• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Dobré ráno holky...Denska teda v noci síla, manžel je nemocný, tak doufám, že to nepřijde na mě... :angry:

Jinak já jsem vytvořila seznam, co je vše nutné vyřídit po porodu, mrkněte na to, ale tvořila jsem to já, tak nemusí být vše dobře...Možná to někomu pomůže...

1. Rodný list:
vzít s sebou:
• občanský průkaz matky
• kopii oddacího listu (u sezdaných párů, předáte v porodnici)
• hlášení o narození podepsané matkou (vyzvednout z porodnice)
vyřízení: Matrika (kde spadá porodnice)

2. Zdravotní pojišťovna:
vzít s sebou:
• rodný list
vyřízení: Zdravotní pojišťovna matky (dle zákona do 8 dnů po narození dítěte)

3. Platba odpadu
vzít s sebou:
• rodný list
vyřízení: Úřad města

4. Porodné:
vzít s sebou:
• občanský průkaz matky + žádost o porodné (můžete si předvyplnit)
• rodný list dítěte
vyřízení: Odbor státní sociální podpory při úřadu práce města

5. Pediatr:
zavolat: do 4 dnů po návratu z porodnice

6. Práce matky:
vzít s sebou:
• rodný list dítěte (personalistka mi náhlasila, že musíme po narození dodat rodný list dítěte)

Doufám, že je to vše...
5. únor 2010 v 10:05  • Odpověz
petul, ty jsi šikovná. To jsem nevěděla, že to musím hlásit i v práci.
5. únor 2010 v 10:07  • Odpověz
mně tedy v práci taky nic neříkaly a rodný list snad dávají rovnou v porodnici, ale seznam supr :grinning:
5. únor 2010 v 10:10  • Odpověz
Jakelina: To já taky nevěděla, říkala mi to právě personalistka...Možná někde jinde to ani nebudou chtít...Ale pro jistotu... :slight_smile:
5. únor 2010 v 10:12  • Odpověz
petulkad, tak tam po porodu zavolám, jestli ho chtějí a bude :grinning:
5. únor 2010 v 10:18  • Odpověz
Aronek: Asi bych to tak taky vymyslela, ať tam zbytečně nejezdíš... :slight_smile:
5. únor 2010 v 10:19  • Odpověz
čau kočky, já tedy sice také evidovala kopie rodných listů jako mzdová účetní, bazírovali na tom kontrolorky ze socky a hlavně je důležité zaevidovat narození u toho z rodičů, který bude chtít slevu na dani na dítě. Na tu je totiž nárok už v měsíc narození dítěte, tak je fajn to nahlásit co nejdříve. Pokud nestihnete, tak se to zohlední až při ročním zůčtování daně. Snad jsem to napsala srozumitelně.
5. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
Tu kopii stačí poslat poštou.
5. únor 2010 v 10:21  • Odpověz
Děkujeme za vysvětlení :slight_smile: :grinning: :slight_smile:
5. únor 2010 v 10:24  • Odpověz
Jinak se hlásím k těm co dnešní noc víceméně probděli :unamused: Včera jsme měli druhou schůzku s PA (tentokrát ale s jinou) a nedopadlo to slavně, tedy vše probíhalo v poho, znovu prohlédla porodní plán doplněný o pár bodů a v ničem nebyl problém. Pak jsem ale začala řešit nějak ty ceny nadstandard služeb, trávení 1. doby porodní atd a PA mě celkem razantně sdělila, že zatím řeším samé nepodstatné věci. Nevím, zda to bylo celkovým nervozním rozpoložením, vlivem hormonů, či nevím co, ale každopádně jsem se po chvilce rozplakala, bo jsem si v tu chvíly připadala jak největší hlupka a navíc jsem měla z PA pocit, že ani za mák nestojí o to nás popřípadě rodit. Ale jak říkám, to jsou moje osobní přecitlivělé pocity. Teď s odstupem pár hodin, už zase vše hodnotím jinak, myslím, že šlo prostě o nedorozumění. Takže tak :unamused:
5. únor 2010 v 10:28  • Odpověz
jo a taky jsem konečně vyfotila pupu, tak až tu natrefím na Hajdušku, tak jí to pošlu
5. únor 2010 v 10:30  • Odpověz
majatob, na kurzu nám říkaly, že miminka, která se točí zadečkem napřed, tak jsou pak velké osobnosti.
5. únor 2010 v 10:30  • Odpověz
Dobré ranko kuřátka,
super seznam, už jsem si ho uložila....
Maja tak držím pěstičky na zkoušku
Sluní tak ať štěpánek sílí, paráda....
... jinak se taky hlásím k těm co dnes nemohli spát, levý bok bolel, pravý bok bolel, od 3 od rána jsem přemýšlela nad porodem a ještě nad nějakýma rodinnýma záležitostma, pak jsem si lehlqa na záda, ale to se malé tak nelíbilo, že mě začla čutat příšerně do žeber, to jsem ještě nezažila, tak jsem si zas lehla na bok a přestala, no usla jsem asi až v 7 ráno, tak snad to nebude až do porodu :frowning2:
5. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
jinak Rintinti PA teda nechápu, tak od toho snad ten kurz je, aby ses jí právě na vše zeptala atd, tak třeba až tam bude ta správná PA tak to bude OK
5. únor 2010 v 10:46  • Odpověz
petul, sikovna :slight_smile:

Rodny list ditete musite dat zamestnavateli, aby uprasnil na socialce datum narozeni ditete.....
5. únor 2010 v 10:47  • Odpověz
jinak dobrý video s uspáním dítěte, to jsem zvědavá na našeho tatínka, myslím že by ta postýlka s ikei pod ním pěkně křupla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 v 10:53  • Odpověz
Ali díky, asi to nemyslela nijak zle, spíš mě chtěla připravit na to, že se tam často rodí na chodbě (bo tam bývá nával), ale že i tak uděla vše pro to, aby to byl co nejkrásnější zážitek, tak abych raději moc nebazírovala na těch nadstandardech. Nakonec budu ráda, když mě tam vůbec vezmou, březen bývá na rození docela nabitej měsíc :sweat_smile:
a jaké rodinné záležitosti nedaly Tobě spát, snad ne žádné trápení :confused:
5. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
Rintintin, to jo , u nás v CB se ted rodí taky o 106, prý tak cca 10 miminek denně, takže docela hustý, tak uvidíme jak to bude............
Rintinti jsou to nepříjemné skutečnosti a nerada bych to tu zveřejnovala, však víš proč, takže se nezlobíkuj, ale spát mi prostě nedají, ale věřím že bude brzo líp
5. únor 2010 v 11:06  • Odpověz
ali, tak ať už se jedná o cokoli, tak ať Ti to zase brzy dovolí dobře spát. Ono sem tam se něco vyskytne v každé rodině, to už je ta škola života, ale někdy je toho na jednoho fakt až moc, to znám, tak hodně sil a pusu na to :astonished:
5. únor 2010 v 11:09  • Odpověz
Aleni, tak ať je líp. Ono se to lehce říká, ale já si taky všechno probírám v hlavě a závidím těm co to dokážou hodit za hlavu a nemyslet na to.
5. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
jakel, přesně, přesně :wink: nic jdu trochu žehlit, ať podám taky nějaké výsledky. Vařit dnes nebudu, dám si těstoviny ze sáčku a večer jdeme do divadla. Teda manžel je pěkně zarýmovanej, tak je mi to blbý vůči ostatním, ale těšíme se na to už půl roku, tak snad to bude dobré. Zatím pa
5. únor 2010 v 11:15  • Odpověz
Holky jste zlatíčka až se mi chce z toho brečet / to jsou ty hormony/ :grinning: , děkuji moc, jen prostě si říkám to zvládnu, to zvládnu to zvládnu a pak přijde další rána a bum bác.
Já jsem asi v tomhle hroznej trapič taky to neumím něco hodit za hlavu a nemyslet na to , kort když jsou to vážné problémy, jen nechci kvůli malé, abych to na ní nepřenášela, ale věřím že bude brzy líp.
Jinak dík za podpodu i když berušky nevíte o co jde, děkujiiiiiiiiiiiiiiii
5. únor 2010 v 11:16  • Odpověz
papappa, asi se taky dám do žehlení a´t moc nepřemýšlím
5. únor 2010 v 11:17  • Odpověz
Rintin a na co jdete??? Já jsem za celé těhu byla jenom jednou a to jsem předtím chodila ráda a často. Já už tam večer nevydržím sedět a v půlce zívám na celé kolo. :cry:
5. únor 2010 v 11:18  • Odpověz
tak ještě odepíšu, my právě moc nikam nechodíme, toto se jmenuje Caveman, doporučili to manželovi kolegové, prý je to velká legrace, i když celou dobu teda hraje jeden herec. No také si nejsem jistá, jak vydržím celou dobu sedět :confused: tak snad tam budou měkký sesle :confused:
5. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
Rintinti tak si večer užijte jak se patří
5. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
Holky, promiňte, že vás tím otravuji, ale musím se svěřit.řvu tady, jak kráva na porážce. No jo, no hormony, já vím, ale nějak mě to vzalo. Jde o to, že jsem si uvědomila, že jsem šťastná a že mi Petra seslalo samo nebe. Není to žádný model, v podstatě jako chlap a sex je to trochu děs, ale já ho mám ráda, protože je strašně hodnej. Umí se rozčílit a tak, to jo, ale má i nějaké city i když mu pořád říkám, že je studenej čumák. Přála bych vám vidět, jak se baví a tráví volný čas s mýma klukama, já tohle nikdy nezažila, ti předtím brali mé děti spíše, jak přítěž, jako něco navíc, ale on je miluje, jako vlastní a přitom jsem měla z toho strašný strach, že už jsou velcí a že ho nevezmou, že ho nebudou mít rádi a ono je to naopak, chodí za ním pro radu, na hokej, on jim vyřizuje průsery ve škole, chodí na schůzky, nakupuje. A když jsem v nemocnici tak se o ně pečlivě stará, zavedl řád kdo co dělá který den a oni šlapou, jako hodinky, mě by takhle snad ani naposlechli, ale já po nich taky nic ani nechci, jsou to děti, tak ať si užívají dětství. No prostě mě to dojalo, když vidím, nebo slyším, jak se lidé nepohodnou kvůli dětem, tak jsem z toho tak nějak naměko. Tak holky promiňte, já se musela svěřit. Kurnik jdu pro hadru, mám úplně mokrou klávesnici od slz. Ale ono to samo řve, já za to nemůžu....
5. únor 2010 v 11:34  •  4 děti  • Odpověz
Jééééééé Zuzi, to je hezký........................
5. únor 2010 v 11:44  • Odpověz
Zuzi, já to úplně chápu a klidně si pobreč, když je to štěstím a moc ti to přeju. :slight_smile:
5. únor 2010 v 11:45  • Odpověz
To je dobře, že se ještě rozmnožujete, kluci jestli budou po vás obou, tak budou takoví ti správní raubířci. :grinning:
5. únor 2010 v 11:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.