• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
TAk zase chumelí a chumelí. Kde se ten sníh pořád bere?
Já mám dneska nějakou lenoru, jak jsem nespala, tak se mi nic nechce a jak se mi nic nechce, tak si lezu na nervy :grinning:
3. únor 2010 v 09:57  • Odpověz
Hajduš, tak já se na "rajský plyn" ptala PA, hleděla na mě jak na cvoka, že to jsou 20 let staré metody a to že oni teda rozhodně neprovozují!!!! A tak jsem v to věříla! :unamused: Snad budou mít aspoň nějaký oblbovák....
3. únor 2010 v 09:59  • Odpověz
Michel, u nás nabízejí opíchnutí čípku. Ale nevím jestli to má nějaký efekt, nikdo ze známých to neměl.
3. únor 2010 v 10:10  • Odpověz
jakel, mě to opíchli u prvního porodu, kdy už jsem bolestí nevěděla, jestli ještě žiju, porod byl dlouhý a nepostupoval, já měla navíc i křížovky a už jsem neměla sílu tlačit, tak mi to opíchli, zabralo to ale asi tak na 2 kontrakce a pak už nic, takže řekla bych, že u mě naprd......

a u mě lenora taky, musím jít upéct dvě marlenky, taťka má zítra narozky, já mamce slíbila, že jí to upeču, ať to má i do práce, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat. ale teď už fakt jdu, je to rychlovka, jen se donutit vstát a jít :confounded:

později se ukážu, jestli neusnu, dnes jsem spala od půlnoci do 3, kdy mě probudil ten šílený sen, já pak měla strach usnout, aby to nepokračovalo a zabral jsem až kolem 5..... a v 6.15 budíček a do školy a školky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 v 10:14  •  3 děti  • Odpověz
Zuzzie, manžel by taky k malý vstal. Dřív to dělával normálně. Jenže naše slečinka si poslední dobou usmyslela, že musí mít pokaždý u sebe maminku a když přijde tatínek, tak je zle. To se akorát rozvteká a pak zas trvá, než usne. To už radši vstanu a zajdu za ní hned.

Já mám taky opět lenoru, akorát jsem se teď donutila vysát celý barák. Už to tu vypadalo hrozně.
3. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
Já jdu smažit palačinky, mňam mám tu domácí marmeládu z jahod, tak mám na ně chuť.
3. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
Jedna zahraniční kolegyně říká o druhé době porodní svým klientkám: 'Ďábel ve tvé hlavě ti bude šeptat: TLAČ, TLAČ A BUDEŠ TO MÍT BRZY ZA SEBOU! A anděl ti bude našeptávat POMALU, POMALU AŤ SE NEPORANÍŠ!' Neslyšela jsem výrok, který by lépe vystihl situaci, o které mluvíme. Jakmile zjistím, že branka je zašlá ( začala druhá doba porodní ), oznámím ženě, že porodní cesty jsou otevřené a bude třeba děťátko vytlačit. Nechávám ji tlačit tak, jak sama cítí a po každém zatlačení ji chválím a povzbuzuji, když si přestává věřit. Připomínám, že není třeba tlačit každou kontrakci, pokud bude mít pocit, že si ona i děťátko potřebují odpočinout. Jakmile se hlavička začne ukazovat ve vchodu poševním, nutivé kontrakce jsou pro mnohé ženy velmi nepříjemné. Mám-li v péči ženu, která intenzívně tlačí, nabádám ji, aby vydechovala, eventuálně křičela - tím se sníží tlak hlavičky na hráz a tkáně mají šanci se pomalu rozvinout. Nejhůře je snášena doba, kdy se hlavička po kontrakci vrací zpátky do pochvy - ujišťuji, že je toto normální, že si tak matka i dítě odpočinou. Ve chvíli, kdy se hlavička přestane schovávat a její velká část zůstává před rodidly i mimo kontrakce (velmi nepříjemná chvíle!) ujistím maminku, že ji čeká poslední kontrakce, prosím, aby vydržela dýchat a bráním svou rukou hlavičce v rychlém postupu. Při příští kontrakci porodíme děťátko buď bez poranění nebo s takovým poraněním, které vznikne v místě, které je nejslabší, kde se nejlépe zhojí a nejméně bolí. Když ranky nekrvácí, není třeba ani šít. Závěr: trpělivost a nespěchat na porod. Musím říci, že nejvíce velkých poranění jsem za svou mnohaletou praxi v různých porodnicích viděla právě v souvislosti s nástřihem. Při intenzívním tlačení vznikají vedle nástřihu další trhliny z toho nechvalně známého pokřiku na porodních sálech: nadechněte se, zadržte dech a TLAČTÉÉÉ!!!

Zaujal mě tento článek.
3. únor 2010 v 10:44  • Odpověz
Jakelin, zajimave, ikdyz si nedokazu predstavit, ze bych na kontrakci netlacila..... :unamused:
3. únor 2010 v 10:53  • Odpověz
Jejda, uz me skocil 34 tt, musim "znasilnit" manzela na fotky........ale dneska to nebude, ma pinces.....
3. únor 2010 v 10:53  • Odpověz
Jo a u nas prsi....... takze to tu vsechno hezky rychle taje, uz jsou videt i travniky a po chodniku se da normalne jit....
3. únor 2010 v 11:03  • Odpověz
U nás nic, jenom v noci fučelo a sněžilo.
3. únor 2010 v 11:05  • Odpověz
no tady přes noc napadlo asi 15 cm, sníh poletuje, ale je +5st. Tak to bude za chvíli zas břečka!
Článek se mi taky líbí, uvidíme, jaké budu mít sebezapření :grinning:
3. únor 2010 v 11:17  • Odpověz
tak u nás tedy hustě sněží a fučí :frowning2:
3. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
Hodně to určitě záleží na porodní asistentce a taky na mamince jak spolupracuje. Já jsem zažila jenom ten postup, bradu na hrudník, zavřít oči a co nejvíc tlačit. Taky to pak tak dopadlo a doktor si pak mohl zašít. :cry:
3. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
Jakel - už jsi začla epi-novat?
3. únor 2010 v 11:34  • Odpověz
Zuzul, ještě ne, ty jo?? Já mám termín ještě po tobě. Chtěla jsem začít v 35 týdnu a raději dýl a pomalu. Bojím se, že když začnu až v tom 37 tak porodím třeba dřív a nebudu ani na 20 cm. :unamused:
3. únor 2010 v 11:42  • Odpověz
Já ještě taky ne. Čekala jsem jestli mi to doktor dovolí a naštěstí včera řekl, že jo...tak ted řeším kdy jako začít. Já si myslím, že začít klíďo můžem, že čím dřív začnu na tím víc se dostanu,přesně jak píšeš ty..ale bůhví, dnes to chci zkusit poprvé, tak uvidím, jak to dopadne :sweat_smile:
3. únor 2010 v 11:51  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:
teda to s Epi-no,Vás obdivuji,nějak si to nedokážu představit :sweat_smile: :rolling_eyes:

Mám dotaz....kde jste joupili maliník a lněné semínko?V lékárně nebo někde ve zdravé výživě?
3. únor 2010 ve 12:00  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Katy.m - maliník jsem koupila v lékárně normálně v nálevových sáčcích od Megafytu a lněné semínko jsem koupila v Dm-ku, mají tam i drcené, v tom koutku se zdravou výživou :wink:
3. únor 2010 ve 12:01  • Odpověz
Katy maliník mají v prodejně čajů Mezi trhy. Je to ten malý obchůdek naproti knihy. Lněné semínko mají v každém marketu, zdravé výživě a i v některých drogeriích.
3. únor 2010 ve 12:06  • Odpověz
Zuzul, já pročítala tady na koníkovi téma Epi-no a řekla bych, že 90 % holek ho tam chválí. Já si to taky neumím představit jaké to bude, ale asi nic příjemného. Když už mi ho ježíšek přinesl, tak ho chci využít. :slight_smile:
3. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz
Tak Marlenky napečené, zkouknutá Jessica Fletcher, dočetla jsem vás a jdu si na chvilku hodit nožky nahoru, natáhnu se a asi i schrupnu, nějak se mi otvírá pusénka :grinning:
Večer pa :wink:
3. únor 2010 ve 12:15  •  3 děti  • Odpověz
Jakel - já tu diskuzi občas taky pročítám, někdy se poptám atak.. no a myslím, že tím určitě nic nepokazíme, takže proč ne..
3. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz
zrovna je umělé dýchání u dítěte v Sama doma
3. únor 2010 ve 12:39  • Odpověz
Já jsem si koupila v lékárně maliník sypaný, je toho větší sáček za 19 Kč. Ty pytlíkované byly dražší.
3. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
Michelle - já u prvního těhu měla taky ten sypaný, ale moc mě nebavilo to cedit, tak jsem ted koupila ten porcovaný a taky nestál moc, vešla jsem se do 30,-Kč :slight_smile:
3. únor 2010 ve 12:57  • Odpověz
Ahojky,tak se hlásím z poradny,opět mi dělala vyšetření jen UTZ,takže ani nevím v jakém stavu mám čípekLéky jsem nedostala,protože moč byla v pořádku,ale stejně při porodu dostanu tu kapačku s ATB.Monitor dopadl dobře,ale musela jsem ležet na boku,protože bych to na zádech nedala,takže příští středu znova a zase na boku.A za týden jsem přibrala další kilotakže už jsem na 20kg navíc.
3. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
autor
nazdarek kuratka :slight_smile:
jake, zuzu, pojdte uz taky epinovat at v tom nejsu sama :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2010 ve 13:05  • Odpověz
Kacko, tak hlavne, ze byl monitor v poradku :slight_smile: a s tim pozitivnim GBS si nic nedelej, uvidis, bude nas vic....... Ja ho u prvniho mela, takze predpokladam, ze ted budu taky.....
3. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz
Maji - neboj, dnes začnu a děj se vůle boží :grinning: :grinning:

Jojo, já toho streptokoka budu mít určo taky...počítám s tím..a když ne, tak jen dobře.
3. únor 2010 ve 13:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.