• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
prvotrimestrální test, jako krev atd? a nemůže ti to dělat v kolíně, že by terka byla u nás? tak taky chtěla vyšetřit, jo, to je sranda! ten tlak se snad srovná ne?
jinak velká gratulace!! :dizzy_face: :dizzy_face:
5. říj 2009 v 19:27  • Odpověz
Sim: gratulace, 4,5 cenťáku, to je už pěkný :slight_smile: to jdeš asi na ten screening ne? krev apod.?
Já vůbec nevím, nebyla jsme na tom, první krev mi brala někdy v 17tt...
Já dnes měla taky mega vysoký tlak, skoro 140/90, ale prý to bylo jednorázově, tak snad dobrý, určitě se srovná i tobě, třeba se ti podvědomě chtělo na WC, nebo podobně.
koukám, že Trí nebude mít s prohlídkama problém :grinning: :grinning:
5. říj 2009 v 19:31  •  2 děti  • Odpověz
já už vůbec nevím kdy se co dělá a to je kačce rok a půl :astonished:

ted kamarádka čeká dvojčátka, už mají 2 letýho chlapečka a přemýšleli zda vůbec mají mít další a rovnou 2, takže jsou z toho překvapení, ani se jim nedivím..takže ráno do Ovečky nejdeme, má přijít, už se na ní těším, dlouho jsem jí neviděla.
5. říj 2009 v 19:50  • Odpověz
Jani: já to nevím taky a to ještě malýz není na světě :grinning: :grinning: :grinning: nějak jsme s enepídila, dr. si vždycky řekla, co a jak...stejně každý dělá něco jiného.
Mě známá zas psala, že si platila něco v 1. trimestru - 2tisíce, prý nějak UTz a 3x odběry...to vůbec nevím...
5. říj 2009 v 19:52  •  2 děti  • Odpověz
to je divný, ne? kam chodí prosímtě k dr?
jinak koukala jsem na ten svět.cz- že jsem to vůbec kdy našla, tam je věcí au au..a já musím šetřit na vánoce atd..
5. říj 2009 v 19:54  • Odpověz
dělají jí to v Jihlavě..vůbec nevím, moc jsme to nepochopila...ty screeningy jsou přece zadarmo (teda nevím to jistě, ale co tak slýchám...)

Jo to znám to jsou pálky...:slight_smile: Já vždycky vybírám, vybírám, najednou v košíku za 1200,- (ale vše fakt nutně potřebuji :grinning: a je vymalováno...
a o Vánocích mi nemluv...ale letos je asi rozhodnuto, vyrábím:slight_smile: každému obrázek, babičkám stojánky na ty ubrousky (teda už Kub. prababičkám :slight_smile:, kalendář a nějakou blbost, kosmetiku...jen našim se složíme se ségrou na myčku :slight_smile:
5. říj 2009 v 19:58  •  2 děti  • Odpověz
hm myčka- to je sakra dar teda, to se budou mít! já už mám taky třičtvrtě dárků koupených, ale chci to mít co nejdřív at jsou korunky..já pořád ulítávám na MMB a ted jsem na sobě dost šetřila a jak se blíží zima, tak je tam tolik věcí... :sweat_smile:
5. říj 2009 ve 20:03  • Odpověz
Ahojky, trošku jsem to teď flákala. Včera nám nešel celý den net, byla jsem pěkně naštvaná, ve čtvrtek nám ho zapojili a vgčera se člověk ani nepřipojí, tak jsem volala tomu chlápkovi a dneska to šlape jak hodinky a jak rychle nabíhají stránky, no paráda.

Berti - gratuluju k malování, Alex bude asi nadaný po mamince viď :wink: Když jsem to odpoledne četla, tak jsem zkusila dát malýmu tužku a papír a jak čmáral a hlavně byl překvapenej z toho, že dělá čáry :grinning: :grinning: takže zítra jdeme asi koupit pastelky a nějaký papíry.

Sim - mimísek ti krásně roste viď, jen tak dál a hlavně ať jste oba zdraví, teď to počasí je zdrádný. Terince přeju brzký udzravení a posílám pusinky, aby jí bylo co nejdřív dobře. :dizzy_face:

Renat - tobě se to krátí viď. Už se těším, až uvidíme fotečky malýho Kubíčka. :wink: :wink: :wink:

Jak psala Janinka, že její kamarádka čeká dvojčátka a mají už dvouletýho chlapečka, tak přesně takhle to mají sousedi, který bydlí hned vedle nás. mají tříletýho kluka a roční dvojčátka a řeknu vám, že tý mamině teda vůbec nezávidim. Pokaždý, když jdou ven nebo se vracejí domů, tak aspoň jedno dítě brečí. Je to asi dost náročný, jsem šťastná za to, že máme jen jedno dítě a ještě tak hodný.

Dneska jsem zjistila, že má Robin na palečku puchýř, to má od toho cucání, protože bez něj neusnul, ale teď už pár dní necucá, takže ho to asi bolí. A já si myslela, že ho přestal cucat kvůli zubům , který mu rostly a on si tam vycucal puchýř :grinning: :grinning: :grinning:

Jdu spát, tak přeju všem dobrou a klidnou noc..... :slight_smile:
5. říj 2009 ve 21:45  • Odpověz
Cusajda,teda nevim co se delo,ale kun mel asi nejakou stavku,ne? Terince uz je asi dobre - aspon tak vypada,jen kazdou chvili rika,ze boli... Ja ji to moc neverila a pak kouknu do pusy a ma bud uz prorizly (anebo tomu moc nechybi) horni spicaky,takze teplotka byla asi od toho. Holky,ja nemuzu spat!!! To je des,kazdej den od pul dvanacty do tri cumim do tmy,parada fakt! Jo a k tomu prvotrimestralu - ja vam nevim :frowning2: protoze co jsem tak jako cetla a slysela,tak je to nejaky nadstandardni vysetreni a plati se za nej - nekde tiskar nekde i vic! Mne k tomu Sedivak nic nerekl,tak treba to je jen klasickej odber krve,ALE vylozene me poslal do nemocnice s papirkem a tam zvyraznil,ze prosi o to vysetreni a UTZ,tak uvidim no. Tercu uz jsem na ten den udala mamce,tak snad to odbydu rychle. Jo a Reni,ja mela tlak 145/95 - to jsem nikdy nemela! No ale snad je to jen jednorazovka a bude to dobry,nechci se cpat lekama. Veru a nekouse si do toho prstiku? Smudla jeden,co se v mladi nauci... holky pak budou muset mit satky kolem krku,aby zakryly Robinkovu cucaci vasen :grinning: A k tem dvojcatum - to by me asi slehlo,ja tak nejak porad nemuzu pochopit,ze budu mit dve deti... Na jednu stranu se na mimi tesim desne moc a na druhou mam fakt az silenej pocit viny vuci Terince.Pere se to ve mne.Taky lituju,ze jsem treba nevedela nektery,pro me zasadni veci,a nevychovavala tak uz Tercu.Je mi lito,ze to druhy bude mit (aspon podle me) "lepsi start" a ze ho nemela i Terinka. Ted treba placnu blbost,ale nechci jit treba ani na 3D proto,ze Terinka ze 3D taky nema zaznam (byla ve spatny poloze a nebylo nic moc videt),prislo by mi to nespravedlivy a zas by mi ji bylo jen lito. Jsem asi divna,ale fakt me ted trapej takovyhle hovadiny. Asi si pujdu vyhledat odbornou pomoc :grinning: Jo v Betynce kdysi bylo,ze rodice chteli asi dvoulete slecne poridit sourozence a narodily se jim trojcata!To uz je teprve mazec!!! Jdu zkusit usnout,tak rano pa
7. říj 2009 ve 02:18  • Odpověz
Ctvrta hodina odbyla,lampa jeste svitila! Za pul hodky vstava Berous do prace! Jdu skocit z okna,mam toho dost a mam hlad!
7. říj 2009 ve 04:00  • Odpověz
Dobré ráno,
Sim - neměla bys mít vůči Terince pocit viny, spíš naopak, děláš to pro ni. Až bude starší, tak bude mít sourozence a bude ráda, protože nebude sama. Hele, my jsme byli 3, ale o jednoho bráchu jsme přišli, teď jsme s bráchou rádi, že máme jeden druhýho, vždycky jsme se mohli o sebe opřít a měli jsme svůj svět, do kterýho rodiče nemohli, bylo to fakt hezký. Navíc až zestárnete, tak aspoň nebude Terezka sama. Neměj pocit viny, fakt to není dobrý ani pro to maličký, co nosíš pod srdcem :dizzy_face: Další plus - nebudou od sebe věkově daleko, takže spolu budou hezky vyrůstat a budou si hrát a tak. Takže klid holka. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Malýmu se puchýřek zmenšuje, takže dobrý. Nekouše si do něj, právě že ho už několik dní neměl v pusince.
Naučil se dělat malá, takže mě pořád hladí a když má náladu, tak mi dá i pusinku. jsou to naše zlatíčka :slight_smile:
7. říj 2009 v 07:14  • Odpověz
Dobrý den,

tak včera opravdu kůň stávkoval :grinning: :grinning: se asi leckde zvýšila produktivita práce, hihi:slight_smile:

Sim: ten tlak jsme měly stejný, ale včera jsem o tom mluvla na cvičení, a ona říkala, že poslední týden mají všichni zvýšený, kor těhule, že to prostě souvisí s atmosf. tlakem, protože se pořád mění, takže taky doufám, že to je jednorázovka...i u tebe :slight_smile:
Teda jak pak funguješ přes den? Já přes noc nespat, kor v takových hodinách...Zkus si to dospat přes den s Terí :slight_smile: Jsme rádi, že jí je lépe.

veru: děkuji včera za echo :slight_smile: já jsem pak sice celý den nebyla doma, ale taky jsem myslela, že je třeba chyba u nás...než mi to došlo...
Koukám, že Robísek už je pěkně šikovkýa dělá pokroky, pusinkuje...jen tak dál

Já dnes budu doma poklízet, a na desátou mi přijede ta paní s věcma:slight_smile: tak si udělám procházku :slight_smile:
7. říj 2009 v 08:20  •  2 děti  • Odpověz
JInak nemůžu uvěřit jak to letí, včera jsem si uvědomila, že jsme začali už devátý měsíc :astonished: a ode dneška jsme 36+0, čili oficiálně braní jako donošení :slight_smile:
7. říj 2009 v 08:21  •  2 děti  • Odpověz
Renat jojo bal si tašky, mě se dneska zdálo že rodím :grinning:

Leni- jsi dobrá máma, nemáš mít proč výčitky, každá děláme co nejlílp umíme, bud v klidu!! a na to 3D klidně běž, je to krásný, to ti určitě holky potvrdí :dizzy_face: :dizzy_face:

jinak my jsme tak nějak už skončily s poledním spánkem, jak kdy teda, kačí vstává třeba na půl9 a pak by spala ve 2 ale jako minule jak jsem jí dala lehnout, tak vstávala ve 4 a šla spát na půl10 a na to jí prdím, takže když neusne v kočárku tak nespí no doufám,že se to zase naučí já takhle nemůžu ani vytírat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2009 v 09:34  • Odpověz
Tak jsem si vyzvedla ty věci od paní a hups 740,- zas v pytli, už se musím opravdu krotit, ale je to tím, že mi nějaké věci došly, tak jsem to rovnou doplnila:slight_smile:

Jani: zabaleno mám, ale pořád ne všechno a do toho zbyteku se nějak nemohu donutit...
Tak tobě se zdálo, že rodíš, jo?? hele, nebude náhodou sourozenec :slight_smile:
7. říj 2009 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz
Cus,no funguju zpomalene,ale musim.Kdyz jde Terca spat,tak mam praci a pak s ni vytuhnu v osm a od pul dvanacty cumim. A hlavne - mame doma MYS a ta mrcha mi chroupala do ucha kazdou chvili.Dela si domecek jako Jerry a kouse zed,musime to zadelat,at si tady nezvyka! Jani,to je blby,ze Kaci nespi,to ti nezavidim.Terca mela tak 4 dny takovou nespavou po obede,ale vcera uz zas chrupkala tu svou hodku a pul a to ji vzbudili psi.treba se to u vas taky srovna :wink: drzim palce,je preci jen jeste malicka.A kdyz nejde spat po o,tak spi rano treba dyl? Reni,no a jsi ve 37tt,to uz je konec,ja rodila ve 38tt,takze tyden a spunt je mozna venku! Ja jak jsem se cely tehu porodu bala,tak na konci jsem se vylozene tesila :slight_smile: a ted se (navzdory zkusennstem) zase tesim :slight_smile: ale u nas je to zatim moooc daleko! Jdu Tercu vypakovat ven a zkusit uklidit uz ted,at si muzu pak jit lehnout - nebo zehlit! Zas jsem na to asi 14 dni nesahla a je to kalamita.
7. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
Sim: jéžiš ve 38tt, to já nemůžu, to nestíhám, musím toho tolik ještě udělat,... :slight_smile: :grinning: no asi se na to vrhnu (i když tyhle dva sluníčkové dny si ujít nenechám). ale je fakt, že když prcek bude chtít ven, tak vyleze...ale asi mě trochu chytla panika, na porod teda vůbec nemyslím, ale spíš na to, že mi přijde, že nic nemám hotového, doma bordel, prádlo taky katastrofa...zas budu stát u prkna půl dne..no nenadělám nic. a pořád doufám, že ještě stihneme tu "sejšn" :slight_smile: když budete fit.

jen si jdi na chvilku taky lehnout, práce není zajíc - neuteče (no že to říkám zrovna já, po tom co jsem napsala, co??) :grinning: :grinning: :grinning:

Jani: třeba to je u K. taky přechodné období a za chvíli bude zas spát...
7. říj 2009 v 11:35  •  2 děti  • Odpověz
ahojda, tak tady má sim něco k tomu vyšetření, já na něm byla tenkrár v Praze, protože tady v Kolíně to dělali jen pro své pacientky, s doporučením to mělo být u Apolináře zdarma a bez doporučení za cca 1000,- (a nakonec jsme nic neplatili i bez doporučení), teď už to tady asi dělají všem, protože ségra už byla taky na krvi a čeká ji UTZ
Kombinovaný screening VVV v I.trimestru. Kombinace odběru krve v 10. až 13+6 týdnu gravidity na stanovení PAPP-A, free beta HCG a UZ vyšetření v 11. až 13+6 týdnu umožňuje až 90% záchyt plodů s Downovým syndromem. Při UZ vyšetření měříme nuchální translucenci (NT) dle metodiky Fetal Medicine Foundantion-London, jehož certifikát obdržel náš UZ lékař MUDr. Ladislav Bečvář. Předností je stanovení rizika narození plodu s Downovým syndromem, či jiným chromozomálním postižením již v prvé třetině těhotenství.

renat - stojánky objednám dneska

jani - o Radce jsem taky slyšela :wink:
7. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz
marlan: tý jo to jsou informace, ale je fakt, že možná něco podobného psali v tom centru prenatální diagnostiky..a Bečvář na to má snad právě certifikát. Snad jsem si to s něčím nespletla :slight_smile:

Za stojánky děkuji, těším se na ně.. to bych je mohla ještě stihnout udělat :slight_smile:
7. říj 2009 ve 12:43  •  2 děti  • Odpověz
renat - určo psali, tohle je z jejich stránek :grinning:
7. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz
Jee,Mar diky.Mas pravdu nejaky ppap nebo tak neco v ty zadance je napsano.Nevim sice co to je a ani proc to Sedivak chce,ale kazdopadne v pondeli tam vyrazim.Jen mam jeste zmatek v tom kam jit prvni.Sestra mi rekla,at jdu na ty odbery do odberovyho centra a jsem tam max do osmi hodin (na ty zadance je napsano,ze tam jsou od 6ti do 15ti hodin) a Sedivak mi rekl,at jdu nejdriv do ty nemocnice na UTZ,tam jsou mezi 9-10h a zabit tim dva dny,kdyz uz takhle jsem Tercu horko tezko udala... Takze holt pujdu nejdriv na odbery a pak na ten UTZ.Max reknu,ze jsem ho blbe pochopila a ze mam tehudemenci. Z Becvare mam respekt,ale porad lepsi nez ten debil Bartl,toho nemuzu ani videt!
7. říj 2009 v 15:39  • Odpověz
Marti- tak ty znáš i Radku, jo?ty golfky jak jsem vám ráno ukazovala jsou polohovatelný, to zase mé bystré oko špatně vidělo :grinning:

Simi- no ještě že nemusíš do Prahy, ještě cestovat, je toho ale hodně vid?

kačí za chvíli přijde, byla venku s tchýní, já si oběhala krámy a mám to jen tak tak teda..
7. říj 2009 v 15:46  • Odpověz
7. říj 2009 v 16:13  • Odpověz
a tady jsme objednaly tříkolku k ježíškovi :dizzy_face: :dizzy_face:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13760672&tab=3
7. říj 2009 v 16:46  • Odpověz
Jani,ten kocarek se mi nezobrazuje,ale trikolka vypada moc hezky :wink: dneska do klubicka nejedem :( jsem zas totalne nevyspala a Terca mrzoutek.Za chvili nam dorazi babicka,tak aspon bude mit Terca radost z babiny. Mejte se fajn,ja se pak ozvu.
8. říj 2009 v 07:39  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Tak jsem se vzbudila překvapivě hladem, :grinning: :grinning: a musela jsem hned do obchodu, jsme totálně vyjedení, bčera jsme byli u našich na večeři, tak bylo fajn.

Jani ten první odkaz se mi taky nezobrazuje, ten druhý jo, kočárek pěkný. I tříkolka je veselá, koukám, my jsme zatím u těch nejjednodušších hraček :grinning: :grinning: a já teda nedám dopustit na tříkolky, jak byly za nás :slight_smile: takže pak budu shánět klasiku :slight_smile:

Sim: jen si odpočiňte, určitě vyrazíte příště a babička dneska pomůže...
8. říj 2009 v 07:54  •  2 děti  • Odpověz
Reni oni právě ty naše tříkolky už moc nejsou, víš, ted se dělá tohle..
já mám taky hlad jako vlk, jdeme dělat snídani a pak jdeme za miminkem a kamarádkou..

SIm- jak jsi se ptala jeslti spí kačí líp tak se v noci budí, ale ted už 3 den spí u sebe až do rána a jak nespí v poledne, tak vstává na 8, půl9 takže já se líp vyspím ale zase nemůžu s ní vytírat atd..co jsem byla zvyklá něco za něco že?

Mar- díky za tu knížku, už jsem začala číst, a je to super, budu se snažit dočíst co nejrychlelji a asi jí koupím taky jindrovi k vánocům, i když nevím zda jí bude číst teda,ale taky mu to neuškodí, je to i o mezilidských vztazích, ne jen ve vztahu k dětem, že?
8. říj 2009 v 08:26  • Odpověz
Tak holt pak oprášíme a vytunímě tu naší :grinning: :grinning: já když si něco vezmu do hlavy, tak to prostě usí pak vyjít (viz kolotoč :slight_smile:, typickej býk :grinning: :grinning: vím o tom.
My už jsme po snídani, jdu si stoupnout k prknu a něco vyžehlím, než bude pařák, jak slibují.

Jani: no vidíš, budeš mít J. dárek k Výnocům...

Já jsem teď koupila ještě jednu knížku (mylsím, že jednu z těch, co jsem chtěla půjčit, ale dělali dotisky, tak jsem ji sehnala) tak jsem taky začala číst a super. :slight_smile:
(je od Zd. MAtěčka: Co, kdy a jak ve výchově dětí, přední dětský psycholog :slight_smile:
8. říj 2009 v 08:38  •  2 děti  • Odpověz
holky mě asi švihne, mám depky jako prase, byly jsme na návštěvě, já kačí vyprávím, jak udělá mimi malá a ona ho plácla přes čelo, 3 měsíční mimi, kamarádka to vzala, ale kdyby to bylo neznámý mimi, fakt už je mi z toho zle, nevím co mám dělat, vždy tohle není možný, je mi blbě, nějak to nezvládám někdy, přijdeme domů brečí křičí já nemůžu nic udělat, je toho na mě nějak zase hodně, snažím se být klidná, ale asi ze mě cítí napětí a brečí je nevrlá, já už fakt nevím co mám dělat..ted jsem jí dala do postýlky, jeslti neusne, at mám chvíli klid, jsem jak natlakovaná bomba ted, fakt mě to všechno mrzí.. to jsem máma :frowning2: :frowning2:
8. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.