• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
sim - skoro všichni jsme byli cvičit, jinak ten zítřejší seminář je taky jen o určité kapitole(teď si nevzpomenu, o které), bohužel jsou lektorky na celý příští rok zadané, tak další seminář bude v Ovečce a v roce 2011
9. lis 2009 v 11:58  • Odpověz
Ahoj holky...

Markyz: teda copak do čtu a vidím...dvě // se ukázaly..tak to velká gratulace. Napíšu ti to samé, co tenkrát simlence...teď je to asi ten prvotní šok, než si na to člověk zvykne, ale věřím, že pak ci to budete užívat všichni a Samík je šikulka, takže tam problém nevidím, určitě to všechno zvládnete :slight_smile:

Téda, fakt nemám slov..tady se zas těhuluje jedna radost... jsme zvědavá, kdo bude další :slight_smile:

sim: s nočníkem si mě pobavila, teda Terka...hlavně, že ví, kam co patří :slight_smile: nemylsím to zle, však víš.

Jinak já čekám až se malý vzbudí na dlabanec a pak vyrážíme na sociálku se žádostí o porodné apod.
Noc u nás byla tak nějak divná, od 11 byl pořád u prsa...až asi v půl2 zabral..měl pořád hlad..já měla ještě trochu teplotu a jeden paralen v sobě, tak bylo možná trochu "jiné" a tolik ho nezpláclo...
Ráno dobrý...vstávali jsme v osm do 10 koukal, už si prohlíží (teda snaží se koukat okolo sebe ), je to štěstíčko.

Ale jinak to se mnou vypadá, že se prsa trochu srovnaly a už se přizpůsobily...ale stejně odstříkávám a odsávačka je pro jistotu na cestě...tady měly prd.

tak já valím, ať ještě stihnu něco udělat, než se Kubík vzbudí
9. lis 2009 ve 12:00  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky,

tak jsem se rozhodla dělat cibulový koláč,je kynutej, tak jsem na sebe zvědavá já nejsem s kynutým těstem nějak kamarád :stuck_out_tongue_closed_eyes:

JInak Teri tak už oficiálně gratulujeme, vím, je to asi šok, ale to přejde, uvidíš, stejně jste mimi chtěli,tak akorát přijde o trochu dřív, ne?
9. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz
jo Mar už jsem si objednala telefon,takže do konce týdne ho snad budu mít a vrátím nejdýl příští..
9. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz
jani - a jaký sis objednala? já teď taky pokukuju po novém - přinese mi ho prý Ježíšek
9. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz
no tak to se mě ptej nějakou Nokii levnou já mám přes paušál a budu platit 1200, ale nevím číslo pak ti ho řeknu ju? :grinning: ty máš celkem novej ale ne? to ho prodáš?
9. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
Renat.....ty jsi zápasila s nějakým zánětem? No, snad už bude vše OK......pozdravuj to vaše štěstíčko :wink:

Marlan....teda...to jsou autorky pořádně vytížené.....asi je o ně velký zájem, co?
9. lis 2009 ve 12:54  • Odpověz
jani - já mám ten svůj telefon skoro 3 roky a už to na něm začíná být vidět :grinning: a uvidím, co s ním, nejspíš ho bude mít Kryštof na hraní nebo bude záložní ..................

Terez - tak kdy jdeš k paní doktorce?
9. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz
tak už to vidím 8.12.
9. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz
terez... jééé, dalši miminko... tak gratulujemééééé takže potvrzeno, to je teda bomba :grinning: náhodou, to se máte, bude vás víc a s bydleníčkem to taky jistě zvládnete :wink:
mimochodem jsme dneska šli asi za váma po masaryčce.. kolem plavečáku a domů, chtěli jsme vás dojít, ale pak jsem ještě zaskočila do spořitelny, takže snad příště :slight_smile:
9. lis 2009 ve 14:30  • Odpověz
Tak jsme zzpět, teda to bylo obíhání...

markyz: no myslela jsem, že mám zánět v prsu, bylo bolavé, teplota apod. ale prý to na zánět není, ale nějaké zadržování mlíka jo, takže odštříkávám, snad dorazím brzo odsávačka.

Musím běžet, malý je vzhůru po procházce, tak bude dlabanec.

Jani: napíšu pak.
9. lis 2009 ve 14:47  •  2 děti  • Odpověz
Reni- ok díky :dizzy_face:

Mar- tak mě tel taky přinese ježíšek mamina, ted jsem se s ní domluvila mám radost, pže musím škudlit sama na vánoce..tak mi aspon něco odpadlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. lis 2009 v 16:14  • Odpověz
Ahojky
mrakýz - gratulace k miminku, přeju hlavně ať jste zdraví :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Holky, moc nedočítám, mám hlavu jak pátrací balon :unamused: Malýmu lezou dole stoličky a v noci dost trpíme :frowning2: :frowning2: navíc se strašně rozmazlil, takže mi každou chvíli na zemi brečí a já už jsem z něj fakt zoufalá. V noci se mu k tomu spustila rýma, naštěstí jsme bez teplot. Ale i tak toho je na mě teda dost, hlavně na psychiku :cry: :cry:
Může mít tu rýmu k těm zoubkům? Protože ven ho oblékám dost :confounded:
9. lis 2009 v 18:04  • Odpověz
Veru....jejej to je mi šmudlíka moc líto :cry: :cry: :cry: :cry: :unamused: Zuby dokážou pořádně potrápit.....rýmu si, myslím, asi nebude mít od zoubků.....ale ono je to hned....ani nemusí prochladnout - stačí změna teplot - pokoj - venku a je to....hlavně že nejsou teplotky....tak držíme pěsti, ať je brzy líp :dizzy_face:
9. lis 2009 v 18:22  • Odpověz
markyz - díky. Mažu Calgelem a když je nejhůř, tak do něj ještě cpu Nurofen :frowning2: Teď jsme prohlíželi zvířátka v knížce a aspoň jsem ho rozesmála, když jsem napodobovala zvuky zvířat. No ale na tu noc se moc netěším. Navíc si zvykl spát u mě v posteli a to se taky moc nevyspím, když se pořád vrtí :frowning2: Jsou to stejně straosti s těma dětičkama, ale zase nás odmění úsměvem a hned je líp :wink:
9. lis 2009 v 18:27  • Odpověz
já si Veru myslím,že tu rýmu může mít od toho teda, kačí občas tkay když jí rostou zoubky, tka jí má, a dávám nurofen nebo homeopatika a docela to pomáhá :wink: s tím spaním chápu taky spí kačí u mě.. :confused:
9. lis 2009 v 18:33  • Odpověz
veru - rýma je opravdu jedním z projevů prořezávání zubů - a já se pod to klidně podepíšu, protože jsme to měli skoro u každýho zubu - jen takovou vodnatou rýmu
9. lis 2009 v 19:49  • Odpověz
Rýma může být i od zoubků, jo? Tak vidíte.....zase jsem o něco chytřejší....... :wink: Mně to přišlo jako divný....ale když si to zpětně proberu, tak občas rýma u Sama opravdu přijde znenadání.....tak je i možné, že ho zrovna bolí zoubky.....no,spojit si to mě teda fakt nenapadlo :slight_smile:
9. lis 2009 ve 21:25  • Odpověz
Holky, díky za info, že ta rýma může být od zoubků. Teď se totiž nijak moc počasí neměnilo, takže je blbost, aby mi nastydnul. No z nosu mu pořád teče taková vodnatá, takže odsávám a kapu mu Nasivin. Před chvílí konečně usnul, už se těším na ráno, protože ta noc bude určitě zase hrozná.
Dovařila jsem bramboračku, doufám, že jí do zítřka nesežeru všechnu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 ve 21:32  • Odpověz
veru.. jestli seš jako já tak možná sežereš :grinning: poněvadž já když v noci častěji vstávám k prckovi, tak mám při každým vstanutí hlad, že bych jedla hřebíky :grinning: :grinning: ale když mě malej nebudí, tak spím a jíst nemusím :dizzy_face:
nojo, toje hned taková rýma.. my ji máme spíš opravdu z těch změn teplot si myslím.. někdy ji dostane když venku jen trochu fouká studenější vzduch. Vždycky to zjistim večer, když usne, tak to se brzy probere tim, jak mu teče rýma do krku a kašle a ucpává se mu nos... no doufám, že nás to zase nepotká, je to asi 7 dní, co jsme se rýmy zbavili, už nechcííí :slight_smile:
Jinak u nás doma se probírá baráček, jak já bych chtěla, ale nevim, jak na to :slight_smile: Mi přijde že je tak špatná doba na tohle.. jó půjčit si člověk může, ale ty desítky let splácet takový částky.. to asi nerisknem :confounded: takže nevím, co s tím. Anebo mi třeba vadí jen to 2kk a 3+1 by to spravilo.. nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. lis 2009 ve 22:16  • Odpověz
Ytu - tak už je v hrnci tý polívky jen na dně :grinning: :grinning: s Radkem jsme se do ní pustili a skoro všechno snědli :grinning: Nechci se teda chválit, ale fakt mi moooc chutná, dělám jí stejnou jako moje máma :dizzy_face:
Mě se Robin budil tou rýmou i odpoledne, když spal po obědě, je to fakt hnus tohle, ale zase lepší, něž aby měl průjmy nebo teplotky. Jo a ty průjmy už ho přešly, takže aspoň něco :wink:
Jinak my taky řešíme, jestli časem koupit baráček a nebo byt. Museli bychom si vzít každopádně hypo a když to tak vezmu, tak baráčky a byty se pohybují skoro ve stejných cenách, ale s tim rozdílem, že na baráčku není nikdy hotovo, ale v bytě jo. Ale zase u baráku je zahrada, na který si můžou děti bezpečně hrát, můžeš tam v létě grilovat a mít bazének a plno dalších výhod. Jen tu hypo ještě nemáme :frowning2:

Jdu spát, malej se kolem půlnoci určitě zase vzbudí a bude chtít k mamince, tak abych tam pro něj byla. Tak dobrouuu
9. lis 2009 ve 22:53  • Odpověz
Dobré ráno, tak noc jsme měli docela dobrou. Malej šel spát někdy po devátý hod. a vzbudil se ráno v půl třetí. Tak jsme zase mazali a dali Nurofenek a než to zabralo, tak na nás bouchali sousedi nad námi, ale jen přeš podlahu. No ale to mě docela vytočilo, co máme asi dělat, když malýmu rostou zuby?! :angry: :angry: Pak malej usnul, samozřejmě u mě :sweat_smile: a spal až do půl osmý :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: takže dneska jsem se docela vyspala.

Dopo jdeme s taťkou do města, má zálusk na set top box, tak jsem zvědavá, jestli něco kůpíme :slight_smile:
10. lis 2009 v 08:13  • Odpověz
autor
Dobre ranko,

Veru ... tak to me moc mrzi s maliskem. At je mu brzy dobre :dizzy_face: :dizzy_face: Zoubky daji zabrat ... ja vim :frowning2: Jinak rymycka, je to mozne ze by to mohlo byt od zoubku, ale klidne ho mohl ofouknout i vetrik .. to je hned ted. Ja Alexe take dost oblikam a stejne dostal pred 2 tydny rymu. Ted uz je ok.

A stim bydlenim ... je to slozite. Baracek je fakt super - zahradka - ale to je asi tak vsechno. Furt je treba neco opravovat, pak ten uklid celeho domu a hlavne te zahrady :( a klid ... sice je des nocni bouchani sousedu v byte (to je fakt des Veru ... ai bych je poslala do ...)
Ale v baraku . jak jsem zjistila, taky nic moc klid. Treba nam kollikrat zacne v 6 rano soused rezat na cirkularce drevo, jinej zrovna kdyz spi mimco po obede seka travu, naproti nam dostavuji barak a casto tam bouchaj a rezou treba do 10 vecer. A kdyz chci vetrat ... v lete kolikrat otevru okno a ihned ho musim zase zavrit protoze vedle grilujou a to je koure - des. A v zime zase vsichni topi nevim jakym hnusem ... tak to je taky super kour.
mozna bydlet trochu nekde na samote. nebo uprostred tak 5000m pozemku :grinning: :grinning: :grinning:

A hypo .... my nemame probem s penizkama, ale mame zase tak vysokou hypo, navic platime (jeste rok) leasing na auto .. takze na konci mesice mame penez jen tak tak, kolikrat musim sahnout na pujcku. Ale ... furt me beha hlavou ... co kdyz za rok, za dva, pet ... Walter nebude mit tak super praci, ci se stane neco blbyho ... co pak ...
..no proste me taky posledni dobou behaji hlavou ruzny myslenky a pochybnosti.

Ale zase v dnesni dobe je problem i najem. Se nastehujes a majitel ti treba za 3 roky rekne ze to potrebuje ... je to fakt des to bydleni.

Jsem se nejak rozepsala. :slight_smile:

jdu tady trosku poklidit

Preji krasny den ;)
10. lis 2009 v 08:41  • Odpověz
Ahoj

Věru....to je fajn, že noc byla celkem v poho.....jen tak dál....ať už je brzy po všem

Ytů....do hypotéy jsme nechtěli jít....a proto nám to budování bydlení trvá tak dlouho.....bereme si krátkodobé úvěry.....otázka zda domek či byt? No, asi záleží, kde jste vyrůstali a na co jste zvyklí.....já bydlela celej život v rodinném domě v okrajové čtvrti s výbornými sousedy....na koleji jsem byla v Plzni....v paneláku.....a hrůza děs.....slyšet v noci výtahy, každé zabouchnutí dveří.....na to já nejsem.....upřednostňuju baráček, kde nemusím šílet z toho, že malej občas zařve (když pominu švagrovou).......je pravda, že kolem baráku je pořád plno práce....ale zase třeba práce na zahradě je skvělé odreagování....a pro děcka je to vzrůšo......takové hrabání listí Samiho zabaví stoprocentně...a v létě může řádit v bazénku, na písku.....malé děcko s kočárkem můžeš nechat dospat v kočárku pod oknem....věšíš venku prádlo a nebojíš se, že ti ho někdo vezme.....na takové zvuky jako je sekačka, cirkulárka jsem zvyklá....je ale pravda, že nás tímto nikdo nebudí v šest ráno.... většina našich sousedů je ohleduplná.....každé má své pro a proti.....zkus si to napsat na papír.....co by vám život v domku dal a co se vám naopak líbí na bytě.....a pak samozřejmě spočítejte potenciální výdaje.....tak hodně štěstí, abyste vybrali bydlení ke spokojenosti všech....... :dizzy_face: U nás rozhodně vede rodinej domek...... :wink:
10. lis 2009 v 09:07  • Odpověz
autor
... :slight_smile: ted to vypada jako kdybych pomlouvala RD. ;) To ne !!! Ja jsem rada v domecku. A co je pravda ze deti tu muzou radit, rvat a dovadet jak se jim zlibi. To v byte fakt nejde

Ja jsem teda vyrustala v byte v centru prahy - u petrina vedle lanovky. ale to je krasny stary dum s velikanskymi byty, kde sousedi slyset nejsou tak jako v silenych panelakach. A pak .. je tam zahrada ze ktere po 15 schodech jste na petrine :slight_smile: Takze parada. (Jenze ted tam bydli moje mamina a sestra s rodinou :slight_smile:

Chce to urco promyslet - jak pise Markyzka - pro a proti.

Hypo je silena vec. Taky bych radeji stavela. Ale to nejde. Jo kdybychom mohli nekde bydlet zadarmo a pritom stavet - to by bylo super. Jinak samozrejme nejaky najem a pak penize na pozemk, stavbu ... to uz bychm fakt nezvladli :slight_smile:

Jdu dat chrnet prdolku.

xoxo
10. lis 2009 v 09:36  • Odpověz
Ahoj, přidala jsem pár nových fotek :slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=512597&vReferer=

Dočtu později...
10. lis 2009 v 11:18  •  2 děti  • Odpověz
Tak malej zase dostal po obědě medicínky a šel spinkat, snad nebude mít návyk :unamused: Ale je to jediný způsob, jak mu pomoci od pláče. Set top box jsme nekoupili, řekneme si o něj k vánocům :wink:
Musim se pochlubit, dneska jdu ke kadeřnici, tak jsem zvědavá, jak dopadnu. Potřebuju to jako sůl, pořád nosím vlasy stažený dozadu, jak je mám už dlouhý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

K tomu bydlení. My jsme s radkem oba vyrostli v baráku, takže nás panelák docela štve. Hlavně nad námi bydlí rodina a chlap hraje v národní opeře na klarinet a dost cvičí a i jeho syn cvičí, takže houkají nejvíc odpoledne, ale co můžeme dělat??? Navíc je opravdu slyšet na patře každý bouchnutí dveří. Vedle nás mají sousedi 3 letýho kluka a roční dvojčata a když jdou ven, tak děti pořád brečej, protože na sebe všechny žárlej :confounded: , ale chápu, že za to nikdo z nich nemůže, má to sousedka dost těžký. Ale v baráčku tohle prostě člověk neslyší, maximálně myši na půdě :grinning: :grinning: :grinning: A ta zahrada, hmmmm. V létě se mi pokaždý od našich nechtělo domů, protože se u nich celý léto sedí venku a telka se tam snad pouští až na podzim. navíc mi tam mohly přijít na návštěvu kámošky s dětma a pořád jsme se tam vešli všichni, ale do bytu si fakt nemůžu nikoho pozvat, kor do toho našeho 2+kk :frowning2:
Takže já bych byla radši pro baráček. :wink:

renat - kráááásný fotečky, Kubíček je vážně kouzelnej. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz
Renatko.....úžasňák :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: na procházce ti to moc sluší......Ta fotečka "přemýšlím" je fantastická.......

Bertol.....neboj....pochopili jsme to....že RD nijak nehaníš....nějaké mínusy se tam přece najdou.....ale jak už jsem psala, vše záleží na sousedech....pokud jsou ohleduplný a v poho, tak spousta záporů ubude......ta práce okolo baráku a zahrady ale ne :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. lis 2009 ve 13:57  • Odpověz
Juu,fotecky :slight_smile: tak uz mame foto s otevrenou pusinkou,jeste cekam na otevreny ocicka :wink: je to bobisek,uplne vidim,jak mi pasuje do naruce! to byl dneska den - ten seminar byl bombovej,jen mi prisel kratkej - resp.mam spoustu dalsich veci na probrani a dalsi otazky. jakmile clovek cetl knizku,nestaci mu probrat jen jednu kapitolu! ale i tak mi to hodne dalo,bylo to vstrebatelnejsi nez knizka. jinak jsem zkousela preprcnout teletubies a neslo to. za a to ma nejakou ochranu, za be ma jedno dvd temer 7 giga, ale nic neni ztraceno,tata je na tohle nejak sikovnejsi a az to terka+oficialne+dostane,tj+v+lednu,tak+to+urcite+zkusi,on+to+umi+jak+zmensit,tak+nekdy+i+tu+ochranu+prolomi+-+jen+mi,sycak,nechce+rict+jak+to+dela!+asi+si+pak+pripada+dulezite!
10. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz
ahojky :wink:
renat-malej je užasny je to bobešek k zulíbání :grinning:
včerejší seminař byl super
sim-taky bych brala kdyby byl delší
Martínkovi přejeme k dnešnímu svatečku vše nej nej a at mu to rychle uteče a sundaji mu sadru to mu přeje teta hela a viki posila hudlana :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
sim-mala sedi u elma a nechce jit ani pa :sweat_smile: :sweat_smile:
11. lis 2009 v 08:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.