• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
autor
Cauky Veruuu ... tak taky uz prvni pokusy o tapani? Krasa vid?!? A neboj ... za chvili se roztapa ;) On si musi byt stoprocentne jisty ze to zvladne. Alex ujde vzdycky tak max. 10 krucku a pak to radeji doleze po 4 :slight_smile:

Jdu kuchtit neco k obedu. Mejte se krasne !
2. říj 2009 v 11:55  • Odpověz
Ja kuchtim kure a uspavam prdolu (obedva vetsinou az po spani).Vstava ted nejak driv a spat chodi dyl,kamaradky klucina uz po o nespi (je mu 22m),to musi byt zaprah.Ikdyz vetsinou nestihnu zadnej odpocinek,tak aspon poklidim a uvarim,coz se mi s Tercou moc nedari,ale kdyz je krize,tak to taky nejak spolu spatlame.Zas mame malo vody ve studni,to je vopruz.Potrebuju nutne pustit mycku,vyprat 3 varky pradla a umyt sebe a Tercu,ale jaksi budu muset vybirat,co muzu a nemuzu,vsechno urcite ne :frowning2: takze se jdu modlit,at prsi a studna se vzpamatuje.V Zehuni sice budem vodu platit,ale porad lepsi nez tahle priblbla poloprazdna studna!
2. říj 2009 ve 12:31  • Odpověz
sim - to nevím, nemají to v obchodních podmínkách???????????? jestli je něco v zákoníku, to netuším

bert - IP
2. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
No to ja nevim,me prave znama jeste pres dalsi znamou objednavala tu knizku a uz je to 6 tydnu a nic se nedeje,tak bych ji chtela zkusit objednat jinde,ale cokdyz mi pak prijdou 2? Tim,ze je to takhle pres koleno,tak jsem asi nucena jeste cekat,ale davam jim max mesic a pak na to kaslu
2. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
Berti- já ted začala chodit k mladýmu klukovi, ale ten už nebere, to neporadím, promin! a kam chodíte ted?

jinak holky díky za rady, mám ze sebe ted špatnej pocit, takže končím a už se v tom tady nebudu rýpat, zkusím nějakou tu knížku, Sim nebo Marti budu ráda když mi půjčíte pak, nebo mrknu do knihkupectví..u nás taky nejvíc platí nechat vyvztekat a přejde to, ale na ulici to moc nejde, že? sice vím, že to myslíte dobře, ale když byste byly v mé kůži, tak byste třeba taky jednaly někdy jinak, těžko říct..a dost už!!!!

jdu vařit, uklízet, prcek nespí, pže v noci chtěla vstávat, a pak jsme vstávaly před 9 já pak šla ke kadeřnici, takže mám brajgl a kačka si hraje v postýlce s panenkou, dneska je zase obzvláště hodná :dizzy_face:
2. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz
jani - a co trvča????? jsi spokojená? a uvidíš, s Kačkou to zvládnete

sim - 6 týdnů je dost dlouho, zkus zjistit, jestli reagují, já si tuhle knížku objednávala minulý týden - platila jsem předem, tak čekali, až dojdou penízky, ale každý krok mi paní hlásila na mail
2. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
Sim ... taky nevim podle zakona jaka je ta doba. Ale meli by to mit v obchodnich podminkach.

Jani ... chodili jsme tady v Janovicich, ale des. I na rovnatka potrebuju pro Franci nekoho noveho - chodi do KH a to je druhej des. Ja se taky dost bojim zubare - a to ja mam bohuzel furt nic moc zuby, takze ho potrebuji dost casto :(
Uz od prvniho roku meho zivota - kdyz jsem si vyrazila predni horni zuby o stolecek v obyvaku jsem u zubaka kazdou chvili :(
2. říj 2009 ve 13:50  • Odpověz
Berti,moje zubajda bohuzel taky nebere,ale strach neresim.Ja se proste bojim a hotovo a v takovym pripade se proste neovladam a chovam se jak debil.Doktorka mi musi dodavat odvahu,premlouvat at otevru pusu a slibit mi,ze kdyz urcitym zpusobem heknu,tak ze prestane. Nastesti ma se mnou trpelivost! Ale je to bida dneska sehnat doktora,at je to gynekolog nebo zubar,vsude maj narvano!
2. říj 2009 v 15:07  • Odpověz
Sim: to taky nevím, zkus obchodní podmínky, jak píšou holky..nebo se na to vyprdni a tovnou tam zavolej, tak to dělám já.Žádný servítky s nima...
a jakou knížku sisi objednávala?

pro ostatní, kdo třeba uvažují o Respektovat... - u nás ji mají jednom knihkupectví...kdyžtak mohu zakoupit, na procházky chodím denně :slight_smile:

Berti: a ke komu chodíš tady v Hoře? je to tragédie, to s tebou souhlasím. Jak my bojovali, abychom mohli přejít od jedný kr...
Vím, že se říkalo, že na rovnátka je nejlepší Říha, ale ordinaci má snad někde v trampárii, zkusím se ti poptat. A zbytek v IP :slight_smile:
2. říj 2009 v 15:53  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky.....

Jani....ke Kačce.......každé děcko je uplně jiné, jsou to osobnosti......a ke každému děcku se také musíme chovat jinak......Já jsem toho názoru, že nejdůležitější ze všeho je se děcku věnovat......povídat si sním, číst mu, vyprávět, poslouchat ho.....naučit se mu rozumět.......Samík je občas pořádnej vzteklina a nebo pořád říká samé Ne....ale většinou odhalím, proč to tak je......třeba když je přetaženej, hladovej......a pozor.....taky když se nesplní něco, co je mu slíbeno!!!!!!!!!!! Na to fakt bacha.....děcka hodně vnímají......Pokud Samimu něco slíbím, tak se to snažím vždy dodržet-on si moc pamatuje a kdybych se na něho vyprdla, tak bude celej nesvůj a dá mi to patřičně najevo....a to je dobře :slight_smile: Taky bacha na formulace vět......s těmi dodnes bijuju :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ......viz např. dnes......jsme nesli Hele autosedajdu a já řekla Samimu, že ji neseme pro miminko.....v jeho hlavičce to znělo asi takhle: Jdeme donést sedačku miminku.....uvidím ho a budu si ho moct pohladit.....zkrátka - předáme ji přímo miminku......no a pak byl protivka, protože byl zklamanej, že místo miminka vidí jenom Helenu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ......
Zkrátka.....chtěla jsem tím jenom říct, že nejdůležitější je komunikace!!!!!!!/!!!! a opravdu respektovat děcko jako partnera.....samo sebou v mezích......Dítě nechápe tak jako dospělej.....musíme mu nastavit mantinely a pak ho nechat, ať si samo mezi těmi mantinely prochází, hraje, žije, mluví, vybírá........atd. Já třeba v obchodě vyberu typ oblečení, ale barvu nechám na Samovi.....vybírá si tu, která se mu líbí a v čem je mu příjemně...........takže máme např. doma růžovou židličku :grinning:....ale Sam je spokojenej a já pak taky
Myslím si, že dobrou komunikací se dá předcházet spoustě nedorozumění a problémům...........
Respektovat a být respektován jsem si přečetla.....máme ji doma, ale bohužel ji nemůžu půjčit, páč ji sama mám vypůjčenou.......
Hawk.....domluvil jsem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2009 v 16:52  • Odpověz
už se těším na vínečko......tak Jani se mnou počítej :slight_smile:
2. říj 2009 v 16:54  • Odpověz
jo a ještě jsem chtěla podotknout.....že doma mám bordel....ale nevadí mi to.....raději čas věnuju Samovi......takže místo denodenního gruntování si užíváme jeden druhého.......na uklízení budu mít čas, až odejdou děcka z domova.....to pak nebudu vědět jak zabít čas.....a budu mít domácnost jako z katalogu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

No.....samosebou uklízím....ale v rámci možností.....nepřeháním to........ a všechno vlastně dělám se Samim......myjeme spolu nádobí, vaříme (stojí na židli), luxujeme, utíráme prach, pereme, věšíme prádlo.......... :wink:
2. říj 2009 v 16:59  • Odpověz
Ahoj, Teri ty to tak hezky podas :slight_smile: ja s Tercou treba vesim pradlo nebo davam nadobi do mycky,pradlo do pracky... Nekdy spolu i varime,ale od ty doby co sahla na ten kastrol a spalila se,tak fakt nerada.Byla to moje chyba,vzdycky ji rikam,ze neco pali,tak at na to nesaha,ale tenkrat jsem na to zapomnela :frowning2: Pavel ji taky zapojuje,krmi spolu pejsky,hrabou ted listi,co k nam pada od sousedu a tak... Jo,taky Tercu bavi luxovat,drzime tu trubku spolu a ona za ni chudak vlaje,no trva to vsechno dyl,ale jsme spokojeny obe,ona si pak tleska,kdyz ji pochvalim,ze je moje sikovna pomocnice... Ale vetsinu veci se snazim zvladat,kdyz spinka,je to tak rychlejsi a mame pak cas na hrani a prochazky. Dneska mame doma tatku,tak se pujdem odpo projit na louky za vodu i s pejskama,to ma Terca nejradsi :slight_smile: honi je a dovadej spolu... Dneska se po dvou dnech probudila v sedm,ale ty dva dny predtim v 6 a s hroznym placem,asi nejaky spatny sen,nebyla k utiseni,poprve kricela haf haf a vcera zas namy namy :frowning2: tak ze se ji zdalo o pejskovi a treba se ho bala,to bych pochopila,ale co se ji mohlo tak dramatickyho zdat o jidle,to me vubec nenapada... Dneska uz nastesti bez place,tak snad mame nocni mury za sebou... Jo a zazrak - pije mliko,resp. slaby kakao - ale jen z normal mlika,sunar atd. porad odmita - myslite,ze je to kravsky mliko velkej pruser??? Ofiko se muze od 3 let asi,ale kdyz je to jediny mliko co vypije a navic ji zachutnalo... Od doby co nekojim,tak byla bez mlika uplne - jen jogurty a actimel.
3. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
Zdar bazar děvčata :slight_smile:

Tak se zas hlásím...nějak jsem nestíhala, v pátek jsem měli to focení (bomba) :slight_smile: pár fotek je fakt víc než krásných (říkám fotek, ne to, co je na nich, protože celulitida apod. se ukázala být viditelná, ale což, teď to neřeším), zbytek dofotíme pak s manželem, víme jak na to :grinning: :grinning: :grinning:
Včera jsme si udělali celodenní výlet do Phy, využili jsme toho krásného počasí a bylo to taky skvělé, dali jsem klasiku, Pražský hrad, Karlův most, pak ND, na Staromák..no čochtali jsme tam dobrý 3 hodiny.
No a dneska se chceme jet podívat na Kačinu, jsou tam nějaké ty slavnosti, tak snad nezačne pršet :unamused:
4. říj 2009 v 09:04  •  2 děti  • Odpověz
Cusik,venku hnusne,tady mrtvo. Reni,doufam,ze fotky ukazes,uz se na ne tesim a dnes si uzijte vylet :wink: tady neprsi,ale hnusne fouka vitr. U nas zas byla noc! Vecer se smudline spustila ryma a byla trochu teplejsi (nemam teplomer,Terca jeden rozbila,tak jsem koupila druhej a neni po nem ani pamatky!),ale nezdala se mi hodne tepla,tak jsem to neresila.Ale kocka temer nespala,pofnukavala a porad chtela objimat,takze pri jakykoli zmene polohy na spani mi dala najevo,ze takhle teda ne.No fakt strasny,k ranu na hodinku zabrala,ale vic nic. Dopo porad mrzuta a porad opakovala boli boli,mozna se tlaci ven spicaky,pze ma prsty porad v pusince :frowning2: no v pul jedenacty jsem ji radsi dala nurofen a sla spinkat,ale porad semtam pokukuje semtam spinka,chudinka mala,asi ji je moc spatne :frowning2: Bercak je v praci a odpo maze na mysl.brigadu,coz mam radost,vubec si neodpocinu,pze on bude taky unavenej z ty driny.No dneska jsem bez nalady,asi si budu muset pustit s Tercou nejakou komedii anebo jit taky zalehnout,to bude nejlepsi,zatim cusik
4. říj 2009 v 11:33  • Odpověz
Hoj Leni :slight_smile:
Tak jsme nikam nejeli a asi nepojedeme, důvodem je ten vítr, i tady začalo hnusně foukat...taky trochu frkám, tak nebudu přikládat pod krbem (myšleno, abych někde nechatla nějakýho bacila).
fotky ukážu, už je mám na rejceti, ale to ty bys asi na mobilu neviděla...tak to necháme na nějakou sešlost, snad to ještě do porodu stihneme, hihi.
Chudák Terka, snad se rýmy brzo zbavíte a nebude z toho nic víc, možná jí někde ofouklo, tohle počasí je zrádné....a teplota je snad od těch zubů..
Tak jdu dovařit oběd
4. říj 2009 ve 12:02  •  2 děti  • Odpověz
Leni at je Terince líp, my se rýmu ted zbavily, ale zase nám začíná tatka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
odpo asi taky někam půjdeme se vyvenčit, včera jsme byly na kole, ale měla jsem toho večer plný brejle teda, byla jsem ráda, že jsem doma..

holky nepůjdeme v út dopo do ovečky si hrát?
4. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz
Tak Terca dostala v pul jedenacty nurofen a sla do kocarku,byla tam hodku a pul,ale spala sotva pul hodiny,zbytek jen tak nestastne koukala,ted je ji ale dobre.Byla jsem s ni na hodinku venku,tak sbirala kaminky a kyticky a vubec je uz vesela (uvidime,az ten nurofen prestane pusobit).Zato ja jsem k.o. Ted nam prijel tatka,ze pry brigada byla rychla,sel zatopit a pujde k sousedum na kafco,tak si Terku vezme a ja si zdrimnu. Venku to fouka hnusne,ale krom toho vetru je docela teplo,se mi zda. Jani a kam jezdite na kole? Na Hrado? My ted kolo flakame,naposled jsem byla mozna pred 14ti dny,ale uz to vypada,ze bude s kolem brzy konec,ve vetru se jezdit neda :frowning2: tak ja jdu prebalit tu malou prdolku a vyslu je na navstevu.Sotva drzim oci otevreny!
4. říj 2009 ve 14:55  • Odpověz
Na Hrádo jezdíme hodně, včera jsme byli v KOnárovicích. Dneska jsme ještě nikde nebyli, pže ta naše pipinka nechtěla usnout a tak šla spát ve 2 a ted vstává, takže u nás spaní bude tak na 9 hodinu večer, to bude žůžo, jsem ráda, když zalehne, že si můžu číst, tak mám po.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: bude si tančit při Superstar asi :grinning:
4. říj 2009 v 15:54  • Odpověz
JO leni ty bys asi stejně na tom kole už neměla radši jezdit, ne? bud opatrná!! koukám, že jsme všichni doma, načapala jsem i Renču :grinning: je hnus fialovej, ale my musíme ven aspon na chvíli se vysmradit, až se madam rozhodne že půjde z postýlky, ted si tam kreslí :sweat_smile:
4. říj 2009 v 15:58  • Odpověz
sim: jen si odpočiň...zasloužíš si to :wink:

Jani: jo jo i my jsme doma, ten vítr je hroznej, tak jsem to bojkotovali
4. říj 2009 v 16:11  •  2 děti  • Odpověz
No a ja misto odpocinku nunam ufnukanka.Ma horecku jak blazen (bohuzel nevim kolik),Berous dostal za ukol obejit starousedliky a pujcit teplomer.Smudlu jsem zkusila uspat a zas zabrala jen na 10 minut :frowning2: ted nevi,co chce,chce tapat,hacat,hajat,brmbat... A pak nechce nic :frowning2: dostala zas nurofen,tak snad brzy zabere,je to smutny,kdyz jsou prcci marudci. Ja si myslim,ze ji mozna lezou spicaky,rymu dneska nema - teda rano jo,ted odpo jsem ji nezaznamenala. Jani jj,Marky mi rikala,ze kolo neni ted moc dobry,ale smudla chce porad jezdit a ja jsem opatrna,nikde nerajtuju,zadny hrboly a tak. Aaaa,ted si misto spani vymyslela kolo kolo mlynsky,tak zatim pacek
4. říj 2009 v 17:12  • Odpověz
jé Leni to je blbý, doufám, že Pavel sežene teploměr, snad jo, ne? dej jí čípek dyžtak ten zabere rychleji!! mě je taky kačky vždycky líto, když jí něco je. Dej jí za nás pusinku.
4. říj 2009 v 18:48  • Odpověz
Jani,diky :wink: no,uz zas vypada dobre,ale vim,ze je to tema lekama.Jen jist vubec nechce,ale aspon pije,tak snad nam baculinka moc nezhubne :slight_smile: jdem uspavat - i sebe a myslim,ze vytuhnu driv nez to nase zviratko. Pusinku jsem predala,ale chtela jen na pupik,tak snad je vam jedno,kam pristala :grinning: Dost reci,pa a dobrou
4. říj 2009 v 18:57  • Odpověz
autor
Dobre ranko
Simi ... jak je Terynce? Doufam, ze uz lepe. Njn to jsou ty zmeny pocasi. Jaro a podzim je naprdliky.

Jste me navnadily s tou Oveckou, ze jsem se rozhodla, ze se tam taky pujdu juknout. Jsem zvedava ;)

Taky jsme chteli jit vcera na Kacinu, ale ten vitr fakt byl desny :(

Reni ... ja ci videt fotecky :dizzy_face:

Jooo ... a Alex zjistil na co je tuzka. Umyvam nadobi a najednou slysim skrabani. Juknu a on si "krasne" kresli v rohu kuchyne tuzkou na zed. Tak jsem mu tam tuzkou dodelala "ram obrazu" :grinning: a ma tam vyhrazene mistecko kam muze kreslit :grinning: :grinning: :grinning: Zatim teda nepokracuje dal.
Pak jsme zkouseli na papir, tak taky psal, ale na to svisli se mu pise as lepe. Ta vezmu dolu asi tu holek tabuly ;)

Tak ja se jdu venovat Alikovi :slight_smile: Mejte se kraaasne
5. říj 2009 v 08:51  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: přeji krásný dobrý den, já jsem od rána strašně vytlemená :grinning:

Byla jsem na kontrole a musím říct, že dnes mám super pocit, ze všeho....strašně jsme se nasmály s dr. i sestřičkou, malý se totiž předváděl, koukaly, že to se moc nevidí...ale prý mám prostornou dělohu :grinning: (proto u nás zatím ty pohyby nijak neustávají, jak se říká:slight_smile: a prý si je budeme užívat do konce:slight_smile:

No a kontrola: takže tlak trochu vyšší, po přeměření lepší, dělala stěr na streptokoka, výsledky budou příští týden....no a nález docela pozitviní, protože se prý krásně připravujeme na porod postupně, což je prý lepší, ne nějak náhle) - čípek zkrácený a otevřená jsem na 1 prst :slight_smile: Vím moc dobře, že to nemusí nic znamenat...Dr. odhaduje, že do tří týdnů by mohl být prďolka na světě (ale já na tyhle odhady a prognózy nejsem, takže jsem si v duchu říkala, "nebo taky ne"... :grinning: :grinning:
Na další kontrolu jdeme za týden, už bude i monitor...

sim: jak je Terince? Doufám, že už líp prďolka malá...posílám pusu na čelíčko:slight_smile:

berti: no vidíš, za chvíli Alex vymaluje pokoje :slight_smile: takový pomocník...:slight_smile:
fotky...viz IP :slight_smile:
5. říj 2009 v 09:30  •  2 děti  • Odpověz
, ojky,

Reni- no jo krátí se ti to..hlavně že jsi v klídečku hezky :dizzy_face: toho streptokoka jsem já nakonec měla, jen mi dali infuzi pak a dobrý.

Tak naše madam šla včera spinkat v půl a vstávaly jsme v 9, asi 5x byla v noci vzhůru, já byla ráno rozlámaná, vopice nějak bojkotuje spánek, ted jela s jindrou pro oběd já jdu rychle vytírat, pže když nespí tak nevytřu, klouže se mi po tom a padá a já se bojím aby se jí něco nestalo :astonished:

Berti- to je dobrý Alík bude třeba malíř počkej :grinning:
5. říj 2009 v 11:40  • Odpověz
Cusajda, Terca dneska lepsi,ale porad neni ve svy kuzi.Ja jsem ted v Tynci,Sedivak tu ma od 12 byt a je na obede,Terca spala ale nekdo tam u nej neco vrtal a tak se vzbudila a nemuzu ji uspat.No mam na to jeste chvili,pak to vzdavam,holt pujde na prohlidku se mnou! No na spani nevypada,tady v tom Tynci je snad vetsi hluk nez v Koline,grrr! Berti,tak vy mate malyho Picasa,jo? :grinning: tvoriva matka ma tvorivy dite,s tim se musi pocitat!
5. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz
tak jsem vyžehlila kupu prádla hip hip hurá, přišel děda tak se s kačí dívali na dvd ze svatby a já žehlila, tak mám radost, večer budu vegetit, sobě i jindrovi jsem vygruntovala skříně, ještě kačí zítra a mám to, a budu gruntovat asi v kuchyni, akorát mě štve, že to vydrží chvíli a je tam zase bordel..

Leni tak co dr, co říkal?
5. říj 2009 v 18:16  • Odpověz
Tak prohlidka - mimis ma 4,5cm,poskakuje si tam v tom pelisku... Zitra zacinam 12tt,musim na nejaky odbery a prvotrimestralni test,coz nevim jak provedu,leda Tercu nekam prilepit izolepou.Berous si ted dovcu vzit nemuze... No zkusim babicky! Jo,ale mam vysokej tlak :frowning2: musim jeste na premereni. Mimochodem,Terca byla vzhuru a chtela taky na kozu a prohlidku :grinning: Trouba moje mala!
5. říj 2009 v 18:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.