• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
Leni my taky máme zimu, ale jako u vás asi nee,ale asi se už taky začne v říjnu topit..jsme obě nachcípaný, mám ovázanej krk, spíš mám teda zase rýmu, včera jsem večer vypila litr čaje, dneska taky statečně piju, tak snad pomůže, ale kačí kašle, máme Mucosolvan, tak uvidím, dyžtak bysme musely k dr..

vařím zapékanou kapustu tak jsem zvědavá, našla jsem si zase recept v Pošli recept :wink:

Reni- ty děláš taky tu ubrouskovou techniku, já bych to možná taky zkusila, že bys mi dala rady, na co to použít atd..

holky jak dávají pohádky, to je jako na vánoce koukám od plotny na Statečnýho kováře, to je hezká pohádka :dizzy_face: hurá a za chvíli jsou tu vánoce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. zář 2009 v 10:19  • Odpověz
Nestras s Vanocema- ja vubec nevim,co nakoupit :frowning2: pro Tercu asi detskej vysavac,pze si porad hraje s tim mym,ale jinak nemam paru - co budete prckum kupovat vy?
28. zář 2009 v 10:40  • Odpověz
Achooooooj zdravim po pauzičce :wink: ja ted měla napilno v patek jsme totiž slavili s manžou dessate vyročí svatby :dizzy_face: v patek jsme byli na veče ve Vile Romantice a v sobotu jsme jeli do prahy na couračku a večer do Vinohradskeho divadla na úžasne představení no víkend jak vymalovany :wink:
jo a na srazik samozřejmě :wink: s Viki dorazíme :grinning: to si nenechame přeci ujit vas všechny zase vidět :wink:
28. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
jejej sim nestraš s vanocema :confounded: ja mam tedy vymyšleno :grinning: ale jen pro malou ale pro kluka nevim :confounded:
mala dostane postylku pro nanynku pač neustale mi bere utěrky a přikryva nanynky a pak ještě uklidovy vozik a je na tom i vysavač a mop atd.našla jsem to na mmb dostane z lega kostky a zoo a cirkus a pak už nevim
28. zář 2009 ve 12:36  • Odpověz
Ja taky uvazovala o lego duplo - bud farmu nebo zoo,ale je to palka.Nejdriv jsem chtela kuchynku,ale asi s ni jeste pockame na pristi rok. No,jsem rada,ze na srazik jdes,proberem to tam :slight_smile: uz se na vas vsechny moc tesim a huraaa - uz zitra!
28. zář 2009 ve 12:46  • Odpověz
to jsem ti chtěla říct SIm, že jsi říkala něco o kucynce, tak ta už ne jo? :grinning: my máme hlavní bod golfky, pak dostene taky DUplo, ale od sestřenky, od mámy tříkolku, já mám mikinu, nějaký oblečení, chci jí koupit skákacího oslíka, xylofon,a nějaký knížky a to asi stačí ne? Helča má taky teda darů :grinning:

Heli- gratulujeme k výročí!! :dizzy_face: :dizzy_face:

tak jsem myslela jak půjdu s kačí spát a ta řádí chrápat nachce, tka jsem jí tam nechala samotnou, ale ječí, skáká tam v posteli, dala si perdu do hlavy, to je takovej janek ale skáče pořád dál :stuck_out_tongue_closed_eyes: jdu na ní, pak půjde ven s babí tak si udělám aspon čaj a snad si trochu odpočinu, chtěla jsem ještě udělat aspon bábovku.
28. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
Ahooooooooj, tak jsem tu (po upomínce :grinning: fakt jsme nestíhala, v sobotu jsem využili hezkého počasí, tak jsme byli dopoledne v oboře na bílých jelenech :slight_smile: a odpoledne na Svatováclavských slavnostech (kde jsme potkali Kamču (hanybany), teda celou rodinku a moooc jim to slušelo.
No a včera jsme byli c elý den u tchánovců na chatě, a večer jsem padla za vlast (řízení mě už trochu unavuje).
A dnes...no od rána jezdím jak motorová myš...ale vymyslela jsem si poustu věcí, tak se holt musím otáčet. :slight_smile:

Zítra se srazem počítám...

Sim: počkej, to si s tebou vyřídím :grinning: :grinning: jak udrbaná :grinning: :grinning: myslím, že my dvě si nemáme co vyčítat, hihi :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak jsem psala taky Danče (už napsala, že to zkusí a sim tobě odepisovala, tak snad ti to přišlo :wink: :slight_smile: pak jsem psala Berti, když jim to vyjde, tak se taky staví. A Kamče a Verče jsem taky psala, ale ty ještě nenapsaly...tak uvidíme.

Jani: No ubrousková technika je variabilní dost, můžeš dekorovat v podstatě všechno. To je docela škoda, já jsem teď dělala rámeček jako dárek, ale už je zabalený, mohla jsem ho vyfotit.
Můžeš použít na dřevo, keramiku, květináče...to je fakt o představě.

Holky musím se přiznat, že už jsem začala být docela nemotorná :wink: :grinning: já myslela, že bříško už moc nevyroste, ale za poslední týden je to pěkný macík a roste snad ze dne na den (a objevily se mi dvě mrchy viditělnější strie, :angry: no co se dá dělat)

Helčo: taky gratulujeme k výročí :slight_smile:
28. zář 2009 ve 13:17  •  2 děti  • Odpověz
ahoj,
tak koukám, že nás na srazíku přeci jen pár bude, ještě napíšu Jítě, ještě jednou potvrzujeme účast a těšíme se, teď jdu povlíkat postele
28. zář 2009 v 15:12  • Odpověz
já taky včera povlíkala, a už mám usušíno :wink:

Reni- ty sis koupila prázdnej rámeček a na něj dělala tu techniku, to bych teda ráda viděla :slight_smile: kde jsi ho koupila, normálně u fotografa, nebo v supermarketu jsou asi taky k dostání, že? já bych chtěla udělat kačí nějakej dětskej obrázek nad postýlku, koukala jsem že i ten materiál na kterej se lepí ten ubrousek se dá sehnat na netu i s háčkem, tak bych to asi tkay zkusila i ty květináče, vypadá to fakt hezky :dizzy_face: a nemáš něco doma, co bys mohla vyfotit? jinak s bříškem si ještě užívej, už dlouho nebudeš, a jak se připravuješ vůbec psychicky na porod, když si vzpomenu na sebe, jak jsem byla vyděšená, a když to přišlo, tak to ze mě úplně spadlo :confused:
28. zář 2009 v 15:45  • Odpověz
Reni,ty jo - ja myslela,ze to nenapadne svedu na tebe a ty tady klidopero vykecas,ze jsem drbna.Jsem myslela,ze je to nase tajemstvi,jdi se bodnout :frowning2: jinak jj,Danca psala,ja nejak nestihla jeste odepsat,musim to napravit.Ted jdu umejt nadobi (jeste porad rucne),pak udelam testo na palacinky,dostali jsme chut :slight_smile: a pujdu chvili vegetit,Berous si vzal Brebcu a vyrazili na vylet do prirody,prej ji musi ukazat nejakou kachnu nebo co :slight_smile: no ale ja mam aspon chvili klidek.
28. zář 2009 v 16:36  • Odpověz
Jani: odkazy dávala Marlan :slight_smile: tak snad si tam něco našla. Rámečky koupíš kdekoliv, můžeš mít klidně i jen destičku..
Já teď (myšelno před porodem) snad ještě stihnu něco udělat (chci už na Vánoce, pak bude asi časi míň, tak aybch něco měla, tak nafotím :slight_smile:
Ale inspiraci najdeš fakt všude, i postupy:

http://www.decoupagetvoreni.cz/decoupagetvoreni/5-NAPADY-A-POSTUPY/5-DECOUPAGE-ubrouskova-technika

http://www.ubrouskova-technika.info/pomucky-a-potreby.php

Sim: přece to nevezmu všechno na sebe :grinning: :grinning: :grinning: ale abys neřekla, a nesmutněla :fearful: , že jsem to vyžvanila, tak ti zítra přivezu něco dobrého :wink: :wink: (dělala jsem střechu z bebeček :slight_smile:
28. zář 2009 v 16:54  •  2 děti  • Odpověz
díky holky co dávala Marti mi nejde tenhle půjčenej pc je na prd..na ty tvoje stránky mrknu reni dík
:wink: určo něco udělej a vyfot.

já dneska budu mít krušnej večer kačí po obědě nespala a ted pořád křičí únavou ale musí ještě hodku vydržet :stuck_out_tongue_closed_eyes: bv
28. zář 2009 v 17:30  • Odpověz
čáááu, srazík? Cože? Kde jak co? V Kolik? :grinning: :grinning: :grinning:
Dorazili bychom taky, jestli můžem??

jo a máme stoličku!! Je to naše první, takže je to pro nás dost šok :grinning: už jsem myslela, že budem bez stoliček :slight_smile:
28. zář 2009 v 17:43  • Odpověz
ytus: tak nejdřív gratulace ke stoličce a teď info ke srazíku:

zítra od 11hod. ve STAPu :slight_smile: jen přijď, vítáni jsou samozřejmě všichni :slight_smile::slight_smile: a bude nás víc nebudeme se bát vlka nic :slight_smile:
28. zář 2009 v 17:47  •  2 děti  • Odpověz
Jani: tak jsem se pustila ještě do jednoho obrázku a do jmenovky na postýlku, tak až dodělám vyfotím (ale nevím, zda to stihnu dneska)...
28. zář 2009 v 18:58  •  2 děti  • Odpověz
tak jsem skoukla ty stránky a fakt mě to zajímá, akorát koukám na ty rámečky jesltli s nebo bez, asi bych zkusila s i bez, ale jakej rozměr není 16x16 cm moc malý, ale je to prý nejvíc prodávaný, ne? jaký ty děláš rozměry Reni na obrázky?a prodávají je tady v Kolíně nevíš, nebo se musí objednávat na netu? ten lak na konci být nemusí tedy, stačí jen to přelíznout tím lepidlem?
28. zář 2009 v 19:41  • Odpověz
Jani: no v Kolíně je možná budou mít, jsou to normální dřevěné rámečky, ale nezmám to tam, nevím kde :frowning2: to by ses musela podívat.
(jinak rozměr rámečku záleží na tom, co chceš dělat, 16x16 není málo, je to cca na 1/4 malého ubrousku, ale stejně většinou vystříháváš jen něco - z toho ubrousku), já co dělala, tak byl 17, 5 x 17, 5, ale dělám i obdélníkový apod.
Samozřejmě stačí to lepidlo, použiješ na přilepení i uhlazení, ten lak není nutný.
Pokud se do toho pustíš, tak pozor...podklad musí být vždycky světlý - protože na tmavý když dáš ten ubrousek, tak by to splynulo.
28. zář 2009 v 19:54  •  2 děti  • Odpověz
no a když třeba budu mít tmavší květináč, tak se má přebarvit bílou barvou ne? a to je jaká, nevíš Balakryl je taky na to, nebo akrylovýma barvama, to asi ne, ne? ale ty barvy jsou taky dobrý koupit, že? Prosímtě ten rozměr 17,5 ani na netu nevidím, že by prodávali, kde ty jsi kupovala rámečky? no když děláš obrázek 16x16c,, tak je to čtvrt ubrousku jsem se dočetla, ale to ho tam lípneš celej, ne? to bude vypadat teda to moje dílko asi :grinning: :grinning:
28. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz
Jani, já pracuji snad jenom s akrylovýma barvama :slight_smile: :grinning: a nemá to chybu (jsou pak lazurovací apod. ale to třeba až k Vánocům, už takhle ze mě J. roste :grinning: a to jsem včera vymyslela už další věc na dekoraci, chudák Kubíček, holt učitelské dítě :grinning: :grinning: :grinning:
Takže můžeš podbarvit světlou akrylovou barvou, nebo použít lepidlo (ve spreji) na tmavý podklad.

Rámečky:

www.dilnainspirace.cz

www.svetcz.cz

Já dělám obrázek jak to vyjde, jak jsem psala, stejně většinou vystřihnu z ubrousku třeba jen jeden motiv, z celého jsem zatím nedělala.
28. zář 2009 ve 20:13  •  2 děti  • Odpověz
Do začátku to chce opravdu trochu investici...ale to je jako do všeho.
28. zář 2009 ve 20:14  •  2 děti  • Odpověz
Tak zbrklost se nevyplácí :frowning2: ale pro představu ti hodím zítra do alba jmenovku (ale budu jí dělat ještě jednou, není moc povedená.
28. zář 2009 ve 20:46  •  2 děti  • Odpověz
díky Reni :dizzy_face: je toho hodně i na MMB, ale bych tady mohla čučet celou noc, takže zavírám pc a juknu zase zítra když bude čas, je toho fakt hodně :astonished:
28. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz
Nazdárek......

tak doufám, že se dnes na tom srazíku sejdeme......Sami ještě chrupká....tak snad nezaspí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Těším se..... :slight_smile:
29. zář 2009 v 08:13  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

U mě taky nic neobvyklého, takže na sraz dorazíme a snad přivezeme i jasminku :slight_smile:
Už se těšíme.
29. zář 2009 v 08:15  •  2 děti  • Odpověz
Jani: tak jsem dala do alba tu jmenovku (jméno, datum narození a míry budou na těch dolních lištách :slight_smile:
29. zář 2009 v 08:30  •  2 děti  • Odpověz
čau, díky a taky snad dorazíme.. zatím to tak vypadá :slight_smile:
29. zář 2009 v 09:04  • Odpověz
to je hezký Reni jsi šikulka :dizzy_face: :dizzy_face:

my vstávaly na 8 takže asi zase spát po o nepůjdeme, jdu jíst a pak jdeme asi za tatkou má tělocvičnu u stapu tak sectřeba uvidíme :slight_smile:
29. zář 2009 v 09:10  • Odpověz
Kuju :slight_smile:

Jani, kdybste šli a měla bys už náhodou přečtené ty knížky, vem je sebou, chtěla je ještě Sim :slight_smile: Tak já valím, ještě jdu něco nakoupit :slight_smile:
29. zář 2009 v 09:31  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, moc děkuji za příjemně strávený den, bylo to príma :slight_smile:

Jani: doplňuji si u tý paní ještě zásoby na Vánoce, tak kdybys něco chtěla, dej vědět :slight_smile:
29. zář 2009 v 19:52  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.