• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
to dělá Kačí taky,že strká kapky do nosu,ale neumí to otevřit, takže jen dělá že kape hlavně ale sobě a přitom my jen odsáváme, málokdy jí dávám kapky,nesnáší to..ted odjeli zase za babí na zahradu jdou zazimovávat a já jdu hezky odpočívat do postýlky :dizzy_face: mám radost zase jednou a prdím na dělání, hlavně at se mi vykurýruje ten zub nebo mě omejou..

Reni- máš tašku sebou do porodky na velký pardubický? :grinning:
24. říj 2009 ve 14:32  • Odpověz
Oni tak uzasne napodobujou,co? :slight_smile: malmem jsem zapomnela,rano jsme s tercou mely super zazitek. nevim jak je to u vas,ale ja se v koupelne nj zachode nemuzu zavrit,terca tam chce se mnou. tak jsem sla curat a dosel mi toaletak,tak rikam terunce,jestli mi poda papir,ze se musim utrit a ona zmizela,tak jsem si ho podala sama a malinka najednou pribehla a nesla mi krabici vlhcenych ubrousku :grinning: rozumbrada moje sladka! Jani,veget zavidim,ale my mame dneska na cely ctyri hodiny tatku doma,tak je to taky prijemny a trochu si odpocinu.
24. říj 2009 v 16:44  • Odpověz
to je dobře, že je s vámi tatka..já jsem usnula vzbudil mě jindra a jsem na budku motá se mi šiška :stuck_out_tongue_closed_eyes: kačí je taky se mnou když jsem na záchodě i jindra to je asi normoš ráda se kouká :grinning:
24. říj 2009 v 16:48  • Odpověz
Zdar :slight_smile: tak mohu Vás uklidnit...v Parduvbicích jsme neporodili :grinning: :grinning: :grinning:
Tašku jsme s sebou ani neměli a já jsem zapomněla i průkazku :slight_smile: jsem frajerka :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže jsme fakt porodit nemohli.
Jinak to byl super den...bylo to fakt "snobský", ale dalo se to :slight_smile: něco jsem i vyhráli...paráda.
24. říj 2009 v 18:57  •  2 děti  • Odpověz
Jdi se bodnout a mazej do porodnice,ja se snad na to vase babo tesim vic jak ty :grinning: u nas zas paradni noc,terca nespala,fnukala,smrkala,blinkala... kdyz k ranu zabrala,tak jsem myslela,ze bude spat dyl,ale prd,na pul sedmou - vlastne sestou - vzhuru a ted uz zas tak hrozne nevypada,ale ta noc je silena. ted jsem ji ucesala pul hlavy,zbytek asi za tyden u teletubies... jdu prebalovat atd... tak zatim
25. říj 2009 v 07:19  • Odpověz
Dobré ráno (no asi jak pro koho, co?), sim doufám, že Terí je už lépe, a že doženete spánek během dne...
Hele koukám, že si fakt víc netrpělivá než já (a to já jsem, vím o této mé vlastnosti už hooodně dlouho)...no mohu tě uklidit, že teď už v plánu snad nic nemám, takže by to klidně mohlo přijít... (sice teda nevím, jak to má/nemá vypadat, ale zdá se mi, že mi odešla zátka..ale to taky nemusí nic znamenat...)

No jdu snídat...pa
25. říj 2009 v 08:43  •  2 děti  • Odpověz
Tak to taky nevim,ja si nevsimla,ze by mi odesla... me zacal porod tak,ze mi trikrat ukrupla plodova voda a pak dva dny nic,az mi museli dat kapacku na vyvolani kontrakci. vim,ze jsem si hrozne prala,aby mi porod zacal odtokem plodovky, ted si preju kontrakce,pze to cekani bylo sileny... uz je nam lip,unava se tak nejak rozptylila,za chvili dam ale pipku spat a pujdu uklizet,ja nechapu,ze jsme schopny tu za chvilku udelat takovej bordel. vareni se odklada,zapomnela jsem vyndat maso z mrazaku,tak az rozmrzne - terca stejne nechce jist a ja se zatim odbydu chlebem. paja stejne zatim neni doma,tak zadnej stres.+a+kdepak+mame+marky?+to+bylo+slibu,ze+az+dodela+skolu,ze+na+nas+bude+mit+cas+a+prd.+
25. říj 2009 v 09:53  • Odpověz
No to máš recht, to bylo slibů, jak tady bude častěji :grinning: :grinning: a ono prd velebnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak to my dnes máme zbytky, ještě to hovězí s houbama a večer půjdeme fasovat k našim kuřátko :dizzy_face: :dizzy_face:
25. říj 2009 v 10:18  •  2 děti  • Odpověz
Ja jsem prave dala pict kralika,jeste spenat a knedliky,ale bramborovy jsem nikdy nedelala,tak jdu mrknout do kucharky cela na krivo,jsem myslela,ze je mam v mrazaku. terca spinka,tak musim vyfukovat,mam velky plany na vareni a peceni,tak nemuzu sedet na konovi,cus
25. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz
Tak mam relativne hotovo,kralik a spenat hotovi,v pekarne zadelano na rohliky,polivka uvarena a jeste pripraveny testo na bramboraky,paja jedl u rodicu,my mely s terkou polivku,takze kralik bude zitra a to knedlik koupim :grinning: k veceri budou bamboraky a terca si da kasi... jeste zacit s tim zehlenim a budu se sebou spokojena,zkusim se vecer premoct. jinak jsem se chtela zeptat,nevite nekdo odkdy maj deti skakat? terca prave asi tyden skace a mne se to zda hrozne brzo,bojim se,aby neskocila nejak blbe a neco si neudelala,ale zakazte ji to! stejne to bude delat,hrozne ji to bavi... je vyspinkana a vypada dobre,tak uvidime+v+noci,snad+uz+zadny+blinkani+nebude!+myslite,ze+s+ni+mam+kdyztak+zajet+k+doktorovi?+ja+jsem+vzdycky+v+tomhle+takova+vlazna,ze+si+rikam,ze+to+preklepem,ze+zadnej+stres,je+to+jen+ryma,stopro+ma+to+blinkani+z+toho,ale+berous+mi+rika,ze+to+neni+normalni+a+ze+tam+mam+zajet,ze+nechape,ze+jsem+v+klidu.+ja+jako+nejsem,moc+me+trapi,ze+je+ji+zle,ale+na+druhou+stranu+to+prece+neni+tak+vazny,ne?
25. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
Leni- asi to blinkání je z tý rýmky,tak počkej ještě dneska a dyžtak tam zítra zajed k dr,a přes den má taky velkou rýmku?jinak to skákání nevadí určitě ne, kačí to teda ještě neumí. ted jeli k rodičům a já jdu uklízet, zítra ráno jdeme zase cvičit. a terka je na šumavě mají se dneska vrátit, psala asi jsem vám to zäpoměla napsat- nebijte mě :grinning: tak se snad ukáže :wink:

Reni- já teda zátku taky neměla, někdo jí prý nemá a když odteče tak porod by měl být do několika dnů, tak snad jo :dizzy_face: :dizzy_face:

Leni- teda mě tak voda odtýkala po kapkách ale den pak jsme jeli k dr protože jsëm měla nepravidelný bolesti a ty jsi byla 2 dny takhle jo? já měla už takhkle vodu zkaženou trochu, to je docela nebezpečný a taky mi dali infuzy na vyvolání pže se kačí moc z bříška ven nechtělo :astonished:
25. říj 2009 ve 14:43  • Odpověz
Byla jsem ráno na pohotovosti, tak zubařka říkala že to není dokonalej průběh, asi malej zánetíček byl, tak mi tam něcö píchla propláchla mi to a říkala když mě to nebolí že by to mělo být dobrý, že se to bude dýl hojit, ale snad se to nemá horšit,dyžtak mám jít zase k dr na propláchnutí to bych nevěřila co je z jednoho zubu za problémy teda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. říj 2009 ve 14:47  • Odpověz
HOlky nevíte co je s Jituškou, moc na ně myslíme, nechávala jsem jí ted zprávu na facebooku,tak snad se ozve,doufám,že je Martínek statečnej chudinka malej :pensive:
25. říj 2009 v 15:34  • Odpověz
jani,ja jela do porodky takrka hned - teda zacla mi odtejkat v pulnoci a rano v osm jsme jeli,ale v porodnici si nejak dali nacas a vpodstate mi dali kapacku az po 33hodinach,co mi zacla ta voda odtejkat,mozna i proto jsem pak mela ty "nevysvetlitelny" horecky.
25. říj 2009 v 15:37  • Odpověz
aha hm to je dobrý,kolínská porodnice vid? asi je to stejně otázka doktora tohle..mě chvíli nechali no chvíli tak v 10 jsme tam dojeli, naobědvala jsem se a pak mi to vrzli a ve 4 byla kačí venku jïnak by se narodila asi až večer
25. říj 2009 v 15:47  • Odpověz
Ja tam v osm rano prijela s tim,ze v pulnoci to zaclo odtejkat a celej den nic,az druhej den rano mi dali tu vyvolavacku a terca se narodila v devet vecer - takze temer dva dny po rupnuti vody. ale ja tam az na bartla a jeste jednu porodni asistentku,ktera mela nastesti sluzbu ten prvni den,byla docela spokojena.
25. říj 2009 v 17:49  • Odpověz
Ahoj holky, tak se hlásím opět z domova. Ještě jsem vás nedočetla, takže nevím, co jste tu probírali :unamused:

Naše Ťapinka zvládla operaci docela dobře a šití se jí krásně hojí. Veterinář mi ale řekl, že jsme přijeli za "5 minut 12", prej měla ten zánět velkej :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Robíček nám už začíná krásně chodit :dizzy_face: Napočítala jsem mu nejvíc 11 kroků bez držení a bez něčí opory :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Dneska se naučil pít z hrnku. Měla jsem v obýváku na stolku trochu kakaa a Robin si ho normálně vzal, krásně si ho dal do pusinky, naklonil a pil :astonished: :astonished: Trošku se pocintal, to je jasný, ale já byla tak překvapená :sweat_smile: :sweat_smile: Tak jsem mu pak nalila do kelímku čaj a dávala mu napít a on si ho tak krásně držel. No je to náš šikulka. A když ho chválím a říkám mu nadšeně, že je šikulka, tak si hned zatleská a chválí se taky :grinning: :grinning: :grinning:

Renčo - ještě pořád jste dva v jednom??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz
Ahoj,ze nevite co uz dve hodiny delam? a cteni konika to neni,musim se pochvalit! veru,ja si rikala,ze jsi nejspis jeste u vasich,kdyz se neozyvas. tak uz mate chodce! to je parada :slight_smile: ty prvni krucky jsou krasny,tak si je pokud mozno zdokumentuj. no,ja jdu pokracovat v cinnosti,cus.
26. říj 2009 ve 04:49  • Odpověz
Dobré ráno...

Tak i já se hlásím v nezvykle brzkém čase...a to upozorňuji, že kontrolu mám dnes až od desíti...no doufám, že ji stihnu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Veru: gratulujeme k pokrokům, takže malý je už pěkný chodec, a za chvíli bude běhat...je šikulka.
A je dobře, že si jela k těm vašim a s psiskem je vše v pořádku, i když asi jak píšeš jen tak tak..

No my jsme stále 2v1, ale po dnešní nioci, cca od 4 nespím, mám bolesti (po opravdu dlouhé době), tak jsme zěvdavá, zda se z toho něco vyklube...teď jsem musela letět na WC...no uvidíme. ale moc tomu nefandím.

Sim: jak dopadly rohlíky??
26. říj 2009 v 06:27  •  2 děti  • Odpověz
Rohliky? ja ochutnala jen jeden,zbytek berous bud zbagroval nebo zabavil - jen tvarove to byly takovy sisani :grinning: ze by misto na kontrolu primo na porodni sal? tak sup,uz se s tim fakt loudas. terca ma porad rymu,uz zelenou a dneska zadny zvraceni,chvilku v noci cumakovala,tak jsem ji nakapala a dobry... a jako k ranu jsem vstala a piglovala pradlo,sice jsem nezvladla celou hromadu,ale tak pulku urcite a taky jsem berousovi prisivala knofliky a tak - no proste jsem se prekonala :grinning: jdu nahazet nadobi do mycky a cekat na mamku,ma prijet.
26. říj 2009 v 08:34  • Odpověz
Tak to buď v klidu, i u nás první várka byla ...no spíše avangardních tvarů...ale nikomu to nevadilo, taky jsem ochutnala snad jeden, možná dva (dělala jsem menší). Ono to chce vychytat, pak už to uválíš raz dva...Taky asi napeču, jeslti to stihnu :slight_smile:
No nevím, kam půjdu, každopádně od rána jsem na WC, jsem byla už potřetí, snad k tý dr. dojdu. Bolesti trochu polevily..já ale vlbec nevím, jak mají vypadat .-) tak to neřeším, i když jsem si ráno začala jen tak zapisovat, jak to chodilo: a pozor 6:30, 6:37, 6: 43, 6:51, 7:05...pak jem se na to vyprdla a zkusila ještě trochu zabrat...teď je to lepší, no uvidíme, zda se z toh něco vyvrbí, teď už jsou míň, ale bolí, tak jdu do tepký vody :slight_smile: aspoň se pro dr. vyvoním...

To je super, že terka už je lepší :slight_smile: Vzroná to žena, ráno žehlička, knoflíky.. :grinning:
26. říj 2009 v 08:41  •  2 děti  • Odpověz
Reni- to by mohla být předzvěst já měla bolesti den před porodem taky takhkle nepravidelný tak dej po kontrole vědět,ju?

Teda SIm taky žehlit po ránu..a o jakých rohlíčkách je řeč,hodte recept :wink: my došly ze cvičení s paní sokolkou a dobrý kačí chvílema teda neposlouchá ale jde to..
26. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
Tak jsem zpět :slight_smile: a evidentně jsem překvapila, že jsem dorazila...takže ty bolesti ráno byly zřejmě už slabé kontrakce...já tomu teda nerozumím, CS je 8, nález prý krásný, takže dr. by se nedivila, kdybysme jeli třeba ještě dnes :slight_smile: tak nevím, no :slight_smile: a podle ní se příští týden už neuvidíme. :slight_smile: Prý u mě je vše v pořádku, vše volné na průchod (asi prcka :slight_smile: a teď to je na něm ... děj se vůle boží :slight_smile: hihi.
Monitor tentokrát dobrý, byl vzhůru :slight_smile:
26. říj 2009 v 11:20  •  2 děti  • Odpověz
Reni no vidíš bude mimi co nevidět hurá! :dizzy_face:
26. říj 2009 v 11:31  • Odpověz
uvidíme :slight_smile:
26. říj 2009 v 11:40  •  2 děti  • Odpověz
no a jak se cítíš?
26. říj 2009 v 11:41  • Odpověz
Jani: divně to je pravda...oproti tomu uplynulému týdnu jsem dnes jak praštěná..možná ale spíš z toho, jak jsem po ránu nespala, aniu tý dr, jsem moc nevnímala, byla jsem nějaká konsternovavá...

Jinak ty rohlíky..jsme zapomněla...to jsou klasické, akorát doma pečené, těsto v pekárně a pak už se jen smotají a dají úpéct...zkopíruji recept (těsto si samozřejmě můžeš uhňácat i klasicky bez pekárny).
26. říj 2009 v 11:49  •  2 děti  • Odpověz
260 ml vlažné vody
20g oleje (tj. dvě vrchovaté polévkové lžíce)
10g soli (tj. dvě čajové lžičky)
buď - 500g polohrubé výběrové mouky
nebo 300g polohrubé a 200g hladké (ta míchaná varianta je lepší)
1,5 lžičky instantního droždí nebo 17,5g čerstvého droždí
5g cukru (tj. 1 čajová lžička)

Všechny ingredience v uvedeném pořadí dáme do pekárny, zapneme program Těsto a umícháme.
Poté si těsto rozdělíme na cca 15 stejných hromádek a necháme dalších 10 minut kynout.
Každou hromádku vyválíme do oválku a motáme do rohlíku.
Hotové rohlíky dáme na plech, potřeme vajíčkem, nebo mlékem, můžeme pomakovat nebo posolit, pokmínovat atd.
Peče se 150C cca 20 minut (v originále píšou na 200 a 10-15 minut)
26. říj 2009 v 11:53  •  2 děti  • Odpověz
no holky to jste takový kuchařinky jo? vy pečete fakt rohlíky já myslela z listovýho těsta nebo tak něco a i SIm,jo? teda klobouk dolů!

Reni- mě taky kamarádka den před porodem řekla že je to ono taky mi bylo divně,jako kdyby na mě něco lezlo, a lezlo Kačí ale dolu :grinning: masírovala mi záda a já tomu nevěřila, takž do st je prcek venku uděláme sázky!

takže st tipuju já,nezlobíš se Reni vid? :confused:
26. říj 2009 v 11:58  • Odpověz
Jani: si piš :slight_smile: i když jsme to tady asi psala už několikrát, tak fakt na pekárnu nedám dopustit, specielně na ta těsta je fakt super a krásně ti to uhněte...určitě v tom budu dělat i těsto na Vánoce (uděláš tam jakékoliv kynutíé těsto..takže vánočku apod.)

Jen klidně tipujte, mně to nevadí, proč bych se zlobila :slight_smile:
On Vám to KUba ukáže (do tohohle už se já nemontuji :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. říj 2009 ve 12:00  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.