• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
Jani,ja nevim,ja uz se s ni nestykam - prestala jsem,kdyz ji u silnice hodila do kopriv a utekla ji a desne se tomu smala! Kdyz pominu to vsechno,tak jen to,ze od ni na silnici utekla a mohlo jet kolem auto a stat se buhvi co... No comment,od ty doby jsem ji jen parkrat potkala ve vsi a pak az tady v Klubicku,takze nevim,jak se k maly chova ted,ale soudim,ze stejne.Pred nami ji uz nebije,ale jak na ni rve cestou z krouzku,to mi staci. Ja nevim,co ti s Kackou poradit. Ja Tercu placla parkrat,ale usoudila jsem,ze to stejne efekt nema a prestala s tim.Radsi dokola vysvetluju nebo odvadim pozornost jinam,pripadne chytim do naruce a cekam az to prejde,uklidnuju... Ma svoje taky,ale myslim,ze se mi tahle metoda vyplatila vic,nez trestani. Hlavni podle me je pochopeni toho ditete.Proc to dela?To ze napr.kramuje supliky atd - to je touha zkoumat a objevovat,beru to tak a nenadavam za to,pak to jdem spolu uklidit.A je plno dalsich veci.Vztekani se snazim prechazet,ale napr. dneska byla hodne vztekla,kopala,rvala,lehala si na podlahu - ale vim proc.Byla to moje chyba,zdrzela jsem se v Chlumci nakupama,vykecavanim s maminkama a Terca uz byla silene unavena.V takovy chvili ten vztek utisuju,mazlim,houpam... Proste to dite je zoufaly a neumi si s tim poradit. Veru,s tou houpackou - nam se osvedcilo (nefunguje vzdy,ale vetsinou jo) rict,ze zhoupnu jeste treba 5x a pujdem,pak Terce pocitam jednou,dvakrat... A ted naposled a pujdeme a je to v klidu,to dite s tim pocita a vztek neprijde.Taky delam kompromisy,ne ze bych vyhovela ve vsem,ale treba reknu ano,ale... A ona s tim pocita.Ja sice jakoby ustoupim,ale zdrzi me to jen na chvili,predejdu vzteku a spokojenost je na obou stranach. Taky mame situace,kdy jsem hotova,ale nemuzu rict,ze by byly nejaky vazny problemy,ze bych se bala s ni nekam jit... Nerikam,ze moje metody jsou ty spravny,jen rikam jak to delam a jaky to ma vysledky.Terca neni idealni,ale je proste normalni batole,zadny extrem...
1. říj 2009 v 18:22  • Odpověz
ok tak třeba v úterý se můžeme sejít Marti :wink: já nevím jestli za to můžu já vždyt jí vychovávám nejvíce já a nechci být zlá ale taky nechci aby byla hajzlík..

to je hezký veru vid, to kačí taky dělá jé..
1. říj 2009 v 18:23  • Odpověz
Ja byla taky bita a trestana kazdou chvili,ale dodneska mam v pameti,jak jsem v tu chvili mamu nesnasela,jak jsem ji za to v duchu nadavala,kdyz neco zakazala,tak jsem si jen rekla,ze priste to udelam tak,aby to nepoznala atd... Nechci,aby tohle Terinka citila. Jani,ja tvou vychovu nechci nejak ovlivnovat nebo tak neco,ale kdyz se nad tim zamyslis - ma to placnuti nejakej efekt? chova se pak Kacka lip? At v kratkodobym nebo dlouhodobym hledisku? Navic,nechci se te dotknout,ale ja si myslim,ze se dite chova podle rodicovskeho vzoru,pokud ty ji placnes,tak v tom vidi,ze je to spravne a pak placa ostatni,protoze v tom nevidi nic spatnyho.Je to vpodstate protireceni si.Ty ji rikas,ze nesmi nikoho bit,ze je to spatny,ale pak v ramci vychovy dostane... Ja nevim,nechci aby ses urazila,ale zkus se na to takhle podivat a jen to zkus zvazit.Treba mi pak reknes,ze je muj nazor spatnej a ja se zkusim zamyslet nad tim tvym... My mame podle me zkratka zazity od rodicu,ze bez trestu se vychova neobejde a je tezky to menit,ja ted v utery taky Tercu placla pres ruku,uz jsem to neubrzdila,prestozd mi v hlave blesklo NEEE - bylo to lehoucky placnuti a po x mesicich ,ale stydim se za nej a hned jsem se Terce omluvila a sobe nadavala zbytek dne.Proste si myslim,ze pokud rikas,ze je neco spatne,tak to dite musi vedet,ze je to spatne a ne ze je to spatne jen v jeho pripade.A uz radsi dost...
1. říj 2009 v 18:41  • Odpověz
Jinak Veru,jj,tady kousek od nas je takovy krouzek pro deti o 1 do 4 let,malujou tam,tanci,hrajou s trianglem,drivkama apod. moc hezky zorganizovany,jednou tydne na 3 hodky a jen 250 na pololeti.Moc se nam tam libi a aspon se dostanem mezi deti.Do Kolina je to pro nas drahy,tam jsou tyhle veci minimalne za tiskara plus dalsiho dam za dopravu,Chlumec je od nas 10km,coz neni tak hrozny.Jsem rada,ze jsem na to kapla,ja si taky trosku popovidam a nesedim jen doma,jen nevim jak pak,az bude druhej svistik,ale to je zatim docela daleko.
1. říj 2009 v 18:56  • Odpověz
když ono je to těžký, když se podíváte na svoje děti tak kačka je prostě největší živel a neříkej že ne, taky se mi to plácání nelíbí a říkám že jí nemlátím často, ale prostě když fakt zlobí, ale nemůže mlátit babí dědu nás atd..to nejde, a když říkáš ne a ona se směje tak co bys dělala? taky se mi nelíbí když jí dám a říkám, že nesmí být ostatní, taky si myslím, že pak má v hlavě guláš a neví co je správně a co ne, ale když prostě fakt neposlouchá tak já už nevím co s ní..nechám jí hlavně bejt at se vyvzteká a přejde jí to, to dělám nejčastěji, ale když jsme venku, tak jí tam nemůžu nechat, třeba do kočárku jak jí dávám a ona ječí, tak jí tam strčím, ale kolikrát se taky neudrřžím a dám jí na prdku,zase se vžij do mý situace, že bys měla živější dítě, když nepomáhá vysvětlování, tak co bys dělala? já se taky snažím vysvětlovat, ale někdy to fakt nejde, taky mě to kolikrát mrzí, a omlouvám se jí, ale když je člověk unavenej, a je toho na něj moc, tak prostě občas nervy rupnou..ted zase se u nás řeší jeslti je dobrý že si dávám kačí k sobě v nöci, já říkám že jo, kačí spí líp, je spokojenější a mě to taky nevadí, nehledě na to, že jindra spí v obýváku, tak co..

a z jinýho soudku, viděla jsem MIchalu s Agátkou, mám vás pozdravovat :wink:
1. říj 2009 v 18:56  • Odpověz
leni ty máš nějakou tu knížku o výchově, že bys mi jí půjčila, nebo Reni nebo Marti kdo to říkal že něco máte?

Reni- ty tvoje knížky mám dočtený, vrátím, hezký, ale upřímně tu holku moc nechápu teda..
1. říj 2009 v 18:58  • Odpověz
hele Leni a co bys dělala kdyby Terka mlátila děti, dávala jim pohlavek, říkáš že ne a ona nic, neplácla bys jí přes ruku? oni i ty maminky nějaký koukají teda..i když musím říct že málo většinou to ukecám ale je to pro mě trapný to si neumíš představit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2009 v 18:59  • Odpověz
Ja nevim,ja kdyz vidim,ze se treba pretahuje o hracku,tak ji to vezmu a jdem jinaj,tam ji rikam proc se nesmi o hracku prat atd. a mavam pred ni nejakou jinou, ona si poplace a pak nakonec zabere a hraje si s tim,co ji nabidnu nebo najde neco jinyho sama.Ted v tom klubicku jsou mezi detma trenice pekelny,malej prostor,deti moc. S tim placnutim,ja bych ji zkratka na chvili vzala stranou,tam ji to vysvetlila,ze to boli atd a pak bych chtela.aby se omluvila napr. pohlazenim.My to mame kazdy vecer u prevlikani do pyzamka,Terca kope a kope i do me - ne ze by chtela,ale proste semtam se trefi,tak ji za ty nozky chytim,reknu jak to boli,ze musi byt opatrna a ze muze jit kopnout treba do mice nebo ve vodicce nebo do perinky atd. a ona me pohladi,protoze to je "lek a omluva" za to,ze me uhodila.Pisnu pozdeji,jdem uspavat - pokud neusnu.
1. říj 2009 v 19:20  • Odpověz
to já taky říkám aby děti pohladila když jim něco udělá, je to boj, půjčte mi někdo tu knížku at se zase poučím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2009 v 19:29  • Odpověz
Tak jsem dočetla...

Jani: s Kačkou mi to je líto, ale upřímně, taky jsem v tom jejím chování byla trochu nesvá...už tenkrát na tom plavečáku, když jsem pak viděla, jak byl chudák Kuba poškrábaný a ostatní děti jak mlátila. ...ale nechtěla jsem to komentovat, taky jsem nechtěla urazit. Ono se o tom nepíše lehce, docela mě překvapuje, že si to řekla tady takhle napřímo.
Ono to neí o té ráně...(já vím, že jsem jich taky pár dostala, ale nikdy to nebylo jen to jediné řešení...a nebylo to pořád, proto se to na mě nějak nepodepsalo...a taky vím, že prostě když to nepůjde, tak nějaká přilítne, ale nemůže to být východiskem každého řešení...tj. kombinovat to. Nemyslím si, že je tady duše, která nikdy neplácla díte přes ruku, přes zadeček apod.
Já do toho mám teda samozřejmě nejmíň co kecat, ale je fakt, že knížek pod mýma rukama prošlo hafo (nejen o výchově, ono upřímně, kniha o tom, jak vychovat dítě je o ničem - čili jakýsi návod prostě není, protože dítě je osobnost..ale zkus i nějakou co zavádí psychologií, apod.)
Já osobně bych radila jednu věc a napíšu to teď asi hodně přímo...vyprdni se teď na nějaké tvoření, zkus úplně obrátit přístup ke Kačce, zkus se jí snažit porozumět, co nejvíc se jí věnovat, prostě aby viděla jiný přístup od tebe..protože děti pak napodobují. Bude to možná běh na dlouhou trať, ale určitě to přinese ovoce.
Knížku na to mohu doporučit "Respektovat a být respektován" (já jsem byla u týhle knížky hodně skeptická, ale brala jsem to na vzdělání, na práci apod. ale když jsem se do ní teď začetla znova, tak co se týče výchovy, je tam spousta pravd...neříkám, že celá knížka je svatá - to ne...vím jen, že jsem si odnesla, že dítě absolutně nevnímá slovo "NE", a to i jako předponu "NEdělej to", "to NEsmíš", apod. chce to prostě tu větu obrátit a vysvětlit (a to píše Sim).
ale stojím si i za tím, že při tom pravém období vzdoru je možná efektivnější to plácnutí (ale to se objevuje dýl), někdy to prostě vysvětlit nejde (a to doufám, že mi dáte ostatní zapravdu)...takže to zas souhlasím s Verčou (a ty si ode mně ostatně i tohle slyšela)

prostě od všeho trochu, nejen pořád plácat apod., žádný extrémy, řídit se instinktem a půjde to. :wink: :grinning:
A hlavně do toho zkus zapojit i J. vždyť je to učitel :sunglasses:
1. říj 2009 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz
Jani: já teď nevím, jak knížky budu moci vyzvednout.... to víš, lidi jsou občas zaslepení...ono to možná nechápeš, nejhorší je, že takových holek je spousta.

Já mám nějaké knížky (i to Respektovat), ale za prvé by sis pro to musela fakt asi dojet, a za druhé asi je budu potřebovat, hodně do ní nakukuji. Ale určitě se zkus podívat v knihkupectví, není drahá a za tu investici to stojí a hlavně jí budeš mít doma!!!!!!!! pořád při ruce a budeš moci do ní nakukovat...anebo do nějaké jiné....
1. říj 2009 v 19:40  •  2 děti  • Odpověz
holky vy mi teda dáváte..tvoření se nechci vzdávat, ale to moje tvoření jestli se tomu dá tak říkat :grinning: zase bude můj relax, ale zkusím to s kačí jinak, jeslti to přinese ovoce, ono je to fakt těžký, záleží na osobnosti dítěte, každý je jiný, vy mi něco můžete radit a stejně to nemusí pomáhat, ale dneska mě teda zmohla,no zkusím něco a uvidíme, co se z toho vyvrbí..
1. říj 2009 v 19:42  • Odpověz
Jani - mám tu dvě knížky o dětech, jestli jsi je ještě nečetla, tak ti je půjčím.
První se jmenuje: Kniha o matce a dítěti a napsal jí Martin Gregora (Tam se ale asi o tvým problému moc nedočteš)
ta druhá se jmenuje: Všechno o matce a dítěti - jak vychovat šťastné, zdravé a sebejisté dítě. Od narození do šesti let a napsala jí Dorothy Einonová (v tý by ses něco mohla dočíst)
Takže jestli budeš chtít, můžu ti je půjčit a uvidíš no.
1. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz
jani.. martin taky někde asi viděl nějaký šťouchání a občas ho napadne hrábnout druhýmu prckovi do obličeje... sem tam no.. ale taky nás občas štípe a to taky nevím, kde viděl.. my ho neštípeme, tak nevím. Ale stihla jsem si všimnout, že když mu oplácím stejně - za štípnutí plácnu - tak mi to ještě dvakrát vrátí - myslí si, že je to hra... Ale někdy je určitě potřeba prcka poplácat trochu po zadečku nebo po ručičce.. taky to někdy dělám, když něco opravdu přežene, takže tak jednou za 3 dny :stuck_out_tongue_closed_eyes:

veru - vítej zpátky, uf, konečně net doma? To je dobře.. teď si to budeš užívat, viď? A už máš roztříděno? :dizzy_face:

sim.. to je fajn, že jsou takhle v chlumci taky tyhle kroužky.. myslela jsem, že tam chcípl pes a koukám, že né... týjo a 3 hodiny v kuse máte, jo? a je to teda levný...
1. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz
Tak dobry,neusnula jsem :slight_smile: Ja mam knizek plno,ale cca pred tremi tydny jsem je pujcila (a taky uz jsem nesva - semtam do nich nakukuju,bud kvuli problemu nebo i jen tak,vzpomenu si na neco a chci si to overit). S tim NE a preformulovanim vety - to taky hodne u nas (a u jedny kamaradky taky) hodne zabira. Dam priklad,Terca od nekud neco vezme napr. ji vykoupu,utru a jdu uklidit rucnik a ona ho zas prinese a vali ho v perinach. Prvni co te napadne rict: nedavej to sem,budou mokry periny,okamzite to odnes zpatky. Anebo muzes rict: ten rucnik patri do koupelny,pojd dame ho kam patri. A bez protestu jdem a vratime ho na misto. Stejne tak s tim pocitanim na houpacce,predem upozornit ze za chvili bude konec ale jeste trochu diteti doprat... Predchazet vzteku predem. Ja o sobe vim,ze jakmile se dostanu nekam mezi lidi (napr.nas sraz),ze malinko vypoustim.Sobecky se chci venovat pokecu (asi jak ziju na ty samote,tak mi to leze na mozek) a taj treba Terca muze najednou neco,co jindy ne a ma pak v sobe taky zmatek.Ted mi treba ujela ta ruka na srazu,Tera tam tahala takovy prouti a ja jak jsem se chtela bavit,tak prvni a nejjednodussi vec - plac pres ruku.Nebo s navstevama vic mlsa,vic bordelari atd... S tim na sobe musim jeste pracovat a hodne :frowning2: No a taky vim jak jsou neprijemny na verejnosti pohledy odsuzujicich maminek "moje dite by tohle nikdy..." ale to je kravina,v duchu je posli do prdele a rid se svym svedomim a jednej jak jsi zvykla beze svedku. V tom klubicku - jedno dite se zacne vztekat a ostatni koukaj jak kravy a pak se za 10 minut vzteka jejich dite a snazej se byt neviditelny :-P kazdy dite se nekdy vzteka,kazdy dite nekdy neposloucha - tohle musis mit na pameti - ne,ze moje dite je horsi nez vsechny ostatni.To Kacka vyciti a na poslusnosti neprida,naopak.Je to soucast jejich vyvoje,prirozenost!Ty to jen musis usmernit a pomoct ji s tim. Az se mi ty knizky vrati,tak ti je pujcim,ale jak rika Renca,necekej zazraky.Ja cetla a cetla a ctu porad,ale posledni dobou se spis ridim instinktem.
1. říj 2009 ve 20:41  • Odpověz
Z kazdy jsem si neco vzala a upravila dle svy predstavy. Jinak podle me,pokud ti Kacka spi lip,kdyz je s tebou a tobe to nevadi,tak v tom pokracujte.Podle me je spolecny spani velky prinos - k cemuz jsem taky dosla az casem.Spime spolu od uspavani az do rana teprve kratce - mesic?Dva? Nevim presne,ale uz driv i pres uspavani v postylce si ke me v noci prilehla.Nechtela jsem,aby se mnou usinala - ted v tom vidim neco krasnyho.Nez usne,tak si povidame,mazlime se - uz to neberu jako otravu,ze se chci divat na neco v bedne a nemuzu - naopak,tesim se na to.Kacce to urcite dela dobre,tak proc ji to odpirat,kdyz ty i ona se lip vyspite spolu?
1. říj 2009 ve 20:49  • Odpověz
Ytu,jo je to tam fajn.Vubec bych to necekala,ze to bude mit takovou uroven.Kdyz ti dite nechce neco delat,tak nemusi,hraje si samo vedle,kdyz ma hlad,das mu najist bez ohledu na program.Je tam hodne hracek,zebriny atd. - ddti se vyblbnou a unavi a spi o hodinu dyl nez obvykle :grinning: Tri hodky je dost,ale nemusim tam byt tak dlouho,je to jak kdo chce prijit i odejit,ale ono to utece ani nemrknu. Zatim je to ve skolni druzine,ale ma se to stehovat nekam k penny,nevim kam,ale asi v listopadu.
1. říj 2009 ve 20:59  • Odpověz
Jo a Jani,nikdo nejsme dokonala mama - krom Marky - ta je pro me velky vzor (ikdyz je prehnane skromna) a Samik je andel (ikdyz Marky tvrdi,ze nekdy ne),delam si srandu a prehanim,ale fakt je pro me idealnim vzorem a jsem rada,ze ji znam a muzu se ji inspirovat,ale jinak kazda nekdy neco zkazime nebo neceho litujem.Takze se nejak nedostavej do depky nebo tak neco,jasny?
1. říj 2009 ve 21:05  • Odpověz
sim: koukám, že si nadšená, a že i Terce se líbí :slight_smile: to je super, že se tak hezky začleňuje do kolektivu. :slight_smile:

Jani: určitě to přinese ovoce :slight_smile: nebude to třeba hned, ale výsledky se určitě dostaví. Zvládnete to... :wink:
1. říj 2009 ve 21:09  •  2 děti  • Odpověz
Jj,zaclenujem - Terca dneska dokonce sla "branou" - pri takovym tom Zlata brana otevrena,zlatym klicem... A to je co rict,ale jinak tanci sama tak nejak jako v Stapu :grinning: A ja uz taky navazala par kontaktu,ale tam to jde hur,pze je nas fakt moc a tak s prckem jen litas od jednoho k druhymu,ale i tak - fakt hezky.A taky je to asi o veku,az budou Terce 3,tak taky nemusis bedlive hlidat kazdy krucek,dite uz ma jinej rozum nez v roce a pul - no ale to uz tam zas budu mit i sviste z pupku,tak zas nic :grinning: Jsem zas nejaka superunavena,ale chci vydrzdt na Zoufalky (moje slabost).Jo a jeste ujizdim na Pekelny kuchyni na Barrandove.Davaj to teda od sedmi a to uspavame,ale rano to opakujou.Tomu jsem trapne propadla,az se stydim.Je to docela ptakovina,ale nemuzu si pomoct :grinning: No a v mladi jsem koukala na BH 902 10 a nebudte skety,nenechte me v tom samotnou a vyvalte na cem ujizdite vy - A PO PRAVDE!
1. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz
Dobré ránko, :slight_smile: :slight_smile:
koukám, že jsem tu první :sweat_smile:
Dneska to vypadá, že by mohlo být docela hezky, tak uvidíme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. říj 2009 v 08:28  • Odpověz
tééééda, vy jste toho nakecaly :grinning:

jinak já se klidně podepíšu 100% pod vše, co napsala Léňa - a jen bych ještě dodala, nebo spíš trošku rozvedla to pevné objetí
http://www.prekopova-pevneobjeti.cz/Pevnéobjetí/POnbspjakonbspživotnínbspforma/tabid/55/Default.aspx

renat - Respektovat a být respektován by mi cca za půl hodinky měla přinést pošťačka :grinning: :grinning:

jani - já mám ještě knížku Proč jsou šťastné děti šťastné, ale teď ji má rozečtenou Aleš, tak ho zkusím popohnat
(krátce z obsahu - Jak u dětí léčit ufňukanost, plachost, vztek..... Umění naslouchat dětem.....Malé děti a televize.....Umění být otcem.....)
k tomu tvoření - objednáme to z toho svetcz, tak si dej do kupy co budeš chtít, já už si to sepisuju taky :wink:

leni - BH 90210 a Dylan :dizzy_face: :dizzy_face: , Přátelé (ty můžu sledovat stále dokola) a teď jsem propadla Přšlapům na Primě
2. říj 2009 v 08:30  • Odpověz
jé, než jsem se vypsala, tak už mě verča předběhla
2. říj 2009 v 08:32  • Odpověz
Dobré ráno...teda tady to už jede :slight_smile:

marlan: takže až zvonek zazvoní dvakrát, knížka je tam :slight_smile: (pošťák zvoní dvakrát :grinning: :grinning: Jsem si jistá, že si tam své najdeš :slight_smile:
když budete objednávat, vzpomeňte si na mě prosím s těmi stojánky na ubrousky, jestli to nevadí :slight_smile: :wink:

Jinak já jdu uklízet, pak do vany a něco ze sebou udělat. dnes přijde fotograf :slight_smile: tak ať vypadáme trochu k světu...včera jsem našla pár modelů, který mi kupodivu jsou :wink: tak snad se něco povede.
(a musím se pochlubit, zkusila kjsem ze zvědavosti normální džíny a opravdu mi nejsou jen přes bříško :slight_smile: tak mám radost, že se do nich po pordu snad brzo dostanu.
2. říj 2009 v 08:54  •  2 děti  • Odpověz
Nečetla jsem, to co včera napsala Sim, je toho hooodně, ale dočtu to. Ovšem díky Marlan jsem si všimla, že Sim by zajímalo, který seriály se sledují. :grinning: :grinning:
No tak BH 90210 tam není co řešit, to jsme sledovali snad všichni a kdyby to zase dávali, tak to budu žrát stejně jako tenkrát :grinning: :grinning: :grinning: JInak Ulice a Ordinace, to je jasný a Přešlapy mě taky chytily :grinning: :grinning: No a přiznám se, že i telenovely jsem dost sledovala, je toho fakt hodně no :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2009 v 08:56  • Odpověz
Jé na to jsem taky zapomněla..."Béháčko" bylo i u nás jasným programem, kdo to tenkrát nesledoval, nebyl IN :wink: Jinak teď Ordinace (i když už to taky není co dřív, když nějaký díl vypadne, neřešíme to :slight_smile: Já teď ujíždím na německé telenovele, co dávají na ZDF :slight_smile: a pozor, na slovenským programu jsem teď objevila, že dávají MIlagros (Divokýho anděla)..a to bylo moje :grinning: :grinning:
2. říj 2009 v 09:02  •  2 děti  • Odpověz
jo tak Divokýho anděla sledoval i můj brácha :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a to je o 9 let starší než já :grinning:
2. říj 2009 v 09:16  • Odpověz
Ahojda,tak ja vcera do Zoufalek vydrzela,ale usnula uz u titulku :frowning2: ale Pekelna kuchyne mi neutekla,mam to ted jak drogu :grinning: Jinak asi pravidelne nesleduju nic,ted jsem videla az druhy dil preslapu a zaujalo me to,tak jim dam sanci,hrajou tam i mi oblibenci a je to vtipny,tak uvidime.Ja mam ted takovou nectivou naladu,to Respektovat jsem chvili taky shanela,ale nikde jsem nemela uspech,ted jsem to na chvili nechala byt,ale urco si ji chci taky koupit. Milagros jsem taky ted nekde zahlidla,ale me to bavilo jen ze zacatku,pak me to uz stvalo.Ordinaci ani VKV jsem nepropadla,ale Zoufalky a Ztraceni,to bylo moje - jen teda ten vysilaci cas!Jdu uklizet a varit,odpo mi dorazej kamaradky,tak at me nepomluvej.Zatim pa
2. říj 2009 v 10:33  • Odpověz
autor
Cau holky ... njn vychova. Ono taky se nekdy jedna jen o takove zkouseci vztekaci prechodne obdobi :grinning: Je treba vydrzet ;) Kdyz moje deti (a ted zacina i Alex) chytl nejaky vztekly amok, tak se me osvedcilo odejit z mistnosti kde je "vztekloun" a ... hned prestane (samozrejme az vas najde vedle v kuchyni, tak sebou zase flakne na zem a poracuje) ale tak po 3 / po 4 je to prestane bavit. Anebo pak jak pise SIm ... odvest pozornost.

Male bych prosbu ... ja vim, ze je to se zubari bida, ale chtela bych nejake zkusit obvolat. Jenze ze seznamu :( to vubec nevim o koho jde. Neporadili by jste mi nejake dobre zubare ke kterym chodite? Ja bych zkusila stesti
2. říj 2009 v 11:49  • Odpověz
Jo holky,nevite jak je to s dodavkama pres net?Je nejaka doba do kdy musi byt vykryta objednavka a kdyz neni,tak objednavka zanika?
2. říj 2009 v 11:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.