• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
lucis, díky za hlásek :wink:
6. únor 2010 v 16:14  • Odpověz
Lucis, v nemocnici jak propouštěli Matese mi dr. říkala, že tady ty viry dobře přežívají v zimě a v teple se začnou rychle množit.
Pro malé mimi je dobré nechat naočkovat proti Rota virům. Platí se to, ale v tom věku, kdy se to dítě rychle dehydruje a je to pro něj nebezpečné, by to mělo chránit proti těmto střevním problémům. Není to očkování na celý život. Později to může zase dostat, ale větší dítko už si s tím poradí. Náš malý si neporadil ani v 9 letech, ale neumím si představit, že by měl něco takového jako miminko.
Já teda určitě ještě nenarozeného Elíska nechám naočkovat.
6. únor 2010 v 16:30  • Odpověz
Aronku už mám 2x odhlasováno :slight_smile: :slight_smile:
6. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
kackap dík, já taky poctivě hlasuji každou hodinu :grinning:
6. únor 2010 v 17:00  • Odpověz
jakel, já o tom očkování vím, nejvíc rotaviry trpí děti do 5 let, takže já už holky očkovat nenechám, teď se s tím perou dobře (ale nemyslím, že by to teď byly rotaviry, neměly vysokou horečku, jen zvýšenou teplotu - loni měly vysoké horečky kolem 39), ale mimčo nechám naočkovat taky, protože já zažila rotaviry u Nelky už v jejich 15 měsících, a to tedy fakt bylo šílené....
ležela úplně bezvládně, jediné, co její tělíčko přijímalo bylo moje mateřské mléko, když dostala kapačku, tak hned blinkala, tak jsme tehdy po dohodě s dr. nechaly jen MM s tím, že jsme byly v nemocnici a oni ji sledovali a jedině to MM opravdu strávila - díky bohu, že byla tak dlouho kojená. ale jak z těch průjmů vypadla její dupka a kačka, ani nemluvím, skoro do krvava..... po každém přebalení jsem to opatrně očistila, mazala vrstvy krémiku, ale vydrželo to na dupce pár minut a jelo se znovu, tehdy jsem z toho byla hotová. ale o očkování jsem neměla ani páru, bude to něco novějšího.

jo a před chvilkou jsme se vrátili od bráchy a byla to oslava za všechny prachy. oslavenec zvrací a má průjem, takže hned po gratulacích zalezl a usnul, jeden synovec průjmuje, druhý zvrací, můj taťka zvrací a má průjem, mamka se taky necítila nejlíp, takže jen já s chlopkem a švagrovka jsme chvilku poseděli, něco u nich ďobli, protože byla úplně nešťastná, že se tak chystala s pohoštěním a nikdo si nic nevzal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
něco asi přinesla děcka ze školky a projelo to celou famílií.... ale všichni jsou bez horeček.

Nelka už je taky lepší, od toho poledne nezvracela, ani neměla průjem, poctivě dlabe po pauzách piškotky a pije čajík, jen teď kvečeru se nám zdála teplá, tak jsme naměřili 37,9, takže teď ještě obkladujeme, ale cítí se mnohem líp, jen to bříško pobolívá, tomu se nedivím, je podrážděné....
6. únor 2010 v 17:23  •  3 děti  • Odpověz
O očkování na rotaviry jsem taky pro mimíska uvažovala. My jsem loni měli střevní chřipajznu snad třikrát během zimy. Naštěstí to u nás mělo rychlý průběh (a já jsem měla pomalu horší stavy než naše malá), ale i to neustálý jednodenní blinkání a následný několikadenní průjem není nic příjemnýho. Kámoška měla dehydrovanou holčičku a musela s ní být dva dny v nemocnici na kapačkách. Kačenka to chytla až po roce a půl, tak to už celkem zvládala. U malinkýho miminka bych z toho měla fakt strach.
6. únor 2010 v 17:41  • Odpověz
Lucis, asi je to celkem nové, protože ta doktorka mi říkala, že její děti to taky ještě nemají naočkované a to si myslím, že kdyby to šlo, tak by je očkovat nechala.

Chudák malá, umím si představit, jak musela vypadat. Mě stačil Matýsek a to má fakt už 9 let a byl hotový. Manžel mi říkal, že mám být ráda, že jsem ho ty první dva dny na té JIP neviděla. :frowning2:

To někdy nechápu, proč jsou některé ty očkování placené a nedají to hned jako povinné očkování. Mě vůbec nejde o peníze, ale kdyby si někdo spočítal kolik stojí pobyt toho dítěte v nemocnici, léky, nebo u maminek co už dělají paragraf atd...
Ale je to můj názor, můj první syn ležel jako 6 týdenní mimčo s průjmem v nemocnici. Tehdy to byla Salmoneloza, byla v dětském čaji a dozvěděli jsme se to až z televize, že se stahují některé série výroby a samo, že jsme už otevřeli a použili tu špatnou. Ležel tam skoro měsíc a to nepřeju nikomu. Režim jak za komunistů, byl teprve rok 1991. :frowning2:
Já teda naočkovat určitě nechám, ikdyž očkování taky může mít vedlejší účinky, ale po mých zkušenostech to raději risknu.
6. únor 2010 v 17:50  • Odpověz
Taky hlasuji................
Já měla jako dítě uplavici-fůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůj, hnussssssssssssssssss. 3týdny špitál-jako za války....
6. únor 2010 v 19:11  •  4 děti  • Odpověz
Holky, mám dotaz, tak mě napadlo - když vlastně navazuji v těhulkování na rodičák - měla bych někde hlásit, že mi rodičák vlastně končí a že začnu pobírat mateřskou? Nebo to stačí dát zaměstnavateli a oni to nějak pozařizují?

JInak pěkný sobotní večer :wink:
6. únor 2010 v 19:30  • Odpověz
Dobry vecer, hlasim navrat........ Teda, vy jste toho nakecali, dalo mi praci to docist....

Aronku, Natalka ma hlas....

Ja necham ockovat jen to nejnutnejsi....
6. únor 2010 v 19:50  • Odpověz
cori: prej je dobré to dojít říct na sociálku, kde mají nastarosti MD a rodičáky, on to sice zaměstnavatel předá na socku, ale dost často se stane, že Ti ještě pošlou jednu dávku rodičáku a pak to musíš vracet :wink: Já to mám teda v plánu tam zajít tento týden, jestli to zvládnu,možná by stačilo tam zavolat :wink:
6. únor 2010 ve 20:18  • Odpověz
cori, já taky mezi první a druhou dcerou přecházela z rodičáku na mateřskou a myslím, že jsem to tehdy musela hlásit jak zaměstnavateli, tak na sociálku. Ptala jsem se, jestli to dělají automaticky a baba na sociálce na mě hleděla jako na hňupa, že automaticky nefunguje nic, všechno se hlásí, tak si tam pro jistotu zavolej nebo zajdi......

ani, já bych taky neočkovala dětem všechno možné (stejně tak nekupuju zásoby léků při jakékoliv zprávě o nějaké epidemii), ale nad těmi rotaviry vážně uvažuju. až to bude aktuální a merně nebude mít žádný zdravotní problém, který by očkování zkomplikovalo (i tak se poradím s pediatričkou a zeptám se na zkušenosti maminek, které to dětem nechaly píchnout). Nelka už je měla 2x, Aňa 1x, přitom loni to dostaly obě den po sobě a obě měly těžký průběh s rychlou dehydratací a skončily jsme na infekčním na kapačkách - Nelka 4 dny, Anička 6, špatně ji vycházely i jaterní testy, tak proto... :unamused:
6. únor 2010 ve 20:22  •  3 děti  • Odpověz
Lucisa, tak kazdy ma urcitou zkusenost....... Jen nechapu jak maminy muzou dobrovolne ockovat deti na vse, co prijde.... A kdyz vis, ze tvoje deti na to trpi, tak proc ne. Ale opravdu nastudovat vsechna pro a proti.....

Holky jsem grogy, pujdu do sprchy a spat......Dobrou.
6. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz
Holky, kde dnes všechny jste....? Asi tady zase bude živo, až některá z nás bude v porodce...... :grinning:
6. únor 2010 ve 20:52  •  3 děti  • Odpověz
Cori, musíš si na pracáku, kde vyplácí rodičák, vyzvednout formulář na pozastavení rodičáku. Ten musíš nechat potvrdit na sociálce, kde ti uvedou výši nové mateřské (já jsem si to nechala potvrdit ve čtvrtek jen u zaměstnavatele a to nestačí, musím ještě v pondělí letět na sociálku, protože tam nemám tu částku mateřský :angry: ) a odevzdat vyplněný a potvrzený formulář opět na pracák. Já mám MD od 2. 2., tak to prý stačí vyřídit do konce února, protože rodičák vyplácí zpětně a za únor už mít nárok nebudu (vyplácí se v březnu). Ale štve mě to lítání po úřadech. Nechápu proč v dnešní době si nejsou úřady schopný předat údaje mezi sebou. :angry: Třeba sociálka tu částku mateřský na pracák. Člověk pak akorát vyplňuje samý papíry a lítá po všech čertech. :unamused:
A samozřejmě až budeš mít papír od doktora ohledně mateřský, tak ho předat zaměstnavateli, který to už vyřídí se sociálkou. :wink:
6. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz
Já taky nejsem pro, aby se povinně očkovalo proti všemu možnýmu. Přece jen je to zásah do imunity. Malou jsem nechala očkovat jen to, co bylo povinný. Ale teď u mimíska přemýšlíme s chlapem nad pneumokokem, když už to je zadara. Ale ještě nejsme rozhodnutý. A ty rotaviry taky zvažuju. Teď chci ještě Kačenku nechat očkovat proti žloutence A, než půjde do školky. Tak mi to doporučovala i doktorka.
6. únor 2010 ve 20:55  • Odpověz
vero, a to je síla tím víc, že sociálka a pracák je vlastně jedna instituce... a v době elektronické pošty a všelijakých databází a registrů.....
6. únor 2010 ve 21:11  •  3 děti  • Odpověz
Luci, sociálka a pracák jsou dva samostatný úřady. Není to jedna instituce. :confused:
6. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz
Ale i tak - vše se centralizuje a propojuje a tohle prostě není možný zařídit. :angry:
6. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz
a u nás je socka ještě tak "šikovně" udělaná, že přesto, že má bezbariérový přístup, tak jen do zvýšeného přízemí, do patra už jsou jen schody (úzké točité), navíc jsou přepážky rozdělené podle písmen příjmení a naše patří do patra.
většinou je ale naše přepážka uzavřená s nápisem, že nás obslouží kterákoliv jiná otevřená, tak jsem se jednou rovnou postavila v přízemí, byla zima, malá zamotaná do fusaku, nechtěla jsem ji tahat ven, kočár nechávat bez dozoru dole, navíc bych neměla volné ruce ani na vytáhnutí nebo podepsání papírů.
a baba dole hned pyskatá, že musím nahoru, tak jí vysvětluju situaci a ona, že mi malou dole pohlídá. tak ji říkám, že to postrádá logiku, proč bych ji blokovala hlídáním a další ženskou vyřizováním, když to může rovnou udělat ona, mají všechny kompy online. a druhá věc, že ji neznám a nesvěřím ji dítě, zvlášť když nevím, kdy ji může kdokoliv odvolat a na dítě si ani nevzpomene. ještě se urazila, prý má taky děti, co by s ní asi tak udělala.
6. únor 2010 ve 21:19  •  3 děti  • Odpověz
já to myslela tak, že dneska spoustu věcí, co dřív dělala sociálka, dělá pracák, takže už mají předané registry a tak.....
6. únor 2010 ve 21:20  •  3 děti  • Odpověz
Tak jsem se tu jeste naskytla ze sprchy........na pneumokoka bych nedala ockovat, ikdyby to bylo zadarmo a jeste me platili.....Ptala jsem se na nazory dost pediatru a setkala jsem se s tim, ze dat proste zaklad a ostatni dat az ve skolnim veku..... Jen muj nazor....
6. únor 2010 ve 21:32  • Odpověz
Luci, já takhle nadávala při vyřizování porodnýho před 3 lety. U nás se sociální dávky vyřizují ve druhém patře. Je tam sice výtah, ale akorát tak pro vozíčkáře a s kočárem jsem se tam prostě nenarvala. Tak jsem musela nechat kočár dole u vrátnice, vzít malou v tašce z kočáru a vyšlapat až do druhýho patra pěšky. Fakt supr. :angry:

Ani, já toho pneumokoka u Kačenky taky hned zavrhla. Akorát mě nahlodává to, že od letoška je to zadara, tak co kdyby. Jedna známá má chlapečka, co pneumokoka nedávno měl. Naštěstí bez problémů. Taky znám maminu, co nechala očkovat proti pneumokokovi svýho chlapečka (to očkování by mělo chránit i před zánětem středního ucha) a od toho očkování měl zánět asi sedmkrát, i když předtím s tím nikdy problémy neměl. Zatím ještě nejsme rozhodnutí. Na to máme ještě nějaký měsíc čas.
6. únor 2010 ve 21:49  • Odpověz
ahoj holky, zdravím se po pár dnech. Kurz dopadl celkem fajn, jen jsem čekala, že toho víc stihneme, moc to nešlo.
Jinak včera večer jsem měla rozlučku a některé věci jsem si uvědomila a není mi z nich zrovna dobře. Ráno jsem se díky hormonům z toho i rozbrečela a dnes už bych si dala na některé lidi výrazně větší pozor, protože kudlu do zad umí bodnout rychle. Je mi líto těch ostatních, kteří jsou stejní dobráci jako já
6. únor 2010 ve 21:53  • Odpověz
rin jinak ebutik posílá zboží rychle, pokud jej mají skladem, tak to třeba zvládnou. My jdeme pro matraci po víkendu
6. únor 2010 ve 21:59  • Odpověz
broučku, taky nemám z odchodu z práce dobrý pocit. Bojují tam dva tábory a já byla mezi, takže kudlu v zádech taky znám :frowning2: Na dnešek se mi o tom zdálo, že mi ještě volali co mám dojít dodělat :angry: Naštěstí podle posledních informací snad prohrává ten tábor špatných :wink:
6. únor 2010 ve 22:15  • Odpověz
tajně doufám, že se to té dotyčné osobě vymstí. Byla jsem v šoku, jak strašně je zavistivá a jak si jde nechutně za svým cílem a nebojí se kohokoli potopit nebo si pustit pusu na špacír, když jsou to interní věci oddělení. Moc nerozlišuje, co komu smí říci a hlavně se vše chce zalíbít. Hold mládí vpřed. V šoku jsme asi z toho někteří byli. Bohužel už tam nebyli všichni. Alkohol některým rozváže pusu.
Dnes mi z toho bylo zle celé dopoledne a pak mě z toho odpoledne bolelo břicho. Nemám to zapotřebí, jen si musím dát pozor, abych se měla kam vrátit.
6. únor 2010 ve 22:24  • Odpověz
brouči, ono na ně taky dojde. U nás už to začíná. Máme tam jednu, která dělá kariéru přes postel a po cizích zádech a vypadá to, že na ní konečně dojde :wink: Ale trvalo to přes tři roky a mezitím nadělala hrozně zle.
6. únor 2010 ve 23:05  • Odpověz
Ahoj, přeji hezké ráno :wink:
7. únor 2010 v 08:00  • Odpověz
Necháme se překvapit, boží mlýny melou pomalu, ale jistě.
Dnes budeme možná s manželem smontovávat přebalovací pult a skříň a v týdnu konečně začnu prát a dělat seznam věcí, které případně dokoupím
7. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.