• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
my jsme venku taky nebyly ale odpo jdeme na chvíli at se vyvětráme chodíme denně když fest neleje.

berti- dáš nám receptík nebo něco italskýho jinýho zkusíme změnu díky!! :dizzy_face:
4. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz
Simlen.....to se přece nedá, takhle narychlo měřit tlak..... :unamused: .....Já s tlakem z nervozity měla potíže v dospívání....jednou mi naměřili vyšší tlak (protože jsem se styděla, že mám vši....rtak jsem byla nervozka, páč doktor je objevil :unamused: a hned na to se měřil tlak).....no a pak jsem lítala z jednoho vyšetření na druhé......vždy tlak vyšší (páč jsem se bála) ale ostatní vyšetření vždy OK.....až u primáře dětské kardio se to zlomilo........naměřil tlak....samosebou vyšší, ale začal si se mnou povídat a přitom měl tlakoměr pořád na mé ruce.......a já si ani nevšimla, že mi po chvilce tlak změřil znovu a on byl uplně v poho......od té doby jsem se přestala klepat a tlak OK.....takže si to s tou sestřičku zkus vyříkat.....to přeci nejde, aby tě takhle stresovala....a jinak....těš se, holka.....těš....máš na co :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jani....v kolik je přesně to divadýlko...snad dojdeme.....Sam už je v poho, myslím, že už i mezi děcka může....

Ytu....těším se na Vás....v tomhle počasí je to na bednu....pro nás pro všechny....a ještě víc pro Marťase.....když nemůže ťapkat.....držte se.....a neboj, něco podnikneme, aby se Martínek taky trošku zabavil :wink:

Fusak.....Sam ho má na spaní, od té doby, co jsme jeli na dovču.....jinak v kočárku - v golfkách je zatím minimálně - takže zatím jen s přehozenou dekou....spíš chodíme pěšky (na kratší vzdálenosti nebo zkombinujeme s busem), páč chci, aby se trošku zabavil, když se mi jinak venku....na zahrádce být nechce....a Sam to docela vyžaduje

Jo a k potenciálnímu těhu.....nebylo by plánované....nejdříve jsme chtěli bydlet, takže jsem docela v rozpacích......ale třeba si ty pocity jen namlouvám.....třeba mi bříško vyskočilo (ano, normálka mi nejde zatáhnout....a to už šlo :angry:), jen jako před menses.....a občas mi na omdlení také bývá.....dnes se mi ani nechtělo zvracet...najednu stranu bych mimi hrozně ráda, ale rozum mi říká, že alespoň ještě rok počkat.....no nic....nebudu tady řešit něco, co ani třeba není pravda, že? Každopádně se mi ulevilo, když jsem to tu mohla napsat.......do menses mám tak 4 dny čas.....pokud by nepřišla, koupím test.........
4. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz
Renat....pěkně zvládáte.......je to paráda, že? Už se opravdu nemohu dočkat, až vás uvidím "naživo" :dizzy_face:
4. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
no uvidíte Teri zase lepší kdyby to šlo samo než kdyby to nešlo vždycky se to dá zvládnout ne? a kde bydlet máte sice provizorně ale máte a to je důležitý!! neboj!! jinak my jdeme po 9 tak se stavte ráno a můžeme vyrazit a taky se musíme domluvit abyste došly k nám pustím ti to dvd ze svatby jak tam jste tak kačí říká Amík když tam je :dizzy_face: a ukazuje na něj..

jdu něco dělat bleška nechce spinkat ted je tam teda ticho tak jdu zkusit vytřít pak jdeme odpo ven, tak zatím
4. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
Reni jsi dobrá že to takhle zvládáš já jsem zvědavá co budu dělat až odrodím podruhé při kačce jsem byla hotová jak jsem ztratila hodně krve odpočívej :wink:
4. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
jo Reni na podporu kojení je dobrá mëlta a hodně mlíka tak to zkus a taky vydatný polívky s jíškou bramboračka atd..babičky rada :dizzy_face:
4. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz
autor
Tak jsem rizotko spapali. jen mi chybel parmazan ale to neva. Receptiky? No ja chystam novy stranky s receptikama, tvorenim a zabavou pro deti. Ale jde mi to desne pomalu.

Tak na to rizoto pro 3-4 os.
Osmahnout na masle 1/2 cibule na drobnou nakrajene, nasypeme asi 300g ryze (nejlepsi druh je carnaroli - je takova hladsi-kulatejsi), par vterin za staleho michani osmahnem, pak se prida 1/2 sklencky b.vina, (ale nemuusi byt), nechape odparit a zaijeme vyvarem (ja si vedle pripravuju tak litr bujonu, ktery prubezne dolevam). No a pak chce ochutnavat :slight_smile: jak vam bude vyhovovat tvrdost ryze. Nakonec pridame safran (sezene se v obchodech s korenim nebo v italii :grinning: :grinning: :grinning: ), maslo asi tak lzici nebo 2, parmazan (krome italskeho je moc dobry cesky GranMorvia) a ja jeste pridavam smetanu - ta to suprove zjemni.

Dela se i bez safranu, nebo muzete pridat suseny houby.

A kdyz vam rizoto zbyde, tak nevyhazovat! K veceri z neho uhnacejte kulicky libovolne velikosti, nebo placicky a obalte ve vajicku a strouhance a na panvi na oleji osmazte ... mnam manm ;)
4. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz
Berti....teda, tak to tady chybělo.......super!!!!!! Jen sem pěkně s receptíkama italskejma......já totiž italskou kuchyni opravdu miluju......mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pokud budeš mít zase něco dobrého, tak se poděl.....ráda vyzkouším :dizzy_face:

Jani.....zatím se dohodneme tak, že se ráno stavíme - před 9.....kdyby něco, tak písnu sms, ju?
4. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
Marky,ja bych sobecky byla rada,kdybys cvrcka v brisku mela,aspon bych to s tebou mohla prozivat,ted tu krom teretyny nikdo tehu neni a terka sem temer nechodi... a taky vim,ze mimi chces,tak bych ti ho moc prala! navic sice bydlite tak jak bydlite,ale tu strechu nad hlavou mate jistou :wink: ja dneska zapikam brambory s kurecim a slehackou,pred chvili jsem to teprv hodila do trouby a cely dve hodky co terka spala,jsem si cetla. ted je vzhuru,tady to je jak kdyz sem spadla atomovka,hracky,nadobi - vytahany od terky,neustlano... a ja jsem v klidu,musim se do toho vrhnout,jdu dat smudlince polivku a poflakat+to+tady.+tak+zatim+pa
4. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz
Marki- ok tak zítra..

my jsme doma z venku a jdeme číst jako obvykle..

leni ty zapíkáš to maso syrový nebo to osmahneš předem a brambory vaříš, já jo aspon částečně hodněkrát se mi stalo že byly syrový asi to budu dělat v so mám tam kousek krůtího tak to asi udělám :wink:
4. lis 2009 v 16:29  • Odpověz
No dopadlo to katastrofalne - dala jsem moooc slehacky a ta mi vytekla do trouby,brambory o.k. ale maso jeste chtelo dodelat,tak jsem to tam jeste vrazila a zapomnela na to,takze... no,ale v prostredku je to dobry,tak se aspon berous naji a zbytek hazim do rybnika!!! uz jsem dlouho nic nespalila,ale timhle jsem to dohnala,ach jo a ja se na to tak tesila :frowning2: jdu koupat cacorku a jdem mejt hlavu tak bude veselo.
4. lis 2009 v 18:01  • Odpověz
Leni bud v klidu aspon nejsem sama,já dneska dělala halušky i svoje těsto a bylo to jako brečka jindra přišel a říkal to mám dát slepicím tak jsem mu řekla že to má k večeři :grinning:
4. lis 2009 v 18:18  • Odpověz
šmankote holky nestrašte, já zapíkám těstoviny:slight_smile: Tak jsme na chvíli byli venku, teda spíš na nákupu, pak zase rychle domů, chvílema pršelo, počasí nic moc a taky už pak byla tma. Malej dneska spal neuvěřitelný 4 hodiny tak jsem v šoku, no asi to potřeboval anebo to už možná není normální? A v noci spal normálně tak nevím :confused: Ale pro mamku to byl docela dobrej relax :slight_smile:
4. lis 2009 v 18:33  • Odpověz
Berous mi ted taky oznamil ze je to na vyhozeni i s pekacem :grinning: tak bud se rozbrecim a svedu to na hormony anebo ho poslu nekam a jak se znam,tak be je spravne. nahodou,kdyz se oskrabe ten vrsek,tak to chutna dobre :grinning: celej den ji chleba s pastikou a ted bude ohrnovat rypacek,jo?
4. lis 2009 v 18:37  • Odpověz
Ytu,mohla bys byt solidarni a taky to pokakat,at v tom nelitame jen dve :grinning: priste si pozvem na vareni bertika a bude!
4. lis 2009 v 18:42  • Odpověz
jé to je dobrý LEni :grinning: terka si nemyje ráda hlavu? kačí se naučila že se sama chce mydlit a mýt vlásky, spíš stříhání nehtů je děs..a ted jí učím slona chytne si nosík ale ruku tam nedá a směje se tomu :grinning: asi bude umět brzy smrkat jde jí to šikula :dizzy_face:

tak zítra v ovečce holky a Leni ty se v út stavíš u mě asi a půjdeme vid? je to od půl 9 že? a terka bude u dědy teda?

Mar- co seminář v Hvězdičce dobrý?
4. lis 2009 v 18:46  • Odpověz
To je uz v pul devaty? sakra,to mam co delat,ja musim rano zas na nejaky odbery do nemocnice,ale snad to stihnu v pohode... tak u nas od doby co striham nehty klestickama,tak je docela klid,max ostrihame jednu ruku a terca rekne,ze uz staci a to s ni pak nehnu,ale treba za hodku nebo druhy den,jak si vzpomenu,tak ostrihame druhou... u vlasu jako zadnej extra rev neni,ale rada to nema,lehce si fnukne a couva pred sprchou,ale pred hrebenem utika rychleji - jenze ji se ty kudrny tak hrozne cuchaj,ze bych ji musela cesat kazdych 20 minut!
4. lis 2009 v 19:11  • Odpověz
to kačí se docela ráda češe..prosímtě ten seminář já ted nevím od půl 9 nebo od 9 co Marlan? :confused:

dneska jsem se sebou docela spokojená až na to jídlo teda, jakž takž jsem uklidila srovnala skřínky v kuchyni,a zítra jdu na ty okna ještě akorát doufám, že nebude pršet at to mám a potřebuju umejt linku ale do vánoc zase bude jako prase tak nevím jeslti to mám nechat ještě..

v pá jdeme k Líbalům už na vánoční focení co mám dát kačí na sebe, nebo jí tam dají ten overálek nevíte? :confused:
4. lis 2009 v 19:14  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
Tak malý spinká po dlabanci ještě v postýlce, tak mám chvilku...
My už trochu jedeme jakýs takýs režim, o kojení si malý řekně sám...takže včera v 20:00, 24:00, 3:30, 6:30 :slight_smile: takže dobrý, jen nás trochu třápily prdíky, nemohl se vykadit..ale k ránu se zadařilo, je to mazlíček...každým dnem ho miluji čím dál víc, jestli to ještě jde :grinning: :grinning:

dnes nám přijde paní dr. takže od rána poklízím...

Moc nedočítám, protože se nemůžu na to naše štěstí vynadívat, :dizzy_face: :dizzy_face: ale polepším se...
5. lis 2009 v 09:33  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj, reni a pockej az mu bude pul roku,rok,dva - to tou laskou uplne puknes,je to porad silnejsi :slight_smile: my jsme pred pul hodkou dorazily z klubicka,je to v novem miste ale jsem zklamana. je to tam moc novy,sterilni... predtim to byla bomba,ted nic moc,i ty hry mely jinou atmosferu,ale snad si zvyknem. terunka spi,ja jdu uklizet a varit neco,co snad nezkazim... tak se mejte,ja se snad ukazu dyl.
5. lis 2009 ve 12:48  • Odpověz
třeba jde Leni jen o zvyk a bude se vám tam líbit uvidíš! Já ted dala kačí ven na hlídání a jdu mydlit ty okna ale nějak se mi nechce teda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2009 ve 14:15  • Odpověz
Asi jo,ale v ty skole to bylo krasny ikdyz stary... mame doma tatku,ale spi - ma toho dost,chudak - hmm,ale ja docela taky. zitra si orazim,jdu vecer na sraz z ekonomky,tak se docela tesim - snad jim tam neusnu :slight_smile: jinak terca se vcera naucila rikat dum dum - to je brum brum medved,pak ze opice dela hu hu hu a jeste zacla rikat kukik,coz je krtek - po dlouhy dobe zvyseni slovni zasoby... Jani ja to reknu takhle - ja uz tady okna myt nebudu,se na ne muzu vy... az v novym baracku!
5. lis 2009 v 16:51  • Odpověz
chudák tatka :stuck_out_tongue_closed_eyes: já se divím že ten náš funguje já bejt s jeho vytížením tak se zblázním, a nadávám že hraje hokej tréninky, zápasy, ale on to má místo odpočinku blázen jako relax..já bych padla..

Leni že mi zase před vánocema dotáhneš jehličí na výzdobu a na věnce budu je dělat po mikuláši díky!! :dizzy_face:
5. lis 2009 v 18:42  • Odpověz
Dobré ránko, trošku jsem se teď odmlčela, ale koukám, že se ti stejně nic moc nedělo :unamused:

Renat - to je super, že ti Kubíček takhle hezky spinká. Jinak samozřejmě, že ho budeš milovat čím dál víc, i když teď máš pocit, že to už snad víc nejde. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A co ty? jak se cítíš a jak zvládáš svůj nový život v roli maminky???

Jani - co okénka??? Už je máš umytý??? :sweat_smile: Chtěla jsem se zeptat, kolik stojí to focení v ateliéru??

Sim - užij si sraz :wink: A máte hezkou slovní zásobičku, na tohle se těším, až bude takhle žvatlat a bude mít každý slůvko význam.

Jinak my máme taky nový slovíčko. Říká neto - to znamená nech to :grinning: :grinning:
6. lis 2009 v 08:44  • Odpověz
HOlky kde jste? :confused:

Veru mám okna ještě v kuchyni a mám to zaplatpánbůh..

jdu do vany kačí spí ve 4 jdeme na to focení k líbalům tak jsem zvědavá :dizzy_face: večer jsme měli jít s jindrou posedět mamina by hlídala jenže nechce aby tam kačí spala a nakonec nechce vůbec že je unavenej tak jsem z toho smutná zítra bude mít hokej a pak určitě bude chtít jít s kamarádama a to unavenej nebude mrzí mě to těšila jsem se že bysme taky byli spolu :pensive:
6. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
Jani - tak to mě mrzí, vím jaký to je, když se těšíš jako malá, že někam půjdete a pak z toho sejde, protože se druhý polovičce nechce :frowning2: :frowning2: Tak mu to řekni, že s kamarádama se mu pak bude chtít, ale s tebou že je moc unavenej na to, aby šel.
My když jsme ještě bydleli v Rumburku a neměli malýho, tak Radek strašně trpěl na kamarády a pořád s nima někde lítal a když jsem chtěla někam jít, tak jsem ho musela ještě ukecávat. Tak jsem mu to kolikrát vpálila a bylo vymalováno. Šli jsme spolu, protože věděl, že mám pravdu a bylo mu to blbý.
6. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz
já mu to říkala zkusím mu to vysvětlit my chodili spolu než se narodila kačí málo chodil sám,ale od tý doby co je kačí se to změnilo a já sedím doma a on chodí ne nějak výrazně často teda,ale chodí já chápu že je unavenej z celýho týdne i jsem mu navrhla at jdeme zítra po hokeji ale to prý se mu nebude chtít už a já si myslím, že mi pak řekne že jde s klukama a já zase utřu a to mi vadí že mu to nedojde, víš? já sedím doma, vařím, uklízím, starám se o malou ale prostě mi přijde někdy, že už nejsem jeho polovička :pensive:
6. lis 2009 ve 14:30  • Odpověz
Cusik,mne nejak nejde net. ja jdu dneska na ten sraz,ale vubec se mi nechce. vim ze az tam budu,tak budu rada,ale ted se ani nejak netesim,je mi dobre s breberkou... Jani to je blby,nedivim se,ze te to trapi,ale treba jindra prekvapi a bude s tebou aspon doma :wink: to je to,ze jim to proste vubec nedochazi,sycakum! ja se tady rozveseluju a posloucham afriku od cimmrmanu,ti nikdy nezklamou,ikdyz blanik je nej!
6. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz
Dneska bude doma určo ale zítra teda si myslím, že nee :pensive: LEni jen běž at se taky odreaguješ a budete spát u vašich? kde to máte asi tady někde v rest.v Kolíně vid?my máme příští so takovou malou sejšn už jsme měli letos bude to pár lidí a asi o tom jindra ještě neví.. :confused:
6. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz
Ahoj holky..dnes jsme měli očkování, tak jsem lítala celý den...:slight_smile:

VERU: je t krásný pocit, užívám si ho...prostě paráda. když ho vidím...no je to opět nepopsatelné, ale když pak má člověk takové sluníčko, tak to do života vnese úplně jiný směr. co jsou proti tomu peníze, kaieéra, tituly ( i když školu samozřejm dodělám :slight_smile:..ale snad víte, jak to myslím.

Mám jeden dotaz, ymslíte, že může být kvalita mlíčka v prsech rozdílná?? levé je v pohodě, malý saje, saje, pak se pustí a hotovo, ale po pravém si vždycky musí ještě dososnout z levého(tak 4-5x).
6. lis 2009 v 18:06  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.