• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Tak PA mi napsala,že můžu všechno dělat normálně jako doteď,že je to nepatogenní...akorát teda ject do porodnice dřív,aby se dali hned ty kapačky...
já Fildu vykážu do svýho pokoje,dokud se neuklidní,ale s nim už je asi trošku jiná domluva skoro ve 4
3. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
Aronku, tebe v práci teda fakt nešetří. :angry: No, aspoň že od zítřka už budeš doma. :wink: A s těma kytkama je to vážně drsný. :unamused:

Já teda při odchodu na MD žádnou kytku nedostala. Ale od kolegyň jsem pár dárečků dostala. A když se malá narodila, tak taky. Na tohle si stěžovat nemůžu.

Zuzzie, já bych taky radši, kdyby mi porod začal kontrakcema a ne prasknutím vody. Kontrakcema mi začal i první porod a je to fakt lepší, protože můžeš zůstal pár hodin doma.

Já znám jednu maminku, které nějak pozdě zjistili streptokoka a malýmu pak museli dělat transfúzi krve. Ale to fakt jen díky tomu, že na toho streptokoka nepřišli dřív. Naštěstí všechno dobře dopadlo a malý je v pořádku.
Zuzzie, zbytečně se nenervuj. Nejsi jediná, kdo streptokoka měl, a doktoři si s tím poradí, neboj. :wink:

Lucis, přesně tohle s tlakem jsem řešila včera. Dneska naštěstí dobrý. Ale večer jsem myslela, že sebou seknu.

Maji, začíná u vás asi období vzdoru. My si tím procházíme cca od léta taky, ale od listopadu je to docela šílený. I když teď je to zas trochu klidnější (asi tři týdny). Sice se vzteká snad každý den aspoň jednou, ale kolem vánoc to bylo nejhorší. Je to fakt blbý období. Navíc mě štve, že se z ní teď stal hrozný mamánek. Zrovna teď, když bych potřebovala, aby na mne tak závislá nebyla. :unamused: U nás záchvaty vzteku taky přichází ve chvíli, kdy je utahaná. Jinak je až na občasný neposlouchání zlatíčko.
3. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
Maji, zkus metodu pevnýho objetí. Většinou si ji chválí. U nás teda bohužel nepůsobí - spíš naopak to malou ještě víc rozvzteká, že ji pevně držíme. Teď to většinou řešíme tak, že když má opravdu silný záchvat vzteku, snažíme se odejít pryč a počkat, až to nejhorší odezní. Pak už se s ní dá domluvit. Ale v tom nejsilnějším amoku nemá cenu s ní něco řešit. Každopádně se nesmíš rozčilovat, nadávat a bít ho. My jsme to ze začátku bohužel tak praktikovali, než jsme prostudovali několik článků o období vzdoru, a opravdu je to zbytečný rozčilování. Navíc to působí na dítě spíš naopak.
3. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz
Zuzzi, tak to je fajn. A ptala si se na ten porod do vody?? Nicmene, me bylo receno at se radeji sprchuji nez koupu a sex s kondomem....... Tak jsi to tu alespon vyvratila :slight_smile:
3. únor 2010 ve 20:52  • Odpověz
autor
vero, objeti uz jsme taky zkouseli, ale rozzurilo ho to jeste vic :sweat_smile:
a vykazat do vlastniho pokoje bohuzel neni kam...

kdyz me to tak unavuje furt poslouchat nejaky mlaceni a ramuseni a resit nejaky jeho zachvaty vzteku :unamused: snazim se reagovat klidne, ale obcas mi uz ujedou nervy a treba ho okriknu nebo tak a pak z toho mam akorat blbej pocit :confounded:
3. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz
ahoj do večera,
tak maji koukám máme pobobně úžasné vztekající období u nás teda naštěstí moc netříská a nebouchá, ale spíš si prosazuje jen svou zábavu, když nedostane to co chce, tak je děsný ječák - a to opravdu zabere jen odejít, bo nemá smysl nic vysvětlovat, na všechno je NE, když ji jde třeba vytahnout z postýlky babičky tak na ni ječí NE NE NE, no vztekáme se na všechno a při všem :angry: tady asi každá rada drahá, bohužel je fakt, že něikdy povolím - např. když lašuje do šuplíků a já su děsně unavená, tak nemám sílu ji xkrát okřikovat, takže občas vyhraje...

A jak se dneska jinak všechny máte?
3. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
Maji neporadím, moji kluci to vůbec neměli. Neznám co to je, jenom od cizích dětí, ale celkem to chápu, že to je těžko řešitelné. Podle mě to dítko samo neví co ze sebou dělat.
Ptej se kamarádek co mají menší děti jak to řeší a fakt určitě nebít!!!!!!! Je možné, jak píše Lucis, že je to z únavy. Navíc, kdyý to dělá jenom večer.
3. únor 2010 ve 21:13  • Odpověz
Cori, lašuje jsem dlouho neslyšela. Já jsem taky bydlela kousek od Hodonína, tak mě to přišlo milé. :slight_smile:
3. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz
Maji, u nás vykázání do pokoje taky nehrozilo. Malá hned za mnou letěla zpátky, věšela se mi na nohy a nechtěla se ode mne v takové chvíli hnout. Takže jsme museli vždycky rychle zmizet my - většinou jedině do patra, protože na schodech je zábrana, kterou neotevře. Klíče ve dveřích nenecháváme, takže zamčít ji taky nemůžem. Někdy se vzteká třeba při příchodu domů na chodbě, tak ji tam nechám se válet a vztekat a než se uklidní, tak se jdu převlíct nebo něco porobit. Maji, mně taky občas ujedou nervy. Ale ze začátku (někdy v listopadu, když to začlo gradovat) jsem se vždycky tak šíleně rozčílila, že jsem z toho byla totálně vyfluslá. Ale teď už se snažím to přejít v klidu (i když se taky vždycky neudržím), nebo jsem už trochu otupělá. Pak ji třeba za trest nepustíme celý den pohádku. Maximálně přečteme z knížky. To je podle mně pro ni nejúčinnější trest, že se nemůže koukat na televizi. Zkoušeli jsme i uklidit hračky, ale má jich tolik, že těch pár ani moc nepostrádala. Přesně vím, čím si procházíš. Fakt je to hrozný období. Některý děti prostě mají tohle období vzdoru klidnější, jiný mají hodně silný záchvaty vzteku. Nezbývá než vydržet.
3. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz
jakel kde jsi bydlela?
jj nezbývá než vydržať :sweat_smile: , maji my to teda máme celý den :angry: a pravda když je unavená večer, tak nejvíc, dneska ani nejedla, vztekala se už na všechno... tak šup s ní do postýlky, jen teda se obávám, že se vzbudí v noci a bude si chtít hrát (zase sem chtěla napsat lašovat :grinning: )
3. únor 2010 ve 21:23  • Odpověz
U nás je to o to horší, že malá už po obědě nechodí spát. Takže k večeru už je fakt utahaná docela dost a dost vyvádí. A to je ke všemu takový typ, co místo aby si šel v klidu lehnout, bude s přibývající únavou lítat a vyvádět čím dál víc. Jede prostě do mrtva. U nás to nejhorší bylo asi o vánocích. V listopadu jsme jí zrušili jejího miláčka - dudánka a tím se jí rozhodilo večerní usínání. Do té doby usínala sama, po zrušení dudlíka už tam s ní někdo musel zůstat, než zabrala - většinou manžel. A k vánocům dostala velkou postel v novým děcáku. Na Hod boží jsme ji tam dali poprvý spát a šílený. Každý večer minimlně hodinový záchvat vzteku - ale doslova hysterický - takže u nás poslední svátky byly fakt děsný. Takhle jsme to měli večer co večer asi dva týdny. Pak se to zklidnilo a teď už usíná v klidu, jen tam s ní musím usínat já. Manžela teď v novým pokojíku odmítá.
Teď už taky trochu umíme záchvatům vzteku předcházet, už vidíme, že má náběh, tak se snažíme ji zaujmout něčím jiným. Ale to taky pokaždý nevyjde. Tak ji necháme se vyvztekat. Nemluvíme na ni a až to nejhorší přejde, tak pak s ní něco můžem probírat.
3. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
autor
no tak jsme odchazeli do postele opet s hysterickym vzteklym placem, ale myslim, ze jsme to docela zvladli a ted uz spi, tak bude do rana klid :sweat_smile: asi nezbyde nez vydrzet a vysvetlovat, vysvetlovat a vysvetlovat... :rolling_eyes:
3. únor 2010 ve 22:17  • Odpověz
Já nemůžu usnout :unamused:
Vero,u nás teda taky platí,čím víc unavenej,tím víc vyvádět a větší vylomeniny.K tomu spaní,nám Filda taky postupně nechtěl spát po obědě,jenže večer byl tak nesnesitelnej.Chodil spát po obědě,pak když začal stávkovat jsme mu to pošoupli na 13hodinu,případně i pozdějc ale nechali spát max do 3 aby šel bez problémů spát večer.Teď chodil spát aspoň na hodinku třeba jednou za 3dny,aby dospal deficit a musim říct,že jak si takhle odpočinul,tak je uplně pohodovej.Teď mi spaní po o bojkotuje uplně asi 3týdny nazpět,ale na druhou stranu už je velkej a i večer už neni protivnej,takže neni potřeba ho nutit.Vstáváme každej den kol čtvrt na 8 až 3/4 na 8.
A já jsem teda šupla jednu na zadek spíš když byl malej a zlobil/neposlouchal než teď,teď už to dokáže pochopit,proč to nesmí a tak.Ale v žádnym případě tu nemluvim o nějakym týrání či mlácení,abyste si o mě nemysleli :slight_smile:
Maji a neni ten hysterickej vzteklej pláč spíš z tý únavy?U nás teda pak ani nemá cenu něco vysvětlovat,protože mě stejně ani nevnímá a šup rovnou do postele...
3. únor 2010 ve 23:23  • Odpověz
ahoj holky, tak pred chvili jsem dorazila z kurzu o porodu do vody byli az do 9h :fearful: dovedela jsem se ze ten "gas and air" je entonox takze to bude asi neco jineho nez rajsky plyn, skoro nic noveho jsem se nedovedela, akorat rikali ze porod do vody vrele doporucuji a ze pry hodne voda ulevi od bolesti, tak jsem na to zvedava, doufam ze vse bude ok a budu moc rodit do vody a take doufam ze bude volny bazenek, maji tam jen jeden :angry: takze kdo driv prijde ten driv mele

prekvapila me jedna vec, ze pry kdyz praskne voda a kontrakce nebudou caste tak posilaji domu a kdyz se kontrakce nerozjedou do 24h tak musim dorazit do nemocnice a oni vyvolaji porod. Myslela jsem si ze kdyz praskne voda tak uz si nechavaji tehule v nemocnici, je to stejne i v cr?

jak tak koukam co pisete o tom vzdoru tak premyslim jestli jsem si to s mimisem nemela rozmyslet :wink: :wink:
3. únor 2010 ve 23:34  • Odpověz
Dobré ránko, hodně mrazivé. Brrrrrrrr :slight_smile:
4. únor 2010 v 08:19  • Odpověz
Dobre ranko :slight_smile:
Tady je docela "prijemne" jen ta brecka pres noc pekne zmrzla :frowning2:
4. únor 2010 v 08:21  • Odpověz
Hajduš, to přejde a moji tři kluci to neměli. Tak to snad nebude mít ani ten malý co se teprve narodí. :slight_smile:
4. únor 2010 v 08:24  • Odpověz
Já jedu s manžou do Kaufu na větší nákup, protože večer už jsem vždycky utahaná a je tam moc lidí. Tak se mi moc nechce, ale budu to mít za sebou a zase na pár dní pokoj. U nás se toho sní fakt hodně. :grinning: :grinning: Ne já, ale kluci.

Ani co fotka pupíku???
4. únor 2010 v 08:34  • Odpověz
Dobré ránko. Já jsem měla škaredou noc. Byla jsem sama,bála jsem se a od 4 do půl 7 jsem courala po bytě.Tak jsem teď jak po koťatech.
Hajdi,já myslím,že u nás by to tak mohlo být taky.Plodová voda se to nějakddoplňuje. Nám říkala PA,že pokud nám praskne a bude mít správnou barvu,tak spěchat nemusíme.
4. únor 2010 v 08:36  •  1 dítě  • Odpověz
Jakelin, mozna dneska vecer se zadari :slight_smile: Musim premluvit manzela, aby me vyfotil, nechce se mi stavet stativ.....
4. únor 2010 v 08:57  • Odpověz
Tak to ja dneska spala jak zabita :grinning: a pujdu si ted jeste na necelou hodku natahnout :slight_smile: TY dopoledne jsou pro me zabite :slight_smile: Vsechny prospim :grinning: Jeste, ze jsem najela na vareni jednoduchych jidel :slight_smile:
4. únor 2010 v 08:59  • Odpověz
autor
dobre ranko, do nedele tu moc nebudu, tk ne ze nakecate milion stranek...nebo klidne nakecejte, ale at nikdo nerodi!!! :grinning:
4. únor 2010 v 09:00  • Odpověz
Jak to,Maji. Budeš se učit?
4. únor 2010 v 09:12  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky, tak tu máme od rána opraváře pračky :frowning2: před ním napouští a pro změnu nevypouští :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. únor 2010 v 09:25  • Odpověz
autor
dori, dneska mam kontrolu, zitra jednu zkousku, v sobotu druhou a v nedeli jedem pracovat na domecku... :wink:
4. únor 2010 v 09:34  • Odpověz
Maji ty jsi nezmar-to tě obdivuji.
4. únor 2010 v 09:40  •  4 děti  • Odpověz
ahoj holky, vůbec nestíhám dočítat, vždycky toho nakecáte :o)))
aronek tak co, jak je na mateřské?
4. únor 2010 v 09:42  • Odpověz
Sluni-já našla tu tvou růžovou gumičku co chytala signál na anténě-tak ti ji schovám. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. únor 2010 v 09:49  •  4 děti  • Odpověz
maji ty toho stíháš, taky chci ještě něco dělat do školy, ale do porodu to reálně nevidím, protože musíme stěhovat, ale pak se musím pustit do práce
4. únor 2010 v 09:57  • Odpověz
Dobre ranko, pred chvili jsem se probudila a jsem strasne pribrzdena, dneska je to po dlouhe dobe co jsem spala az do 8:30, normalne vstavam okolo 7 i pred ale dneska ne a ne vylezt z postele :confounded: to bude den
4. únor 2010 v 10:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.