• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Teda,dočetla jsem vás jedním dechem.
Zuzko,to tvoje vyznání je moc hezké. Tvůj muž by si ho měl přečíst. :pensive:
zabko,určitě si tě budou s tím tlakem hlídat. Hrozí preeklampsie a to je průšvih.
Marti,to je síla. Ale měl by to řešit především tvůj muž. A hlavně-ty máš být v klidu,užívat si těhu a ne řešit toto. Je to na zhroucení a to vám ani jednomu-Tobě ani malému Pepíkovi nesvědčí. Nemám ráda ultimáta,ale v tomto případě bych muži dala nůž na krk. Jinak nevydržíš a složíš se. Postaral by se pak on o všechny děti?
Do háje. To máte teda zajímavé příběhy života.
U nás je to v pohodě. Můj muž má sice 2 kluky z předešlého manželství 22 a 18let,ale berou mě. Jsme spolu 10 let,začátky byly těžší,ale teď je to díkybohu super. Takže,když vás tak čtu,opravdu děkuji Bohu.
5. únor 2010 v 17:03  •  1 dítě  • Odpověz
Ani,jakel se asi nechtělo dívat o pár příspěvků výš. :grinning: A nebo nedočítá. :wink: Já jsem poctivka. :slight_smile:
5. únor 2010 v 17:04  •  1 dítě  • Odpověz
Jo a můj muž má střevní chřipku,tak doufám,že to nechytnu. To by byl průser-doslova :grinning:
Zítra máme jít mojí babi na 80-tiny,tak uvidíme.
5. únor 2010 v 17:06  •  1 dítě  • Odpověz
ani ja zadnou zkusenost s psychologama,psychyatrama... nemam (tuk, tuk, tuk) to bylo jen me doporuceni, myslim ze oni s tim maji vetsi zkusenost nez my tady na koniku :wink: a podle me nez holku davat do pastaku a zkazit ji zivot nadobro by bylo asi lepsi nejdrive resit situaci takto, ale to zalezi na marti a jejim muzi jak se k tomu postavi, vzdyt je holce teprve 14 a nema z niceho rozum

Ty jo ja usnula a spala jsem 2h :confused: :confused: tak tohle se mi uz hooooodne dlouho nestalo, ted jsem jak prastena a kdyby me neprobudil telefon tak asi chrnim dal, volala mi "socialni pracovnice" (nevim jak ji mam jinak nazvat) ze 15.2 prijde k nam na vizitu a zkontroluje zda mam vse pro dite a ze se mnou probere veci ohledne mimca, tady to takhle chodi, ze pred porodem chodi kontrolovat tehule jestli maji vse pripravene pro mimco a pak po porodu 14 dni dochazi kazdy den cca na 2h a pomaha s mimcem, prebaluje, ukazuje jak koupat atd....a kdyz nekdo chce dele tak muze pozadat a budou dochazet i dele, to je dobry co? Ona i mimco vazi, meri, kontroluje takze s nim nemusim chodit ze zacatku k dokotorovi, akorat jedine co je blbe je ze tady po porodu pousti domu do 24h pokavad je vse v poradku.

Mejte se holky, ja jedu pro manzu do prace a jeste musim pro housky, jsem hlava derava, hlavne ze jsem cele dopoledne courala po kramech........jeee ted me napadlo z ceho jsem byla tak unavena :wink:
5. únor 2010 v 17:31  • Odpověz
Hajdi,to je dobré. Aspoň ti pomůže a řekne co a jak,když si nebudeš vědět rady.
5. únor 2010 v 17:38  •  1 dítě  • Odpověz
Maji,tak co? Zvládla jsi zkoušku?
5. únor 2010 v 17:38  •  1 dítě  • Odpověz
Nezda se mi, ze by ve 13 letech byla mala holka a kazil ji nekdo zivot. Spis si ho timhle stylem kazi ona sama. A ze nema rozum??? TO by si Hajdus koukala. Oni uz presne vi, co mohou uz pomalu v prvni tride..... A predevsim je to na Martinky manzelovi. A pokud by tam byl nejaky problem ve skole, ktery je nutno resit s psychologem, tak skola musi mit od letosniho roku nejen pedagogickeho, ale i psychologickeho poradce, tak to lze opet pripadne resit pres skolu. Nevim, co je spatneho na tom, kdyz diteti pustim film, kde si jiny zpackali zivot a vypravi o tom? Ja mam dokonce doma pribehy o drogach a radeji to preventivne detem pustim, stejne jako to poustim deckam ve skole....
5. únor 2010 v 17:41  • Odpověz
Doorka, taky na Maju myslim :slight_smile:
5. únor 2010 v 17:41  • Odpověz
Ahoj, holky, hlásím se po dvoudenní absenci :wink:

myslela jsem, že sem nakouknu, ale nestíhala jsem. ráno jsem byla na poradně - musím říct, že značně letecké, srdíčko bije podle tabulek, vnitřní kontrola rodidel ok, neotvírám se, všechno jak mám být. otoky nohou přetrvávají, další dávka detralexu, mimčo je otočné přesně tak, jak jsem si to myslela, a to tak že má hlavičku dole, zádíčka na levé straně a na pravé mě kope a boxuje.... :slight_smile:

nic moc nového, váhu miminka atd. jsem se nedozvěděla, musím si počkat do 22.2., kdy jedu zase do ostravy na uzv ledvin, tam jsou sdílnější.

příští kontrola už za 3 týdny a bude ktg srdíčka a ozev.....

domů jsem dorazila kolem poledne, vymrzlá jak preclík, ráno jsme měli -15 :stuck_out_tongue_closed_eyes:, lehla jsem a na dvě hoďky jsem vytuhla. pak rychle pro holky a k našim, taťka slavil narozky, večer přijel chlopek, okupčil kompík, tak jsem neměla šanci....
a dneska v noci jsem taky špatně spala - tak se hlásím do klubu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 v 18:00  •  3 děti  • Odpověz
a jen jsem vás musela dočíst, to je tedy něco....

dost jste napsaly, ale marti, tvá nevlastní dcera je tedy síla....
5. únor 2010 v 18:01  •  3 děti  • Odpověz
ani ma pravdu ona v tom umi chodit hodne dobre vi co a jak a vi jak na tatu kery ji to zere holky nema to cenu on to nevidi a videt nechce zase jsme se pohádali rika mi ze se chova stejne jako holky v jejim veku ze si mam dojit k psychologovi ja ze to nemam v hlave v poradku kdyz mu reknu co dela jak se mi smeje do oci kdyz ji neco rikam tak mi rekne ze to neni pravda ze si to namlouvam ze na ni porad neco vidim kdyz mu reknu at ji da vykourit krabicku aby ji bylo zle tak mi rekne ze ji nebude kazit zdravý kdyz mu reknu jak krade tak ji brani ze za to nemuze atd atd zas se mi smala ted odjela za mamou na vikend nevim co delat nakonec udelaji blazna ze me protoze ona presne vi jak na to je pekne vychcana
Maji taky drzim palecky aby ti to dobre dopadlo
ani chapu taky jsem byla u psychologa a bylo to na prd i kdyz jsem nebyla v takove zivotni situaci jako ty a docela te obdivuju ze si to sama zvladla je to decela hnusne ze neni nikdo kdo by pomohl a hlavne hned a ne za půl roku kdyz ten clovek to potrebuje v ten okamzik :rolling_eyes:
5. únor 2010 v 18:08  • Odpověz
tohle musí řešit hlavně její otec, zvlášť když k tobě nemá žádný respekt. a navíc, pokud to nezačne řešit rychle, měla bych strach, že starší dcera odkouká její chování jako přijatelný vzor, který ji doma prochází a budete to mít znovu...
fakt asi nějaký film, ale i zkusit zkontaktovat nějakého psychologa, psychiatra, tohle není žádná banalita, docela vážná věc a na budoucí vývoj a vztahy dcery dost podstatná věc.
a rozhodně by ji neměla řešit těhotná žena, navíc těsně před porodem, zvlášť když se stará ještě o další dvě děti. tohle by bylo moc na dospělou netěhotnou ženu, která by tohle řešila s vlastní dcerou, natož pro tebe, marti, když je mezi vámi malý věkový rozdíl z hlediska výchovy, na což asi mladá hřeší, že co ty ji můžeš, když jsi v jejich očích mladá slepice (promiň za ty výrazy, není to nic, co bych si myslela já, jen si tak dedukuju, co se honí puberťačce hlavou :confounded: )
5. únor 2010 v 18:13  •  3 děti  • Odpověz
nechci vas tim obtezovat budu to muset nejak vyresit a asi i bez manzela
lucisa a ty uz chodis na ko do nemocnice a po jak dlouhe dobe tam chodis kazdych 14 dnu?
5. únor 2010 v 18:14  • Odpověz
Marti,to nechápu. Chlap má stát při tobě. Promiň,ale to nemůžeš dlouho vydržet. Ráda bych ti poradila,ale nevím jak. Možná,že bych zkusila zavolat na nějakou linku,povědět jim všechno a třeba by poradily. Psychologa bych moc nebrala,psychiatra vůbec-ten by ti dal jen léky.
Ale pokud se za tebe muž nepostaví ,nemá to smysl,protože mladá si s tebou i s ním udělá co chce. A ty jsi tím pádem v pr..li. Ona ví moc dobře, jak na to.
5. únor 2010 v 18:19  •  1 dítě  • Odpověz
ja to vim chapu te jak to myslis manzel je starsi o devet let takze mas pravdu nenavidi malou je uplne na prasek i kdyz ji koupim pitomý bonbon a ji ne je nastvana a pta se ty starsi jestli ji to taky vadi kdyz rekne ze ne tak ji rekne ze se nebude bavit ani s ni schovava si svoje veci gumičky sponky a rika ze kdyz chci aby to bylo ve spolecnem jako to maji holky moje ze mam dat do spolecneho i svoje malovatka ze ja si je taky schovavam terzu vydira jestli se mnou půjde ven ze uz s ni nebude kamaradit a navadi ji aby delala naschvaly malý pak dostane terka protoze je pitoma a posloucha ji ale je to tezky kdyz ja mam sve deti vychovane a najednou sem prijde pro me cizi dite a jsou s nim takove problemy a ja sama vim prd jak tohle resit taky mam pocit ze jsem na to dost mlada :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 v 18:21  • Odpověz
ne, martinko, já ani do nemocnice chodit nebudu, u nás má moje gyndra ordinaci ve stejném baráku jako její kolega, který má i ktg na ozvy ve své ordinaci, takže u ní to funguje tak, že před poradnou jdu k němu na ozvy, on mi napíše do průkazky výsledek a s tím jdu teprve ke své dr. na poradnu. chodí se poslední 4 týdny před porodem, každý týden.
já doteď chodila co 4 týdny, na příští jdu za 3 týdny a pak po týdnu vč. KTG.
nenapsala jsem to moc zmateně?
5. únor 2010 v 18:21  •  3 děti  • Odpověz
ne ne pochopila jsem ja chodim na gyndu ted po 14 dnech pak jdu uz do nemocnice ale to mas dobry ze nemusis chodit do nemocnice ze budes chodit celou dobu k jednomu a musela jsi se registrovat v nemocnici?
5. únor 2010 v 18:26  • Odpověz
lucisa myslis ze ten porod bude lehci kdyz to bude treti? :grinning:
5. únor 2010 v 18:29  • Odpověz
registrovat se u nás nemusí, byla jsem akorát, jak oni tomu říkají na poučení - což je vlastně prohlídka porodnice, sálů a pokojů a seznámení se s průběhem porodu. ale tohle není povinné, jen je potom u nás slevu pro doprovod při porodu, když tohle absolvuješ.
a já pevně doufám, že třetí porod bude nejjednodušší, i když ty máš výhodu, že jsi rodila před kratší dobou, než já, u mě to už bude 5,5 let, ale i tak tomu věřím. to by bylo, vždyť tam už musí mít mimčocestu projetou a širokou jak dálnici, tak co by se kde šprajcovalo, no ne?

jo a mimochodem, včera jsem se dr. svěřila, že mě mimčo tak nějak klasicky nekope jako mě kopaly holky, že se tak bolestivě natahuje a protahuje a pak v takové pozici vydrží i několik vteřin a že to tedy dost bolí. a ona mi na to s úsměvem, že je to normální, když už je to třetí těhu, všechny ty svaly břicha, dělohy a tak jsou po předchozích těhu povolenější, takže má mimčo víc místa a míň práce tu stěnu natáhnout, tak toho využívá :grinning: a když už si tam tak užívá a mě to bolí, tak ať si potom pěkně rychle vyšupajdí ven, žádné s tím štráky, co bychom se s tím měli crcat. :grinning:
5. únor 2010 v 18:39  •  3 děti  • Odpověz
Lucisa-5,5let a co já chudák před 14lety a k tomu v minulým století. :grinning:
5. únor 2010 v 18:45  •  4 děti  • Odpověz
Dobrý večer holky,

marti preji ti pevne nervy, nic jineho se asi ani poprat neda....tohle uzh se neda brat z nadhledem. Drahy ma dva syny 29 a 27 let a zaplatpanbuh spolu vychazime dobre. Navzajem se respektujeme...

zuzi: koukam, ze mame trosku spolecnej osud....ja jsem taky zadluzena kvuli byvalymu asi do konce svyho zivota...dluzila jsem 1 600 000 Kc, ted uzh je to nastesti jen neco kolem 150 tis, ale taky to da zabrat. Kdyz si na poste vyzvedavam dopisy z exekucnich a vymahacich agentur, tak se mi vzdycky zastavuje srdce, co me jeste ceka...takze znam to moc dobre...ale nejdulezitejsi je, ze jsme se stepinkem zdravi...ty penize se vzdycky nejak zvladnou....

a ja mam oooobrovskou novinku :slight_smile: uzh nejsme na jipce ale na intermediarnim oddeleni :slight_smile: huraaaaa
ani: s tim odstrikavanim...ja jim nosim kazdej den neco kolem pul litru. Driv jsem nosila vic, ale sestricka me rikala, ze mam odstrikavat jen max 15 min z kazdeho prsu a ja odstrikavala klidne i pul hodky :sweat_smile: :sweat_smile: takze ted za tech 15 min odsaju tak tech 120-140 ml
5. únor 2010 v 18:47  • Odpověz
jo tak to jsem si stezovala taky a rekl mi to same ze ma dost mista kdyz uz mam dve deti ale ja mela holky od sebe po sesti letech a slo to hladce a rychle takze myslim ze v tom to neni spis uz je mame projete :grinning:
5. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
sluni, no to je parádní zpráva, je vidět, že Štěpísek asi věděl, že už může na svět, že to oba perfektně zvládnete :wink:

zuzi, no tak ty vlastně podle porodnických statistik rodíš jako prvorodička (prý se to nějak bere, když je mezi jednotlivými porody doba delší než 7 let) :grinning:
takže to bude na sále: tak, maminko, teď se pěkně nadechneme a s výdechem zatlačíme a blablabla......
a ještě v minulém století, no tak to klobouk dolů :wink:
5. únor 2010 v 18:57  •  3 děti  • Odpověz
zuzi :grinning:
sluni to je dobre ze malinkej je v poradku je krasnej at uz ho pusti domu at mas radost
jinak koukam ze sis taky pekne nabehla to te taky lituji
5. únor 2010 v 18:58  • Odpověz
jo a se mnou je to s tlakem opačně, než s žabkou, já včera měla 104/63. pak se můžu divit, že se mi pořád motá hlava :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 v 18:59  •  3 děti  • Odpověz
sluni tak kdyby nahodou bylo malo mlicka tak vime kam skocit :grinning:
5. únor 2010 v 19:00  • Odpověz
marti: jj, nabehla...byla jsem mlada, hloupa, zamilovana...a za to se fakt plati...hlavne jsou na prd ty bankovni registry. Me asi banka nepujci nikdy zadne penize, protoze jsem snad ve vsech registrech :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
na nizkej tlak nic neni to mam ja bud kaficko,panacka nebo cerny caj hlavne nepij zeleny ten tlak snizuje ja bych doporucila asi ten cerny caj
5. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
Sluni, me prislo, ze cim mene jsem odsavala, tim vice jsem nosila... Ja taky odsavala tak 15 min z jednoho prsa a hlavne v noci jsem opravdu sla az kdyz me to tlacilo. Takze jsem se kolikrat rano probudila a vlozky do praskacky prosakly, praskacka prosakla, pyzamo prosakly, deka nacucana....... Jinak gratuluji k prechodu z JIPky :slight_smile: To je na dobre ceste.....
5. únor 2010 v 19:05  • Odpověz
to je blbe pak kdyz clovek fakt nutne potrebuje tak ma smulu a nikde mu nepůjci nechapu ze nektery chlapi jsou takový zbabelci ze to nechaji na ty zensky a je jim to jedno ja taky mela stesti na prvniho manzela a tenhle?kdybych nebyla tak hloupa tak uz se mnou davno neni a kazda jina by ho poslala nekam :slight_smile: jsem hodna a pitoma ale vim ze to zvladnu i bez chlapa kdyz na to prijde :wink:
5. únor 2010 v 19:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.