu já nevím že by něco bylo tak zkus něco zjisitit..

Rení díky, snad nebude ale pršet, to bych byla namydlená..a neboj prtous určitě všecho ukáže :wink:

Marti- tobě díky za ochotu a pomoc s pátkem počítám a dopo teda můžeme jít narvat ten břečtan :wink: fakt díky!!
2. čer 2009 v 08:47  • Odpověz
autor
Nazdarek

Jani ... tak se ti to uz blizi ;)

Renat ... to je balada se pekne prospat co ?!? :wink: Ja jsem taky chrnela kazdou chvili kdyz jsem byla tehu, ale jak zacal rust pupik, tak uz se mi lezelo spatne. A ja jsem hrozne prevalovaci clovek a s pupikem jsem se vzdycky pri prekulovani probudila.

jiti ... tak zoubky pekne rostou ... to my jsme furt bezzuby :slight_smile: Ale zato si stoupa uz u vseho (alespon to zkousi :slight_smile:)
Na plavcu jsme dlouho nebyli, protoze ma furt rymy, ale protoze ji ma uz 4 tydny, tak jsem byla u mudr a ... asi to bude alergie :frowning2:

Preji kraaaasny den VSEM !!!
2. čer 2009 v 10:34  • Odpověz
tak to byla bohužel stará zpráva o tom dětském dnu.. takže nic.. škoda :unamused:

doufám, že se nepřižene déšť, rádi bychom šli s prckem ven
to byla včera sranda... byli jsme s prckem v bille, plakal, že jsem mu nechtěla dát na hraní rohlíky v sáčku.. s těma si hrozně rád hraje a prodavačka mu dala jablíčko, jak jí ho bylo líto.. to jsem docela koukala. Pak jsem ho vzala na poštovní autíčko - takovej ten automat na kterým se děti vozí a jak jsem to zapla a začlo se to hýbat, malej se rozbrečel ještě víc, úplně hystericky. Bál se toho :sweat_smile: tak na mě všichni koukali, co mu dělám, že pořád tak brečí :sweat_smile: :grinning: a já ho chtěla svézt aby měl radost a nebrečel...

jani.. tak doufám, že budete mít v sobotu hezky !!!
2. čer 2009 v 10:41  • Odpověz
Tak jsme zas doma!

Ytu: to jablíčko dávali včera v Billách všem dětem (i když Martínek si ho zasloužil nejvíc), právě kvůli dětskýmu dnu :slight_smile:

jani: když na svatbě prší, je to štěstí, to se říká...nechci malovat čerta na zed, ale musí se s tím počítat, tak sbalte deštníky, aspoň na cestu...
A neboj, my měli taky zataženo a nakonec to byla bomba, začalo pršet až když jsme byli schovaní na hostině... ono si prostě nevybereš, zažila jsem dvě svatby s extrémy, zima a deštivo a pak hic s to tak není zrovna příjemné...
ale vy si to užijete určitě na 100% ať už je počasí jakékoliv. :slight_smile:

No já jsem zpět od oční a jsem pěkný slepoň, zrak se mi zhoršil o 0,75 na dálku, takže mi dala na to jedno oko už 1,25 (mám to teda na jednu, ale s touhle jsme viděla lépe, a navíc se to může ještě těhotenstvím ttochu změnit). No budu si dávat i nové brýle, ale koukala jsme hodinu v optice a nic jem nevybrala :frowning2: tak uvidím.

Berti: pořád bezzubý? Ale on to Alex určitě všechno dožene:slight_smile:
2. čer 2009 v 11:08  •  2 děti  • Odpověz
ytu - já takhle dávala Kryštofa ve Futuru do anglickýho autobusu - taky se mu strašně líbil a byl z něj nadšený, takže co by matka pro své milované dítko neudělala? vytáhla 10,- hodila do mašiny a co..... děsnej řev jako u vás :grinning: :grinning:
2. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
holky krátí se to krátí, já mám nervy v čudu, babičku jsme měli v nemocnici, zjistili jí v 89 letech těžkou cukrovku, je nemohoucí ale tou cukrovkou nechodila, spadla doma, tak jí vzali do nemocnice, ve čt jí pustí a my nevíme co sní, jak to zvládne sama doma, jestli se rozchodí, tak budeme muset obíhat pečovatelky, dojít na úřad pro papíry na bezmocnost, jsem na to zvědavá, stará se o ní táta a když je v práci nebo nemůže tak tam nemá kdo jít krom mě a já s kačí to je taky prašt jako uhod, tak mám další nervy, jak to zvládne, táta je z toho taky chudák na budku, ten je tam pořád, toho je mi taky líto!! :astonished: tak jí ve čt dovezou domů a jeslti se nepotaví časem na nohy, tak nevím...musela by tam chodit pečovatelka jedině..to je fakt v pytli to stáří. já tam taky přes poledne nemůžu chodit jí dát jídlo když kačí spí, vůbec nevím jak to bude..
2. čer 2009 ve 14:04  • Odpověz
Jani: to s babičkou je mi líto, snad to nějak brzo vyřešíte. Ono je tohle vždycky těžké, protože ať uděláte cokoliv, tak to třeba někomu bude připadat hrozné. vím, o čem mluvím, my jsme tohle řešili přes nedávnem, ač to vyzní sobecky, tak teď je babička v domově důchodců, protože to bylo to samé - doma sama být nemohl a nidko tam s ní nepřetržitě 24 hodin denně být nemohl. Prostě to nešlo, ani kdybysme chtěli. teď jsou snad všichi spokoení, teta tam chodí denně, nebo někdo, sestřenka apod. a mamka tam jezdí o víkendu a bere ji třeba ne procházku do parku (na křesle apod).
Ono se řekně pečovatelka, ale pokud říkáš, že se nepostaví na nohy, tak to je opravdu o 24hod. péči a to žádná peč, služba nenabízí...
2. čer 2009 ve 14:49  •  2 děti  • Odpověz
no ona se dřív postavila ted jak jí zjsitili cukrovku, tak to bylo asi tím, že jí nohy vůbec neposlouchaly ale dr říkala že by to mohlo být lepší nebude běhat to je jasný ale stačí když se občas došourá do koupelny na záchod jinak má píny, takže to není problém, no snad se vzmátoří tátovi jsem to ríkala a prý uvidíme, dyžtak domluvíme tu pečovatelskou službu, ona není nebo nebyla jako úplně nesamostatná, snad bude mít vůli a postaví se zase na nohy, musí prý i sama chtít..kde je babička v domově? a kdo se o ní předtím staral?

jiank mám okna jakž takž umytý ještě jedno zítra, lepší než předím ale to je, tka jsem ráda, že jsem to stihla akorát jsem to už skoro měla a převrhla jsem šikovná kýbl s vodou, takže v ložnici potopa :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..kačí je mrzutá rostou zoubky, tak večer dáme sirupek, už aby zoubky byly :sweat_smile: :astonished:
2. čer 2009 v 17:25  • Odpověz
Reni kdy že děláš ty zkoušky vůbec nějak po svatbě vid?

a co sestra jak se připravuje, má to 13 a v kolik na vlašáku?
2. čer 2009 v 19:42  • Odpověz
já jdu zítra na nehty, tak doufám, že nedopadnu jako SIm, která sem už moc nechodí :grinning: a já jí kárám tímto :grinning: prdí na nás můrina :grinning:

holky dneska jsme se viděly s Marlan a bavily jsme se o tom, že bysme se mohly jet podívat do Poděbrad někdy, co vy na to, na kolonádu a tak, že bysme jeli vláčkem, Kačí ještě nejela, třeba by se jí to líbilo :dizzy_face:
2. čer 2009 v 19:43  • Odpověz
Jani: jojo po svatbě, 18. 6.

Jinak sestra už taky připravuje, mamina pořád peče, sestra už se připravuje, na nehty snad pojedeme v pondělí k teret. :slight_smile: ještě uvidíme, jeslti jí to bude vyhovovat.

Na nehty si zvykneš, když jsem si zvykla já :slight_smile:
2. čer 2009 v 19:49  •  2 děti  • Odpověz
a ty je už máš ted, nebo myslíš dřív když jsi je měla..tak pak dej do albíčka nehtíky od teri, já je dám taky..
2. čer 2009 ve 21:25  • Odpověz
Ahoj holky,
já vás fakt vůbec nestíhám. :slight_smile:
Elinka se pomalu začíná rozcházet, uř udělá i 10 kroků, takže za ní raději běháme, aby se hned někde nebouchla. :slight_smile:

Jani, tak za chvilku už budeš mladá paní. :slight_smile: Chtěla jsem se přijet podívat, ale vdává se i jedna moje spolužačka a má to tady na Kačině, takže myslím, že Kolín už fakt nestihnu. :frowning2: Tak se alespoň budu těšit na fotečky. :wink:

Reni, takže 18.6. držím palečky. :slight_smile: A od 13:00 myslete i na mě. Dělám zkoušky na VŠ. :slight_smile: Moc tomu nefandím, ale aybych alespoň nebyla za blbečka.

Tak já zase pádím. :slight_smile:
2. čer 2009 ve 21:26  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Jani nene nehty nemám, myslela jsem, jak jsem je měla na svatbu. Teď je mít ani nebudu, nechci je pak mít na státnice...navíc, sice se mi zhoršil zrak, ale nehty mám teď ukázkové, pevné, takže je jen nalakujeme.

Tyli: tý jo, to je Eliška škulka, tak hodně krůčků a žádné nebezpečné pády.
Jé na Kačině...kdo se vdává Tyli?? Zrovna včera mi říkala sestra, že její kolegyně z práce jde c sobotu na KAčinu...my jdeme do Vlašskýho Dvora :slight_smile:?? To je novomanželů... :slight_smile:
a na jakouo školu si se rozhodla jít, samozřejě budu držet palce...
3. čer 2009 v 07:33  •  2 děti  • Odpověz
No a já dnes budu asi jako na ústředně, manžel si doma zapomněl služební telefona to je od rána hukot...
3. čer 2009 v 08:42  •  2 děti  • Odpověz
čaú.. tak jak se dneska máte? Je krásně, že? Teda aspoň za oknem to vypadá, venku jsme ještě nebyli. Asi půjdeme až po spánku.

jani.. klidně bychom do Poděbrad mohly.. to by bylo fajn.. taky bychom jeli

veru.. nějak dlouho jsi tu nebyla.. to se tak pečlivě připravuješ na večer? :grinning:

JDEME dneska cvičit!! Tak jestli budete chtít někdo s námi... je to od půl osmé ve fitku Aréna na sídlišti - ulice tuším Rimavské soboty.. u těch malých potravin.. celé je to nedaleko Kauflandu. Sice jsme se tam nechaly zapsat, že přijdem, ale podle toho, co říkala cvičitelka ani není nutné být zapsaná.. :wink:
3. čer 2009 v 10:56  • Odpověz
no vidíte holky tak cvičení zdar a kdo že jde? chtěla jít i Helča s vámi, tak jí dyžtak písněte..venku je hezky, ale vítr, jindra chtěl jet s kačí na kole a nemohl pochopit, že když je vítr, tak je to blbý chlapci..

jinak jsme s kačí byli u dr, jak jí rostou zoubky, tak pořád kaká a má úplně spruzelou prdelku, bolí jí to pláče, to ještě neměla, tak nám dala mast, už jsme jí jednou měly, tak snad pomůže i tentokrát, já uklízím a v pá asi ještěn nanovo, jindra má volno,tak je asi vyšlu ven, půjdu s marlan na břečtan a budu uklízet..odpo jdu na ty nehty, tak to snad s nima budu umět :grinning:

takže ten sraz necháme na 11.6. to už snad budu mít fotečky a budu se moct pochlubit a půjdeme zase na plavečák?

pak bysme se mohly jet podívat do těch Poděbrad něja, nebo to můžeme mít jako sraz a jet tam třeba..
3. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
Tyli s tou školou jsi dobrá teda a jakou bys chtěla dělat, takhle s malou to klobouk dolů teda!!
3. čer 2009 ve 13:11  • Odpověz
Jé Jani, já myslela, že už si na těch nehtech, že si se tu ráno neukázala a vy jste byly u dr. :frowning2: to mě mrzí, snad Kačí bude mít prdelku za chvíli v pořádku, jestli máte tu mast osvěcčenou, tak je to dobře (a pamatuj si jméno :slight_smile:

já na sraz určitě nedorazím, je to na mě brzo a budeme v největších přípravcáh a já už budu propadat panice ...takže jak jsem říkala, u mě se život dostane do normálních kolejí až po 18. :fearful:
3. čer 2009 ve 13:31  •  2 děti  • Odpověz
Ahojkyyyy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

teda napsaly jste toho docela dost, snad zareaguju na všechny.

Berti - tak to je bomba, že se malej už takhle staví, je to šikulka, ale moc ti to nezávidim tak brzo.

Jiti - gratuluju k zoubku.

Jani - k tý babičce. Radek má taky dost nemocnou babičku, bydlí v baráku s jeho rodičema, ale už delší domu to s ní je špatný. Je jí 82 a chodit ještě může, ale bohužel už nějakou dobu slyší hlasy, takže to má trochu pomatený. zapomíná, kdo je kdo a je to fakt strašný. Už si ani neuvaří a Radkova mamča jí musí i koupat, vařit jí a prát. Taky by potřebovala stálou péči, nebo aspoň dohled, aby něco nevyvedla. Ona ráda vařila, takže je schopná začít vařit, ale vzápětí na to zapomenout a tím pádem by mohli i vyhořet. Chtěli jí dát do ústavu, ale je to plný a babička nevíc není komunikativní člověk a nebaví se s cizíma lidma, takže to by taky bylo těžký. Dostali aspoň od státu příspěvek na péči a to dělá kolem 8 tisíc, takže by se z toho dala zaplatit i pečovatelka. Ale tak trošičku chápu, jak je to hrozný pocit, plný beznaděje, když vidíš, jak se takovej starej člověk trápí a nemůžeš mu pomoci. :cry: :cry:
Jinak nehtíky, s těma se naučíš, neboj. Já je taky mívala, pak je sundala a zase si je nechala dělat. No trvalo mi vždycky pár dní, než jsem si na ně zvykla, ale pak už ti to ani nepřijde a zvládneš si s nima i utřít z... :grinning: :grinning:

Tyli - taky gratulace k samostatným krůčkům

Ytuš - no na to cvíčo se pomalu připravuju. Hlavně aby mě to neodrovnalo, protože zítra jdeme plavat.

A ten srazík by byl super, taky bych se přidala, ale nechcete ho udělat jinej den než ve čtvrtek??? My máme plavání. :frowning2: No ale jestli se vám to hodí toho 11., tak my půjdeme na srazík jindy.

Už nevím, co kdo psal, bylo toho hodně :sweat_smile: :sweat_smile:
3. čer 2009 ve 14:03  • Odpověz
A ještě jsem zapomněla na novinku.
Robin si umí z krabice na noviny a letáky vytáhnout čtení a trhá mi to. takže chodím a vyhazuju a on vytahuje další a další. No aspoň že to nejí :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2009 ve 14:54  • Odpověz
Užijte si cvičení...

Jani: jak nehty? určitě je vyfoť jsem zvědavá.
3. čer 2009 v 16:38  •  2 děti  • Odpověz
už mám nehtíky hezký ani mi nevaděj :dizzy_face: vyfotím ale nevím kdy kač bolí asi zoubky pořád chce chovat do toho vařím..

holky vy co máte pekárnu chleba je teda dobrá možná jí dostaneme jako dar ted svědkyně vybírá :grinning:
3. čer 2009 v 17:11  • Odpověz
Jani - chudinka Kačenka, snad bude v sobotu v pohodě. Moje teta má pekárnu chleba a strašně si jí chválí. Není nad čerstvej teplej chlebíček. Má jí i moje bývalá šéfová a ta si jí taky pochvalovala. jen musíš kupovat ty směsi.
3. čer 2009 v 17:22  • Odpověz
Jani: my pekárnu máme už snad všichni, sestra, mamka, tchýně i my :slight_smile: a já ji nemůžu vynachválit, chlepík si už pečeme sami (ne z těch směsích), dělám tam těsto na pizzu, rohlíky, i knedlíky (těsto).... sladký (pud. bábovky nejraději), prostě všechno.
3. čer 2009 v 17:24  •  2 děti  • Odpověz
Směsi se kupovat nemusí :slight_smile: Jak jsem psala, my už si děláme sami...podle receptů, navážíme ingredience a hotovo.
3. čer 2009 v 17:25  •  2 děti  • Odpověz
já vím a ty recepty na směsi jsou asi u toho vid? já bych asi nejdřív z těsta a pak už sama pekla. a jakou máte značku? prý je dobrá ETA
3. čer 2009 v 17:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.