• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolínsko a okolí III

(Zamčená)
22. března 2010 
Taky přejeme Martínkovi vše nej,hlavně zdravíčko, posíláme pusinku :dizzy_face:

holky máte pravdu seminář byl dobrej, ale chtělo by to pokračování jednou je málo abysme si to zapamatovaly nevím jak vy teda ale já bych to potřebovala :grinning: včera jsem došla domů tady bugr neuvěřitelnej a to máma něco uklidila tatínek hlídal a nic jinýho nestíhal děs :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2009 v 08:56  • Odpověz
jo SImi ráno jsem pustila Kačí Dádu na konci první písničky začala natahovat pak teda nee, ale moc jí to nebere a já když jsem slyšela asi 4 písničku, tak jsem chtěla počítač vyhodit z okna teda :astonished: tož jsem si to představovala kapku jiné asi..nepřeprcla bys nám pak taky Elma, když si ho všechny tak chválíte, jsem náročná co? :grinning:
11. lis 2009 v 08:57  • Odpověz
Ahoj,taky prejeme martinkovi hlavne zdravicko a hodne moc lasky a stesticka a dekujeme mu,ze s tim snehem jeste pockal :slight_smile: elma preprcnu,ja vam rikala,ze ta dada je desna,ale terka na to tancuje rada,ja to nemuzu ani slyset! ja si to z toho seminare zatim docela pamatuju,ale je toho daleko vic,co me zajima. berousovi jsem o tom basnila celej vecer,byl nejakej moc unavenej a tak neposlouchal - dokud jsem mu nerekla o tom pedofilovi,to zbystril!
11. lis 2009 v 09:42  • Odpověz
Jo a nevite nekdo,kde koupit ten stan s tunelem? v ikee jen ten tunel stoji 600,- coz se mi davat nechce. dala bych ho terce k narozkam s nejakou tou drevenou hrackou,uz mame ten labyrint,ten ji da mamka a jeste neco drevenyho bych chtela. a vcera jsem koupila pana bramboru a tim bych mela odbyty i narozeniny.
11. lis 2009 v 09:46  • Odpověz
co to je pan brambora, to je z Elma? :grinning: a stan taky neznám :astonished: zkus se podívat na dřevěný hračky do Pompa jak je ta myš v sýru já jí taky koupila a mají tam hafo dalších, sestřenka asi koupí jak máš tyč dřevěnou a tam se soukají kolečka, to má kačí ráda tak tam mají různý zvířátka atd..je to hezký nebo to mají i v Hopíkovi to je ve Futuru ten malej krámek papírnictví a hračky, jinak nekupuju už taky nic..ještě bych chtěla kostičku nejlíp dřevěnou jak se tam vkládají tvary,to ještě neumíme.
11. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz
Martínkovi vše nej nej nej.....hlavně zdraví a štěstí a co nejméně probémů :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Tak seminář fajnovej, jo? Já bych taky šla....jen si nemůžu dovolit platit takovejch prašulek.....knížku jsem četla a je moc hezky napsaná....já vlastně byla podobně vychovávaná....moji rodiče jsou báječní :wink:
Ještě nemám koupenej jedinej dárek k Vánocům....a bojim bojim, že ani z této výplaty mi na ně nezbyde......no, uvidíme - tajně doufám, že Jirka dostane v prosincové výplatě odměny....každopádně žádné velké dary se u nás konat nebudou
11. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz
hlavně něco..zkus se podívat na ten MMB jak je aukce fakt se tam dají pořídit levný věci když víš co chceš, nebo na tom Aukru jak jsi říkala. :wink:
ty jsi takovej pohodář od přírody Teri, ale jak jsem psala s tím plácáním Kačí tak ty by jsi plácala vid, když ona plácne..holky na jiný diskuzi s tím moc nesouhlasí že jí mám vysvětlovat a ne plácat, ale já si mylsím, že to nedělá schválně že by úmyslně plácala prostě a nechce se mi plácat jí za něco co nechápe prostě :astonished:
11. lis 2009 ve 14:07  • Odpověz
Jani,pan brambora je brambora a menis ji oci,cepice,pusu,usi,knir,boty - je to z toy story,ne z elma,takze uz hodne stara zalezitost. teri,ja myslim,ze to vasi a jirka chapou,ne? kdyz neni,staci malickost. ja treba ten prvni rok po skole fakt nemela penize a tak jsem nasim dala k vanocum pexeso z krkonos,maj to tam radi atd... a ona nekdy promyslena malickost udela vetsi radost nez dary za tisice... ja to vidim na ty cacorce,vymejslim superdarky - spis asi kvuli sobe,protoze si rada hraju - ale ji udela nejvetsi radost mic za 30kc. ja si pamatuju,ze jedny vanoce me nejvic uchvatil skicak,pravej se ctvrtkama,ne+obyc+papir+a+voskovky,nasi+byli+desne+zklamani,ze+me+neuchvatil+domecek+pro+panenky.
11. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz
Jeste me napadlo s tim pexesem,nekdo tady na konikovi rikal,ze rodicum nechali udelat pexeso s fotkama ditete,nevim jak,nevim na kolik to vyslo,ale urcite by to slo doma udelat na kvalitni tiskarne a podlepit to treba ctvrtkou... anebo u vas se primo nabizi trochu vydrzet a dat ten nejkrasnejsi darek a mate ho zadarmo :slight_smile: tady na konovi to nekdo udelal tak,ze dal obalku a v ni nejak hezky zpracovanej poukaz na vnouce nebo tak nejak :wink: wow,tatka prijel,tak cusik.
11. lis 2009 v 15:12  • Odpověz
Jani.....já nejsem pro plácat za každou cenu.....jen se přiznám, že Sam občas (no asi 3x) dostane.....ale to jen když vím, že je to namístě......a jen malinko přes ruku.....nejdřív domlouvám, ale pokud udělá Sam něco schválně i když ví, že by neměl, tak nejdříve několikrát vysvětluju, pak když se to opakuje tak pohrozím (tytyty) a teprve když si jsem jistá, že mě chápe, ale zase to udělá schválně, tak plácnu a on ví, proč to je...a pak už naschvály nedělá.........ale on to moc nepotřebuje....je hodnej :wink: Myslím si, že nemá cenu děcka mlátit...protože kolikrát to rodiče dělají pořád dokola a děcka ani nechápou za co je bijí a myslí si, že je to normální....u nás to rozhodně normální není.........Kačí bych asi neplácala za plácání, protože to byste se akorát dostali do začarovaného kruhu....myslím si, že ona to nechápe, spíš chce na sebe upozornit a hrát si, než aby chtěla někomu ubližovat....jenže tam je i problém ten, že si nejsem jistá, zda vysvětlování rozumí...takže co se týče Kačky, tak nevím, co bych radila.....u Samiho je to jiné, tam vím...resp. brzy poznám, proč něco udělá a pak mu to (třeba i zpětně doma) vysvětluju a on to chápe...zkus vypozorovat situace, kdy to dělá a kdy ne a třeba těm situacím předcházet......... :wink:

na MMB i aukro koukám a nakupujeme....to je kolikrát za hubičku :wink:
11. lis 2009 v 15:15  • Odpověz
lehčí fyzický tresty neodsuzuju (rozhodně by je to ale nemělo bolet)....jako je lehké plácnutí přes ručičku nebo přes zadeček....ale nesmí to být moc a ani moc často...a podle mého se nedají praktikovat na každé děcko....každé reaguje jinak, je jinak citlivé, chápavé ....na někoho platí pouze vysvětlování a na někoho jen lehčí plácnutí....některé děcko by se po plácnutí zhroutilo, jiné se usměrní.....a některé se ale zase naučí vracet agresi agresí....je to hrozně těžké...............já jsem ráda, že na Samiho ve valné většině zabere vysvětlování..... :wink:
11. lis 2009 v 15:22  • Odpověz
Uf,ted jsem cetla prisernej pribeh o porodu v nymburce,brrr! je to tady na konovi,resp.je tam odkaz...
11. lis 2009 v 18:20  • Odpověz
ahojda,
tak jsem se vrátila z Prahy, zhruba vím, jak napsat projekt do evropských fondů, ale stejně z té výzvy, která bude teď aktuální nedostaneme nic, protože to je trochu mimo náš obor (jako RC)

jo, včera mi udělala krom semináře ještě radost jedna paní z MMB - 20.11. bude mít komplet Elmo, takže přeci jen ještě jeden dárek k Vánocům bude
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26065413&tab=11

Martínkovi přejeme taky vše NEJ- :grinning:
11. lis 2009 v 18:44  • Odpověz
Marlan....pokud budete chtít pomoct s tím projektem, tak se na nás obraďte.....já i Jirka to máme vystudovaný a Jirka v tom má i praxi.....píše jeden projekt za druhým.....mimo jiné je i kontroluje.....kontroloval např. i projekt pro mateřské centrum Hvězdička..... :wink:
11. lis 2009 v 18:48  • Odpověz
Mar- a jak vůbec ty v tom figuruješ v Ovečce, chcete si s Evčou otevřít svoje centrum nebo co máte za lubem?to musí bejt pěkně těžký teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještě že je tu Terka a JIrka :grinning:

Teri- já mám pocit, že mi Kačí právě nerozumí, ani proč děti plácá ani proč jim má udělat malá ,to je rpávě ono kdybych byla přesvědčená že to dělá naschvál dělá jí radost někohoho plácat tak jí dám, ale ona tomu nerozumí prostě, a když jsem jí ze začátku tkay plácla tak to žádný efekt nepřineslo, akorát zub za zub, tak jsem přestala, ale je to pro mě těžký, každá mamča reaguje jinak, pro některý z ní dělám spratka, že jí nedám taky je to fakt těžký, já se snažím jí vychovávat dobře a ze všech svých sil, prostě nevidím efekt že jí taky plácnu, podle mě tomu fakt nerozumí a když jí plácnu tak je ještě agresivnější :angry: moje máma mi třeba říká at jí plácnu..jindra se mnou docela teda ztotožnuje,ale je fakt že když jí mám na starosti on tak je hodnější, z něho má prostě vítr a ze mě ne,, to je taky kámen úrazu..

holky v út je svátek, ale náš tatík jde makat už od 11 nechcete jít někdo odpo na plavčo s dětma, nevím asi to pak dostanu že bysme ještě šly plavčit..tak na půl 3 ale až kačí spí jak kdy někdy vůbec někdy usne v půl 2 pokaždý jinak..
11. lis 2009 v 18:57  • Odpověz
Ahoj holky...

Tak jsem dnes taky tady a jdu pozdravit a popřát hlavně Martínkovi všechno nejlepší k svátku :slight_smile: :slight_smile:

Jinak jsem tu dnes měla Kamču, na chvilku, přivezla mi váhu, pro klid duše...ale papká krásně, jednou sice vytáhne třeba 2%, ale toho co má radši a teď předvedl 65 :wink:

sim: tak jsem to taky četla, ten porod, no co na to říct, nechápu...

tý markyz, vy jste takový "psi" v projektech, jo?? To jsem ani nevěděla, :slight_smile:

Jani: my jsme na plavčo ještě malinkatý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: navíc o zítřka máme tatíka doma, až do toho úterý :slight_smile: tak budeme drandit...a užívat si rod. štěstíčka :slight_smile:
11. lis 2009 v 19:08  •  2 děti  • Odpověz
ještě jsem chtěla dát příklad kačí třeba ted večer shodila kytku, rozházela hlínu, chvíli jsem se na ní nekoukala, jeslti je to že se nudí a chce dělat všechno se mnou, bo bych nemohla nic za chvíli ale :frowning2: no tak jsem jí řekla jak kytí pláče že nemá hlínu, že to musíme zamést a vysát, tak mi teda pomáhala ale fakt to podle mě nechápe, říkám jí to dokola, že kytí pláče když nemá hlínu,ale fakt to podle mě nechápe a já jí nemůžu plácat za něco čemu nerozumí, to se zase příčí mě!!
11. lis 2009 v 19:09  • Odpověz
Jani,hlavne ona nechape,ze ti tim pridela praci,zajimalo ji to,zkoumala... nerekla si ja tu mamu nastvu :wink: ani terezka si pred hodinou nerekla,ze me dlouho nenastvala,tak ze se o to pokusi. predpokladam,ze kdyz se cakala ve vane a ja na minutu odesla do kuchyne,tak ji jen zajimalo,co ten hajzlpapir ve vode udela! malem me trefilo,vana plna toaletaku na kousicky roztrhanej,rozmacenej... urcite to neudelala schvalne,ale vztek jsem mela poradnej,nastesti jsem se ovladla ale nerekla jsem nic,vubec nic me nenapadlo! Reni,ja to s tema procentama nechapu :frowning2: ty uz prijimas navstevy? my jsme stale mimo hru,terca pokaslava,jeste z toho neni venku. a ten porod,no+comment,predstava+tak+nemocneho+ditete+jen+kvuli+par+kretenum,ach+jo,neumim+si+to+predstavit!
11. lis 2009 ve 20:19  • Odpověz
Terez - díky moc, určitě vás využijeme, neboj :wink: , předem díky

Jani - Léňa to napsala přesně, Kačka zkoumá, prostě na to mají ta naše zlatíčka zrovna věk, s plavčem ještě uvidíme, podle toho, co bude mít v plánu Aleš
11. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz
no doufám, že máte pravdu někdy je to fakt na budku..LEni jsem ráda, že nejsme sami toaleták jsme už ale málem taky ve vaně měly, kačí ted má ráda štětku ze záchodu myje záchod, ale i si v něm myje ruce, takže zavíráme dveře :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jindra jak s ní byl včera doma, tak jí řekl at tam nechodí byl v kuchyni a kačí prý nakoukla a on dělal že nevidí a pak šupajdila rychle do koupelny a on za ní a kačka z toho měla hroznou srandu že za ní táta utíká :grinning: koza jedna. ted mi vylízala z postýlky večer, tak jsem jí tam dala a podruhý jsem teda vydržela chvíli si pobrečela a spala pochválíla jsem jí že to umí vylízt ale to bylo všechno a zpátky do hajan no nechtělo se jí :pensive:
11. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz
Ahoj,ted jsem cetla temer na konci knizky zajimavou vec,reknu to svejma slovama - delali nejakej pokus s detma a ucitelama,ucitelum rekli,ze deti,ktere maj ted ucit jsou nadprumerne inteligentni,ikdyz nebyly. ti ucitele se k nim chovali jako k superinteligentnim,nepochybovali o nich,pouzivali slozitejsi vyrazy atd. - uroven vyuky a vedomosti tech deti vyrazne stoupla. napadlo me,ze to tak musi fungovat i doma,ne? nepochybovat o diteti,brat ho jako inteligentni a vsemu rozumici osobu... vyzkousim - uvidim,slovum ne a jo rozumi stopro! jdu papat a rychlouklidit,mazem do mesta,pa
12. lis 2009 v 07:38  • Odpověz
Leni: mělo to být 20 :slight_smile: ne 2%...jsem se nějak upsala...
no náštěvy..ještě s ejim trochu bráním...ale když chce někdo přijet a projde mým sítem :grinning: :grinning: :grinning: tak jo, Kamča tu byla jen chvilku, přivezla mi tu váhu...
12. lis 2009 v 09:02  •  2 děti  • Odpověz
To se ani nedivim,na navstevy je docela brzy,ikdyz kazdy to citi jinak... ja po tom dlouhym pobytu v porodce po navstevach prahla,ale pak doma se to na chvili otocilo a rekla jsem vsem,ze az bude maly tak ten mesic,az se s ni sehraju atd - no spis to bylo unavou,kdyz spala,tak ja taky :grinning: terca dneska tak krasne spinkala a ja teda taky,ale ty sny,samej horor! na vcerejsek to byl erotak s bradem pittem,kterej me vubec nebere,navic byl uplne mimo,neohrabanej,no vul - takze to byl prvni horor a na dnesek upiri,nevim proc me chteli vysat,chvili jsem zvazovala,ze coby upirovi mi bude+lip,ale+pak+jsem+stejne+zdrhala,tech+kilaku+co+jsem+nabehala,brrr!
12. lis 2009 v 09:16  • Odpověz
Ahojky,
já to četla taky,ale mě teda rodil sám primář Toman a suprovej,iskvělej přístup,Tomáše se sám ptal jestli chce přestřihnout šnůru.Porodní asistenkty taky super...Já si tam stěžovat nemůžu,dole v tom článku je že možná zanedbali péči jiní a hlavně že se chyba stala už na začátku těhu...

Renčo,musim ti mrknout na fotky,ještě jsem malýho neviděla :frowning2:
12. lis 2009 v 10:50  • Odpověz
Leni já být tebou, tak ty hrůzostrašný porody ani nečtu :angry:

já dneska koupila prkýnko na záchod, a kačí je unëšená pořád tam sedí a zkoušíme čůr čůr, jenže neudělala neměla plínku sundala si jí a v nestřeženým okamžiku je čůr čůr na křesle :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale moc se jí líbí sedět na záchodě, tak třeba...a má novej kartáček s nožičkama a stojí a ten se jí taky moc líbí :grinning: :dizzy_face: ted čekám jeslti usne a jdu vytřít a odpo mažeme ven.

Reni- co to IP víš už něco?
12. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz
Leni.....myslím, že to tak funguje i doma.....vím třeba, že Sam ale i každé jiné dítě, potřebují naší důvěru......a pak jsou zlatíčka....viz u nás: Sam hrozně rád chodí ven....tím myslím i ven za branku....před plotem máme ještě trávník.....a já mu nejdřív říkala, že tam sám nemůže, že by mohl vlítnout na ulici a Sam dělal všechno možný, jen aby se tam dostal.....dokonce se začal vztekat.....pak mě napadlo, že se s ním zkusím dohodnout....takže jsem mu řekla, že tam může jít sám, že mu věřím, že bude jen u plotu na trávníku a nepoleze do silnice, protože by ho mohlo srazit auto.....on mi to odsouhlasil a bylo to tak, jak jsme se dohodli......jen já ho hlídala zpozarohu, aby mě neviděl......důvěřuj ale prověřuj, že :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ....no, on si tam 5 minut pohrál a přišel domů.....už ho to dál nelákalo, resp. když tam chtěl, přišel mi to říct ale také si nechal vysvětlit i to, že tam zase půjde třeba až zítra.....a on bez vzteku souhlasil a byl uplně v poho...........prostě jsem ho nepodcenila....
nebo se na mne třeba někdo kouká jako na magora, že Samovi vysvětluju třeba co je digestoř nebo hydrant....jenže já mám takovej pocit, že mě Sam prostě chápe a rozumí mi.....dalo by se říci, že se snažím s ním mluvit jako se sobě rovným......samo sebou ne uplně jako s dospělákem, ale tak trochu po jeho.....takže pokud si povídáme, tak mluvíme i o abstraktních věcích (Sam třeba nikdy nebyl u moře, ale přesně ví, jak to tam vypadá, hrajeme si, že tam plaveme, ví, že jsou tam vlny, písek, kamínky, že je to strašně daleko.....), a pak si na všechno, o čem si povídáme, hrajeme......vypozorovala jsem, že se Samovi (možná že právě díky tomu) začala nádherně vyvíjet představivost......nemáme v ruce žádné hračky, ale chodíme nakupovat, vařit, papáme, pijeme.....vystačíme si pouze s rukama......no a pak si chvíli zařádíme a já ze sebe pro změnu dělám šaška, abychom se taky pořádně pobavili a vyblbli se............. :grinning: :grinning: :grinning:

No nic....jsem se rozepsala.....ale jen jsem tím chtěla říct, že tomu, co Sim napsala, věřím.....a mám to potvrzené :wink:

Jani.....chtěla jsem ti říct.....jen jsem se to bála zakřiknout, ale zdá se mi, že už Kačí není tolik zbrklá a i míň plácá......myslím, že už jí to v hlavičce možná začíná šrotovat.....že si začíná dávat dvě a dvě dohromady......tak tfuj tfuj tfuj........... :dizzy_face:
12. lis 2009 v 15:14  • Odpověz
jak kdy :grinning: ale dneska v ovečce jsem jí taky dala víc prostoru a docela to šlo, bylo tam miminko tak jsem teda byla u ní a ona ho houpala v sedačce a hrozně se jí líbilo že dělá hají :dizzy_face: snad to brzy pomine..
12. lis 2009 v 19:12  • Odpověz
Ahoj holky....dnes hodně narychlo...máme za sebou zajímavou noc :unamused: ale má důvod, tak se na nněj ani nezlobím...

Jani: omluvám se, ale ještě jsem se k tomu nedostala, máme teď trochu jiné starosti...takže ani s tchýní jsem přes týden nemluvila, ale myslím na to....
13. lis 2009 v 08:23  •  2 děti  • Odpověz
Ok díky zatím to není akutní ale bude a do tý doby to potřebuju vědět, víš? :grinning: musím si dávat pozor co povídám,opět mě tady někdo šmíruje.. :astonished: a nechci poslouchat kydy..

co se stalo Reni?
13. lis 2009 v 08:43  • Odpověz
Ahojky, opět jsem tu nebyla, byla jsem pěkně nastydlá a byla ráda, když jsem mohla být zalezlá pod dekou na gauči :frowning2: :frowning2: Dneska už se cítím líp.
Jinak malýmu se zoubky uklidnily, ale včera večer zase vyváděl, tekla mu z dásničky i trošku krev, chudáček můj malej. Radek byl na noční a já ho tu utěšovala, strašně brečel. Co mě ale dorazilo. Opět na nás zabouchali sousedi nad námi. Dneska tam na ně vlítnu. Oni si asi myslej, že nechávám schválně dítě brečet :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: To jsou fakt takový kr....

Renat - copak se dělo v noci? Taky jste plakali??? Kubíček je maličkej, popláče si ještě hodně, ale hlavně že jste zdraví :dizzy_face:

Jani - kdo tě zase šmíruje? Zase někdo zamindrákovanej??? :astonished: :astonished: :astonished:

Jinak jsem opět nedočítala, tak se omlouvám, že nereaguju dál :unamused:
13. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.