• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
Leno asi hodně záleží i na dr když je to debil tak ti doporučí všechno možný pro peníze. já musím říct že mě překvapila dr Robínka že chce ted očkovat na žloutenku, nám doporučila až ve 3 letech než půjde kačí do školky..máte jí už Veru?

a to odrážedlo nevím kačí neumí ani doma popředu jen pozadu i tak lezla nejdřív :grinning: tak nevím jeslti by motorku zvládla ale snad jo ne, je to už slečna :dizzy_face: :dizzy_face:
21. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
Jani - chtěla jsem tam jít včera, ale malej v tu dobu spal. To jsem nevěděla, že se žloutenka má očkovat až kolem 3 let??? Nám zase mudr řekla, že pokud jí chceme, tak jí musí naočkovat nejdýl měsíc před tou vakcínou, co nás teď čeká, jak je i proti neštovicím. Tak nevím??? A dávali jste i proti neštovicím ???
21. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz
proti neštovicím ne, a nemyslíš že by toho měl i hodně najednou? já bych teda asi ted žloutenku nedávala..
21. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz
Tak jsem zas tu :slight_smile: od plotny... :slight_smile:

sim: s tím očkováním si to přečtu...já jsem totiž taková, že si budu vakcíny hodně rozmýšlet (samozřejmě povinné dáme, to je jasné), ale třeba jak se tu ted psalo o neštovicích, tak tu nechci. MYslím, že do těla se tak dostává spousta látek...no sco si budeme povídat. Navíc je podle mě lepší si je odbýt v děství a hotovo..ale to je každýho věc.
Já jsem všeobecně na očkování hodně opatrná, jistým vakcínám nedůvěřuji vůbec..
(jen pro představu, obyč. vakcína proti chřipce...tak to je pěkná blbost, protože ten vir neustále mutuje a ta vakcína je proti tomu prvotnímu, takže stejně neochrání...ale můj názor, nikomu ho nevnucuji :slight_smile:

A jinak mám super tip na ještě lepší sladký oběd...udělala jsem konečně ty pirohy...na sladko, jak jinak :slight_smile: a to je mňamka,, posyp jsem udělala jko klasické ovocné knedlíky...a ještě teď se olizuji. jen sjem neodhadla množství, tak tu mám dvě plný misky, mě J. zastřelí :grinning: :grinning: ale jsou určitě zamrazit...
21. říj 2009 ve 12:36  •  2 děti  • Odpověz
Jinak jsou ale samozřejmě naplnit čímkoliv....na slano, na sladko...apod. Pak už jen ta posypka se mění... :slight_smile:
21. říj 2009 ve 12:44  •  2 děti  • Odpověz
k očkování - my jsme neštovice taky nedávali - hodně dlouho jsem to rozmýšlela a nakonec nedala, pokud by je Kryštof tak do 10 let nedostal, nechala bych je pak naočkovat zvlášť

verca - ale ta vakcína s neštovicema se hradí - stojí, myslím, kolem 2tis - je to ten priorix tetra
21. říj 2009 ve 12:58  • Odpověz
Jani - já se právě nad těma neštovicema taky rozmýšlím a taky si myslím, že je lepší, když si je odbydeme. Všichni jsme si tím prošli. Ale zase mi mudr řekla, že dneska mívají neštovice o dost horší průběh než dřív. Tak zase nevím no.
Tu vakcínu na žloutenku mám doma, pročetla jsem ten příbalový letáček a může se očkovat už od 1 roku. A chrání to až 20 let. Když si vzpomenu na tu žloutenkovou epidemii, která byla minulý rok... Je to nemoc, kterou může chytit i na dětským hřišti, takže ho radši budu preventivně chránit :wink: :wink: :wink:
a navíc právě musí být ten měsíc mezi očkováníma pauza, aby toho na něj nebylo najednou moc.

Renčo, už tě vidím v porodnici. Hned druhý den je budeš prosit, aby tě pustili domů, protože potřebuješ udělat pirohy na slano, že na sladko už je máš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: A že musíš ještě utřít to smítko prachu, který jsi někde zapomněla atd. atd. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 ve 12:58  • Odpověz
Mar - já vím, že se hradí, stojí 1250. My na to máme benefity, takže o ty peníze nejde. Ale pořád tu mám to PRO a PROTI. Bylo by lepší, kdyby si tím prošel a měl klid, ale zase se bojím, že by mohly mít špatný průběh. :frowning2: :frowning2:
21. říj 2009 ve 13:01  • Odpověz
Veru: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: s tím prachem bych to tak tragicky neviděla...ale situace s pirohama by mohla nastat :grinning: :grinning: :grinning: kecám, taky si ráda odpočinu...na to vemte jed...Já za to fakt nemůžu, že jsem jak uragán (jak mě otituloval můj milovaný manžel).
21. říj 2009 ve 13:13  •  2 děti  • Odpověz
A to ještě neví o těch dvou miskách pirohů :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 ve 13:13  •  2 děti  • Odpověz
Renčo a co cukroví??? To už by se teď taky dalo péct ne???? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Néééé, že mě vezmeš za slovo!!!!!!!!!!!!!!!! :astonished: :astonished:
21. říj 2009 ve 13:24  • Odpověz
veru: si nedělej srandu, ale já o tom fakt přemýšlela :grinning: :grinning:
A to opravdu nekecám ... ale to už asi nechám, protože by si lidi asi opravdu klepali na čelo.:grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 ve 13:28  •  2 děti  • Odpověz
Ono je to s tim ockovanim tezky . nestovice jsem resit prestala davno. nazor,ze maji horsi prubeh jsem slysela az ve chvili,kdy se proti nim objevila placena vakcina,cili... no to tema je zajimavy,mam za sebou deset stranek,mistama je to az "sektarsky" - aspon ja z toho mam ten pocit,ale jsou tam veci k zamysleni - napr. s ockovanim tbc. i podle who je vakcina neucinna,coz me zarazi a muze mit hodne tragicky ucinky,stejne tak hexa ma asi dost neprijemne ucinky zvlast ve spojeni s dalsi vakcinou . ja tam+zatim+tapu,mam+ulozenych+par+odkazu,ktere+tam+padly+a+chci+si+to+projit,ale+proste+me+to+tema+ohromilo+a+to+po+obou+stranach.jak+fanatici+co+to+odmitaji+z+principu,tak+lidi,co+tvrdí+ze+lidi+odmitajici+ocko+jsou+nezodpovedni.
21. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
Reni - to by asi v porodce čuměly, kdybys jim tam přinesla na ochutnání cukroví a ještě podotkla, že je čerstvý viď :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Sim - já to radši ani nečtu, dověděla bych se ve finále, že i Prevenar není dobrej a my už ho máme naočkovanej :slight_smile:
Ale ty neštovice teda asi nedáme. když se nad tim zamyslim selským rozumem, tak je lepší, když si je prodělá jako dítě, než aby je chytil někdy ve třiceti. Určitě ta vakcína není účinná někdy do 70 let :unamused:
21. říj 2009 ve 14:40  • Odpověz
Sim: já bych to asi shrnula tak, že bohužel extrémy jsou všude...a koukám, že si to načetla parádně a poctivě..takže i v tom očkování. Tam je opravdu někdo, kdo striktně odmítá vše??? tak to je ten jeden extrém, co jsme myslela...a druhý je ten, co zas všechno dává,...
No to bude taky kovbojka...ale spoléhám na dr.

verci: no to by asi čubrňákovali...a víš, že to není šoatný nápad...to si neměla říkat, já jsem pro každou kravinu :slight_smile:
21. říj 2009 v 15:01  •  2 děti  • Odpověz
Renino - opovaž se!!!! Máš před sebou poslední týden, tak se hoď do klidu a taky si odpočiň, ať máš na co vzpomínat!!! Pak se nezastavíš :wink: :wink:
21. říj 2009 v 15:22  • Odpověz
Reni,muzes mi dat cislo na manzu? potrebuju s nim o necem mluvit :grinning: veru,my mame taky prevenar,chtela jsem dat i zloutenku A a meningokoka,ted to nejdriv peclive zvazim. jedna jeste vec,co me utkvela v pameti - zloutenka b je v hexavakcine,cim mene vakcin se naraz vpravi naraz do tela,tim mensi sok pro imunitni system, proc je teda zloutenka b,ktera se prenasi krvi a pohl.stykem ockovana malickemu kojenci? a pry prave ta zloutenka ma na svedomi vetsinu negat.reakci na hexu. divny,co? my zkratka tak nejak vychazime z toho,ze ockovani je svaty,ale kdyz pak nahodou na neco narazis... to tema jsem dlouho ignorovala+s+tim,ze+tam+jsou+batikovany+pani+s+umastenou+hlavou,zkratka+ti+az+moc+alternativni+rodice,+a+chtela+jim+rict+presne+to,ze+neockovat+je+nezodpovedne,ale+pak+jsem+se+zacetla+a+uznavam+argumenty+obou+stran,ne+samozrejme+vsechny!+ja+vas+tady+s+tim+uz+dneska+prudim,co?+:grinning:+ja+jsem+se+holt+zacetla+no+:grinning:+ono+me+to+snad+zas+pusti+nebojte,a+jestli+vas+uz+seru,tak+mi+to+reknete+:grinning:+a+to+bez+pardonu+a+naplno!
21. říj 2009 v 15:25  • Odpověz
Holky, klíííd, rozleželo se mi to v hlavě, cukroví až v prosinci :slight_smile: ale o víkendu, pokud to půjde pojedeme na výlet, jen ještě nevíme kam :slight_smile: a tam si mě manžel ohlídá :slight_smile:

Sim: žádný takový, vy byste se proti mě spikli a poslali do Havl. Brodu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 v 19:09  •  2 děti  • Odpověz
Jo mám moc pozdravovat od Tylinky :slight_smile: prý se brzo přijde podívat, ale teď nestíhají, pracují na bydlení...ale mají se jinak dobře.
21. říj 2009 v 19:09  •  2 děti  • Odpověz
Reni,vsak ty jsi zrala na havlbrod :grinning: jdu uspavat pipinku,po o se ji posledni dva dny taky nejak nechtelo,vcera ji uspalo auto,dneska to byla slabota,udelam ji makovicovej odvar a bude!tak se teoreticky loucim,treba mrknu v noci,cusacka.
21. říj 2009 v 19:21  • Odpověz
Sim: no neříkám, že tam někdxy neskončím, jako učitelka určitě, ale snad to ještě není tak zlý, ne? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jen jdi uspávat, předpokládám, že dřív budeš chrnět ty :slight_smile: hihi...ale v noci zas budeš čumákovat tady, co??,
21. říj 2009 v 19:38  •  2 děti  • Odpověz
Co je v Havlíčkově Brodě?????? :confused: :confused:
21. říj 2009 ve 20:12  • Odpověz
veru: blázinec :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 ve 20:21  •  2 děti  • Odpověz
aha, tak to jsem nevěděla, to víš, já o zdejším kraji moc nevím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Ale zase vím, kde je blázinec poblíž Rumburka :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 ve 20:29  • Odpověz
Ahoooj - jdu vas jen pozdravit,povesit pradlo a zkusim zalomit,rano vstavam max v pul sedmy,tak drzte palec at usnu. rozhodne jsem presvedcena,ze je to moje posledni tehu,nesnasim tohle ponocovani a pak tu vycerpanost! jo a navic pujdu do havlbrodu taky - leda by mi to verca vyjednala u rumburka - ackoli vim,ze to technicky neni mozny,tak jsem dneska citila pohyb mimca - dvakrat takovy lehky dloubnuti,uplne jiny nez je pohyb strev a tak - ale nechapu to,muj cvrcek je malinkej,abych ho citila,tak co to bylo? jdu radsi na to pradlo a spat,nebo me taky brzy povezou.
22. říj 2009 v 01:24  • Odpověz
Dobrééé ránko,
Leni - ty chuděrko malá, ty jsi zase ponocovala viď. To ti fakt nezávidim. :frowning2: Ale kdyžtak Ti to vyjednám časem u Rumbruka, ta obec se jmenuje Brtníky a je tam fakt krááásná příroda, to nekecám. Všude jsou kopce a lesy a ten vzdoušek čerstvej. Tam by se Ti líbilo :wink: :wink: :wink: To není jak tady, samá rovina....
No jinak na pohyby je teda opravdu dost času, ale když se zamyslíš, že už se cvrčínek hýbe a mohl se lehce dotknout stěny, tak třeba to bylo fakt ono :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Já první pohyby cítila v 19tt, ale to byly pěkný kopanečky. Tak třeba jak jsi v klidu ležela a soustředila se, tak jsi mohla něco slabounkýho ucítit. :wink: :wink: :wink:
22. říj 2009 v 06:02  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Téda holky, co to je za časy... :astonished:

Sim: teda tak to opravdu nezávidím, že takhle nspíš, ale ono se to určitě ještě srovná...jsi dobrá, že pak můžeš ještě fungovat...to já bych asi nedala...no na druhou stranu, když člověk musí, tak musí.

Já jsem od osmi byla ve městě, prolezla jsem to všechno , nakoupila, utratila obnos peněženky a šla domů...a jdu se zahřát čajem, i když mi bylo docela fajn, není ani teplo, ani zima, prostě příjemně, vzala jsem kabát (no nezapnu ho celý, jen pod prsa, ale zas tak tragicky to nevypadalo...

Jo a už máme plán na případný sobotní výlet, jedeme do Pardubic na závěrečný dostih :slight_smile: ukončení sezóny na závodiště na koníky :slight_smile:
22. říj 2009 v 10:22  •  2 děti  • Odpověz
reni vy budte doma,a nejezděte nikam, bych se teda už bála..

Leni- ale je to možný taky jsem to slyšela, takhle brzy že měl někdo pohyby, ale s tím nespaním je to pech teda, vid? kačí tkay v noci blbnula a víte v kolik jsme vstávaly v půl10to už se nám dlouho nestalo :confused: má rýmu, já taky..

odpo jdu k zubaří na to trhání snad mi nebude i vrtat ne rovnou? musím mu říct že mi musí i na vrtání dát injekci ten bude chudák hotovej,já jsem ted už z toho na budku,bolí mě břicho jsem nervozní achjo..
22. říj 2009 v 11:05  • Odpověz
Jani: neboooj, třeba pojedeme do tý doby do porodnice :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Ale když ne, tak vyrazíme, má být docela hezky, stejně jsem do Pardubic chtěla do Globusu :slight_smile: něco nakoupit do zásob, apod. :grinning: :grinning: neboj, když se nebudu cítit, tak to budu bojkotovat. přinejhorším v Pcích je porodnice eventuelně je to kousek :slight_smile:

držíme palce na zubaře, všechno to zvládneě, ale je vidět, že z toho máš prostě strach...tak hlavu vzhůru :slight_smile:
22. říj 2009 v 11:49  •  2 děti  • Odpověz
no třeba mě právě toho strachu zbaví novej zubař,je to známej,ale já se prostě za to že se bojím hrozně stydím, asi i díky mý minulý zubařce :pensive:
22. říj 2009 v 11:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.