• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Tak kuřátka šup sem :slight_smile:
12. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
jsem tu :grinning:
12. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
autor
aronek, tak to mas prednostni pravo na prvni porod :grinning:
12. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
tak už mám taky erotickou fotku v albu :grinning:
12. led 2010 ve 14:34  • Odpověz
maji, já si počkám, jsou tu jiné adeptky, ale alespoň nejlehčí porod bych brala :grinning:
12. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
autor
michelle :grinning: hezka, sekne ti to :dizzy_face:
12. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
Zdravím ve II. :sunglasses: Já jsem napsala příspěvek, dala odeslat a objevilo se mi, že téma je uzamčeno. :unamused: Naštěstí jsem si to ještě mohla zkopčit, tak jsem to nemusela smolit znovu.

Zuzzie, já si připravila oblečky 50, 56 a 62. Větší mám zatím hozený v tašce na půdě. Opravdu záleží, jak velký mimčo bude. Kačenka měla 46 cm, takže nám byli i 56 obrovský. :grinning:

Rintin, jak se povedl ten guláš? Já na něj taky v časáku koukala, ale ještě jsem ho nezkoušela.

Já mám doma připravený maliník na čaj. Ale lněný semínko kupovat nebudu. Maliník, i kdyby byl k porodu k ničemu, aspoň bude zpestření v mých čajíkách. :dizzy_face:

Já se chystám taky veškerou kosmetiku nakoupit v DM. Chodím výhradně tam. Výjimečně zajdu do jiný drogerky, ale to je fakt výjimka.

Já dneska dožehlila poslední oblečky. Teď už jen vyprat plíny, osušky a povlečení a mám v tomhle směru snad hotovo. :sweat_smile:
12. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
čau ve dvojce :confused: michel, ne že bych chtěla hecovat, ale anim to teda měla odvážnější :wink: broučku, ten schlecker je mi vůbec záhada, bo má třeba slevový program na měsíc a pak v tom měsíci vydá třeba ještě speciál na 14 dní (teda co se týká toho všeobecného zboží), tak budu muset ještě pohledat, jak je to s těma těhulema, bo prodavačka mi začala vyjmenovávat hlavně plíny a výživu a to já chci teda spíš to látkování a domácí přesnídávky. Doufala jsem ve slevu, flaštiček, dudlíků apod. no však já si to někde pohledám. Nic musím jí fakt něco dělt. Jinak guláš jsem klasicky přesolila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
Holky, co se týká DM. Včera mi přišel mail, že od 11. do 24. 1. si všichni registrovaní zákazníci (platí to i pro nově registrované) můžou jako dárek vytisknout poukaz na slevovou knížku. Kromě různých slev je tam i slevový poukaz na celkový nákup, což je super při velkých nákupech. Já tam většinou takhle udělám jednou za čas veliký nákup a ušetřím třeba 300. :sweat_smile: Tentokrát to udělám stejně. Tak kdyby to někdo nevěděl, můžete toho využít. :wink:
12. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
Tak i ja jsem tu :slight_smile: Jen nevim, jestli se to bude nacitat rychleji :slight_smile:

Jo a k tomu obleceni, je to fakt hodne individualni!!! Malej Honzulka sel do rakvicky v 68 velikosti a to byl 46 dni stary, tzn. nejakych 7 tydnu stary.....
12. led 2010 ve 14:47  • Odpověz
já jsem prostě vyprala vše, co mám k dispozici, jak už jsem zmínila, jedná se o archivní kousky, takže cedulka s velikostí nedohledatelná, pokud kdy nějaká byla :confused: takže to budu pak muset ještě by oko rozdělit na menší a vět :grinning: ší
12. led 2010 v 15:01  • Odpověz
ahojky holky, tak uz jsem take tu :grinning: :grinning:

rintin ja take vzdycky gulas presolim, nevim proc ale je to tak :unamused:

vcera mi trosku ujela ruka s chilli a tak mel dneska kolega dobrej obidek :angry: bylo mi lito ho vyhodit a tak jsem ho prenechala kolegovi, to byste meli videt jak si pomlaskaval, on strasne rad zkousi nasi kuchyni a vzdycky je rad kdyz mu dam neco ochutnat :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
12. led 2010 v 15:05  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Tak já nevím, co to mám jako za zákeřnýho bacila, že se z toho už týden nemůžu vobec dostat :frowning2: Z neděle na pondělí jsem myslela, že se v noci vykrchlám z podoby, tak mě manžel odvezl hned ráno k doktorce. Ale prej je to virové, atb mi nedala, jen mi napsala něco na ten dráždivej kašel a na rýmu. Jsme si myslela, že dnešní noc už bude lepší, ale omyl, zase jsme krchlala i přes ty kapky, ach jo.Chudák mimís, ten už musí být pěkně naklepanej z toho mýho kašle :pensive: Čendy se to už drží před 10 dní a taky nějak velké zlepšení nevidím :frowning2:

Holky, vy jste tak neskutečně aktivní s tím chystáním věcí, já prostě ještě nemám ani ťuk, ale po páteční kontrole a ultrazvuku se už taky do toho pustím :wink:
Ani jsme nezvládla vyfotit bříško ve 30tt, jak jsem marod :confounded:
12. led 2010 v 15:13  • Odpověz
Holky-o co tady jde? Nějak mi to uniklo, proč jsme II?
Michelle-dočetla jsem se, že jsi od 4.1. na mateřské, to bych s tím asi taky měla něco dělat, jak se to dělá a kam se s tím chodí, to mi někdo řekne co a jak?
12. led 2010 v 15:24  •  4 děti  • Odpověz
no a mě se k tomu všemu nějak pokazilo napouštění aviváže do pračky! snad to přítel večer spraví, vidím to svým laickým okem na nějakou ucpanou trysku či co. Staráte se nějak zvláštně o pračku? V návodu píšou, občas projet program na prázdno s nějakým přípravkem na vyčištění, ale co to je? Soda, ocet...??
Rin, tohle je má nejodvážnější fotka :grinning:
12. led 2010 v 15:29  • Odpověz
Vero já jsem taky zaregistrovaná v DM a žádný mail mi nepřišel, tak nevím. Kde to najdu?? Na jejich stránkách??Dík.
12. led 2010 v 15:30  • Odpověz
autor
zuzi, kdyz uz nic, bude to aspon prehlednejsi :slight_smile:
12. led 2010 v 15:30  • Odpověz
Zuzi, formulář ti vypíše tvůj gynekolog a pokud jsi zaměstnaná, zaneseš zaměstnavateli. Pokud jsi OSVČ, tak přímo na sociálku.
kopíruju:
Nárok na pobírání peněžité podpory v mateřství

mají ženy, které byly v posledních 2 letech před zahájením výplaty této dávky alespoň po dobu 270 dnů účastny nemocenského pojištění. To je součástí sociálního pojištění, které za zaměstnance odvádí zaměstnavatel.

Pokud pracujete jako OSVČ, je navíc potřeba, abyste se účastnila nemocenského pojištění OSVČ alespoň po dobu 180 dnů v období jednoho roku před porodem a abyste zaplatila pojistné za celou dobu účasti na nemocenském pojištění včetně kalendářního měsíce předcházejícího nástupu na mateřskou dovolenou.
Ukončení mateřské dovolené a nástup na rodičovskou dovolenou
Po ukončení mateřské dovolené je třeba zařídit dvě věci - u zaměstnavatele zažádat o vybrání "řádné dovolené", na kterou máte nárok - a to ihned po ukončení mateřské dovolené (jinak se nárok krátí) a zároveň zajít na sociálku, nahlásit ukončení mateřské dovolené a zažádat si o zahájení vyplácení rodičovského příspěvku.
12. led 2010 v 15:35  • Odpověz
Jakelin, je to na stránkách DM - konkrétně tady http://www.dm-drogeriemarkt.cz/ab/svetvyhod.html?m=3&s=3.1&id=116
Já mám nastavený, aby mi posílali info na mail, takže občas mi přijde DM newsletter.

Vidíte, já musím zaběhnout ještě na sociálku kvůli formuláři na pozastavení rodičáku. To zas bude lítání po úřadech. :unamused:

Michelle, já vůbec aviváž nepoužívám. Někde jsem četla, že to škodí životnímu prostředí, tak jsem od toho upustila a nijak mi to nechybí. Snad ti to brzy opraví.

Nikitko, neboj, to doženeš. Hlavně se teď dej dokupy, ať si ještě před porodem trochu oddáchneš.
12. led 2010 v 15:47  • Odpověz
Vero-já to chtěůa vytisknout, ale nějak mi to nejde.
Michell-zítra se na to zeptám doktora. Díky
12. led 2010 v 16:02  •  4 děti  • Odpověz
Vero, jelikož nežehlím, aviváž je pro mě životně důležitá :grinning: Krásně to pak na tom sušáku uschne dorovna :grinning:
12. led 2010 v 16:08  • Odpověz
Zuzko, asi se to může tisknout jen v prodejně na tom jejich terminále. Doma to asi nepůjde. Ale můžeš si to v DM vytiskout a hned to můžeš uplatnit při nákupu. Já to taky tak udělala a slevu mi dala paní hned. Respektive, vytiskla jsem si to, u pokladny jsem si vyzvedla slevovou knížku a pak jsem šla naházet do košíku všechny věci a slevu jsem hned uplatnila. :wink:
12. led 2010 v 16:29  • Odpověz
Díky za tip Vero, určitě se na to zeptám v DM a vytisknu si ho před nákupem.

Michel já čistím nějakým prostředkem na odvápnění, nebo používám Break deinkrustační prostředek.
Prodává se u nás ve zdravé výživě.
Používám i do myčky, žehličky a konvici varnou.
12. led 2010 v 17:05  • Odpověz
ahojky, tak jsem se probrodila sněhem a nestačila se divit, že máme nové téma. Je to o dost lepší, aspoň rychlost, i když přihlásit se na koníka mi moc nešlo
12. led 2010 v 17:08  • Odpověz
Jakel, to nasypeš do pračky a pustíš jaký program? Nějakou vysokou teplotu?
Holky, našla jsem docela dobrou stránku o porodu, výbavičce, péči o mimčo a spol. http://cagalovi.webgarden.cz/info-k-porodu
12. led 2010 v 17:12  • Odpověz
michelle na odvápnění zabírá i Vanish, když ho přidáváš po trochách k praní. Přidávám jej k některým pračkám, když mám fleky
12. led 2010 v 17:15  • Odpověz
tak mi nějak blbne koník :confounded:
12. led 2010 v 17:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se sem za Váma nemohla vůbec dostat. Napřed mi vůbec nešlo přihlásit se a pak mi kůň vůbec nefungoval.
Já se chystám do DM zítra až půjdu z poradny, taky tam potřebuju nakoupit hafo věciček :slight_smile:.
Jinak dneska opět peru a žehllím :slight_smile: .Včer jsem byla u kamarádky, povídaly jsme si o porodu (má půlroční holčičku) a došla jsem k závěru, že nechci rodit :grinning: :grinning: :grinning: . Jak to jenom udělat? hihi
Venku sníh docela namrzá, byla jsem venku a pěkná klouzačka se tvoří. Tak buďte opatrné.
12. led 2010 v 17:25  • Odpověz
tak jsem zjistila, že na opačnou stranu, kam nejezdíme, je 25 km drogerie DM :sunglasses: Mají tam pro mimčo komplet kosmetickou výbavičku? Třeba krém na zimu a tak?
12. led 2010 v 17:27  • Odpověz
Michel, podívej se na jejich stránky, můžeš vybrat doma v klidu.
Ten Break je tekutý, tak odměřím a pustím na 60 stupňů a myčku na 65 stupňů.
12. led 2010 v 17:32  • Odpověz
Michelle, ty stránky jsou fakt dobrý. Pěkný přehled. :slight_smile:
12. led 2010 v 17:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.